15-meter turnering 2016-17 3. omgang (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 V1H3 250.0 250.0 Hovedskydning
69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 V1H3 250.0 250.0 Mesterskab
70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug V2H1 267.0 267.0 Hovedskydning
70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug V2H1 266.0 266.0 Mesterskab
124702 Anaya Mourad Jensen Akademisk Skytteforening V2H2 201.0 201.0 Hovedskydning
124702 Anaya Mourad Jensen Akademisk Skytteforening V2H2 191.0 191.0 Mesterskab
122254 Michael Bak Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 225.0 225.0 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening U2H 214.0 214.0 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening U2H 223.0 223.0 Mesterskab
108784 Fang Yang Loo Kjøbenhavns Skytteforening V1H2 256.0 256.0 Hovedskydning
128301 Jonas Gaul Akademisk Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
128301 Jonas Gaul Akademisk Skytteforening BK 139.0 139.0 Hovedskydning
112197 Julie Ziersen Akademisk Skytteforening V2H1 278.0 278.0 Mesterskab
112197 Julie Ziersen Akademisk Skytteforening V2H1 266.0 266.0 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening V1H1 272.0 272.0 Mesterskab
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening V1H1 273.0 273.0 Hovedskydning
120683 Tobias Hasselby Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 255.0 255.0 Hovedskydning
112365 John Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 237.0 237.0 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening V1H4 206.0 206.0 Mesterskab
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening V1H4 220.0 220.0 Hovedskydning
123857 Christa Berg Akademisk Skytteforening U2H 163.0 163.0 Hovedskydning
128298 Felix van Bergen Akademisk Skytteforening V2H2 254.0 254.0 Mesterskab
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening S2H2 192.0 192.0 Hovedskydning
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening S2H2 169.0 169.0 Mesterskab
128298 Felix van Bergen Akademisk Skytteforening V2H2 251.0 251.0 Hovedskydning
70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening V1H3 240.0 240.0 Mesterskab
70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening V1H3 250.0 250.0 Hovedskydning
105615 Kenneth Scherer Rådhusets Idrætsforening U1H 221.0 221.0 Mesterskab
105615 Kenneth Scherer Rådhusets Idrætsforening U1H 207.0 207.0 Hovedskydning
71496 Rasmus P M Helbo Skytteforeningen Krudttønden V2H1 288.0 288.0 Hovedskydning
113861 Jens Øelund Akademisk Skytteforening S2H2 231.0 231.0 Mesterskab
113861 Jens Øelund Akademisk Skytteforening S2H2 255.0 255.0 Hovedskydning
128825 Al Agami Akademisk Skytteforening V2H2 244.0 244.0 Hovedskydning
120655 Ken Dorn Hansen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 246.0 246.0 Hovedskydning
128825 Al Agami Akademisk Skytteforening V2H2 240.0 240.0 Mesterskab
115665 Martin L. P. Andkjær Københavns Amts Skyttelaug JUN 203.0 203.0 Hovedskydning
115665 Martin L. P. Andkjær Københavns Amts Skyttelaug JUN 202.0 202.0 Mesterskab
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug V2H1 264.0 264.0 Mesterskab
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug V2H1 272.0 272.0 Hovedskydning
129242 Anastasia Nielsen Akademisk Skytteforening V2H2 155.0 155.0 Hovedskydning
119015 Tommy Frølund-Jensen Rådhusets Idrætsforening V2H2 180.0 180.0 Hovedskydning
121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949 V2H2 239.0 239.0 Hovedskydning
121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949 V2H2 262.0 262.0 Mesterskab
70602 Marina Andersen Skytteforeningen Krudttønden V2H2 255.0 255.0 Hovedskydning
82972 Carsten Tang-Petersen Skytteforeningen Krudttønden S2H1 262.0 262.0 Hovedskydning
129243 Tim Krog Nielsen Akademisk Skytteforening V2H2 147.0 147.0 Hovedskydning
95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening V1H3 260.0 260.0 Hovedskydning
95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening V1H3 249.0 249.0 Mesterskab
129243 Tim Krog Nielsen Akademisk Skytteforening V2H2 151.0 151.0 Mesterskab
118521 Per Arnesen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2H2 231.0 231.0 Hovedskydning
129240 Mia Husted Henriksen Akademisk Skytteforening V2H2 223.0 223.0 Hovedskydning
128302 Christian A. Gundersen Akademisk Skytteforening V2H2 232.0 232.0 Hovedskydning
128302 Christian A. Gundersen Akademisk Skytteforening V2H2 226.0 226.0 Mesterskab
128297 Jeppe Ammitzbøll Akademisk Skytteforening V2H2 245.0 245.0 Hovedskydning
128297 Jeppe Ammitzbøll Akademisk Skytteforening V2H2 222.0 222.0 Mesterskab
126525 Søren Iversen Kjøbenhavns Skytteforening V2H2 168.0 168.0 Hovedskydning
125113 Frantz Andersen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 246.0 246.0 Hovedskydning
118521 Per Arnesen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2H2 226.0 226.0 Mesterskab
119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening S2H2 247.0 247.0 Hovedskydning
119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening S2H2 235.0 235.0 Mesterskab
123855 Isabel Berg Akademisk Skytteforening V2H2 205.0 205.0 Hovedskydning
92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug U2H 273.0 273.0 Mesterskab
