| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 200/11 200/13 400/24
2 128497 Liane F. Hessler Sparta Idrætsforening 200/11 200/12 400/23
3 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 200/13 200/09 400/22
4 107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening 200/14 199/09 399/23
5 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 198/09 200/10 398/19
6 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 200/11 198/09 398/20
7 118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds 199/11 197/08 396/19
8 121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds 199/10 197/05 396/15
9 127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening 197/10 197/11 394/21
10 122187 Kira Vosny Grænseegnens Skytteforening 197/07 197/08 394/15

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 198/10 199/09 397/19
2 117673 Jonas Ottobrøker Sundeved Skytteforening 197/05 199/10 396/15
3 130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening 198/08 198/06 396/14
4 122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds 194/04 200/09 394/13
5 131006 Silje Jensen Sparta Idrætsforening 196/05 198/11 394/16
6 116852 Jacob Jessen Sønderborg Skyttekreds 196/06 198/09 394/15
7 128742 Hannibal Kramer Thomsen Vojens Skytteforening 195/03 198/08 393/11
8 126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 196/07 197/03 393/10
9 128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening 197/03 196/09 393/12
10 131945 Rasmus Rode Sparta Idrætsforening 198/11 195/03 393/14
11 121969 Victor Iversen Sønderborg Skyttekreds 195/06 197/08 392/14
12 121809 Malou Kragelund Vojens Skytteforening 197/04 195/05 392/09
13 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 195/05 195/09 390/14
14 121968 Kristoffer Boye Lyk Sønderborg Skyttekreds 196/06 194/06 390/12
15 129117 Simon Marek Storbank Haderslev Skyttekreds 194/05 192/05 386/10
16 127318 Margrethe Jakobsen Gråsten Skytteforening 190/05 189/04 379/09

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 124343 Magnus Lautrup Sparta Idrætsforening 190/04 197/05 387/09
2 125105 Mikkel Kjær Schmidt Vojens Skytteforening 188/01 196/08 384/09
3 123157 Hans Nielsen Tychsen Broagerlands Skytteforening 189/02 195/04 384/06
4 129896 Carl-Anton Beck Haderslev Skyttekreds 195/05 186/01 381/06
5 129118 Tobias Havn Olsen Haderslev Skyttekreds 169/01 188/01 357/02

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening 194/05 193/05 387/10
2 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 192/05 192/02 384/07
3 133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds 184/01 193/05 377/06
4 131279 Celina Hattesen Broagerlands Skytteforening 159/00 172/00 331/00

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening 198/12 200/13 398/25
2 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 200/06 197/09 397/15
3 114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening 197/09 199/07 396/16
4 120790 Kasper Clausen Sparta Idrætsforening 197/07 198/06 395/13

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 116379 Marco Andersen Toftlund Skytteforening 199/08 200/07 399/15
2 98079 Bjarke Schmidt Toftlund Skytteforening 197/05 198/07 395/12
3 112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening 196/04 194/04 390/08
4 123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening 194/04 195/06 389/10
5 113043 Christian Petersen Gråsten Skytteforening 192/03 196/02 388/05
6 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 196/04 188/01 384/05
7 128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening 191/04 192/02 383/06

Riffel, 15m - Mesterskab US1

1 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 190/03 190/01 380/04

Riffel, 15m - Mesterskab US2

1 92416 Daniel M. Sommerlund Toftlund Skytteforening 175/01 179/00 354/01

Riffel, 15m - Mesterskab UÅ2

1 43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening 197/12 199/07 396/19
2 43401 Sune Christensen Broagerlands Skytteforening 195/04 194/07 389/11
3 93997 Jacob Jensen Tinglev Skyttekreds 194/06 190/03 384/09

Riffel, 15m - Mesterskab VS1

1 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 191/03 193/04 384/07
2 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 189/02 188/02 377/04
3 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 187/03 187/04 374/07
4 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 187/02 184/02 371/04

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening 188/04 183/01 371/05
2 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 183/02 184/03 367/05
3 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 183/02 183/00 366/02
4 123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening 184/02 181/01 365/03
5 42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 184/01 181/01 365/02
6 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 177/01 186/04 363/05
7 44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 181/00 182/01 363/01
8 39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening 181/01 174/01 355/02

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/07 200/10 395/17
2 39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening 196/04 198/07 394/11
3 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 198/08 196/08 394/16
4 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 197/10 195/08 392/18
5 39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening 191/02 196/07 387/09
6 84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening 194/08 193/06 387/14

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 198/08 196/03 394/11
2 126409 Morten Franzen Jepsen Vojens Skytteforening 197/05 195/06 392/11
3 43283 Benny Jensen Tinglev Skyttekreds 193/09 197/04 390/13
4 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 194/04 193/05 387/09
5 43248 Jørn Grevsen Tinglev Skyttekreds 191/04 185/01 376/05

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 131220 Helge Hessler Sparta Idrætsforening 196/04 194/04 390/08
2 43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening 192/04 193/03 385/07
3 42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds 192/03 190/01 382/04
4 133459 Thor Hattesen Broagerlands Skytteforening 187/01 189/02 376/03
5 43251 Johan P. Carstensen Tinglev Skyttekreds 188/00 187/02 375/02

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 195/05 199/07 394/12
2 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 196/06 198/07 394/13
3 42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds 197/05 197/06 394/11
4 44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds 198/07 196/05 394/12
5 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 197/08 195/08 392/16
6 44389 William Kjær Vojens Skytteforening 195/05 196/05 391/10
7 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening 193/09 197/05 390/14
8 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 196/04 194/04 390/08
9 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 195/06 194/04 389/10
10 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds 194/07 192/03 386/10

