Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Grænseskydning 50m. 2017 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Nordals Skyttekreds
Sparta Idrætsforening
Sønderborg Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
197.000
197.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
197.000
197.000
Hovedskydning
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
190.000
190.000
Mesterskab
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
98706
Emma Thyssen
Grænseegnens Skytteforening
US2
191.000
191.000
Mesterskab
98706
Emma Thyssen
Grænseegnens Skytteforening
US2
192.000
192.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
121641
Christian Jæger
Nordals Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
121641
Christian Jæger
Nordals Skyttekreds
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
118674
Lukas K. Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
118674
Lukas K. Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
118675
Magnus Rusbjerg
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
118675
Magnus Rusbjerg
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
124659
Asger Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
190.000
190.000
Hovedskydning
124659
Asger Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
194.000
194.000
Mesterskab
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
123787
Lass L. Rasmusen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
123787
Lass L. Rasmusen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
123944
Kenneth Bennett
Grænseegnens Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
123944
Kenneth Bennett
Grænseegnens Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Mesterskab
43549
Kurt Lorenzen
Gråsten Skytteforening
SE2
183.000
183.000
Hovedskydning
113043
Christian Petersen
Gråsten Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
113043
Christian Petersen
Gråsten Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
128743
Valdemar Kramer Thomsen
Vojens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
128743
Valdemar Kramer Thomsen
Vojens Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
127997
Nicolai Polaszk
Sønderborg Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
127997
Nicolai Polaszk
Sønderborg Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
128216
Vita Bâr
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
165.000
165.000
Hovedskydning
128216
Vita Bâr
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
165.000
165.000
Mesterskab
20012
Frederik Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
US2
167.000
167.000
Hovedskydning
20012
Frederik Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
US2
177.000
177.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
192.000
192.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
192.000
192.000
Hovedskydning
127880
Camilla Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
127880
Camilla Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
180.000
180.000
Hovedskydning
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
190.000
190.000
Mesterskab
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Mesterskab
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
121607
Daniel Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
121607
Daniel Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
188.000
188.000
Mesterskab
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
125148
Kathrine Clausen
Sparta Idrætsforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
125148
Kathrine Clausen
Sparta Idrætsforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
44303
Camilla Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
US1
194.000
194.000
Hovedskydning
44303
Camilla Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
US1
193.000
193.000
Mesterskab
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
43533
Mona Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
43583
Christa Dahl
Gråsten Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
190.000
190.000
Hovedskydning
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
192.000
192.000
Mesterskab
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
128498
Iryna Shepetun
Sparta Idrætsforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
128498
Iryna Shepetun
Sparta Idrætsforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
126351
Petroula Giannoulakou
Sønderborg Skyttekreds
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
126351
Petroula Giannoulakou
Sønderborg Skyttekreds
BK3
179.000
179.000
Mesterskab
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
182.000
182.000
Mesterskab
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
129684
Nikki Wilkens
Grænseegnens Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
Til toppen