DGI landsdelsstævne 2018 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
131638 Magnus Rasmussen Trehøje Skytteforening BK4 167.000 167.000 Hovedskydning
131638 Magnus Rasmussen Trehøje Skytteforening BK4 167.000 167.000 Mesterskab
128439 Thais Holbøll Trehøje Skytteforening BK4 177.000 177.000 Hovedskydning
128439 Thais Holbøll Trehøje Skytteforening BK4 183.000 183.000 Mesterskab
123666 Emil Thusgaard Trehøje Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
123666 Emil Thusgaard Trehøje Skytteforening BK3 196.000 196.000 Mesterskab
125204 Per Jepsen Trehøje Skytteforening FRI 200.000 200.000 Hovedskydning
125204 Per Jepsen Trehøje Skytteforening FRI 196.000 196.000 Mesterskab
30461 Ole Jensen Trehøje Skytteforening FRI 199.000 199.000 Hovedskydning
30461 Ole Jensen Trehøje Skytteforening FRI 200.000 200.000 Mesterskab
125207 Susan Andersen Trehøje Skytteforening FRI 199.000 199.000 Hovedskydning
125207 Susan Andersen Trehøje Skytteforening FRI 194.000 194.000 Mesterskab
125211 Jørn Renè Sørensen Trehøje Skytteforening FRI 199.000 199.000 Hovedskydning
125211 Jørn Renè Sørensen Trehøje Skytteforening FRI 199.000 199.000 Mesterskab
125183 Bent Kristiansen Trehøje Skytteforening FRI 196.000 196.000 Hovedskydning
125183 Bent Kristiansen Trehøje Skytteforening FRI 199.000 199.000 Mesterskab
125184 Ivar Dalsgaard Trehøje Skytteforening FRI 196.000 196.000 Hovedskydning
125184 Ivar Dalsgaard Trehøje Skytteforening FRI 195.000 195.000 Mesterskab
126862 Morten Hvam Trehøje Skytteforening FRI 194.000 194.000 Hovedskydning
126862 Morten Hvam Trehøje Skytteforening FRI 193.000 193.000 Mesterskab
35895 Lene F. Høegsberg Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
35895 Lene F. Høegsberg Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
128886 Erna Christensen Trehøje Skytteforening FRI 196.000 196.000 Hovedskydning
128886 Erna Christensen Trehøje Skytteforening FRI 192.000 192.000 Mesterskab
125205 Karl Thusholt Trehøje Skytteforening FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
125205 Karl Thusholt Trehøje Skytteforening FRI 190.000 190.000 Mesterskab
127741 Kristian Lauritsen Trehøje Skytteforening BK3 184.000 184.000 Hovedskydning
127741 Kristian Lauritsen Trehøje Skytteforening BK3 176.000 176.000 Mesterskab
121786 Noah Holse Trehøje Skytteforening BK4 157.000 157.000 Hovedskydning
121786 Noah Holse Trehøje Skytteforening BK4 152.000 152.000 Mesterskab
125039 Willads Brandt Trehøje Skytteforening BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
125039 Willads Brandt Trehøje Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
122966 Casper Sørensen Trehøje Skytteforening BK4 184.000 184.000 Hovedskydning
122966 Casper Sørensen Trehøje Skytteforening BK4 187.000 187.000 Mesterskab
127243 Mikkel Thusgaard Trehøje Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
127243 Mikkel Thusgaard Trehøje Skytteforening BK3 198.000 198.000 Mesterskab
101728 Jan Grünberger Trehøje Skytteforening SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
101728 Jan Grünberger Trehøje Skytteforening SE1 198.000 198.000 Mesterskab
127237 Sarah Sørensen Trehøje Skytteforening BK4 187.000 187.000 Hovedskydning
127237 Sarah Sørensen Trehøje Skytteforening BK4 187.000 187.000 Mesterskab
127740 Jonathan Colstrup Trehøje Skytteforening BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
127740 Jonathan Colstrup Trehøje Skytteforening BK3 195.000 195.000 Mesterskab
127241 Rasmus Kjeldal Trehøje Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
127241 Rasmus Kjeldal Trehøje Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
119521 Sofie Nielsen Trehøje Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
119521 Sofie Nielsen Trehøje Skytteforening BK2 199.000 199.000 Mesterskab
30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening SE1 200.000 200.000 Hovedskydning
30213 Janus Haahr Trehøje Skytteforening SE1 199.000 199.000 Mesterskab
119523 Sarah Holst-Pedersen Trehøje Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
119523 Sarah Holst-Pedersen Trehøje Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
29765 Frits R. Larsen Trehøje Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
133084 Annelise Meldgaard Trehøje Skytteforening FRI 187.000 187.000 Hovedskydning
133084 Annelise Meldgaard Trehøje Skytteforening FRI 191.000 191.000 Mesterskab
132749 Oliver Jeromin Rasmussen Trehøje Skytteforening BK4 169.000 169.000 Hovedskydning
132749 Oliver Jeromin Rasmussen Trehøje Skytteforening BK4 176.000 176.000 Mesterskab
118945 Cathrine Sørensen Trehøje Skytteforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
