Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
2 runde pistolturneringen (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
Alle foreninger
Brønderslev Skytteforening
Frederikshavn Skyttekreds
Hirtshals Skytteforening
Hjallerup Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Karby Skyttekreds
Mou og Omegns Skytteforening
Nykøbing Mors Skyttekreds
Sindal Skyttekreds
Sjørring Skytteforening
Sports skytterne Snedsted
Støvring Skytteforening
Ulsted Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Års Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
V1H1
276.000
276.000
Hovedskydning
10602
Bo Bæk Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
V1H1
281.000
281.000
Hovedskydning
15548
Mads Jensen
Ulsted Skytteforening
V1H1
282.000
282.000
Hovedskydning
14851
Carsten Hansen
Vodskov Skytteforening
V1H1
277.000
277.000
Hovedskydning
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
V1H1
284.000
284.000
Hovedskydning
105238
Mikkel Ranneberg
Års Skytteforening
V1H1
286.000
286.000
Hovedskydning
14780
Holger W. Sørensen
Aalborg Skyttekreds
V1H1
291.000
291.000
Hovedskydning
120914
Krestian Christiansen
Sports skytterne Snedsted
U2H
240.000
240.000
Hovedskydning
27669
Jens Martin Sørensen
Aalborg Skyttekreds
U1H
277.000
277.000
Hovedskydning
95234
Mikkel Bertelsen
Vodskov Skytteforening
U2H
280.000
280.000
Hovedskydning
130393
Lucas Bjerregaard
Brønderslev Skytteforening
JUN
250.000
250.000
Hovedskydning
101368
Søren Bach Andersen
Sports skytterne Snedsted
JUN
231.000
231.000
Hovedskydning
128980
Robert Bailey
Frederikshavn Skyttekreds
V1H4
257.000
257.000
Hovedskydning
96278
Morten thomsen
Aalborg Skyttekreds
V1H4
253.000
253.000
Hovedskydning
129197
Helle Horsholt
Brønderslev Skytteforening
V1H4
240.000
240.000
Hovedskydning
124178
Palle Holm Christensen
Vodskov Skytteforening
V1H4
245.000
245.000
Hovedskydning
115347
Morten Grønkjær Jensen
Hirtshals Skytteforening
V1H4
221.000
221.000
Hovedskydning
16559
Per Henrik Jensen
Aalborg Skyttekreds
V1H4
223.000
223.000
Hovedskydning
115742
Claus Nielsen
Hirtshals Skytteforening
V1H4
229.000
229.000
Hovedskydning
10649
Bjarne Nielsen
Sindal Skyttekreds
V1H4
217.000
217.000
Hovedskydning
10877
Klaus Andersen
Hirtshals Skytteforening
V1H4
207.000
207.000
Hovedskydning
15650
Troels Nielsen
Hjallerup Skytteforening
V1H4
216.000
216.000
Hovedskydning
121580
Ulrich Hedegaard
Aalborg Skyttekreds
V2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
29008
Henrik Lawaetz
Sjørring Skytteforening
V2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
124654
Jesper D. Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V2H1
281.000
281.000
Hovedskydning
27023
Mogens Nicolajsen
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
273.000
273.000
Hovedskydning
124653
Henrik D. Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V2H1
278.000
278.000
Hovedskydning
17101
Julie Vognsgaard
Vodskov Skytteforening
V2H1
279.000
279.000
Hovedskydning
16980
Mick Huus Nielsen
Vodskov Skytteforening
V2H1
272.000
272.000
Hovedskydning
112012
Henrik Boris Christensen
Vodskov Skytteforening
V2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
27136
Bent Mortensen
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
271.000
271.000
Hovedskydning
26916
Jan H. B. Knudsen
Karby Skyttekreds
V2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