90604 Christian Skov Landgreen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 259.0 259.0 Hovedskydning
101705 Henrik Rasmussen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 255.0 255.0 Hovedskydning
125474 Jacek Slazak Akademisk Skytteforening V2H2 223.0 223.0 Hovedskydning
125474 Jacek Slazak Akademisk Skytteforening V2H2 232.0 232.0 Mesterskab
87048 Peter Schmechel Skytteforeningen Krudttønden V2H1 257.0 257.0 Hovedskydning
128195 Memis Batak Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 250.0 250.0 Hovedskydning
69877 Lars Pedersen Skytteforeningen Af 1949 V1H2 277.0 277.0 Mesterskab
69877 Lars Pedersen Skytteforeningen Af 1949 V1H3 268.0 268.0 Hovedskydning
117410 Morten Toftdahl-Olesen Kjøbenhavns Skytteforening V1H3 253.0 253.0 Hovedskydning
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening V2H1 258.0 258.0 Hovedskydning
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening V2H1 265.0 265.0 Mesterskab
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening V2H2 206.0 206.0 Hovedskydning
125381 Henrik Lorentzen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2H2 239.0 239.0 Mesterskab
92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug U2H 270.0 270.0 Hovedskydning
125381 Henrik Lorentzen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2H2 240.0 240.0 Hovedskydning
117866 Henrik Rommel Skytteforeningen Krudttønden V2H2 257.0 257.0 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub V2H1 260.0 260.0 Hovedskydning
129241 Lars Ege Henriksen Akademisk Skytteforening V2H2 265.0 265.0 Hovedskydning
129241 Lars Ege Henriksen Akademisk Skytteforening V2H2 269.0 269.0 Mesterskab
129247 Jesper Kofoed Damm Akademisk Skytteforening V2H2 206.0 206.0 Hovedskydning
129247 Jesper Kofoed Damm Akademisk Skytteforening V2H2 177.0 177.0 Mesterskab
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening V2H1 263.0 263.0 Hovedskydning
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening V2H1 224.0 224.0 Mesterskab
120486 Selina Runge Erichsen Skytteforeningen Krudttønden U2H 246.0 246.0 Hovedskydning
86752 Daniel Elverlund Skytteforeningen Krudttønden V2H2 213.0 213.0 Hovedskydning
128207 Thomas Persson Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 239.0 239.0 Hovedskydning
128407 Pia Farre Nielsen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 216.0 216.0 Hovedskydning
128300 Jens Gaul Akademisk Skytteforening V2H2 205.0 205.0 Mesterskab
128824 Adam Hesselfeldt Akademisk Skytteforening V2H2 194.0 194.0 Mesterskab
70659 Kasper Hald Kjøbenhavns Skytteforening V1H3 267.0 267.0 Hovedskydning
85554 Muffe Vulnuz Kjøbenhavns Skytteforening V2H2 232.0 232.0 Hovedskydning
66486 Ebbe Skov KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) S2H2 157.0 157.0 Hovedskydning
122287 Carsten Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H4 230.0 230.0 Hovedskydning
122287 Carsten Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H4 212.0 212.0 Mesterskab
68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H2 266.0 266.0 Mesterskab
68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H2 276.0 276.0 Hovedskydning
120653 Karoline Rechenbach Hansen Kjøbenhavns Skytteforening U2H 216.0 216.0 Hovedskydning
122255 Morten Bakkedal Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 233.0 233.0 Hovedskydning
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V2H1 272.0 272.0 Hovedskydning
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V2H1 266.0 266.0 Mesterskab
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug S2H2 206.0 206.0 Hovedskydning
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug S2H2 180.0 180.0 Mesterskab
125573 Bent Henry Poulsen Skytteforeningen Af 1949 V2H2 206.0 206.0 Hovedskydning
125573 Bent Henry Poulsen Skytteforeningen Af 1949 V2H2 187.0 187.0 Mesterskab
71173 Jan Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden V2H2 254.0 254.0 Hovedskydning
128296 Robert Marzeta Akademisk Skytteforening V2H2 242.0 242.0 Hovedskydning
128300 Jens Gaul Akademisk Skytteforening V2H2 213.0 213.0 Hovedskydning
128303 Ceylan Erman Akademisk Skytteforening V2H2 184.0 184.0 Mesterskab
128824 Adam Hesselfeldt Akademisk Skytteforening V2H2 223.0 223.0 Hovedskydning
60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug V2H1 268.0 268.0 Hovedskydning
60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug V2H1 274.0 274.0 Mesterskab
124316 Nikolaj Peyk Københavns Amts Skyttelaug V1H4 202.0 202.0 Hovedskydning
128303 Ceylan Erman Akademisk Skytteforening V2H2 215.0 215.0 Hovedskydning
68515 Arne Hjelmslund Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) S2H2 241.0 241.0 Hovedskydning
68515 Arne Hjelmslund Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) S2H2 238.0 238.0 Mesterskab
122277 Thomas Granum Aagaard Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 203.0 203.0 Hovedskydning
128199 Ole Myrup Kjøbenhavns Skytteforening V2H2 132.0 132.0 Hovedskydning
122288 Michael Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H3 234.0 234.0 Hovedskydning
122288 Michael Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H3 226.0 226.0 Mesterskab
122289 Lasse Rise KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H3 236.0 236.0 Hovedskydning

Til toppen