DM 15 m Pistol 2018 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Foreningshold STD. Pistol BK/JUN

1 Nykøbing Sj. Skytteforening
121017 Ella lindberg Hermann BK 271/90
108366 Elmer Emil Wagner BK 207/78
120010 Melanie Bengtson BK 267/87
110525 Astrid Lindberg Hermann BK 292/97
Total 1037/352

Foreningshold STD. Pistol UNG-/VOKSEN/SENIOR 2H

1 Vissenbjerg Skytteforening
49401 Asger Thomsen S2H1 275/94
49177 Therkel Madsen S2H1 270/89
49953 Poul Basse S2H1 264/86
47289 Jan Rosenlund S2H1 281/93
Total 1090/362
2 Vejle Skytteforening
20850 John Mikkelsen S2H1 270/92
121089 Sven Kliese V2H1 277/90
34726 Knud Erik Müller S2H1 268/92
35103 Uffe Borch Hansen S2H1 252/83
Total 1067/357
3 Slagelse Skytteforening
126139 Tim Iversen V2H1 266/88
106049 Dennis Martlev V2H1 271/94
120878 Rasmus Drejer V2H1 262/83
111853 Jonas Juul Andersen V2H1 259/87
Total 1058/352
4 Svinninge Skytteforening
83207 Tonny Nielsen V2H1 233/81
119737 Steen Weihe V2H1 289/99
126244 Leif Thrysøe V2H1 264/88
57705 Jan Dietz V2H1 267/91
Total 1053/359
5 Ribe Skyttekreds
40949 Henrik Rasmussen V2H1 277/94
107555 Ina Frahm V2H2 218/75
92266 Stefan Nielsen V2H1 273/89
88770 Henrik Jeppesen V2H1 265/87
Total 1033/345
6 Korsør Skytteforening
59359 Erik Benée Petersen S2H1 265/91
59263 Povl Nissen S2H1 276/94
81630 Hans-Jørgen Mortensen S2H1 261/89
125373 Jan Tonny Sørensen S2H2 230/86
Total 1032/360
7 Nyborg Skytteforening
111850 Claus Rasmussen V2H1 253/89
127780 Carl Christiansen V2H2 243/75
105320 Daniel Broxgaard V2H2 242/86
120582 Magnus Kastrup V2H1 264/94
Total 1002/344
8 Skytteforeningen Krudttønden
82972 Carsten Tang-Petersen S2H1 221/75
117866 Henrik Rommel V2H1 222/88
71496 Rasmus Helbo V2H1 266/87
120486 Selina Runge Erichsen U2H 260/83
Total 969/333

Foreningshold STD. Pistol UNG-/VOKSEN 1H

1 Sdr. Omme Skytteforening
98595 Rasmus Haue Heesgaard V1H3 254/80
33998 Allan Gejl V1H1 285/95
113422 Helge Bertelsen V1H2 273/87
33961 Lars Bindesbøll V1H1 284/96
Total 1096/358
2 Særslev Skytteforening
50210 Jan Hansen V1H1 274/92
50528 Brian Madsen V1H1 272/91
50437 Kent Grantoft Madsen V1H2 256/87
49602 Karsten E. Hollesen V1H2 270/95
Total 1072/365
3 Aalborg Skyttekreds
14860 Bo Lykholt Andreasen V1H1 273/86
27669 Jens Martin Sørensen U1H 267/89
12377 Tomas Lauridsen V1H2 266/90
111693 Allan Lund Nielsen V1H2 260/91
Total 1066/356
4 Korsør Skytteforening
59362 Dennis Samuelsen V1H1 273/91
86053 Jimmy Larsen V1H1 274/89
59467 Morten Petersen V1H1 258/82
88413 Rene Loholt V1H2 256/86
Total 1061/348
5 Vejle Skytteforening
34970 Karen Hansen V1H2 247/86
35029 Gert Nielsen V1H2 276/91
35195 Kirsten Meldgaard Hansen V1H3 249/83
34981 Jonas Kofoed Hansen V1H1 283/97
Total 1055/357
6 Greve Skytteforening
69591 Arne Berg Søeballe V1H3 229/79
104486 Eduardo Hansen V1H3 242/78
107400 Krzysztof Jurkowski V1H3 255/85
68697 Steen K. Pedersen V1H2 262/91
Total 988/333
7 Slagelse Skytteforening
91804 Morten Jensen V1H2 262/89
123347 Jens Per Johansen V1H3 229/75
122278 Morten Danhøj Christiansen V1H3 225/71
126289 Mike Lyons Nielsen V1H4 251/87
Total 967/322
8 Vissenbjerg Skytteforening
51823 Benny Jensen V1H2 244/88
97223 Mads Dallerup V1H4 224/81
130273 Martin Lund Tyllesen V1H4 219/79
93505 Helle Christoffersen V1H2 248/87
Total 935/335
9 Bullerup Skyttekreds
52144 Kenneth Nielsen V1H2 266/87
121881 Peter Søgaard V1H2 261/90
122680 Ulla Larsen V1H2 246/82
52132 Kurt Kruse V1H4
Total 773/259
10 Paarup Skytteforening
122883 Henrik B. Hansen V1H2
99643 Rene Pedersen V1H2 271/95
108284 Alex Langfred V1H3
49975 Bente Sørensen V1H2
Total 271/95

