| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/15 199/08 399/23
2 123136 Jessica Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 200/08 199/09 399/17
3 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 199/08 199/08 398/16
4 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 199/06 199/08 398/14
5 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 198/08 198/09 396/17
6 115100 Mathias Wobeser Nielsen Helle Skytteforening 195/05 200/08 395/13

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 130047 Christoffer Hvenegaard Esbjerg Skyttekreds 199/12 197/10 396/22
2 128115 Lykke Nielsen Ølgod Skytteforening 195/02 197/06 392/08
3 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 193/05 197/07 390/12
4 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 195/06 195/03 390/09
5 124289 Simone Svendsen Outrup Skytteforening 196/08 194/04 390/12
6 123139 Patrick Mikkelsen Ølgod Skytteforening 194/04 195/05 389/09
7 127421 Christian Gudtman Holsted Skyttekreds 195/05 194/04 389/09
8 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 195/07 193/03 388/10
9 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 194/04 193/03 387/07
9 123738 Signe Bruun Sdr. Omme Skytteforening 194/03 193/04 387/07
11 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 193/03 192/03 385/06
12 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 187/02 190/05 377/07

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/05 193/04 387/09
2 130851 Hjalte Jensen Sdr. Omme Skytteforening 194/02 193/03 387/05
3 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 193/07 193/05 386/12
4 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 192/03 193/07 385/10
5 119698 Mads Jacobsen Holsted Skyttekreds 192/04 193/04 385/08
6 132396 Mikkeline vibe Christensen Helle Skytteforening 191/05 191/06 382/11
7 125035 Selina B. Jensen Outrup Skytteforening 192/05 190/03 382/08
8 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 192/04 190/01 382/05
9 130612 Mikkel Dalager Sdr. Omme Skytteforening 185/01 193/05 378/06
10 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 186/03 192/03 378/06
11 131679 Max Beller Outrup Skytteforening 193/04 185/02 378/06
12 130284 Jacob De-Jong Helle Skytteforening 179/01 182/01 361/02

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 132652 Kathrine Koldby Jensen Ribe Skyttekreds 188/03 190/04 378/07
2 131065 Thorbjørn Haugli Laulund Outrup Skytteforening 188/03 186/01 374/04
3 131080 Frederik L. Evald Ribe Skyttekreds 180/02 173/00 353/02
4 131880 William L.H. Nielsen Ølgod Skytteforening 174/00 174/00 348/00
5 130046 Nicklas Staal Esbjerg Skyttekreds 167/00 172/00 339/00

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 199/09 200/11 399/20
2 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/07 199/11 398/18
3 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 197/06 199/15 396/21

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 109979 Silas Grønnebæk Holsted Skyttekreds 196/10 200/10 396/20
2 114453 John L.S. Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 198/04 198/10 396/14
3 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 198/04 195/05 393/09
4 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 198/08 194/07 392/15
5 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 193/03 198/02 391/05
6 117070 Signe Wobeser Nielsen Helle Skytteforening 195/06 196/04 391/10
7 113058 Vivian Staal Ølgod Skytteforening 195/05 193/04 388/09
8 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 192/02 194/02 386/04
9 119142 Alexander Jensen Rødding Skytteforening 192/04 192/05 384/09
10 130220 Jamie Owen Sebastian Walther Esbjerg Skyttekreds 192/01 190/02 382/03
11 127184 Kasper Jensen Alslev Skytteforening 185/02 184/03 369/05

Riffel, 15m - Mesterskab US1

1 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 196/05 196/07 392/12
2 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/07 192/05 386/12

Riffel, 15m - Mesterskab US2

1 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 188/04 192/05 380/09
2 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 190/05 188/02 378/07
3 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 186/03 185/00 371/03
4 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 171/00 169/00 340/00

Riffel, 15m - Mesterskab UÅ1

1 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 198/10 198/12 396/22

Riffel, 15m - Mesterskab UÅ2

1 130682 Anders Grønnebæk Holsted Skyttekreds 195/07 196/04 391/11
2 129882 Mette Clemmensen Esbjerg Skyttekreds 193/04 196/06 389/10

