Nordjysk Mesterskab 50-200-300 meter riffel 2017 (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 142.0 142.0 Mesterskab
112069 Martin Svendsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 143.0 143.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS2 138.0 138.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS2 137.0 137.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ2 144.0 144.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ2 140.0 140.0 Mesterskab
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 140.0 140.0 Mesterskab
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 135.0 135.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 143.0 143.0 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 138.0 138.0 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US 136.0 136.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 145.0 145.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 149.0 149.0 Mesterskab
15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening SE2 130.0 130.0 Mesterskab
15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening SE2 127.0 127.0 Hovedskydning
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds SE1 141.0 141.0 Hovedskydning
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds SE1 147.0 147.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 146.0 146.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 147.0 147.0 Mesterskab
13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 141.0 141.0 Hovedskydning
13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 140.0 140.0 Mesterskab
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne SE1 145.0 145.0 Mesterskab
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening JUN 144.0 144.0 Mesterskab
102409 Magnus Larsen Vodskov Skytteforening JUN 144.0 144.0 Hovedskydning
121676 Axel Aaes Christensen Vodskov Skytteforening BK 115.0 115.0 Hovedskydning
121676 Axel Aaes Christensen Vodskov Skytteforening BK 142.0 142.0 Mesterskab
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne SE1 139.0 139.0 Mesterskab
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 146.0 146.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 150.0 150.0 Mesterskab
13651 Jørgen Brogård Frederikshavn Skyttekreds VS3 134.0 134.0 Hovedskydning
13651 Jørgen Brogård Frederikshavn Skyttekreds VS3 127.0 127.0 Mesterskab
13653 Jørgen Jensen Frederikshavn Skyttekreds VS3 126.0 126.0 Hovedskydning
13653 Jørgen Jensen Frederikshavn Skyttekreds VS3 126.0 126.0 Mesterskab
118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
118558 Jonas Tilsted Boddum-Ydby Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub 144.0 144.0 Hovedskydning
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening VÅ2 143.0 143.0 Hovedskydning
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening VÅ2 145.0 145.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS2 140.0 140.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS2 142.0 142.0 Mesterskab
96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne JUN 143.0 143.0 Mesterskab
15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening VÅ2 138.0 138.0 Hovedskydning
15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening VÅ2 139.0 139.0 Mesterskab
103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening JUN 143.0 143.0 Mesterskab
103315 Magnus Kristensen Vodskov Skytteforening JUN 148.0 148.0 Hovedskydning
10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds SE2 138.0 138.0 Hovedskydning
10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds SE2 140.0 140.0 Mesterskab
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub 129.0 129.0 Hovedskydning
96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne JUN 144.0 144.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ2 146.0 146.0 Hovedskydning
123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening BK 117.0 117.0 Hovedskydning
123445 Kasper Søgaard Henriksen Boddum-Ydby Skytteforening BK 120.0 120.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE2 140.0 140.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE2 142.0 142.0 Hovedskydning
112683 Jesper Østergaard Bjergby SGI&U JUN 139.0 139.0 Mesterskab
112683 Jesper Østergaard Bjergby SGI&U JUN 146.0 146.0 Hovedskydning
114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 144.0 144.0 Mesterskab
114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 148.0 148.0 Hovedskydning
108405 Asker Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK 143.0 143.0 Mesterskab
108405 Asker Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK 148.0 148.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ2 143.0 143.0 Mesterskab
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening JUN 147.0 147.0 Hovedskydning
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening JUN 149.0 149.0 Mesterskab
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds BK 130.0 130.0 Hovedskydning
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening JUN 146.0 146.0 Mesterskab
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening JUN 148.0 148.0 Hovedskydning
