Nordjysk mesterskab 15 meter riffel, voksne (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
94338 Ryan Mikkelsen Karby Skyttekreds VS3 169.0 169.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 194.0 194.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS2 181.0 181.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U UÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U UÅ2 193.0 193.0 Mesterskab
88274 Laila Mikkelsen Bjergby SGI&U VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
83255 Kristian Bak Pedersen Bjergby SGI&U VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
128270 Jesper Balle Bjergby SGI&U VÅ3 193.0 193.0 Hovedskydning
128270 Jesper Balle Bjergby SGI&U VÅ3 185.0 185.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS2 184.0 184.0 Mesterskab
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening SE2 196.0 196.0 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
94338 Ryan Mikkelsen Karby Skyttekreds VS3 163.0 163.0 Mesterskab
15852 Mariann H. Weinreich Vester Hassing Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
15852 Mariann H. Weinreich Vester Hassing Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 197.0 197.0 Mesterskab
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE3 189.0 189.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Hovedskydning
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Mesterskab
27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds VS3 185.0 185.0 Hovedskydning
17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds US2 183.0 183.0 Hovedskydning
85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds US2 186.0 186.0 Mesterskab
27041 Maria Birk Sørensen Karby Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
27041 Maria Birk Sørensen Karby Skyttekreds VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Mesterskab
17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 200.0 200.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 199.0 199.0 Hovedskydning
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 198.0 198.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds UÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds UÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
125827 Morten Kristensen Vester Hassing Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
125827 Morten Kristensen Vester Hassing Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
107192 Anders Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
107192 Anders Houen Jensen Vester Hassing Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
93376 Birte Strøm Vester Hassing Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
93376 Birte Strøm Vester Hassing Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
92382 Nana Bloch Christensen Sjørring Skytteforening US2 178.0 178.0 Hovedskydning
92382 Nana Bloch Christensen Sjørring Skytteforening US2 175.0 175.0 Mesterskab
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening US2 181.0 181.0 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS2 182.0 182.0 Hovedskydning
15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening SE2 195.0 195.0 Mesterskab
103697 Jens Ingerslev Larsen Vodskov Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
131886 Arne Jacobsen Mou og Omegns Skytteforening FRI 178.0 178.0 Mesterskab
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE2 198.0 198.0 Mesterskab
99344 Klaus Meulengracht Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 179.0 179.0 Mesterskab
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
119691 Hanne Færregaard Andersen Mou og Omegns Skytteforening SE3 190.0 190.0 Mesterskab
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 196.0 196.0 Hovedskydning
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 192.0 192.0 Mesterskab
13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 196.0 196.0 Hovedskydning
13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 189.0 189.0 Mesterskab
122389 Klaus Andersen Bjergby SGI&U VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
122389 Klaus Andersen Bjergby SGI&U VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS2 180.0 180.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS2 181.0 181.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
128337 Louise Marquart Løgstør Sportsskytteklub VÅ3 188.0 188.0 Hovedskydning
128337 Louise Marquart Løgstør Sportsskytteklub VÅ3 192.0 192.0 Mesterskab
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening VÅ3 195.0 195.0 Hovedskydning
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening VÅ3 199.0 199.0 Mesterskab
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 197.0 197.0 Hovedskydning
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 199.0 199.0 Mesterskab
127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening VÅ3 186.0 186.0 Hovedskydning
127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening VÅ3 190.0 190.0 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 193.0 193.0 Mesterskab
129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 191.0 191.0 Hovedskydning
129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 187.0 187.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 193.0 193.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 188.0 188.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 189.0 189.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 190.0 190.0 Mesterskab
16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds VS1 191.0 191.0 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds VS1 192.0 192.0 Mesterskab
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
88274 Laila Mikkelsen Bjergby SGI&U VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS2 175.0 175.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub VS2 184.0 184.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub VS2 182.0 182.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 193.0 193.0 Hovedskydning
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 190.0 190.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE3 190.0 190.0 Hovedskydning
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds VS3 183.0 183.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening US2 183.0 183.0 Mesterskab
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS2 182.0 182.0 Mesterskab
131886 Arne Jacobsen Mou og Omegns Skytteforening FRI 184.0 184.0 Hovedskydning
99344 Klaus Meulengracht Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 179.0 179.0 Hovedskydning