Riffel, 15m - Mesterskab VS1

1 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 197/08 200/07 397/15
2 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 189/03 188/04 377/07
3 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 190/01 185/02 375/03

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 186/03 183/00 369/03

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 180/01 180/00 360/01
2 126607 Chris Brinch Østergaard Esbjerg Skyttekreds 185/01 175/00 360/01
3 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 177/01 180/01 357/02

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 82437 Daniel F. Pedersen Esbjerg Skyttekreds 199/10 200/08 399/18
2 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 199/10 199/08 398/18
3 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 197/09 200/09 397/18
4 39981 Villy Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/08 198/09 396/17
5 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 199/07 197/10 396/17
6 40207 Ida Søby Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 195/04 200/12 395/16
7 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/10 199/11 395/21
8 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 197/03 198/10 395/13
9 98621 Jørgen Balzer Gørding/Vejrup Skyttekreds 195/05 199/11 394/16
10 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 197/07 197/04 394/11
11 39983 Verner Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 197/02 196/06 393/08
12 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 197/04 196/02 393/06
13 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 198/05 194/06 392/11
14 92672 Lonnie Hirtz Nielsen Ølgod Skytteforening 194/06 197/06 391/12
15 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 195/02 196/07 391/09
16 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 195/02 194/08 389/10
17 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 196/04 191/05 387/09

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 199/08 199/09 398/17
2 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 200/09 196/08 396/17
3 128643 Jørgen Kristensen Helle Skytteforening 193/03 195/06 388/09
4 107727 Allan Toft Gørding/Vejrup Skyttekreds 192/08 192/05 384/13
5 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 193/01 189/04 382/05

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 191/04 193/07 384/11
2 131064 Jakob Laulund Outrup Skytteforening 190/05 191/04 381/09
3 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 190/03 188/03 378/06
4 124288 Karsten Svendsen Outrup Skytteforening 181/02 187/00 368/02
5 131031 Birgitte Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 175/01 171/00 346/01

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 40927 John Skovgaard Esbjerg Skyttekreds 197/04 200/11 397/15
2 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Marineforenings Skyttelav 199/07 198/08 397/15
3 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 197/11 199/09 396/20
4 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 197/05 198/09 395/14
5 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 197/03 193/02 390/05
6 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 197/06 191/01 388/07

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 194/02 196/07 390/09
2 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 197/03 193/06 390/09
3 132457 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 197/05 193/03 390/08
4 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening 195/04 192/02 387/06
5 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 194/06 190/05 384/11
6 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 190/04 193/06 383/10
7 38561 Ole Halgård Jensen Outrup Skytteforening 189/04 193/04 382/08

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 196/07 196/07 392/14
2 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 187/04 193/03 380/07
3 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 187/02 188/02 375/04
4 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening 188/02 187/00 375/02
5 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 187/03 183/00 370/03
6 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 178/01 186/01 364/02

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/15
2 123136 Jessica Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 200/08
3 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 199/08
4 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 199/06
5 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 198/08
6 115100 Mathias Wobeser Nielsen Helle Skytteforening 195/05

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 130047 Christoffer Hvenegaard Esbjerg Skyttekreds 199/12
2 124289 Simone Svendsen Outrup Skytteforening 196/08
3 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 195/07
4 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 195/06
5 127421 Christian Gudtman Holsted Skyttekreds 195/05
6 128115 Lykke Nielsen Ølgod Skytteforening 195/02
7 123139 Patrick Mikkelsen Ølgod Skytteforening 194/04
7 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 194/04
9 123738 Signe Bruun Sdr. Omme Skytteforening 194/03
10 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 194/01
11 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 193/05
12 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 193/03
13 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 187/02

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/05
2 130851 Hjalte Jensen Sdr. Omme Skytteforening 194/02
3 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 193/07
4 131679 Max Beller Outrup Skytteforening 193/04
5 125035 Selina B. Jensen Outrup Skytteforening 192/05
6 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 192/04
6 119698 Mads Jacobsen Holsted Skyttekreds 192/04
8 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 192/03
9 132396 Mikkeline vibe Christensen Helle Skytteforening 191/05
10 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 186/03
11 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 185/04
12 130612 Mikkel Dalager Sdr. Omme Skytteforening 185/01
13 128037 Sander Kruse Sdr. Omme Skytteforening 179/02
14 130284 Jacob De-Jong Helle Skytteforening 179/01

