Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
2 Turnering 2017 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
Alle foreninger
Alslev Skytteforening
Billund Skytteforening
Bramming Skytteforening
Brørup Skyttekreds
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
Esbjerg Skyttekreds
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Gårde Idræts- og Skytteforening
Helle Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Ribe Skyttekreds
Sdr. Omme Skytteforening
Tistrup Skytteforening
Varde Skytteforening
Ølgod Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
39754
Peter Christensen
Ribe Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
40015
Steve Lindhardt
Bramming Skytteforening
VS2
188.000
188.000
Hovedskydning
41526
Mogens Hansen
Brørup Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
40622
Knud Erik Høgh
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
39476
Bent Christensen
Varde Skytteforening
VS3
169.000
169.000
Hovedskydning
39087
Thomas Søndergaard
Helle Skytteforening
US1
193.000
193.000
Hovedskydning
39737
Svend Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
39346
Jeppe Brydsø Dammark
Helle Skytteforening
US1
199.000
199.000
Hovedskydning
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
US2
190.000
190.000
Hovedskydning
110320
Heidi Henningsen
Helle Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
38320
Inger Marie Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
122150
Tobias Chaiboon Jacobsen
Alslev Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
VÅ2
200.000
200.000
Hovedskydning
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
VS1
190.000
190.000
Hovedskydning
39278
Kurt Olsen
Tistrup Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
123138
Perle Mikkelsen
Ølgod Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
98706
Emma Thyssen
Ribe Skyttekreds
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
121953
Jens Peter Fischer
Ribe Skyttekreds
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
124953
Mathias Wedtfald Irgens
Alslev Skytteforening
BK3
158.000
158.000
Hovedskydning
124954
Liva Braagaard Nielsen
Alslev Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
38516
Carina Damkier Søndergaard
Helle Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
128658
Nicklas Hirtz Christensen
Ølgod Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
127460
Emma Falck Lauridsen
Bramming Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
41575
Holger Jensen
Brørup Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
40927
John Skovgaard
Esbjerg Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
103514
Lasse Elkjær Nielsen
Ribe Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
39413
Ejlif Christensen
Alslev Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
69466
Helle Kirstine Larsen
Ribe Skyttekreds
VS2
198.000
198.000
Hovedskydning
59402
Torben Kaalund-Ramm
Ribe Skyttekreds
SE2
182.000
182.000
Hovedskydning
101689
Hans Jensen
Ribe Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
119465
Christian Offersgaard Hansen
Alslev Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
40499
Svend Åge Sørensen
Esbjerg Marineforenings Skyttelav
SE2
185.000
185.000
Hovedskydning
122141
Natasja Buhl Muusmann
Alslev Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
119466
Line Feldt Wolf
Alslev Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
123136
Jessica Pedersen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
126607
Chris Brinch Østergaard
Esbjerg Skyttekreds
VS3
173.000
173.000
Hovedskydning
39806
Katrine Lindqvist Bondesen
Bramming Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
105152
Hans Chr. Schmidt
Alslev Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
130320
Nicklas Helle Iversen
Alslev Skytteforening
BK3
148.000
148.000
Hovedskydning
135009
Oliver Deleuran Mortensen
Alslev Skytteforening
BK3
136.000
136.000
Hovedskydning
130332
William Stampe Johansen
Alslev Skytteforening
BK3
130.000
130.000
Hovedskydning
39057
Werner Kjeldsen
Varde Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
130335
Toki Malund Houtevelts
Alslev Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
130385
Simone Tvingsholm Rasmussen
Alslev Skytteforening
BK3
119.000
119.000
Hovedskydning
119544
Daniel Tøtrup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
175.000
175.000
Hovedskydning
131489
Johanne Theilemann Østergaard
Alslev Skytteforening
BK3
142.000
142.000
Hovedskydning
113675
Lisbeth Meldgaard
Helle Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
41245
Charlotte Dahl
