Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
LDM DGI Østjylland 2018 15 meter (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
Alle foreninger
Grenå Skyttekreds
Hinnerup Skytteforening
Lyngby Skyttekreds
Midtdjurs skytteforening
Odder Skytteforening
Postens Skytteforening, Aarhus
Randers Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VBF Skyttelaug/Århus
Århus Riffelskytte klub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
98798
Kirsten Hvid Hansen
Randers Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
26268
Jens Eriksen
VBF Skyttelaug/Århus
SE1
185.000
185.000
Hovedskydning
26268
Jens Eriksen
VBF Skyttelaug/Århus
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
148347
Brit Henriksen
Lyngby Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
148347
Brit Henriksen
Lyngby Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
96548
Rasmus Vej
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Mesterskab
18344
Finn Dollerup
VBF Skyttelaug/Århus
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
18344
Finn Dollerup
VBF Skyttelaug/Århus
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
132018
Inge Petersen
Lyngby Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
116842
Josefine Bachmann
Lyngby Skyttekreds
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
116842
Josefine Bachmann
Lyngby Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Mesterskab
129845
Tommy Jensen
Lyngby Skyttekreds
FRI
196.000
196.000
Hovedskydning
129845
Tommy Jensen
Lyngby Skyttekreds
FRI
192.000
192.000
Mesterskab
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
US1
195.000
195.000
Hovedskydning
84818
Maja Petersen
Grenå Skyttekreds
US1
193.000
193.000
Mesterskab
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
88434
Michael Petersen
Grenå Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
133104
Julius Duch
Hinnerup Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
133104
Julius Duch
Hinnerup Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
119877
Sebastian Kjeldskov
Hinnerup Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
119877
Sebastian Kjeldskov
Hinnerup Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
17339
Preben Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
17339
Preben Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
17356
Gitte Hansen
Randers Skyttekreds
VS3
188.000
188.000
Hovedskydning
17356
Gitte Hansen
Randers Skyttekreds
VS3
191.000
191.000
Mesterskab
17365
Camilla Chemnitz Fisker
Randers Skyttekreds
US1
194.000
194.000
Hovedskydning
17365
Camilla Chemnitz Fisker
Randers Skyttekreds
US1
197.000
197.000
Mesterskab
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
24825
Jane Sønnichsen
Hinnerup Skytteforening
VS2
190.000
190.000
Mesterskab
96896
Pia Holm-Jensen
Grenå Skyttekreds
VS3
184.000
184.000
Hovedskydning
96896
Pia Holm-Jensen
Grenå Skyttekreds
VS3
180.000
180.000
Mesterskab
25390
Willy Hermansen
Odder Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
25390
Willy Hermansen
Odder Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
104261
Bjørn Voigt
Randers Skyttekreds
US2
185.000
185.000
Hovedskydning
104261
Bjørn Voigt
Randers Skyttekreds
US2
188.000
188.000
Mesterskab
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
110272
Anders Herman Laursen
Randers Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
120342
Pelle Bøgh Andersson
Randers Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
120342
Pelle Bøgh Andersson
Randers Skyttekreds
J2
190.000
190.000
Mesterskab
120339
Alexander Berth
Randers Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120339
Alexander Berth
Randers Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
127774
Nicolai Baltzer Rasmussen
Randers Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
127774
Nicolai Baltzer Rasmussen
Randers Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
US1
192.000
192.000
Hovedskydning
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Samsø Skytteforening
US1
193.000
193.000
Mesterskab
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Hovedskydning
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
VS2
191.000
191.000
Mesterskab
25221
Sanne Kristensen
Samsø Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
25221
Sanne Kristensen
Samsø Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
25234
Pia Kleis
Samsø Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
25234
Pia Kleis
Samsø Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
25333
Henrik Kjær
Samsø Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
25333
Henrik Kjær
Samsø Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
91753
Peter Foght Christiansen
Samsø Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
91753
Peter Foght Christiansen
Samsø Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
25211
Svend Bissø
Samsø Skytteforening
VS3
184.000
184.000
Hovedskydning
25211
Svend Bissø
Samsø Skytteforening
VS3
188.000
188.000
Mesterskab
17480
Thomas Boen Flyvbjerg
Århus Riffelskytte klub
VS1
196.000
196.000
Hovedskydning
17480
Thomas Boen Flyvbjerg
Århus Riffelskytte klub
VS1
195.000
195.000
Mesterskab
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
23116
Jens Roland Jensen
Midtdjurs skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
91099
Ellen Holm
Samsø Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
91099
Ellen Holm
Samsø Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
120709
Sinuhe Mondrup
Samsø Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
120709
Sinuhe Mondrup
Samsø Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
109462
Jakob Øster
Samsø Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
109462
Jakob Øster
Samsø Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
93472
Anne Bakke Nielsen
Samsø Skytteforening
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
93472
Anne Bakke Nielsen
Samsø Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
108748
Kathrine Jakobsen
Samsø Skytteforening
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
108748
Kathrine Jakobsen
Samsø Skytteforening
J1
192.000
192.000
Mesterskab
109398
Nicoline Holm Pedersen
Samsø Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
109398