28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds US 142.0 142.0 Hovedskydning
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening JUN 146.0 146.0 Hovedskydning
87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening SE1 145.0 145.0 Mesterskab
87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
106376 Sixten Thomsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
106376 Sixten Thomsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 144.0 144.0 Hovedskydning
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening JUN 146.0 146.0 Mesterskab
82605 Lise Schäffer Sjørring Skytteforening VÅ2 137.0 137.0 Hovedskydning
104648 Martin Møller Frantsen Bjergby SGI&U JUN 134.0 134.0 Hovedskydning
104648 Martin Møller Frantsen Bjergby SGI&U JUN 137.0 137.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 146.0 146.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 148.0 148.0 Hovedskydning
82605 Lise Schäffer Sjørring Skytteforening VÅ2 144.0 144.0 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 148.0 148.0 Mesterskab
16312 Ole Stefansen Skytteforening Kimbrerne SE2 137.0 137.0 Mesterskab
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 142.0 142.0 Mesterskab
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 147.0 147.0 Hovedskydning
118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 138.0 138.0 Hovedskydning
118319 Nicolaj Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening BK 141.0 141.0 Mesterskab
120445 Toke Simonsen Vodskov Skytteforening BK 129.0 129.0 Hovedskydning
120445 Toke Simonsen Vodskov Skytteforening BK 115.0 115.0 Mesterskab
10488 Michael Nielsen Frederikshavn Skyttekreds VS3 136.0 136.0 Mesterskab
10488 Michael Nielsen Frederikshavn Skyttekreds VS3 133.0 133.0 Hovedskydning
11005 Thomas Harlund Frederikshavn Skyttekreds 142.0 142.0 Hovedskydning
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds 118.0 118.0 Hovedskydning
15633 Eyvind Kristensen Frederikshavn Skyttekreds VS3 135.0 135.0 Hovedskydning
15633 Eyvind Kristensen Frederikshavn Skyttekreds VS3 129.0 129.0 Mesterskab
126136 Martin Christensen Sjørring Skytteforening 133.0 133.0 Hovedskydning
81858 Magnus Jensen Sjørring Skytteforening 141.0 141.0 Hovedskydning
83255 Kristian Bak Pedersen Karby Skyttekreds VS3 127.0 127.0 Mesterskab
83255 Kristian Bak Pedersen Karby Skyttekreds VS3 122.0 122.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 145.0 145.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 147.0 147.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 148.0 148.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 144.0 144.0 Mesterskab
108488 Jonas Dahl Pedersen Sjørring Skytteforening VÅ2 140.0 140.0 Mesterskab
108488 Jonas Dahl Pedersen Sjørring Skytteforening VÅ2 135.0 135.0 Hovedskydning
16312 Ole Stefansen Skytteforening Kimbrerne SE2 140.0 140.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ2 144.0 144.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ2 137.0 137.0 Hovedskydning
117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening BK 145.0 145.0 Hovedskydning
127001 Matthias Rechendorff Vodskov Skytteforening BK 143.0 143.0 Mesterskab
127001 Matthias Rechendorff Vodskov Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
117040 Sebastian C. Bonde Vodskov Skytteforening BK 141.0 141.0 Mesterskab
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening JUN 132.0 132.0 Hovedskydning
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Vodskov Skytteforening JUN 139.0 139.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 145.0 145.0 Mesterskab
14060 Jens Justenlund Åbybro Skytteforening SE2 137.0 137.0 Hovedskydning
14060 Jens Justenlund Åbybro Skytteforening SE2 135.0 135.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE2 143.0 143.0 Hovedskydning
28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds SE1 150.0 150.0 Hovedskydning
28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds SE1 143.0 143.0 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds BK 142.0 142.0 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds BK 139.0 139.0 Hovedskydning
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds SE2 143.0 143.0 Hovedskydning
10514 Lars Rasmussen Frederikshavn Skyttekreds SE2 141.0 141.0 Mesterskab
97871 Peter Josefsen Boddum-Ydby Skytteforening JUN 141.0 141.0 Mesterskab
97871 Peter Josefsen Boddum-Ydby Skytteforening JUN 141.0 141.0 Hovedskydning
108411 Rune Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening JUN 150.0 150.0 Hovedskydning
108411 Rune Hougs Jensen Boddum-Ydby Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK 143.0 143.0 Hovedskydning
110961 Kasper Jensen Boddum-Ydby Skytteforening BK 143.0 143.0 Mesterskab
112684 Jonas Nørgård Bjergby SGI&U JUN 135.0 135.0 Mesterskab
112684 Jonas Nørgård Bjergby SGI&U JUN 129.0 129.0 Hovedskydning
105160 Frederik Krog Bjergby SGI&U JUN 139.0 139.0 Mesterskab
105160 Frederik Krog Bjergby SGI&U JUN 130.0 130.0 Hovedskydning
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 135.0 135.0 Hovedskydning

Til toppen