Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Pistol 15 m hold forår 18 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Faxe Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Næstved Skytteforening
Store Heddinge Skytteforening
Strøby Skytteforening
Vordingborg Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
56241
Jeanette Kristensen
Holmegaard Skytteforening
V2H2
249.000
249.000
Hovedskydning
56241
Jeanette Kristensen
Holmegaard Skytteforening
V2H2
224.000
224.000
Mesterskab
56241
Jeanette Kristensen
Holmegaard Skytteforening
V2H2
235.000
235.000
Finale
56074
Christian Vilhelmsen
Holmegaard Skytteforening
V1H3
256.000
256.000
Hovedskydning
56074
Christian Vilhelmsen
Holmegaard Skytteforening
V1H3
262.000
262.000
Mesterskab
56074
Christian Vilhelmsen
Holmegaard Skytteforening
V1H3
260.000
260.000
Finale
56420
Alf Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
240.000
240.000
Hovedskydning
56420
Alf Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
243.000
243.000
Mesterskab
56420
Alf Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
227.000
227.000
Finale
56175
Mikkel Kristensen
Holmegaard Skytteforening
U2H
264.000
264.000
Hovedskydning
56175
Mikkel Kristensen
Holmegaard Skytteforening
U2H
265.000
265.000
Mesterskab
56175
Mikkel Kristensen
Holmegaard Skytteforening
U2H
263.000
263.000
Finale
56000
Jan Jensen
Næstved Skytteforening
V1H3
271.000
271.000
Hovedskydning
56000
Jan Jensen
Næstved Skytteforening
V1H3
243.000
243.000
Mesterskab
56000
Jan Jensen
Næstved Skytteforening
V1H3
263.000
263.000
Finale
55872
Michael Enderleit
Næstved Skytteforening
V1H3
229.000
229.000
Hovedskydning
55872
Michael Enderleit
Næstved Skytteforening
V1H3
246.000
246.000
Mesterskab
55872
Michael Enderleit
Næstved Skytteforening
V1H3
231.000
231.000
Finale
56057
Ebbe Kristensen
Næstved Skytteforening
S2H2
226.000
226.000
Hovedskydning
56057
Ebbe Kristensen
Næstved Skytteforening
S2H2
247.000
247.000
Mesterskab
56057
Ebbe Kristensen
Næstved Skytteforening
S2H2
259.000
259.000
Finale
55920
Lars Jensen
Næstved Skytteforening
V1H1
275.000
275.000
Hovedskydning
55920
Lars Jensen
Næstved Skytteforening
V1H1
286.000
286.000
Mesterskab
56579
Rita Marie Jensen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
233.000
233.000
Hovedskydning
56579
Rita Marie Jensen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
235.000
235.000
Mesterskab
56579
Rita Marie Jensen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
250.000
250.000
Finale
56611
Hans M. Jensen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
245.000
245.000
Hovedskydning
56611
Hans M. Jensen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
228.000
228.000
Mesterskab
56611
Hans M. Jensen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
225.000
225.000
Finale
126931
Ole Elkjær Christensen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
248.000
248.000
Hovedskydning
126931
Ole Elkjær Christensen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
230.000
230.000
Mesterskab
126931
Ole Elkjær Christensen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
230.000
230.000
Finale
56382
Heidi Nyberg
Holmegaard Skytteforening
V2H1
266.000
266.000
Hovedskydning
56382
Heidi Nyberg
Holmegaard Skytteforening
V2H1
264.000
264.000
Mesterskab
56382
Heidi Nyberg
Holmegaard Skytteforening
V2H1
271.000
271.000
Finale
59983
Jørgen Kristensen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
236.000
236.000
Hovedskydning
59983
