Sønderjydsk Mesterskab 15m luftgevær 2017 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening VÅ2 196.000 196.000 Hovedskydning
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening VÅ2 197.000 197.000 Mesterskab
114773 Winnie Susan Monberg Vojens Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
114773 Winnie Susan Monberg Vojens Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Hovedskydning
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 199.000 199.000 Mesterskab
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
93808 Brian Popp Toftlund Skytteforening VÅ2 198.000 198.000 Mesterskab
93808 Brian Popp Toftlund Skytteforening VÅ2 197.000 197.000 Hovedskydning
42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening VS3 171.000 171.000 Hovedskydning
42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening VS3 178.000 178.000 Mesterskab
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds VS1 184.000 184.000 Mesterskab
117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening J2 200.000 200.000 Mesterskab
117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 194.000 194.000 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
128742 Hannibal Kramer Thomsen Vojens Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
128742 Hannibal Kramer Thomsen Vojens Skytteforening BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds VS1 186.000 186.000 Hovedskydning
123204 Sebastian Jensen Vojens Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
123204 Sebastian Jensen Vojens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
VS3 182.000 182.000 Mesterskab
VS3 180.000 180.000 Hovedskydning
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK3 200.000 200.000 Mesterskab
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE2 197.000 197.000 Mesterskab
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE2 195.000 195.000 Hovedskydning
121809 Malou Kragelund Vojens Skytteforening BK3 199.000 199.000 Hovedskydning
121809 Malou Kragelund Vojens Skytteforening BK3 199.000 199.000 Mesterskab
127997 Nicolai Polaszk Sønderborg Skyttekreds BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
127997 Nicolai Polaszk Sønderborg Skyttekreds BK3 199.000 199.000 Mesterskab
126900 Christian B. Christensen Nordals Skyttekreds BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
126900 Christian B. Christensen Nordals Skyttekreds BK3 197.000 197.000 Mesterskab
128743 Valdemar Kramer Thomsen Vojens Skytteforening BK3 195.000 195.000 Mesterskab
128743 Valdemar Kramer Thomsen Vojens Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
126409 Morten Franzen Jepsen Vojens Skytteforening VÅ2 199.000 199.000 Mesterskab
116852 Jacob Jessen Sønderborg Skyttekreds BK3 185.000 185.000 Mesterskab
116852 Jacob Jessen Sønderborg Skyttekreds BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
126409 Morten Franzen Jepsen Vojens Skytteforening VÅ2 193.000 193.000 Hovedskydning
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK3 196.000 196.000 Mesterskab
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK3 197.000 197.000 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening BK3 199.000 199.000 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 185.000 185.000 Hovedskydning
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Mesterskab
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 184.000 184.000 Mesterskab
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE1 198.000 198.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
123439 Jacob Brink Nordals Skyttekreds BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
123439 Jacob Brink Nordals Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
123440 Kristine Brink Nordals Skyttekreds BK3 193.000 193.000 Mesterskab
123440 Kristine Brink Nordals Skyttekreds BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Mesterskab
118674 Lukas K. Andersen Sønderborg Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK2 197.000 197.000 Mesterskab
93809 Viktor Popp Toftlund Skytteforening BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
93809 Viktor Popp Toftlund Skytteforening BK1 195.000 195.000 Mesterskab
97684 Emil Jensen Toftlund Skytteforening J1 194.000 194.000 Hovedskydning
97684 Emil Jensen Toftlund Skytteforening J1 196.000 196.000 Mesterskab
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
126105 Jacob Toft Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 194.000 194.000 Mesterskab
126105 Jacob Toft Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 186.000 186.000 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
122187 Kira Vosny Grænseegnens Skytteforening BK3 200.000 200.000 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Mesterskab
122187 Kira Vosny Grænseegnens Skytteforening BK3 198.000 198.000 Mesterskab
127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK3 191.000 191.000 Mesterskab
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 198.000 198.000 Mesterskab
126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening J2 200.000 200.000 Mesterskab
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening BK3 200.000 200.000 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 196.000 196.000 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
116379 Marco Andersen Toftlund Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Mesterskab
116379 Marco Andersen Toftlund Skytteforening BK2 200.000 200.000 Mesterskab
112427 Louise Christensen Toftlund Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
112427 Louise Christensen Toftlund Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening J1 200.000 200.000 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J1 198.000 198.000 Hovedskydning
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds J1 197.000 197.000 Mesterskab
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J1 200.000 200.000 Hovedskydning
103661 Signe K. Frederiksen Grænseegnens Skytteforening J1 198.000 198.000 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening BK3 197.000 197.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 194.000 194.000 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning

Til toppen