Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Sønderjysk Mesterskab på 15m Gevær (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Broagerlands Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Nordals Skyttekreds
Sparta Idrætsforening
Sundeved Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Tinglev Skyttekreds
Toftlund Skytteforening
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
131945
Rasmus Rode
Sparta Idrætsforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
131945
Rasmus Rode
Sparta Idrætsforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
131947
Mark van den Hengel
Sparta Idrætsforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
131947
Mark van den Hengel
Sparta Idrætsforening
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
131946
Mathilde Andersen
Sparta Idrætsforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
131946
Mathilde Andersen
Sparta Idrætsforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
191.000
191.000
Hovedskydning
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
131220
Helge Hessler
Sparta Idrætsforening
VÅ3
196.000
196.000
Hovedskydning
131220
Helge Hessler
Sparta Idrætsforening
VÅ3
194.000
194.000
Mesterskab
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
195.000
195.000
Hovedskydning
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
196.000
196.000
Mesterskab
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
VS2
174.000
174.000
Mesterskab
43283
Benny Jensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
43283
Benny Jensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
197.000
197.000
Mesterskab
93997
Jacob Jensen
Tinglev Skyttekreds
UÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
93997
Jacob Jensen
Tinglev Skyttekreds
UÅ2
190.000
190.000
Mesterskab
43251
Johan P. Carstensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ3
188.000
188.000
Hovedskydning
43251
Johan P. Carstensen
Tinglev Skyttekreds
VÅ3
187.000
187.000
Mesterskab
43248
Jørn Grevsen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
43248
Jørn Grevsen
Tinglev Skyttekreds
VÅ2
185.000
185.000
Mesterskab
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
84412
Per Brylle
Sparta Idrætsforening
VÅ1
193.000
193.000
Mesterskab
127318
Margrethe Jakobsen
Gråsten Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
127318
Margrethe Jakobsen
Gråsten Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
113043
Christian Petersen
Gråsten Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
113043
Christian Petersen
Gråsten Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
43533
Mona Clausen
Gråsten Skytteforening
SE3
187.000
187.000
Hovedskydning
43533
Mona Clausen
Gråsten Skytteforening
SE3
193.000
193.000
Mesterskab
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
44303
Camilla Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
US1
190.000
190.000
Hovedskydning
44303
Camilla Buthmann Paulsen
Vojens Skytteforening
US1
190.000
190.000
Mesterskab
39563
Nicki Fabricius
Vojens Skytteforening
VS2
177.000
177.000
Hovedskydning
39563
Nicki Fabricius
Vojens Skytteforening
VS2
186.000
186.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
189.000
189.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
VS1
188.000
188.000
Mesterskab
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
VÅ2
193.000
193.000
Mesterskab
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
126353
Jeppe Knudsen Nissen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
121968
Kristoffer Boye Lyk
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
121968
Kristoffer Boye Lyk
Sønderborg Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
121969
Victor Iversen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
116852
Jacob Jessen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
116852
Jacob Jessen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
124345
Mogens Jørgensen
Sparta Idrætsforening
FRI
195.000
195.000
Hovedskydning
124345
Mogens Jørgensen
Sparta Idrætsforening
FRI
195.000
195.000
Mesterskab
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
131957
Andreas Kanstrup Sørensen
Vojens Skytteforening
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
131957
Andreas Kanstrup Sørensen
Vojens Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
131956
Victor Hammer
Vojens Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
131956
Victor Hammer
Vojens Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
125105
Mikkel Kjær Schmidt
Vojens Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
125105
Mikkel Kjær Schmidt
Vojens Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
121809
Malou Kragelund
Vojens Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
121809
Malou Kragelund
Vojens Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
123604
Line Thomsen
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
123206
Natasja Dahl
Vojens Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
128739
Sara Steenholdt
Vojens Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
112939
Emil Urbanski
Vojens Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
128738
Jens-Christian Steenholdt
Vojens Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
128738
Jens-Christian Steenholdt