Landsdelshold 15m STD. Pistol UNGDOM

1 DGI Midt- Og Vestsjælland
110525 Astrid Lindberg Hermann BK 292/97
99785 Patrik Ibsen JUN 273/92
115896 Emil Strandgaard JUN 251/86
121017 Ella lindberg Hermann BK 271/90
-- Brutto --
120010 Melanie Bengtson BK 267/87
Total (Max: 1136) 1087/365
2 DGI Nordjylland
108109 Thomas Bøgh Jensen BK 272/92
118530 Mie Marie Lassen JUN 268/90
99838 Nicki R. M. Jensen JUN 264/86
125882 Mille Marie Frederiksen JUN 249/79
-- Brutto --
129935 Mark Singkhanong Jørgensen JUN 218/65
Total (Max: 1104) 1053/347
3 DGI Fyn
112920 Sif Gorm Hansen BK 283/94
130195 Line Sørensen Haue JUN 193/65
119585 Anton Hvillum BK 247/87
-- Brutto --
117733 Oliver Kastrup JUN
126744 Nikolaj Pedersen BK 231/78
Total (Max: 1130) 723/246

Landsdelshold 15m STD. Pistol VOKSEN

1 DGI Midt- Og Vestsjælland
119737 Steen Weihe V2H1 289/99
57577 Gert Hansen S2H1 286/96
86053 Jimmy Larsen V1H1 274/89
59362 Dennis Samuelsen V1H1 273/91
126230 Martin Lærke Christiansen U2H 268/86
129903 Allan Sørensen V1H3 266/87
126139 Tim Iversen V2H1 266/88
91804 Morten Jensen V1H2 262/89
90778 Simon Jørgensen U1H 256/86
126289 Mike Lyons Nielsen V1H4 251/87
133538 Benjamin Hendrich Rice V2H2 243/87
125373 Jan Tonny Sørensen S2H2 230/86
-- Brutto --
57749 Finn Hallø V1H1 269/88
120600 Kurt Petersen V2H2 236/73
118273 Allan Riemer V1H4 229/74
Total (Max: 3164) 3164/1071
2 DGI Storstrømmen
86998 Hasse Nielsen V2H1 278/93
61194 Ib Naumann S2H1 277/94
54709 Peter Nielsen S2H1 276/93
55920 Lars Jensen V1H1 276/88
101390 Peter Nielsen V1H2 271/91
56426 Simon Madsen V1H2 266/88
53043 Simon Løje U1H 260/86
116023 Tom Ottosen V1H3 259/88
117090 Hejdi Røygaard V2H2 225/83
96742 Morten Larsen U2H 218/78
56284 Benny Christiansen S2H2 213/72
124866 Tim Olsen V1H4 209/70
-- Brutto --
114868 Victor Burnev V1H1 262/90
56737 Renè Kelberg S2H1 262/88
53264 Torben Eskildsen S2H1
Total (Max: 3212) 3028/1024
3 DGI Sydvest
33998 Allan Gejl V1H1 285/95
109668 Lena Thyssen Vestermark V2H1 282/93
40949 Henrik Rasmussen V2H1 277/94
113422 Helge Bertelsen V1H2 273/87
92839 Kasper Ladegaard Nielsen V1H2 270/93
41464 Carsten Qvist S2H1 260/87
38223 Martin Svendsen V1H3 258/85
40622 Knud Erik Høgh S2H2 246/80
39501 Allan E. Christensen U2H 241/75
88819 Anni Thovtrup U1H 236/82
107555 Ina Frahm V2H2 218/75
39145 Preben Duus Hermansen V1H4 177/56
-- Brutto --
39048 Bjarne Fahnøe V1H1 267/86
98595 Rasmus Haue Heesgaard V1H3 254/80
41452 Freddy Holdensen S2H2 238/77
Total (Max: 3023) 3023/1002

Til toppen