Jørgen Kristensen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
222.000
222.000
Mesterskab
59983
Jørgen Kristensen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
241.000
241.000
Finale
56409
Bjarne Jørgensen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
223.000
223.000
Hovedskydning
56409
Bjarne Jørgensen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
226.000
226.000
Mesterskab
56409
Bjarne Jørgensen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
223.000
223.000
Finale
56737
Renè Kelberg
Holmegaard Skytteforening
S2H1
258.000
258.000
Hovedskydning
56737
Renè Kelberg
Holmegaard Skytteforening
S2H1
245.000
245.000
Mesterskab
56737
Renè Kelberg
Holmegaard Skytteforening
S2H1
264.000
264.000
Finale
S2H1
185.000
185.000
Hovedskydning
S2H1
256.000
256.000
Mesterskab
S2H1
236.000
236.000
Finale
55982
Jens Peter Jensen
Holmegaard Skytteforening
V1H2
268.000
268.000
Hovedskydning
55982
Jens Peter Jensen
Holmegaard Skytteforening
V1H2
268.000
268.000
Mesterskab
55982
Jens Peter Jensen
Holmegaard Skytteforening
V1H2
247.000
247.000
Finale
85643
Michael Petersen
Vordingborg Skytteforening
V2H2
260.000
260.000
Hovedskydning
85643
Michael Petersen
Vordingborg Skytteforening
V2H2
261.000
261.000
Mesterskab
85643
Michael Petersen
Vordingborg Skytteforening
V2H2
258.000
258.000
Finale
117090
Hejdi Røygaard
Vordingborg Skytteforening
V2H2
248.000
248.000
Hovedskydning
117090
Hejdi Røygaard
Vordingborg Skytteforening
V2H2
245.000
245.000
Mesterskab
117090
Hejdi Røygaard
Vordingborg Skytteforening
V2H2
232.000
232.000
Finale
86998
Hasse Nielsen
Vordingborg Skytteforening
V2H1
279.000
279.000
Hovedskydning
86998
Hasse Nielsen
Vordingborg Skytteforening
V2H1
279.000
279.000
Mesterskab
86998
Hasse Nielsen
Vordingborg Skytteforening
V2H1
281.000
281.000
Finale
61194
Ib Naumann
Vordingborg Skytteforening
S2H1
280.000
280.000
Hovedskydning
61194
Ib Naumann
Vordingborg Skytteforening
S2H1
273.000
273.000
Mesterskab
61194
Ib Naumann
Vordingborg Skytteforening
S2H1
270.000
270.000
Finale
106101
Martin Nielsen
Holmegaard Skytteforening
V1H4
198.000
198.000
Hovedskydning
56598
Lars Jensen
Store Heddinge Skytteforening
V1H3
253.000
253.000
Hovedskydning
56598
Lars Jensen
Store Heddinge Skytteforening
V1H3
226.000
226.000
Mesterskab
56598
Lars Jensen
Store Heddinge Skytteforening
V1H3
251.000
251.000
Finale
73607
Ole Laursen
Store Heddinge Skytteforening
S2H1
261.000
261.000
Hovedskydning
73607
Ole Laursen
Store Heddinge Skytteforening
S2H1
268.000
268.000
Mesterskab
56601
Kjeld Toft
Store Heddinge Skytteforening
S2H1
245.000
245.000
Hovedskydning
56601
Kjeld Toft
Store Heddinge Skytteforening
S2H1
261.000
261.000
Mesterskab
56601
Kjeld Toft
Store Heddinge Skytteforening
S2H1
263.000
263.000
Finale
67662
Henrik Bertram Petersen
Store Heddinge Skytteforening
V1H3
253.000
253.000
Hovedskydning
67662
Henrik Bertram Petersen
Store Heddinge Skytteforening
V1H3
254.000
254.000
Mesterskab
67662
Henrik Bertram Petersen
Store Heddinge Skytteforening
V1H3
259.000
259.000
Finale
101390
Peter Nielsen
Strøby Skytteforening
V1H2
285.000
285.000
Hovedskydning
101390
Peter Nielsen
Strøby Skytteforening
V1H2
267.000
267.000
Mesterskab
101390
Peter Nielsen
Strøby Skytteforening
V1H2
279.000
279.000
Finale
56555
Kim Kulle
Strøby Skytteforening
V1H3
261.000
261.000
Hovedskydning
56555
Kim Kulle
Strøby Skytteforening
V1H3
258.000
258.000
Mesterskab
56555
Kim Kulle
Strøby Skytteforening
V1H3
260.000
260.000
Finale
127099
Jeppe Lund