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds 195/00 197/06 392/06
2 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 191/02 198/05 389/07
3 39683 Anders Friis Sparta Idrætsforening 192/06 193/04 385/10
4 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening 189/00 193/01 382/01
5 43530 Ove Gisselbæk Østergaard Broagerlands Skytteforening 184/01 187/03 371/04

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 130316 Heine Christiansen Haderslev Skyttekreds 194/03 195/05 389/08
2 43533 Mona Clausen Gråsten Skytteforening 187/02 193/02 380/04

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 122666 Karl Thomsen Andersen Sønderborg Skyttekreds 193/02 198/04 391/06
2 123424 Kirsten Jensen Sparta Idrætsforening 195/06 196/09 391/15
3 124345 Mogens Jørgensen Sparta Idrætsforening 195/03 195/07 390/10
4 124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds 193/04 193/03 386/07
5 124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds 189/03 191/03 380/06

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 107180 Joachim Jørgensen Vojens Skytteforening 200/14
2 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 200/13
3 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 200/11
3 128497 Liane F. Hessler Sparta Idrætsforening 200/11
3 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 200/11
6 118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds 199/11
7 121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds 199/10
8 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 198/09
9 127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening 197/10
10 122187 Kira Vosny Grænseegnens Skytteforening 197/07

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 131945 Rasmus Rode Sparta Idrætsforening 198/11
2 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 198/10
3 130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening 198/08
4 117673 Jonas Ottobrøker Sundeved Skytteforening 197/05
5 121809 Malou Kragelund Vojens Skytteforening 197/04
6 128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening 197/03
7 126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 196/07
8 116852 Jacob Jessen Sønderborg Skyttekreds 196/06
8 121968 Kristoffer Boye Lyk Sønderborg Skyttekreds 196/06
10 131006 Silje Jensen Sparta Idrætsforening 196/05
11 121969 Victor Iversen Sønderborg Skyttekreds 195/06
12 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 195/05
13 128742 Hannibal Kramer Thomsen Vojens Skytteforening 195/03
14 129117 Simon Marek Storbank Haderslev Skyttekreds 194/05
15 122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds 194/04
16 127318 Margrethe Jakobsen Gråsten Skytteforening 190/05

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 129896 Carl-Anton Beck Haderslev Skyttekreds 195/05
2 124343 Magnus Lautrup Sparta Idrætsforening 190/04
3 123157 Hans Nielsen Tychsen Broagerlands Skytteforening 189/02
4 125105 Mikkel Kjær Schmidt Vojens Skytteforening 188/01
5 129118 Tobias Havn Olsen Haderslev Skyttekreds 169/01

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening 194/05
2 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 192/05
3 133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds 184/01
4 131279 Celina Hattesen Broagerlands Skytteforening 159/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 200/06
2 117267 Niclas L. Seifen Grænseegnens Skytteforening 198/12
3 114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening 197/09
4 120790 Kasper Clausen Sparta Idrætsforening 197/07

Riffel, 15m - Klasse J2

1 116379 Marco Andersen Toftlund Skytteforening 199/08
2 98079 Bjarke Schmidt Toftlund Skytteforening 197/05
3 112939 Emil Urbanski Vojens Skytteforening 196/04
3 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 196/04
5 123206 Natasja Dahl Vojens Skytteforening 194/04
6 113043 Christian Petersen Gråsten Skytteforening 192/03
7 128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening 191/04

Riffel, 15m - Klasse US1

1 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 190/03

Riffel, 15m - Klasse US2

1 92416 Daniel M. Sommerlund Toftlund Skytteforening 175/01

Riffel, 15m - Klasse UÅ2

1 43916 Jan Jepsen Lund Sparta Idrætsforening 197/12
2 43401 Sune Christensen Broagerlands Skytteforening 195/04
3 93997 Jacob Jensen Tinglev Skyttekreds 194/06

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 191/03
2 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 189/02
3 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 187/03
4 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 187/02

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening 188/04
2 123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening 184/02
3 42951 Jens Ernst Christiansen Sundeved Skytteforening 184/01
4 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 183/02
4 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 183/02
6 39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening 181/01
7 44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 181/00
8 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 177/01

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 198/08
2 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 197/10
3 39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening 196/04
4 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/07
5 84412 Per Brylle Sparta Idrætsforening 194/08
6 39626 Ingrid Lassen Sparta Idrætsforening 191/02

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 198/08
2 126409 Morten Franzen Jepsen Vojens Skytteforening 197/05
3 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 194/04
4 43283 Benny Jensen Tinglev Skyttekreds 193/09
5 43248 Jørn Grevsen Tinglev Skyttekreds 191/04

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 131220 Helge Hessler Sparta Idrætsforening 196/04
2 43067 Anders Ottobrøker Sundeved Skytteforening 192/04
3 42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds 192/03
4 43251 Johan P. Carstensen Tinglev Skyttekreds 188/00
5 133459 Thor Hattesen Broagerlands Skytteforening 187/01

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds 198/07
2 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 197/08
3 42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds 197/05
4 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 196/06
5 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 196/04
6 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 195/06
7 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 195/05
7 44389 William Kjær Vojens Skytteforening 195/05
9 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds 194/07
10 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening 193/09

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds 195/00
2 39683 Anders Friis Sparta Idrætsforening 192/06
3 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 191/02
4 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening 189/00
5 43530 Ove Gisselbæk Østergaard Broagerlands Skytteforening 184/01

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 130316 Heine Christiansen Haderslev Skyttekreds 194/03
2 43533 Mona Clausen Gråsten Skytteforening 187/02

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 123424 Kirsten Jensen Sparta Idrætsforening 195/06
2 124345 Mogens Jørgensen Sparta Idrætsforening 195/03
3 124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds 193/04
4 122666 Karl Thomsen Andersen Sønderborg Skyttekreds 193/02
5 124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds 189/03

Til toppen