| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

TerrænPistol - Mesterskab SE

1 120275 Søren E. Poulsen Brøndby Skytte Forening 40/19 51/24 91/43

TerrænPistol - Klasse UNG

1 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds 56/25

TerrænPistol - Klasse UNG

1 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 61/28
2 116454 Lucas Gaml Jensen Korsør Skytteforening 60/24
3 128322 Cim Ib Elmann Lunde Sg&I 59/26
4 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 58/27
5 45753 Lars Johannesen Lunde Sg&I 58/23
6 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 57/27
7 130195 Line Sørensen Haue Lunde Sg&I 43/13
8 23357 Tania Varmdahl Lunde Sg&I 39/16
9 129928 Casper Husman Lunde Sg&I 34/12
10 119585 Anton Hvillum Lunde Sg&I 32/12
11 133690 Micki Bang Jensen Knabstrup Skytteforening 29/09
12 126228 Frederik Fried Korsør Skytteforening 15/05

TerrænPistol - Klasse V1

1 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 72/33
2 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening 70/33
3 20999 Mick Pedersen Horsens Skyttekreds 70/32
4 56361 Kent Vincent Andersen Holmegaard Skytteforening 69/32
5 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 69/32
6 36252 Richard Davis Lind Skytteforening 69/31
7 109163 Rene Mosegaard Østbirk Pistol Skytter 68/31
8 45404 Rene Vogn Hesselager Fore. Sportsklubber 68/31
9 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening 68/31
10 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening 68/31
11 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds 68/30
12 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds 67/31
13 101744 Nofil Nawaz Mulkana RI 98 Skytteforening 67/31
14 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening 66/31
15 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening 66/31
16 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening 66/31
17 76128 Kenneth Aa. Bjørnsholm Vissenbjerg Skytteforening 66/30
18 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening 66/30
19 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 66/30
20 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds 65/30
21 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening 64/29
22 46884 Thomas San. Andersen Midtfyns Pistolskytteforening 63/29
23 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds 62/29
24 35750 Bjarne Kyed Vejle Skytteforening 62/28
25 121206 Michael Kanstrup Korsør Skytteforening 62/28
26 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening 61/28
27 29055 Ebbe Sørensen Thisted Pistolklub 61/26
28 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug 60/27
29 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening 60/26
30 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub 60/25
31 46793 Erik Hjortholm Sødinge Skytteforening 59/28
32 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening 58/27
33 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening 58/26
34 86998 Hasse Nielsen Vordingborg Skytteforening 57/26
35 48868 Lars Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 56/27
36 119737 Steen Weihe Svinninge Skytteforening 52/24
37 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening 51/24
38 48111 Ketil D Carstensen Lunde Sg&I 44/20

TerrænPistol - Klasse V2

1 90343 Johnni Egholm Skjern Skytteforening 72/33
2 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening 69/31
3 47752 Michael Nielsen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 69/31
4 90306 Annette Winther Amager Team Target 67/29
5 52006 Jakob Schultz Odense Pistol Skytte Forening 66/30
6 55982 Jens Peter Jensen Holmegaard Skytteforening 65/30
7 93356 Brian Brix Christiansen Thisted Pistolklub 64/29
8 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949 64/29
9 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub 64/28
10 46947 Per Ohlsen Midtfyns Pistolskytteforening 63/29
11 92832 Sebastian Mikkelsen Sports skytterne Snedsted 62/30
12 123694 Jens Peder Jørgensen Horsens Skyttekreds 62/28
13 126520 Peter Frimuth Hansen Dalum Skytteforening 62/28
14 28747 Poul Erik Bloch Thisted Pistolklub 62/27
15 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening 62/23
16 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 61/29
17 115663 Tommy Brandt Skytteforeningen Af 1949 59/26
18 129448 Kitty Holm Obel RI 98 Skytteforening 58/27
19 68234 Kenneth Hilligsøe Ballerup Skytteforening 58/25
20 47958 Sander Dyremose Carstensen Lunde Sg&I 57/26
21 91723 Jan Røjkjær Tommerup Skytteforening 57/26
22 77018 Jens Liebst Andersen Skytteforeningen Af 1949 57/25
23 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening 57/25
24 69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 57/24
25 96502 Morten Laursen Sorø Skytteforening 56/26
26 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 55/26
27 87303 Alex Høj Skjern Skytteforening 55/25
28 20400 Jørgen S. Petersen Vissenbjerg Skytteforening 55/25
29 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 55/25
30 110156 Benny Kjeld Bille Nielsen Amager Team Target 55/23
31 37911 Henrik Johansen Skjern Skytteforening 53/24
32 98645 Martin Kramer Frandsen Knabstrup Skytteforening 53/22
33 44812 Hanne Kathrine Petersen Rudkøbing Skyttekreds 52/24
34 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening 52/24
35 115209 Martin Carlsen Tommerup Skytteforening 52/24
36 31374 Søren Andersen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 52/24
37 99386 Claus Ole Rasmussen Rudkøbing Skyttekreds 52/24
38 68657 Niels Dalhoff Andersen Karlslunde Skytteforening 51/25
39 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening 50/22
40 35317 Søren Madsen Vejle Skytteforening 50/21
41 126026 Susanne Lund Ballerup Skytteforening 50/21
42 126536 Steen Stokholm Sørensen Dalum Skytteforening 49/21
43 89737 Gregers Kirdorf Ølsted Skytteforening 48/22
44 97424 Per Jensen Sødinge Skytteforening 48/22
45 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening 46/21
46 51662 Lars Beck Odense Pistol Skytte Forening 45/21
47 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds 45/20
48 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I 45/20
49 122578 Bjarne W A Obel RI 98 Skytteforening 45/18
50 105247 Ivan Nielsen Ballerup Skytteforening 43/18
51 112205 Jens V. Sigersted Dalum Skytteforening 42/18
52 116246 Ole Gaml Jensen Korsør Skytteforening 42/17
53 46694 Kurt Grønlund Christiansen Midtfyns Pistolskytteforening 39/18

