Nordjysk mesterskab 15 meter riffel, voksne (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 197.0 197.0 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS3 179.0 179.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 195.0 195.0 Mesterskab
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 183.0 183.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 186.0 186.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 196.0 196.0 Mesterskab
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds UÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 180.0 180.0 Mesterskab
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 184.0 184.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 181.0 181.0 Mesterskab
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE2 197.0 197.0 Hovedskydning
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE2 195.0 195.0 Mesterskab
97825 Frederik Hedemann Vester Hassing Skytteforening US2 178.0 178.0 Hovedskydning
97825 Frederik Hedemann Vester Hassing Skytteforening US2 177.0 177.0 Mesterskab
91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds US1 190.0 190.0 Hovedskydning
91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds US1 191.0 191.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening SE2 188.0 188.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Mesterskab
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE2 199.0 199.0 Mesterskab
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
16498 Frede Kristensen Aalborg Skyttekreds SE1 192.0 192.0 Mesterskab
17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds SE1 195.0 195.0 Mesterskab
88866 Matias Juellund Aalborg Skyttekreds UÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Mesterskab
102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U US2 190.0 190.0 Hovedskydning
102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U US2 190.0 190.0 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US1 198.0 198.0 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds US1 196.0 196.0 Mesterskab
104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds US2 191.0 191.0 Hovedskydning
104375 Freja Møller Pedersen Aalborg Skyttekreds US2 189.0 189.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 199.0 199.0 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds US1 199.0 199.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
28179 Tommy Hasager Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 192.0 192.0 Hovedskydning
28179 Tommy Hasager Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
88266 Inge Spangaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 200.0 200.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 189.0 189.0 Hovedskydning
121492 Vendel Larsen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 194.0 194.0 Hovedskydning
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 190.0 190.0 Mesterskab
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
28244 Louise Hasager Boddum-Ydby Skytteforening UÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
28244 Louise Hasager Boddum-Ydby Skytteforening UÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
88866 Matias Juellund Aalborg Skyttekreds UÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds UÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds UÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS3 183.0 183.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS3 179.0 179.0 Hovedskydning
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
15763 Torben Klit Andersen Vester Hassing Skytteforening VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub VS3 181.0 181.0 Mesterskab
13917 Egon Østergaard Løgstør Sportsskytteklub VS3 178.0 178.0 Hovedskydning
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne US2 187.0 187.0 Hovedskydning
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne US2 189.0 189.0 Mesterskab
94122 Joe Jensen Sjørring Skytteforening VÅ2 167.0 167.0 Hovedskydning
94122 Joe Jensen Sjørring Skytteforening VÅ2 180.0 180.0 Mesterskab
88271 Mia Meyer Jensen Sjørring Skytteforening UÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
88271 Mia Meyer Jensen Sjørring Skytteforening UÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds US2 188.0 188.0 Hovedskydning
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds US2 193.0 193.0 Mesterskab
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 183.0 183.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Løgstør Sportsskytteklub US2 180.0 180.0 Mesterskab
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds US2 178.0 178.0 Hovedskydning
91687 Per Poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds US2 183.0 183.0 Mesterskab
127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening VÅ2 186.0 186.0 Hovedskydning
127639 Carsten Vestby Jensen Vilsted Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 198.0 198.0 Hovedskydning
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 198.0 198.0 Mesterskab
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds US2 190.0 190.0 Hovedskydning
15776 Stefan Olsen Aalborg Skyttekreds US2 190.0 190.0 Mesterskab
29024 Hans Andersen Thisted Skyttekreds VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
29024 Hans Andersen Thisted Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
93954 Erling Munkholm Boddum-Ydby Skytteforening SE2 187.0 187.0 Hovedskydning
93954 Erling Munkholm Boddum-Ydby Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening UÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening UÅ2 200.0 200.0 Mesterskab

Til toppen