Esbjerg Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
126717
Frederik Hjorth
Brørup Skyttekreds
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
128644
Malthe Kristensen
Helle Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
123738
Signe Bruun
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
130801
Heidi Madsen
Ribe Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
131083
Mathias Morgenstern
Ribe Skyttekreds
J2
180.000
180.000
Hovedskydning
40125
Lone B. Lund
Bramming Skytteforening
VS1
198.000
198.000
Hovedskydning
130897
René Harslev
Ølgod Skytteforening
VÅ2
180.000
180.000
Hovedskydning
130321
Nicklas Wedtfald Irgens
Alslev Skytteforening
BK3
122.000
122.000
Hovedskydning
130331
Tora Malund Houtevelts
Alslev Skytteforening
BK3
161.000
161.000
Hovedskydning
125887
Nanna Mathiesen
Helle Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
119463
Sander Elbæk Lund Nielsen
Alslev Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
130618
Magnus Mattrup
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
119462
Mathilde Nørby Jensen
Alslev Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
US2
177.000
177.000
Hovedskydning
122218
Flemming S. Burkarl
Alslev Skytteforening
SE2
184.000
184.000
Hovedskydning
127806
Marikke Anine Rasmussen
Alslev Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
126784
Kristoffer Kiesbye Gade
Alslev Skytteforening
BK3
174.000
174.000
Hovedskydning
119770
Lisbeth Sjørup Pedersen
Gårde Idræts- og Skytteforening
VÅ2
183.000
183.000
Hovedskydning
125561
Frede Jørgensen
Brørup Skyttekreds
SE2
178.000
178.000
Hovedskydning
111047
Kasper B. Søgaard
Bramming Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
113058
Vivian Staal
Ølgod Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
92672
Lonnie Hirtz Nielsen
Ølgod Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
41593
Ejgil Thuesen
Brørup Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
112500
Emilia Katrine Lund
Alslev Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
39794
Line Petermann Fabricius
Ribe Skyttekreds
VS1
198.000
198.000
Hovedskydning
86480
Susanne Gissel Christensen
Brørup Skyttekreds
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
39871
Bente Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
115100
Mathias Wobeser Nielsen
Helle Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
118626
Sascha Kampmann
Ølgod Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
122584
Kristian Hansen Brix
Esbjerg Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
115860
Oda Jensen
Alslev Skytteforening
SE2
153.000
153.000
Hovedskydning
39769
Morten Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
97256
Kasper Stensgård Jensen
Holsted Skyttekreds
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
41561
Jesper K. Pedersen
Brørup Skyttekreds
VÅ2
183.000
183.000
Hovedskydning
131084
Cecili Morgenstern
Ribe Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
130318
Albert Grøndal Krautz
Alslev Skytteforening
BK3
132.000
132.000
Hovedskydning
130334
Tilde Nocoline Rasmussen
Alslev Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
130387
Xander Rahbek
Alslev Skytteforening
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
131490
Melanie Elbæk Lund Nielsen
Alslev Skytteforening
BK3
131.000
131.000
Hovedskydning
131491
Niels Theilmann Østergaard
Alslev Skytteforening
BK3
150.000
150.000
Hovedskydning
131578
Liva Emilie Nissen
Alslev Skytteforening
BK3
161.000
161.000
Hovedskydning
130612
Mikkel Dalager
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
130930
Anders Bjerre Ehmsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
BK3
126.000
126.000
Hovedskydning
130446
Christopher Bøgh Vadmand Riise
Ølgod Skytteforening
BK3
150.000
150.000
Hovedskydning
130463
Hans Winther
Brørup Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
130617
Johan Mattrup
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
39983
Verner Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
34006
Nanna Ebbesen
Billund Skytteforening
UÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
127255
Elise Saxild Kristensen
Helle Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
128115
Lykke Nielsen
Ølgod Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
117070
Signe Wobeser Nielsen
Helle Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
US1
195.000
195.000
Hovedskydning
122585
Ole Brix
Esbjerg Skyttekreds
VS3
172.000
172.000
Hovedskydning
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
116598
Nicolai Mathiesen
Helle Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
Til toppen