TerrænPistol - Klasse 3

1 131158 Morten Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds 50/22

TerrænPistol - Klasse V3

1 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening 62/28
2 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening 61/26
3 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening 59/28
4 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 59/27
5 133025 André M. Lund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 57/26
6 128868 Tue Christensen Østbirk Pistol Skytter 57/26
7 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening 57/26
8 116746 Heinz Fischer Horsens Skyttekreds 57/25
9 128716 Claus Venning Honum & Omegns Skytteforening 57/24
10 29009 Henrik Steffensen Thisted Pistolklub 56/27
11 81303 Peder Rahbek Østergaard Midtfyns Pistolskytteforening 56/26
12 115153 Jan Pihl Rasmussen Vejle Skytteforening 55/26
13 86746 Anders Frimuth Kristensen Dalum Skytteforening 54/25
14 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter 54/24
15 21173 Jan Pedersen Horsens Skyttekreds 53/24
16 131187 Ngu Tam Khuu Dalum Skytteforening 53/24
17 118857 Erik Jakobsen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 53/23
18 105868 Jimmy Nielsen Kullerup/Refsvindinge If. 52/25
19 86774 Jesper Hoppe Lunde Sg&I 52/23
20 116109 Henrik Degn Hansen Tommerup Skytteforening 52/20
21 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening 50/23
22 21521 Dan Hansen Vejle Skytteforening 50/22
23 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening 50/21
24 116437 Sten Pold Honum & Omegns Skytteforening 50/21
25 46711 Kim Hjortholm Sødinge Skytteforening 49/23
26 95739 Christian Stigaard Horsens Skyttekreds 49/22
27 101733 Bo Preston Andersen Odense Pistol Skytte Forening 48/21
28 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 48/20
29 125958 Michael Søgård Bramming Skytteforening 48/15
30 45770 John Amdi Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening 47/22
31 47093 Hugo Høj Svendborg Skyttekreds 46/20
32 45192 Bjarne Madsen Rudkøbing Skyttekreds 46/20
33 117053 Allan Hoppe Assentoft Skytteforening 45/14
34 130289 Jonny Grønfeldt Hansen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 44/18
35 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 43/20
36 46784 Frede Hansen Sødinge Skytteforening 43/20
37 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening 43/19
38 123557 Klaus Andersen Honum & Omegns Skytteforening 43/17
39 68254 Henrik Furdal Stenløse Skytteforening 42/19
40 121966 Kasper Mathias Christiansen Midtfyns Pistolskytteforening 42/19
41 55399 Peter R Hemmingsen Foxgaard Amager Team Target 42/18
42 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening 41/17
43 48838 Mogens Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 40/16
44 122680 Ulla Larsen Bullerup Skyttekreds 39/14
45 72165 Thomas Kempe Vissenbjerg Skytteforening 39/14
46 121450 Anika Christiansen Midtfyns Pistolskytteforening 37/17
47 131678 Troels Kornum Østbirk Pistol Skytter 35/16
48 123561 Ole Sørensen Horsens Skyttekreds 35/13
49 125994 Jan Winkel Bramming Skytteforening 34/09
50 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening 33/14
51 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 31/15
52 131144 Michael Gregersen Honum & Omegns Skytteforening 31/13
53 129496 Claus Thomsen Bramming Skytteforening 31/10
54 48109 Kim Carstensen Lunde Sg&I 29/14
55 49477 Gert Riber Schultz HPRD/ROID Fyn Skyttekreds 27/10
56 119212 Gulak Olsen Bramming Skytteforening 27/08
57 116753 Hans Jørgen Thomsen Honum & Omegns Skytteforening 26/12
58 107555 Ina Frahm Ribe Skyttekreds 26/08
59 52144 Kenneth Nielsen Bullerup Skyttekreds 21/08
60 45812 Bjerne Schneider Johannesen Herrested Skytteforening 16/08
61 109471 Betina F. Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 16/05

TerrænPistol - Klasse SE

1 32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 65/28
2 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening 60/26
3 34941 Laurits Herløv Vejle Skytteforening 59/22
4 32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 58/25
5 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening 58/22
6 41920 Kaj Kastrup Vejen/Skibelund Skf. 56/24
7 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening 56/23
8 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening 55/25
9 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening 55/25
10 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 55/25
11 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 55/24
12 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening 54/21
13 21143 John Walker Vejle Skytteforening 52/23
14 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening 51/23
15 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening 51/22
16 61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening 50/22
17 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening 50/22
18 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening 50/21
19 45327 Christian Eriksen Tved Skyttekreds 49/19
20 89230 Leif Vesterlund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 48/20
21 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 48/18
22 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening 46/19
23 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening 46/18
24 56412 Bent Holm Holmegaard Skytteforening 45/18
25 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening 42/18
26 46754 Jan Olsen Sødinge Skytteforening 41/19
27 120275 Søren E. Poulsen Brøndby Skytte Forening 40/19
28 56420 Alf Andersen Holmegaard Skytteforening 40/14
29 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 38/17
30 125573 Bent Henry Poulsen Skytteforeningen Af 1949 36/12
31 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening 35/13
32 Holmegaard Skytteforening 31/12
33 61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening 27/10
34 20707 Christen Christensen Ølsted Skytteforening 23/09

Til toppen