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 132652 Kathrine Koldby Jensen Ribe Skyttekreds 188/03
1 131065 Thorbjørn Haugli Laulund Outrup Skytteforening 188/03
3 130991 Mia Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 187/03
4 131080 Frederik L. Evald Ribe Skyttekreds 180/02
5 131880 William L.H. Nielsen Ølgod Skytteforening 174/00
6 130046 Nicklas Staal Esbjerg Skyttekreds 167/00
7 130556 Sebastian Kruse Sdr. Omme Skytteforening 144/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 199/09
2 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/07
3 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 197/06

Riffel, 15m - Klasse J2

1 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 198/08
2 114453 John L.S. Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 198/04
2 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 198/04
4 109979 Silas Grønnebæk Holsted Skyttekreds 196/10
5 117070 Signe Wobeser Nielsen Helle Skytteforening 195/06
6 113058 Vivian Staal Ølgod Skytteforening 195/05
7 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 193/03
8 119142 Alexander Jensen Rødding Skytteforening 192/04
9 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 192/02
10 130220 Jamie Owen Sebastian Walther Esbjerg Skyttekreds 192/01
11 127184 Kasper Jensen Alslev Skytteforening 185/02

Riffel, 15m - Klasse US1

1 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 196/05
2 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/07

Riffel, 15m - Klasse US2

1 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 190/05
2 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 188/04
3 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 186/03
4 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 171/00

Riffel, 15m - Klasse UÅ1

1 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 198/10

Riffel, 15m - Klasse UÅ2

1 130682 Anders Grønnebæk Holsted Skyttekreds 195/07
2 129882 Mette Clemmensen Esbjerg Skyttekreds 193/04

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 197/08
2 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 190/01
3 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 189/03

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 186/03

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 126607 Chris Brinch Østergaard Esbjerg Skyttekreds 185/01
2 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 180/01
3 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 177/01

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 199/10
1 82437 Daniel F. Pedersen Esbjerg Skyttekreds 199/10
3 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 199/07
4 39981 Villy Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/08
5 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 198/05
6 41245 Charlotte Dahl Esbjerg Skyttekreds 197/09
7 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 197/07
8 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 197/04
9 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 197/03
10 39983 Verner Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 197/02
11 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/10
12 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 196/04
13 98621 Jørgen Balzer Gørding/Vejrup Skyttekreds 195/05
14 40207 Ida Søby Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 195/04
15 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 195/02
15 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 195/02
17 92672 Lonnie Hirtz Nielsen Ølgod Skytteforening 194/06

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 109668 Lena Thyssen Esbjerg Skyttekreds 200/09
2 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 199/08
3 128643 Jørgen Kristensen Helle Skytteforening 193/03
4 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 193/01
5 107727 Allan Toft Gørding/Vejrup Skyttekreds 192/08

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 191/04
2 131064 Jakob Laulund Outrup Skytteforening 190/05
3 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 190/03
4 124288 Karsten Svendsen Outrup Skytteforening 181/02
5 131031 Birgitte Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 175/01

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Marineforenings Skyttelav 199/07
2 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 197/11
3 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 197/06
4 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 197/05
5 40927 John Skovgaard Esbjerg Skyttekreds 197/04
6 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 197/03

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 132457 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 197/05
2 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 197/03
3 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening 195/04
4 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 194/06
5 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 194/02
6 40776 Erik Clemmensen Skads Skytteforening 192/04
7 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 190/04
8 38561 Ole Halgård Jensen Outrup Skytteforening 189/04
9 40522 Poul Jørgensen Esbjerg Skyttekreds 186/00

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 196/07
2 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening 188/02
3 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 187/04
4 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 187/03
5 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 187/02
6 34101 Kurt Lorentsen Helle Skytteforening 185/05
7 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 178/01

Til toppen