Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Guldgåseskydning 2017 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Damsholte Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Greve Skytteforening
Helsingør Salonskytte Forening
Hillerød Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Hvidovre Skyttekreds
Korsør Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ravnsborg Skytteforening
Samsø Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Stenløse Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Østmøn Sg&i
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
SE1
142.000
142.000
Mesterskab
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
SE1
149.000
149.000
Hovedskydning
VS1
140.000
140.000
Hovedskydning
VS1
134.000
134.000
Mesterskab
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
146.000
146.000
Hovedskydning
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
143.000
143.000
Mesterskab
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
VS2
136.000
136.000
Mesterskab
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
VS2
144.000
144.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
VÅ1
147.000
147.000
Hovedskydning
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
VS3
134.000
134.000
Mesterskab
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
VS3
133.000
133.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS1
139.000
139.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS1
144.000
144.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
141.000
141.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
147.000
147.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
142.000
142.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
136.000
136.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
145.000
145.000
Hovedskydning
65934
Carsten Jakobsen
Helsingør Salonskytte Forening
VÅ2
143.000
143.000
Mesterskab
65934
Carsten Jakobsen
Helsingør Salonskytte Forening
VÅ2
146.000
146.000
Hovedskydning
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
126.000
126.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
146.000
146.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
147.000
147.000
Mesterskab
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
UÅ
147.000
147.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
UÅ
150.000
150.000
Mesterskab
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
137.000
137.000
Hovedskydning
119509
Mads Holten Mossin
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
143.000
143.000
Hovedskydning
119509
Mads Holten Mossin
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Mesterskab
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
JUN
150.000
150.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Mesterskab
73992
Nanna Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
131.000
131.000
Hovedskydning
53053
Per Henriksen
Østmøn Sg&i
SE2
142.000
142.000
Hovedskydning
53053
Per Henriksen
Østmøn Sg&i
SE2
140.000
140.000
Mesterskab
55366
Svend Overgaard
Østmøn Sg&i
VÅ2
118.000
118.000
Hovedskydning
55366
Svend Overgaard
Østmøn Sg&i
VÅ2
126.000
126.000
Mesterskab
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
JUN
93.000
93.000
Mesterskab
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
JUN
89.000
89.000
Hovedskydning
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
UÅ
122.000
122.000
Hovedskydning
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
UÅ
123.000
123.000
Mesterskab
109735
Rasmus Dalgaard Larsen
Næstved Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Hovedskydning
109735
Rasmus Dalgaard Larsen
Næstved Skytteforening
JUN
145.000
145.000
Mesterskab
114901
Mads Hoffmann Andreasen
Næstved Skytteforening
JUN
126.000
126.000
Mesterskab
114901
Mads Hoffmann Andreasen
Næstved Skytteforening
JUN
140.000
140.000
Hovedskydning
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Hovedskydning
63572
Karin Bay
Hillerød Skytteforening
VÅ2
87.000
87.000
Mesterskab
63572
Karin Bay
Hillerød Skytteforening
VÅ2
123.000
123.000
Hovedskydning
53229
Kaj Pedersen
Damsholte Skytteforening
SE2
132.000
132.000
Hovedskydning
53229
Kaj Pedersen
Damsholte Skytteforening
SE2
136.000
136.000
Mesterskab
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Nykøbing F. Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
62329
Jan O. Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS1
148.000
148.000
Mesterskab
102943
Andreas Jakobsen
Ornebjerg Skytteforening
US
105.000
105.000
Mesterskab
102943
Andreas Jakobsen
Ornebjerg Skytteforening
US
107.000
107.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
SE2
131.000
131.000
Hovedskydning
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
147.000
147.000
Mesterskab
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
146.000
146.000
Hovedskydning
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
UÅ
143.000
143.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
149.000
149.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
139.000
139.000
Hovedskydning
62329
Jan O. Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
VS1
143.000
143.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Damsholte Skytteforening
SE2
135.000
135.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Damsholte Skytteforening
SE2
128.000
128.000
Hovedskydning
67459
Otto Reenberg
Hvidovre Skyttekreds
SE2
142.000
142.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE1
148.000
148.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE1
123.000
123.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
138.000
138.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
144.000
144.000
Mesterskab
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK
140.000
140.000
Mesterskab
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK
143.000
143.000
Hovedskydning
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
146.000
146.000
Mesterskab
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
144.000
144.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
VÅ1
145.000
145.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
VÅ1
146.000
146.000
Mesterskab
87542
Claus Frederiksen
Østmøn Sg&i
SE1
142.000
142.000
Mesterskab
87542
Claus Frederiksen
Østmøn Sg&i
SE1
139.000
139.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
147.000
147.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
146.000
146.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
US
76.000
76.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
US
108.000
108.000
Mesterskab
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
116.000
116.000
Hovedskydning
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
121.000
121.000
Mesterskab
55698
Karsten Larsen
Østmøn Sg&i
VÅ2
138.000
138.000
Hovedskydning
55698
Karsten Larsen
Østmøn Sg&i
VÅ2
139.000
139.000
Mesterskab
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
140.000
140.000
Hovedskydning
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS3
141.000
141.000
Mesterskab
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
144.000
144.000
Mesterskab
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
146.000
146.000
Hovedskydning
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
VÅ2
137.000
137.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
145.000
145.000
Hovedskydning
121512
Laurits Mandrup
Næstved Skytteforening
BK
139.000
139.000
Hovedskydning
121512
Laurits Mandrup
Næstved Skytteforening
BK
130.000
130.000
Mesterskab
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
147.000
147.000
Mesterskab
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
137.000
137.000
Hovedskydning
54312
Bjarne Larsen
Østmøn Sg&i
SE1
146.000
146.000
Hovedskydning
54312
Bjarne Larsen
Østmøn Sg&i
SE1
150.000
150.000
Mesterskab
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
US
136.000
136.000
Hovedskydning
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
US
139.000
139.000
Mesterskab
55915
Lasse Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
VS2
144.000
144.000
Hovedskydning
62229
Mette Tranegaard Sukstorf
Stenløse Skytteforening
VÅ2
145.000
145.000
Hovedskydning
106742
Natalia Frank Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
BK
142.000
142.000
Hovedskydning
106742
Natalia Frank Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
BK
134.000
134.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
89.000
89.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
118.000
118.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
US
140.000
140.000
Mesterskab
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
US
139.000
139.000
Hovedskydning
118508
Renè Nielsen
Ravnsborg Skytteforening
VÅ2
140.000
140.000
Hovedskydning
118508
Renè Nielsen
Ravnsborg Skytteforening
VÅ2
142.000
142.000
Mesterskab
114905
Frederik Lauenberg
Næstved Skytteforening
JUN
134.000
134.000
Hovedskydning
114905
Frederik Lauenberg
Næstved Skytteforening
JUN
138.000
138.000
Mesterskab
20681
Hans O. Hansen
Honum & Omegns Skytteforening
SE1
148.000
148.000
Hovedskydning
20681
Hans O. Hansen
Honum & Omegns Skytteforening
SE1
145.000
145.000
Mesterskab
64535
Charlotte Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
VÅ1
149.000
149.000
Hovedskydning
64535
Charlotte Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
VÅ1
146.000
146.000
Mesterskab
Til toppen