Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelsfinale 15m gevær (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Broagerlands Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Nordals Skyttekreds
Rødekro Skytteforening
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
121968
Kristoffer Boye Lyk
Sønderborg Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
121968
Kristoffer Boye Lyk
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
128742
Hannibal Kramer Thomsen
Vojens Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
128742
Hannibal Kramer Thomsen
Vojens Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
116852
Jacob Jessen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
116852
Jacob Jessen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
129314
Esben Holm Fabrin Perlewitz
Grænseegnens Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
129314
Esben Holm Fabrin Perlewitz
Grænseegnens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
127308
Iris Brock
Gråsten Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
127308
Iris Brock
Gråsten Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
123397
Kristian Brock
Gråsten Skytteforening
BK2
187.000
187.000
Hovedskydning
123397
Kristian Brock
Gråsten Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
127318
Margrethe Jakobsen
Gråsten Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
127318
Margrethe Jakobsen
Gråsten Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
127319
Lukas Heissel
Gråsten Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
127319
Lukas Heissel
Gråsten Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
131671
Emma Bay
Sundeved Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
131671
Emma Bay
Sundeved Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
131670
Frederik Haarnagel
Sundeved Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
131670
Frederik Haarnagel
Sundeved Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Mesterskab
131669
Nicolai Due Møller
Sundeved Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
131669
Nicolai Due Møller
Sundeved Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
131668
Mikkel C. Hansen
Sundeved Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
131668
Mikkel C. Hansen
Sundeved Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Mesterskab
129117
Simon Marek Storbank
Haderslev Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
129117
Simon Marek Storbank
Haderslev Skyttekreds
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
129886
Thomas Jespersen
Haderslev Skyttekreds
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
129886
Thomas Jespersen
Haderslev Skyttekreds
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
129896
Carl-Anton Beck
Haderslev Skyttekreds
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
129896
Carl-Anton Beck
Haderslev Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
131163
Casper Brill Pedersen
Haderslev Skyttekreds
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
131163
Casper Brill Pedersen
Haderslev Skyttekreds
BK4
178.000
178.000
Mesterskab
124135
Max Tingleff
Rødekro Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
124135
Max Tingleff
Rødekro Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
126163
Jimmi Hansen
Rødekro Skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
126163
Jimmi Hansen
Rødekro Skytteforening
J2
176.000
176.000
Mesterskab
127913
Simon Skau Bjerrgaard
Rødekro Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
127913
Simon Skau Bjerrgaard
Rødekro Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
127912
Emil Skau Bjerregaard
Rødekro Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
127912
Emil Skau Bjerregaard
Rødekro Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J1
192.000
192.000
Hovedskydning
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
114993
Lasse B. Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
114993
Lasse B. Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
104164
Peter Bär
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
104164
Peter Bär
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Mesterskab
127997
Nicolai Polaszk
Sønderborg Skyttekreds
J2
178.000
178.000
Hovedskydning
127997
Nicolai Polaszk
Sønderborg Skyttekreds
J2
178.000
178.000
Mesterskab
122365
Rasmus Klinge Vandkær Thomsen
Sønderborg Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
122365
Rasmus Klinge Vandkær Thomsen
Sønderborg Skyttekreds
J2
186.000
186.000
Mesterskab
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
VS3
180.000
180.000
Hovedskydning
42693
Hans Hansen
Nordals Skyttekreds
VS3
175.000
175.000
Mesterskab
42676
Jan Sørensen
Nordals Skyttekreds
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
42676
Jan Sørensen
Nordals Skyttekreds
VS2
179.000
179.000
Mesterskab
42754
Torben Larsen
Nordals Skyttekreds
VS1
190.000
190.000
Hovedskydning
42754
Torben Larsen
Nordals Skyttekreds
VS1
191.000
191.000
Mesterskab
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
182.000
182.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Mesterskab
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
187.000
187.000
Hovedskydning
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
186.000
186.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
189.000
189.000
Mesterskab
20012
Frederik Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
VS3
175.000
175.000
Hovedskydning
20012
Frederik Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
VS3
174.000
174.000
Mesterskab
39563
Nicki Fabricius
Vojens Skytteforening
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
39563
Nicki Fabricius
Vojens Skytteforening
VS2
180.000
180.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
185.000
185.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
188.000
188.000
Mesterskab
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
114779
Linda Bech Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
190.000
190.000
Hovedskydning
114779
Linda Bech Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
93550
Per Rosenkilde-Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
93550
Per Rosenkilde-Hansen
Vojens Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
126409
Morten Franzen Jepsen
Vojens Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
126409
Morten Franzen Jepsen
Vojens Skytteforening
VÅ2
189.000
189.000
Mesterskab
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
194.000
194.000
Mesterskab
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
192.000
192.000
Hovedskydning
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
193.000
193.000
Mesterskab
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ1
194.000
194.000
Mesterskab
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
VÅ1
191.000
191.000
Hovedskydning
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Mesterskab
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
127879
Pia Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
104165
Bjørn Bär
Grænseegnens Skytteforening
UÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
104165
Bjørn Bär
Grænseegnens Skytteforening
UÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
128216
Vita Bâr
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Hovedskydning
128216
Vita Bâr
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Mesterskab
42425
Jan B. Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
42425
Jan B. Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ2
191.000
191.000
Mesterskab
42429
Hanne Bergmann Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
42429
Hanne Bergmann Sørensen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
129973
Jimmy Illner
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
180.000
180.000
Hovedskydning
129973
Jimmy Illner
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
188.000
188.000
Mesterskab
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
191.000
191.000
Hovedskydning
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
189.000
189.000
Mesterskab
44078
Valdemar Nielsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
44078
Valdemar Nielsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
42734
Asger J. Halkjær
Nordals Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
42734
Asger J. Halkjær
Nordals Skyttekreds
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
42922
Kaj Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
42922
Kaj Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
190.000
190.000
Mesterskab
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
42834
Ole Hansen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
83010
Erik Dall
Sønderborg Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
83010
Erik Dall
Sønderborg Skyttekreds
SE1
192.000
192.000
Mesterskab
101376
John Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
101376
John Christensen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
39655
Connie Schmidt
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
39655
Connie Schmidt
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
92196
Fin Henriksen
Grænseegnens Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
92196
Fin Henriksen
Grænseegnens Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Mesterskab
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
129313
Stephan Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
192.000
192.000
Hovedskydning
129313
Stephan Johannsen
Grænseegnens Skytteforening
VÅ3
188.000
188.000
Mesterskab
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
J2
189.000
189.000
Mesterskab
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
UÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
120161
Melissa V. Vestergaard
Broagerlands Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
120161
Melissa V. Vestergaard
Broagerlands Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
129215
Lis Christensen
Broagerlands Skytteforening
SE3
177.000
177.000
Hovedskydning
129215
Lis Christensen
Broagerlands Skytteforening
SE3
180.000
180.000
Mesterskab
85128
Horst Clausen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
85128
Horst Clausen
Broagerlands Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
132996
Rasmus Thygesen
Vojens Skytteforening
VS3
187.000
187.000
Hovedskydning
132996
Rasmus Thygesen
Vojens Skytteforening
VS3
185.000
185.000
Mesterskab
Til toppen