Strøby Skytteforening
V1H3
262.000
262.000
Hovedskydning
127099
Jeppe Lund
Strøby Skytteforening
V1H3
257.000
257.000
Mesterskab
56963
Palle Buus Jensen
Strøby Skytteforening
S2H1
268.000
268.000
Hovedskydning
56963
Palle Buus Jensen
Strøby Skytteforening
S2H1
260.000
260.000
Mesterskab
56963
Palle Buus Jensen
Strøby Skytteforening
S2H1
277.000
277.000
Finale
56594
Max Poulsen
Strøby Skytteforening
S2H1
254.000
254.000
Hovedskydning
56594
Max Poulsen
Strøby Skytteforening
S2H1
262.000
262.000
Mesterskab
56644
Leif Andersen
Strøby Skytteforening
S2H1
270.000
270.000
Hovedskydning
56644
Leif Andersen
Strøby Skytteforening
S2H1
272.000
272.000
Mesterskab
56653
Arne Nielsen
Strøby Skytteforening
S2H1
269.000
269.000
Hovedskydning
56653
Arne Nielsen
Strøby Skytteforening
S2H1
270.000
270.000
Mesterskab
56698
John Sørensen
Strøby Skytteforening
V1H2
276.000
276.000
Hovedskydning
56698
John Sørensen
Strøby Skytteforening
V1H2
275.000
275.000
Mesterskab
94652
Kaare Grønvold
Strøby Skytteforening
V1H3
234.000
234.000
Mesterskab
94652
Kaare Grønvold
Strøby Skytteforening
V1H3
244.000
244.000
Hovedskydning
91282
Brian Grand
Strøby Skytteforening
V1H3
245.000
245.000
Mesterskab
91282
Brian Grand
Strøby Skytteforening
V1H3
237.000
237.000
Hovedskydning
56561
Ernst Adriansen
Strøby Skytteforening
S2H2
235.000
235.000
Mesterskab
56561
Ernst Adriansen
Strøby Skytteforening
S2H2
253.000
253.000
Hovedskydning
57098
Carsten Pedersen
Strøby Skytteforening
V1H4
261.000
261.000
Mesterskab
57098
Carsten Pedersen
Strøby Skytteforening
V1H4
241.000
241.000
Hovedskydning
56077
Charly Bentsen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
205.000
205.000
Hovedskydning
56077
Charly Bentsen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
233.000
233.000
Mesterskab
56077
Charly Bentsen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
214.000
214.000
Finale
114882
Poul Nielsen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
215.000
215.000
Hovedskydning
114882
Poul Nielsen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
202.000
202.000
Mesterskab
114882
Poul Nielsen
Holmegaard Skytteforening
S2H2
201.000
201.000
Finale
56139
Søren Wahlgren
Holmegaard Skytteforening
S2H2
189.000
189.000
Hovedskydning
56139
Søren Wahlgren
Holmegaard Skytteforening
S2H2
224.000
224.000
Mesterskab
56139
Søren Wahlgren
Holmegaard Skytteforening
S2H2
209.000
209.000
Finale
111450
Steffen Bechmann Olesen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
251.000
251.000
Hovedskydning
111450
Steffen Bechmann Olesen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
240.000
240.000
Mesterskab
126736
Lars Hørup Hansen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
253.000
253.000
Hovedskydning
126736
Lars Hørup Hansen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
160.000
160.000
Mesterskab
68784
Per Sejer
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
256.000
256.000
Hovedskydning
68784
Per Sejer
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
219.000
219.000
Mesterskab
128158
Per Hagen
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
228.000
228.000
Hovedskydning
56412
Bent Holm
Holmegaard Skytteforening
S2H2
186.000
186.000
Hovedskydning
56412
Bent Holm
Holmegaard Skytteforening
S2H2
203.000
203.000
Mesterskab
96742
Morten Larsen
Holmegaard Skytteforening
U2H
200.000
200.000
Hovedskydning
96742
Morten Larsen
Holmegaard Skytteforening
U2H
233.000
233.000
Mesterskab
55855
Niels Ernst Johansson
