DM Kvalifikation DGI Østjylland 2017-2018 3. runde (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds SE2 192.0 192.0 Hovedskydning
23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds SE2 198.0 198.0 Hovedskydning
81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds SE2 186.0 186.0 Hovedskydning
99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening VS1 191.0 191.0 Hovedskydning
96039 Mikkel von der Lippe Samsø Skytteforening J1 198.0 198.0 Hovedskydning
120708 Nefer Sofia Mondrup Samsø Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
109398 Nicoline Holm Pedersen Samsø Skytteforening J2 199.0 199.0 Hovedskydning
91753 Peter Christiansen Samsø Skytteforening UÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
120709 Sinuhe Mondrup Samsø Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening VS3 191.0 191.0 Hovedskydning
17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds SE1 192.0 192.0 Hovedskydning
18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
81514 Flemming Jensen VBF Skyttelaug/Århus SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
23299 Finn Gyldenløv Sørensen Århus Riffelskytte klub SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds US1 198.0 198.0 Hovedskydning
17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds VS3 186.0 186.0 Hovedskydning
17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds US2 184.0 184.0 Hovedskydning
65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
18504 Anny Toft Randers Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds BK2 200.0 200.0 Hovedskydning
123119 Magnus Kimose Ring Algren Randers Skyttekreds BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
111770 Kasper Poulsen Midtdjurs skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
126982 Lasse Braad Helweg Midtdjurs skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
126787 Laura Bødtker Midtdjurs skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
126983 Claes Braad Helweg Midtdjurs skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening BK2 198.0 198.0 Hovedskydning
110272 Anders Herman Laursen Randers Skyttekreds J1 200.0 200.0 Hovedskydning
128686 Frederik Nørgaard Randers Skyttekreds J2 189.0 189.0 Hovedskydning
127775 Jonas Neergaard Randers Skyttekreds J2 195.0 195.0 Hovedskydning
120342 Pelle Bøgh Andersson Randers Skyttekreds J2 191.0 191.0 Hovedskydning
88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
78249 Michael Brasch Midtdjurs skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
99867 Mia Hviid Sørensen Midtdjurs skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
125618 Magnus Jørgensen Århus Riffelskytte klub BK1 192.0 192.0 Hovedskydning
126785 Mads Fravsbøl Århus Riffelskytte klub BK2 194.0 194.0 Hovedskydning
126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
131338 Kresten S V Skaarup Århus Riffelskytte klub BK3 155.0 155.0 Hovedskydning
131323 Alfred Bale Dutschhe Århus Riffelskytte klub BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
123735 Patrick K Mogensen Århus Riffelskytte klub BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
108748 Kathrine Jakobsen Samsø Skytteforening J1 192.0 192.0 Hovedskydning
116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening BK3 198.0 198.0 Hovedskydning
25340 Hanne Kristensen Samsø Skytteforening US1 200.0 200.0 Hovedskydning
91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
25369 Bjarne Andersen Samsø Skytteforening SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
115764 Benjamin Frisk Samsø Skytteforening BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
93472 Anne Bakke Nielsen Samsø Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub VS1 195.0 195.0 Hovedskydning
24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub VS1 192.0 192.0 Hovedskydning
25247 Nanna Bissø Århus Riffelskytte klub VS1 199.0 199.0 Hovedskydning
17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub VS1 196.0 196.0 Hovedskydning

Til toppen