117271
Signe Vraa Leth
Aalborg Skyttekreds
V2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
117603
Karin Marika Nicholas
Brønderslev Skytteforening
V2H1
267.000
267.000
Hovedskydning
85374
Finn Rottbøl
Sports skytterne Snedsted
V2H1
254.000
254.000
Hovedskydning
10685
Per Martin Olesen
Hirtshals Skytteforening
V2H1
253.000
253.000
Hovedskydning
96449
Niels Knudstrup
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
253.000
253.000
Hovedskydning
84771
Erik Andersen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
255.000
255.000
Hovedskydning
127017
Claus Haack
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
240.000
240.000
Hovedskydning
15458
Jesper Christiansen
Ulsted Skytteforening
V2H1
256.000
256.000
Hovedskydning
28279
Jonas P. Jensen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
245.000
245.000
Hovedskydning
97331
Thomas Michael Jensen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
241.000
241.000
Hovedskydning
28349
Steen Nielsen
Sports skytterne Snedsted
V2H1
232.000
232.000
Hovedskydning
27018
Morten Hundborg
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H1
275.000
275.000
Hovedskydning
103691
Mikkel H. Wendell
Aalborg Skyttekreds
JUN
249.000
249.000
Hovedskydning
118530
Mie Marie Lassen
Års Skytteforening
JUN
264.000
264.000
Hovedskydning
105267
Jacob Andersen
Sports skytterne Snedsted
BK
238.000
238.000
Hovedskydning
111448
Peter Lange Nielsen
Brønderslev Skytteforening
V1H2
259.000
259.000
Hovedskydning
27056
Kristian Damgaard
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
268.000
268.000
Hovedskydning
12167
Kim Levisen
Års Skytteforening
V1H2
258.000
258.000
Hovedskydning
15522
Henri Thimm
Hjallerup Skytteforening
V1H2
270.000
270.000
Hovedskydning
10665
Søren J. Sørensen
Sindal Skyttekreds
V1H2
271.000
271.000
Hovedskydning
14453
Birgitte Bæk Larsen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
268.000
268.000
Hovedskydning
15532
Sven Dahl Nielsen
Vodskov Skytteforening
V1H2
273.000
273.000
Hovedskydning
15062
Thomas Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
278.000
278.000
Hovedskydning
15633
Eyvind Kristensen
Hjallerup Skytteforening
V1H2
275.000
275.000
Hovedskydning
28779
Niels Klingenberg Vistisen
Sjørring Skytteforening
V1H1
278.000
278.000
Hovedskydning
15674
Peer Ovesen
Hjallerup Skytteforening
V1H2
275.000
275.000
Hovedskydning
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
V1H2
275.000
275.000
Hovedskydning
16783
Kim Lammert
Aalborg Skyttekreds
V1H2
264.000
264.000
Hovedskydning
10695
Mogens Sørensen
Sindal Skyttekreds
V1H2
261.000
261.000
Hovedskydning
27060
Knud Kjeldgaard Jensen
Karby Skyttekreds
V1H3
274.000
274.000
Hovedskydning
126903
Brian Bjergbæk
Hjallerup Skytteforening
V1H3
264.000
264.000
Hovedskydning
68505
Carl Otto Højer Sørensen
Karby Skyttekreds
V1H3
264.000
264.000
Hovedskydning
17165
Hans Held
Aalborg Skyttekreds
V1H3
257.000
257.000
Hovedskydning
105854
Gitte Vium
Sindal Skyttekreds
V1H3
246.000
246.000
Hovedskydning
99179
Ib Ejgil Pedersen
Hjallerup Skytteforening
V1H4
257.000
257.000
Hovedskydning
17166
Hanne Toft
Aalborg Skyttekreds
V1H4
261.000
261.000
Hovedskydning
131611
Hans Erik Tjelum
Aalborg Skyttekreds
V2H2
278.000
278.000
Hovedskydning
132260
Lars Bo Bergmos
Aalborg Skyttekreds
V2H2
275.000
275.000