118945 Cathrine Sørensen Trehøje Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
118943 Magnus Mohr Vesterblaae Trehøje Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
118943 Magnus Mohr Vesterblaae Trehøje Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening US2 191.000 191.000 Hovedskydning
83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening US2 191.000 191.000 Mesterskab
30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
31467 Karl Henrik Hamann Trehøje Skytteforening VS1 193.000 193.000 Hovedskydning
31467 Karl Henrik Hamann Trehøje Skytteforening VS1 192.000 192.000 Mesterskab
132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening BK4 191.000 191.000 Hovedskydning
132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening BK4 196.000 196.000 Mesterskab
90300 Camilla Marhauer Lauritsen Ulfborg Bys Skytteforening J1 199.000 199.000 Hovedskydning
90300 Camilla Marhauer Lauritsen Ulfborg Bys Skytteforening J1 195.000 195.000 Mesterskab
124365 Mads Hesteng Ulfborg Bys Skytteforening BK4 191.000 191.000 Hovedskydning
124365 Mads Hesteng Ulfborg Bys Skytteforening BK4 191.000 191.000 Mesterskab
124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
101691 Mads Esager Høgh Ulfborg Bys Skytteforening J1 198.000 198.000 Hovedskydning
101691 Mads Esager Høgh Ulfborg Bys Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
131383 Emil Schramm Ulfborg Bys Skytteforening BK4 194.000 194.000 Hovedskydning
131383 Emil Schramm Ulfborg Bys Skytteforening BK4 196.000 196.000 Mesterskab
128708 Jakob Ganderup Ulfborg Bys Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
128708 Jakob Ganderup Ulfborg Bys Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
128122 Thor Guldhammer Lemvig Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
128122 Thor Guldhammer Lemvig Skytteforening J2 193.000 193.000 Mesterskab
36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ2 190.000 190.000 Hovedskydning
36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ2 189.000 189.000 Mesterskab
116855 Thor van den Berge Lemvig Skytteforening J2 189.000 189.000 Hovedskydning
116855 Thor van den Berge Lemvig Skytteforening J2 193.000 193.000 Mesterskab
127883 Rebekka Najbjerg Kjærgaard Højmark Skytteforening UÅ2 192.000 192.000 Hovedskydning
127883 Rebekka Najbjerg Kjærgaard Højmark Skytteforening UÅ2 198.000 198.000 Mesterskab
131384 Benjamin Schramm Ulfborg Bys Skytteforening BK4 188.000 188.000 Hovedskydning
131384 Benjamin Schramm Ulfborg Bys Skytteforening BK4 187.000 187.000 Mesterskab
131239 Tobias M. Pedersen Højmark Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
131239 Tobias M. Pedersen Højmark Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
132750 Jesper Brinckopff Weiss Trehøje Skytteforening BK4 181.000 181.000 Hovedskydning
132750 Jesper Brinckopff Weiss Trehøje Skytteforening BK4 181.000 181.000 Mesterskab
97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening US2 183.000 183.000 Hovedskydning
97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening US2 186.000 186.000 Mesterskab
131908 Mads B. Madsen Lemvig Skytteforening UÅ2 187.000 187.000 Hovedskydning
131908 Mads B. Madsen Lemvig Skytteforening UÅ2 188.000 188.000 Mesterskab
127604 Frida Lønberg Lemvig Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
127604 Frida Lønberg Lemvig Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
131219 Kasper Strøe Lemvig Skytteforening BK3 198.000 198.000 Hovedskydning
131219 Kasper Strøe Lemvig Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
127435 Ole M Dransfeldt Højmark Skytteforening VÅ3 192.000 192.000 Hovedskydning
127435 Ole M Dransfeldt Højmark Skytteforening VÅ3 191.000 191.000 Mesterskab
37705 Morten Kjærside Højmark Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Hovedskydning
37705 Morten Kjærside Højmark Skytteforening VÅ1 195.000 195.000 Mesterskab
29286 Niels Ingvad Gregersen Lemvig Skytteforening SE2 190.000 190.000 Hovedskydning
29286 Niels Ingvad Gregersen Lemvig Skytteforening SE2 196.000 196.000 Mesterskab
29307 Kristian Lund Bjerg Lemvig Skytteforening SE1 188.000 188.000 Hovedskydning
29307 Kristian Lund Bjerg Lemvig Skytteforening SE1 190.000 190.000 Mesterskab
127436 Asger M Dransfeldt Højmark Skytteforening BK3 196.000 196.000 Hovedskydning
127436 Asger M Dransfeldt Højmark Skytteforening BK3 193.000 193.000 Mesterskab
122968 Valdemar Mohr Vesterblaae Trehøje Skytteforening BK3 197.000 197.000 Hovedskydning
122968 Valdemar Mohr Vesterblaae Trehøje Skytteforening BK3 194.000 194.000 Mesterskab
30767 Olav Jensen Trehøje Skytteforening SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