Holmegaard Skytteforening
S2H1
260.000
260.000
Hovedskydning
55855
Niels Ernst Johansson
Holmegaard Skytteforening
S2H1
255.000
255.000
Mesterskab
56740
Peter Bue Westh
Holmegaard Skytteforening
V1H4
243.000
243.000
Hovedskydning
56740
Peter Bue Westh
Holmegaard Skytteforening
V1H4
237.000
237.000
Mesterskab
56740
Peter Bue Westh
Holmegaard Skytteforening
V1H4
257.000
257.000
Finale
53043
Simon Løje
Kongsted Skytteforening
U1H
222.000
222.000
Hovedskydning
53043
Simon Løje
Kongsted Skytteforening
U1H
252.000
252.000
Mesterskab
53043
Simon Løje
Kongsted Skytteforening
U1H
263.000
263.000
Finale
56752
Michael Holmen
Kongsted Skytteforening
V1H3
264.000
264.000
Hovedskydning
56752
Michael Holmen
Kongsted Skytteforening
V1H3
236.000
236.000
Mesterskab
56752
Michael Holmen
Kongsted Skytteforening
V1H3
232.000
232.000
Finale
53029
Villy Løje
Kongsted Skytteforening
V1H4
232.000
232.000
Hovedskydning
53029
Villy Løje
Kongsted Skytteforening
V1H4
227.000
227.000
Mesterskab
56426
Simon Madsen
Kongsted Skytteforening
V1H2
270.000
270.000
Hovedskydning
56426
Simon Madsen
Kongsted Skytteforening
V1H2
274.000
274.000
Mesterskab
56747
Niels Jensen
Faxe Skytteforening
S2H2
219.000
219.000
Hovedskydning
56747
Niels Jensen
Faxe Skytteforening
S2H2
225.000
225.000
Mesterskab
115611
Johnny Gosch
Faxe Skytteforening
V1H4
250.000
250.000
Hovedskydning
115611
Johnny Gosch
Faxe Skytteforening
V1H4
253.000
253.000
Mesterskab
56814
Allan Fogt
Faxe Skytteforening
V2H1
248.000
248.000
Hovedskydning
56814
Allan Fogt
Faxe Skytteforening
V2H1
281.000
281.000
Mesterskab
56655
Anthony Facchin
Faxe Skytteforening
V1H3
272.000
272.000
Hovedskydning
56655
Anthony Facchin
Faxe Skytteforening
V1H3
260.000
260.000
Mesterskab
56625
Ole Højbjerg
Faxe Skytteforening
V2H2
241.000
241.000
Hovedskydning
56625
Ole Højbjerg
Faxe Skytteforening
V2H2
253.000
253.000
Mesterskab
56625
Ole Højbjerg
Faxe Skytteforening
V2H2
252.000
252.000
Finale
117546
Justin Nicholson
Faxe Skytteforening
V2H1
287.000
287.000
Hovedskydning
117546
Justin Nicholson
Faxe Skytteforening
V2H1
272.000
272.000
Mesterskab
117546
Justin Nicholson
Faxe Skytteforening
V2H1
266.000
266.000
Finale
104108
Robert Torpe Meulengracht
Faxe Skytteforening
V2H1
283.000
283.000
Hovedskydning
104108
Robert Torpe Meulengracht
Faxe Skytteforening
V2H1
269.000
269.000
Mesterskab
104108
Robert Torpe Meulengracht
Faxe Skytteforening
V2H1
278.000
278.000
Finale
65439
Niels Thulin Johansen
Faxe Skytteforening
V1H1
282.000
282.000
Hovedskydning
65439
Niels Thulin Johansen
Faxe Skytteforening
V1H1
285.000
285.000
Mesterskab
65439
Niels Thulin Johansen
Faxe Skytteforening
V1H1
277.000
277.000
Finale
56463
Hans S. Madsen
Kongsted Skytteforening
S2H2
204.000
204.000
Hovedskydning
56463
Hans S. Madsen
Kongsted Skytteforening
S2H2
208.000
208.000
Mesterskab
96741
Peer Larsen
Holmegaard Skytteforening
V2H2
211.000
211.000
Hovedskydning
96741
Peer Larsen
Holmegaard Skytteforening
V2H2
221.000
221.000
Mesterskab
127100
Rico Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
201.000
201.000
Hovedskydning
127100
Rico Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
238.000
238.000
Mesterskab
127100
Rico Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
232.000
232.000
Finale
124866
Tim Olsen
Strøby Skytteforening
V1H4
234.000
234.000
Hovedskydning
124866
Tim Olsen
Strøby Skytteforening
V1H4
228.000
228.000
Mesterskab
124866
Tim Olsen
Strøby Skytteforening
V1H4
239.000
239.000
Finale
124866
Tim Olsen