Hovedskydning
95235
Frank Bertelsen
Vodskov Skytteforening
V2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
130876
Claus Thougaard Andersen
Vodskov Skytteforening
V2H2
262.000
262.000
Hovedskydning
101612
Søren Dam Winther
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
270.000
270.000
Hovedskydning
124655
Casper Brændskov
Aalborg Skyttekreds
V2H2
263.000
263.000
Hovedskydning
130373
Kristian Krogh Jensen
Vodskov Skytteforening
V2H2
264.000
264.000
Hovedskydning
19724
Hans Jørgen Hansen
Brønderslev Skytteforening
V2H2
265.000
265.000
Hovedskydning
16155
Max Lauesgaard
Vodskov Skytteforening
V2H2
264.000
264.000
Hovedskydning
113085
Lars Larsen
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H2
258.000
258.000
Hovedskydning
130371
Søren Kromann Mandrup
Vodskov Skytteforening
V2H2
264.000
264.000
Hovedskydning
15054
Bettina Seerup
Vodskov Skytteforening
V2H2
244.000
244.000
Hovedskydning
130594
Thomas Quaade
Mou og Omegns Skytteforening
V2H2
254.000
254.000
Hovedskydning
131273
Jonas Buchhave
Brønderslev Skytteforening
V2H2
248.000
248.000
Hovedskydning
26814
Søren Kjær Bak
Sports skytterne Snedsted
V2H2
244.000
244.000
Hovedskydning
130566
Jacob Larsen
Vodskov Skytteforening
V2H2
251.000
251.000
Hovedskydning
105656
Henrik Jensen
Ulsted Skytteforening
V2H2
260.000
260.000
Hovedskydning
131171
Bogdan Przybycien
Sindal Skyttekreds
V2H2
242.000
242.000
Hovedskydning
83718
Claus Lau Larsen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
87176
Morten Østergård Pedersen
Brønderslev Skytteforening
V2H2
246.000
246.000
Hovedskydning
129269
Henrik Jensen
Vodskov Skytteforening
V2H2
236.000
236.000
Hovedskydning
124181
Mark Wolff
Sports skytterne Snedsted
V2H2
249.000
249.000
Hovedskydning
130374
Anne Horn Nielsen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
83743
Casper Juhl Jensen
Støvring Skytteforening
V2H2
241.000
241.000
Hovedskydning
126508
Mike Jensen
Støvring Skytteforening
V2H2
229.000
229.000
Hovedskydning
113086
Begitte O. B. Løwgreen
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
232.000
232.000
Hovedskydning
28200
Peter Iversen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
235.000
235.000
Hovedskydning
116351
Leif Nielsen
Nykøbing Mors Skyttekreds
V2H2
237.000
237.000
Hovedskydning
115344
Mogens Møller
Hirtshals Skytteforening
V2H2
218.000
218.000
Hovedskydning
116013
Lars Olesen
Brønderslev Skytteforening
V2H2
201.000
201.000
Hovedskydning
93355
Simon Kaagaard
Sports skytterne Snedsted
V2H2
239.000
239.000
Hovedskydning
94451
Roland Bernhard Cornely
Sports skytterne Snedsted
V2H2
229.000
229.000
Hovedskydning
15872
Lars Brix Jensen
Vodskov Skytteforening
V2H2
212.000
212.000
Hovedskydning
16099
Fin Pedersen
Frederikshavn Skyttekreds
V2H2
191.000
191.000
Hovedskydning
123286
Paula Davidsen
Brønderslev Skytteforening
V2H2
227.000
227.000
Hovedskydning
102637
Ole Vestergaard Preetzmann Jensen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
231.000
231.000
Hovedskydning
99616
Laust Stauersbøl Laustsen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
170.000
170.000
Hovedskydning
115744
Jesper Lousdal
Sports skytterne Snedsted
V2H2
220.000
220.000
Hovedskydning
95728
Flemming Munk Pedersen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
211.000
211.000
Hovedskydning
130567
Dan Huus Nielsen
Vodskov Skytteforening