29416 Arne Jørgensen Lemvig Skytteforening VS3 163.000 163.000 Hovedskydning
36987 Holger Kold Højmark Skytteforening VÅ1 194.000 194.000 Hovedskydning
36987 Holger Kold Højmark Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
29722 Tove Madsen Trehøje Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
29722 Tove Madsen Trehøje Skytteforening VÅ1 199.000 199.000 Mesterskab
94180 William Nørgård Lemvig Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
94180 William Nørgård Lemvig Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
99897 Marcus Nørgaard Lemvig Skytteforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
99897 Marcus Nørgaard Lemvig Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
104696 Leander Ørts Ulfborg Bys Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
104696 Leander Ørts Ulfborg Bys Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening J2 195.000 195.000 Mesterskab
128252 Valdemar Holm Jessen Ulfborg Bys Skytteforening BK1 195.000 195.000 Hovedskydning
128252 Valdemar Holm Jessen Ulfborg Bys Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
97390 Karl-Aage Kidmose Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ1 193.000 193.000 Hovedskydning
97390 Karl-Aage Kidmose Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ1 195.000 195.000 Mesterskab
98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening J1 197.000 197.000 Hovedskydning
98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening J1 200.000 200.000 Mesterskab
108542 Betinna Endt Jensen Videbæk Skytteforening VÅ3 189.000 189.000 Hovedskydning
108542 Betinna Endt Jensen Videbæk Skytteforening VÅ3 189.000 189.000 Mesterskab
132790 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
132790 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 200.000 200.000 Mesterskab
102137 Louise Kidmose Stadil-Vedersø Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
102137 Louise Kidmose Stadil-Vedersø Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
112486 Klaus Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ1 194.000 194.000 Hovedskydning
112486 Klaus Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Mesterskab
131386 Mikkel Linddal Pedersen Stadil-Vedersø Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
131386 Mikkel Linddal Pedersen Stadil-Vedersø Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
123166 Rune Søgaard Ertmann Ulfborg Bys Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
123166 Rune Søgaard Ertmann Ulfborg Bys Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
120835 Gregers Ørts Ulfborg Bys Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
120835 Gregers Ørts Ulfborg Bys Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening VS3 179.000 179.000 Hovedskydning
37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening VS3 185.000 185.000 Mesterskab
120211 Martin Vandborg Madsen Ulfborg Bys Skytteforening BK1 182.000 182.000 Hovedskydning
36104 Chris Ahlers Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening UÅ2 197.000 197.000 Hovedskydning
36104 Chris Ahlers Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening UÅ2 193.000 193.000 Mesterskab
29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening US1 194.000 194.000 Hovedskydning
29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening US1 190.000 190.000 Mesterskab
123162 Arend Johan Nymeier Stadil-Vedersø Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
123162 Arend Johan Nymeier Stadil-Vedersø Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
130305 Mads Clausen Ulfborg Bys Skytteforening BK4 196.000 196.000 Hovedskydning
130305 Mads Clausen Ulfborg Bys Skytteforening BK4 198.000 198.000 Mesterskab
123170 Jens Pedersen Ulfborg Bys Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
123170 Jens Pedersen Ulfborg Bys Skytteforening BK2 199.000 199.000 Mesterskab
128269 Torben Larsen Trehøje Skytteforening VÅ1 192.000 192.000 Hovedskydning
128269 Torben Larsen Trehøje Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
36689 Bianca Helene Nielsen Kirkeby Stadil-Vedersø Skytteforening UÅ2 198.000 198.000 Hovedskydning
36689 Bianca Helene Nielsen Kirkeby Stadil-Vedersø Skytteforening UÅ2 197.000 197.000 Mesterskab
127244 Lærke Lykke Jensen Trehøje Skytteforening BK4 179.000 179.000 Hovedskydning
127244 Lærke Lykke Jensen Trehøje Skytteforening BK4 170.000 170.000 Mesterskab
108618 Malthe Helleskov Trehøje Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
108618 Malthe Helleskov Trehøje Skytteforening BK1 195.000 195.000 Mesterskab

Til toppen