Strøby Skytteforening
V1H4
232.000
232.000
Finale
127098
Nicky Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
227.000
227.000
Hovedskydning
127098
Nicky Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
236.000
236.000
Mesterskab
127098
Nicky Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
218.000
218.000
Finale
127098
Nicky Falkenberg
Strøby Skytteforening
V1H4
248.000
248.000
Finale
127097
Peter Carlsen
Strøby Skytteforening
V1H4
223.000
223.000
Hovedskydning
127097
Peter Carlsen
Strøby Skytteforening
V1H4
247.000
247.000
Mesterskab
127097
Peter Carlsen
Strøby Skytteforening
V1H4
231.000
231.000
Finale
95110
Flemming Ravn
Holmegaard Skytteforening
S2H2
165.000
165.000
Hovedskydning
95110
Flemming Ravn
Holmegaard Skytteforening
S2H2
151.000
151.000
Mesterskab
95110
Flemming Ravn
Holmegaard Skytteforening
S2H2
183.000
183.000
Finale
57031
Jørgen Olsen
Strøby Skytteforening
S2H2
251.000
251.000
Hovedskydning
57031
Jørgen Olsen
Strøby Skytteforening
S2H2
244.000
244.000
Mesterskab
57031
Jørgen Olsen
Strøby Skytteforening
S2H2
234.000
234.000
Finale
57031
Jørgen Olsen
Strøby Skytteforening
S2H2
241.000
241.000
Finale
95547
John Lynge Hansen
Strøby Skytteforening
S2H2
245.000
245.000
Hovedskydning
95547
John Lynge Hansen
Strøby Skytteforening
S2H2
230.000
230.000
Mesterskab
95547
John Lynge Hansen
Strøby Skytteforening
S2H2
221.000
221.000
Finale
95547
John Lynge Hansen
Strøby Skytteforening
S2H2
247.000
247.000
Finale
57059
Henrik Knudsen
Strøby Skytteforening
S2H2
254.000
254.000
Hovedskydning
57059
Henrik Knudsen
Strøby Skytteforening
S2H2
235.000
235.000
Mesterskab
57059
Henrik Knudsen
Strøby Skytteforening
S2H2
229.000
229.000
Finale
57059
Henrik Knudsen
Strøby Skytteforening
S2H2
240.000
240.000
Finale
57081
Erik Svantemann
Strøby Skytteforening
S2H2
233.000
233.000
Hovedskydning
57081
Erik Svantemann
Strøby Skytteforening
S2H2
160.000
160.000
Mesterskab
57081
Erik Svantemann
Strøby Skytteforening
S2H2
234.000
234.000
Finale
57081
Erik Svantemann
Strøby Skytteforening
S2H2
231.000
231.000
Finale
55469
Knud E. Skovsgaard
Holmegaard Skytteforening
S2H2
256.000
256.000
Hovedskydning
55469
Knud E. Skovsgaard
Holmegaard Skytteforening
S2H2
232.000
232.000
Mesterskab
57003
Kurt Kabler
Strøby Skytteforening
S2H1
239.000
239.000
Hovedskydning
57003
Kurt Kabler
Strøby Skytteforening
S2H1
258.000
258.000
Mesterskab
57003
Kurt Kabler
Strøby Skytteforening
S2H1
257.000
257.000
Finale
117503
Frank Harsanyi
Strøby Skytteforening
V1H3
264.000
264.000
Hovedskydning
117503
Frank Harsanyi
Strøby Skytteforening
V1H3
259.000
259.000
Mesterskab
117503
Frank Harsanyi
Strøby Skytteforening
V1H3
256.000
256.000
Finale
57099
Carl-Erik Larsen
Strøby Skytteforening
FRI
248.000
248.000
Hovedskydning
57099
Carl-Erik Larsen
Strøby Skytteforening
FRI
252.000
252.000
Mesterskab
57099
Carl-Erik Larsen
Strøby Skytteforening
FRI
247.000
247.000
Finale
57084
Elmer Madsen
Strøby Skytteforening
S2H2
255.000
255.000
Hovedskydning
57084
Elmer Madsen
Strøby Skytteforening
S2H2
247.000
247.000
Mesterskab
57084
Elmer Madsen
Strøby Skytteforening
S2H2
231.000
231.000
Finale
55920
Lars Jensen
Næstved Skytteforening
V1H1
274.000
274.000
Hovedskydning
130259
Claus E. Kirkeby
Store Heddinge Skytteforening
V2H2
252.000
252.000
Hovedskydning
56361
Kent Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
V1H2
276.000
276.000
Hovedskydning
98641
Jan Engelbrechtsen
Store Heddinge Skytteforening
S2H2
211.000
211.000
Hovedskydning
Til toppen