V2H2
188.000
188.000
Hovedskydning
123142
Jacob Spalding
Sports skytterne Snedsted
V2H2
245.000
245.000
Hovedskydning
28267
Knud Iversen
Sports skytterne Snedsted
S2H2
239.000
239.000
Hovedskydning
123367
Nana Louw
Aalborg Skyttekreds
V2H2
234.000
234.000
Hovedskydning
130375
Harald P. Pedersen
Sports skytterne Snedsted
V2H2
215.000
215.000
Hovedskydning
126507
Dea Tindbæk Lolle
Støvring Skytteforening
V2H2
210.000
210.000
Hovedskydning
10439
Søren Kogsbøll
Frederikshavn Skyttekreds
S2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
68465
Kirsten Sanders
Karby Skyttekreds
S2H1
277.000
277.000
Hovedskydning
112494
Frank Skaarup
Sjørring Skytteforening
S2H1
274.000
274.000
Hovedskydning
27071
Jørn Nordgaard Kristensen
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H1
265.000
265.000
Hovedskydning
17262
Annette Hyldgaard
Aalborg Skyttekreds
S2H1
263.000
263.000
Hovedskydning
96482
Jens Meldgaard
Sjørring Skytteforening
S2H1
260.000
260.000
Hovedskydning
15298
Henning Mortensen
Ulsted Skytteforening
S2H1
258.000
258.000
Hovedskydning
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
S2H1
263.000
263.000
Hovedskydning
28583
Bjarne Elgård Jensen
Sports skytterne Snedsted
S2H1
264.000
264.000
Hovedskydning
16424
Ole Jensen
Aalborg Skyttekreds
S2H1
250.000
250.000
Hovedskydning
10998
Tom E. Hansen
Hjørring Skytteforening
S2H1
245.000
245.000
Hovedskydning
16135
Anni Sørensen
Mou og Omegns Skytteforening
S2H2
270.000
270.000
Hovedskydning
101927
John L. Thomsen
Mou og Omegns Skytteforening
V2H2
264.000
264.000
Hovedskydning
S2H2
255.000
255.000
Hovedskydning
27137
Asbjørn Elazar
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H2
248.000
248.000
Hovedskydning
102023
Frank Christiansen
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
255.000
255.000
Hovedskydning
11035
Per Kristensen
Hjørring Skytteforening
S2H2
242.000
242.000
Hovedskydning
27073
Jørgen Landbo
Nykøbing Mors Skyttekreds
S2H2
247.000
247.000
Hovedskydning
10735
Jørgen Hagen Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
241.000
241.000
Hovedskydning
11409
Jørn Ellesgård
Brønderslev Skytteforening
S2H2
236.000
236.000
Hovedskydning
10613
Arne Emil Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
246.000
246.000
Hovedskydning
87864
Frans Jensen
Sports skytterne Snedsted
S2H2
223.000
223.000
Hovedskydning
101367
Flemming Rohr Pedersen
Sports skytterne Snedsted
S2H2
223.000
223.000
Hovedskydning
95488
Henrik Braun
Brønderslev Skytteforening
S2H2
218.000
218.000
Hovedskydning
127992
Kurt Simonsen
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
231.000
231.000
Hovedskydning
105853
Alexandros Gentekos
Sindal Skyttekreds
S2H2
231.000
231.000
Hovedskydning
10457
Poul Erik Nielsen
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
188.000
188.000
Hovedskydning
116957
Vivi Hedegaard
Frederikshavn Skyttekreds
S2H2
187.000
187.000
Hovedskydning
82887
Leif Larsen
Hjørring Skytteforening
S2H2
172.000
172.000
Hovedskydning
127004
Bjørk Helge Poulsen
Vodskov Skytteforening
S2H2
261.000
261.000
Hovedskydning
90087
John Henry Just Schreiber
Hjørring Skytteforening
S2H2
221.000
221.000
Hovedskydning
10910
Henning Nielsen
Hjørring Skytteforening
S2H2
207.000
207.000
Hovedskydning
131850
Carina Marie Lassen
Års Skytteforening
FRI
251.000
251.000
Hovedskydning
Til toppen