119691 Hanne Færregaard Andersen Mou og Omegns Skytteforening SE3 188.0 188.0 Hovedskydning
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 196.0 196.0 Mesterskab
93954 Erling Munkholm Boddum-Ydby Skytteforening SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
93954 Erling Munkholm Boddum-Ydby Skytteforening SE2 186.0 186.0 Mesterskab
121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 185.0 185.0 Hovedskydning
121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 182.0 182.0 Mesterskab
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Hovedskydning
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
126113 Martin Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
126113 Martin Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
94122 Joe Jensen Sjørring Skytteforening VÅ3 187.0 187.0 Hovedskydning
94122 Joe Jensen Sjørring Skytteforening VÅ3 186.0 186.0 Mesterskab
88271 Mia Meyer Jensen Sjørring Skytteforening UÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
88271 Mia Meyer Jensen Sjørring Skytteforening UÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne US1 194.0 194.0 Hovedskydning
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne US1 192.0 192.0 Mesterskab
112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening SE1 195.0 195.0 Mesterskab
113903 Tom Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
113903 Tom Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
27033 Mathias Mikkelsen Bjergby SGI&U UÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
27033 Mathias Mikkelsen Bjergby SGI&U UÅ2 193.0 193.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds US1 194.0 194.0 Hovedskydning
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds US1 197.0 197.0 Mesterskab
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 185.0 185.0 Mesterskab
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 179.0 179.0 Hovedskydning
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 185.0 185.0 Mesterskab
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 183.0 183.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 184.0 184.0 Mesterskab
130820 Hans Pedersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 197.0 197.0 Hovedskydning
130820 Hans Pedersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 198.0 198.0 Mesterskab
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne SE1 192.0 192.0 Hovedskydning
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne SE1 198.0 198.0 Mesterskab
133456 Louise Bay Sjørring Skytteforening VÅ3 186.0 186.0 Hovedskydning
133456 Louise Bay Sjørring Skytteforening VÅ3 190.0 190.0 Mesterskab
88866 Matias Juellund Aalborg Skyttekreds UÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
88866 Matias Juellund Aalborg Skyttekreds UÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 184.0 184.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 187.0 187.0 Mesterskab
17108 John Lichon Aalborg Skyttekreds SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
17108 John Lichon Aalborg Skyttekreds SE2 192.0 192.0 Mesterskab
97825 Frederik Hedemann Vester Hassing Skytteforening US2 187.0 187.0 Hovedskydning
97825 Frederik Hedemann Vester Hassing Skytteforening US2 186.0 186.0 Mesterskab
132325 Jakob Mariegaard Olesen Hjørring Skytteforening UÅ2 179.0 179.0 Hovedskydning
132325 Jakob Mariegaard Olesen Hjørring Skytteforening UÅ2 185.0 185.0 Mesterskab
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
29117 Bitten Hansen Sjørring Skytteforening VÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
29117 Bitten Hansen Sjørring Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
29045 Erik Reinbach Hansen Sjørring Skytteforening SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
29045 Erik Reinbach Hansen Sjørring Skytteforening SE2 196.0 196.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE2 197.0 197.0 Hovedskydning
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE2 198.0 198.0 Mesterskab
87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
87084 Torben Hjardemål Vodskov Skytteforening SE1 199.0 199.0 Mesterskab
113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening US2 177.0 177.0 Hovedskydning
113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening US2 180.0 180.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 189.0 189.0 Hovedskydning
130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 189.0 189.0 Mesterskab
99365 Elly Madsen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 190.0 190.0 Hovedskydning
99365 Elly Madsen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne SE2 190.0 190.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 194.0 194.0 Mesterskab
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds VS3 185.0 185.0 Hovedskydning
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds VS3 185.0 185.0 Mesterskab
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening VS3 153.0 153.0 Hovedskydning
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening VS3 177.0 177.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Mesterskab
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE2 197.0 197.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
129266 Lone Rosenvinge Iversen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 185.0 185.0 Hovedskydning
129266 Lone Rosenvinge Iversen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 10.0 10.0 Mesterskab
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
88229 Christian Frost Aalborg Skyttekreds VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening VS3 171.0 171.0 Mesterskab
102711 Sofie Frantsen Karby Skyttekreds US2 186.0 186.0 Hovedskydning
102711 Sofie Frantsen Karby Skyttekreds US2 184.0 184.0 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US1 190.0 190.0 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US1 193.0 193.0 Mesterskab
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds US1 183.0 183.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds US1 191.0 191.0 Mesterskab
104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds UÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds UÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 198.0 198.0 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 198.0 198.0 Mesterskab
109338 Jens Nielsen Aalborg Skyttekreds VÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
109338 Jens Nielsen Aalborg Skyttekreds VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab

Til toppen