Nicoline Holm Pedersen
Samsø Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
25323
Jenny Bissø
Samsø Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
25323
Jenny Bissø
Samsø Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
25334
Henrik Bertelsen
Samsø Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
25334
Henrik Bertelsen
Samsø Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
120708
Nefer Sofia Mondrup
Samsø Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
120708
Nefer Sofia Mondrup
Samsø Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
116952
Jette Hougaard
Samsø Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
116952
Jette Hougaard
Samsø Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
111757
Mads Weidemann Bruhn
Samsø Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
111757
Mads Weidemann Bruhn
Samsø Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
111770
Kasper Poulsen
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
111770
Kasper Poulsen
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
126788
Alberte Bødtker
Midtdjurs skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
126788
Alberte Bødtker
Midtdjurs skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
126787
Laura Bødtker
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
126787
Laura Bødtker
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
126984
Cecilie Borg Trampedach
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
126984
Cecilie Borg Trampedach
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
127765
Lone Bjørnholdt Knudsen
Midtdjurs skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
127765
Lone Bjørnholdt Knudsen
Midtdjurs skytteforening
VÅ2
186.000
186.000
Mesterskab
117976
Rune Bjørnholdt Knudsen
Midtdjurs skytteforening
US2
184.000
184.000
Hovedskydning
117976
Rune Bjørnholdt Knudsen
Midtdjurs skytteforening
US2
180.000
180.000
Mesterskab
132697
Mathilde Nykjær Hallstrøm
Midtdjurs skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
132697
Mathilde Nykjær Hallstrøm
Midtdjurs skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
132694
Mille Silkjær
Midtdjurs skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
132694
Mille Silkjær
Midtdjurs skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
126983
Claes Braad Helweg
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
126983
Claes Braad Helweg
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
126982
Lasse Braad Helweg
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
126982
Lasse Braad Helweg
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
99867
Mia Hviid Sørensen
Midtdjurs skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
99867
Mia Hviid Sørensen
Midtdjurs skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
78249
Michael Brasch
Midtdjurs skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
88584
Jørn Czaja Kristensen
Midtdjurs skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
116151
Rene Elgaard
Midtdjurs skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
116151
Rene Elgaard
Midtdjurs skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
26133
Svend Borgbjerg
Århus Riffelskytte klub
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
26133
Svend Borgbjerg
Århus Riffelskytte klub
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
132627
Niels Nielsen
Samsø Skytteforening
FRI
179.000
179.000
Hovedskydning
132627
Niels Nielsen
Samsø Skytteforening
FRI
170.000
170.000
Mesterskab
130241
Henrik Frøsig
Hinnerup Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
130241
Henrik Frøsig
Hinnerup Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
117047
Mark Frøsig
Hinnerup Skytteforening
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
117047
Mark Frøsig
Hinnerup Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
126785
Mads Fravsbøl
Århus Riffelskytte klub
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
126785
Mads Fravsbøl
Århus Riffelskytte klub
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
126249
Max B F Kristiansen
Århus Riffelskytte klub
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
126249
Max B F Kristiansen
Århus Riffelskytte klub
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
131323
Alfred Bale Dutschhe
Århus Riffelskytte klub
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
131323
Alfred Bale Dutschhe
Århus Riffelskytte klub
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
18504
Anny Toft
Randers Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
17325
Henning Lausten
Randers Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
17330
Evan Jensen
Randers Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
17330
Evan Jensen
Randers Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
107245
Tobias Nørlund Hernvig
Postens Skytteforening, Aarhus
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
107245
Tobias Nørlund Hernvig
Postens Skytteforening, Aarhus
J1
196.000
196.000
Mesterskab
83162
Valentin Røjel
Postens Skytteforening, Aarhus
UÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
83162
Valentin Røjel
Postens Skytteforening, Aarhus
UÅ2
191.000
191.000
Mesterskab
130317
Julie Koustrup
Midtdjurs skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
130317
Julie Koustrup
Midtdjurs skytteforening
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
131851
Gil Azulay
Hinnerup Skytteforening
VÅ2
181.000
181.000
Hovedskydning
131851
Gil Azulay
Hinnerup Skytteforening
VÅ2
187.000
187.000
Mesterskab
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Mesterskab
107020
Lene Ramus
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
107020
Lene Ramus
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VS3
179.000
179.000
Hovedskydning
80671
Maybritt Sloth Lynggaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VS3
178.000
178.000
Mesterskab
115252
Heinrich Sloth
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
115252
Heinrich Sloth
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
132893
Arne Lægaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
178.000
178.000
Mesterskab
132893
Arne Lægaard
Skanderborg-Stilling Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
Til toppen