Vojens Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
107180
Joachim Jørgensen
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
107180
Joachim Jørgensen
Vojens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
131492
Karoline Skade
Vojens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
131492
Karoline Skade
Vojens Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
123929
Matilde Skinderholm
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
128742
Hannibal Kramer Thomsen
Vojens Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
128742
Hannibal Kramer Thomsen
Vojens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
130246
Mathias Kooijman
Vojens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
130246
Mathias Kooijman
Vojens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
44078
Valdemar Nielsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
44078
Valdemar Nielsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
192.000
192.000
Mesterskab
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
130316
Heine Christiansen
Haderslev Skyttekreds
SE3
194.000
194.000
Hovedskydning
130316
Heine Christiansen
Haderslev Skyttekreds
SE3
195.000
195.000
Mesterskab
129117
Simon Marek Storbank
Haderslev Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
129117
Simon Marek Storbank
Haderslev Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
129118
Tobias Havn Olsen
Haderslev Skyttekreds
BK3
169.000
169.000
Hovedskydning
129118
Tobias Havn Olsen
Haderslev Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
129896
Carl-Anton Beck
Haderslev Skyttekreds
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
129896
Carl-Anton Beck
Haderslev Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
133527
Mads Jensen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
133527
Mads Jensen
Sønderborg Skyttekreds
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
120790
Kasper Clausen
Sparta Idrætsforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
43916
Jan Jepsen Lund
Sparta Idrætsforening
UÅ2
199.000
199.000
Mesterskab
131006
Silje Jensen
Sparta Idrætsforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
131006
Silje Jensen
Sparta Idrætsforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
114993
Lasse B. Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
114993
Lasse B. Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
117267
Niclas L. Seifen
Grænseegnens Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J2
188.000
188.000
Mesterskab
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
122187
Kira Vosny
Grænseegnens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
124343
Magnus Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
124343
Magnus Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
188.000
188.000
Hovedskydning
43415
Pernille Porep Hadberg
Grænseegnens Skytteforening
VS2
183.000
183.000
Mesterskab
123944
Kenneth Bennett
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
123944
Kenneth Bennett
Grænseegnens Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Mesterskab
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
187.000
187.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
183.000
183.000
Hovedskydning
132214
Maja Olesen
Sparta Idrætsforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
132214
Maja Olesen
Sparta Idrætsforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
VS1
187.000
187.000
Hovedskydning
42764
Thomas Brokholm
Sønderborg Skyttekreds
VS1
184.000
184.000
Mesterskab
126409
Morten Franzen Jepsen
Vojens Skytteforening
VÅ2
197.000
197.000
Hovedskydning
126409
Morten Franzen Jepsen
Vojens Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Mesterskab
116379
Marco Andersen
Toftlund Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
116379
Marco Andersen
Toftlund Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
98079
Bjarke Schmidt
Toftlund Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
98079
Bjarke Schmidt
Toftlund Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
92416
Daniel M. Sommerlund
Toftlund Skytteforening
US2
175.000
175.000
Hovedskydning
92416
Daniel M. Sommerlund
Toftlund Skytteforening
US2
179.000
179.000
Mesterskab
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
UÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
43401
Sune Christensen
Broagerlands Skytteforening
UÅ2
194.000
194.000
Mesterskab
133459
Thor Hattesen
Broagerlands Skytteforening
VÅ3
187.000
187.000
Hovedskydning
133459
Thor Hattesen
Broagerlands Skytteforening
VÅ3
189.000
189.000
Mesterskab
131279
Celina Hattesen
Broagerlands Skytteforening
BK4
159.000
159.000
Hovedskydning
131279
Celina Hattesen
Broagerlands Skytteforening
BK4
172.000
172.000
Mesterskab
120161
Melissa V. Vestergaard
Broagerlands Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
120161
Melissa V. Vestergaard
Broagerlands Skytteforening
J2
191.000
191.000
Mesterskab
123157
Hans Nielsen Tychsen
Broagerlands Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
123157
Hans Nielsen Tychsen
Broagerlands Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
VS2
181.000
181.000
Hovedskydning
VS2
182.000
182.000
Mesterskab
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Hovedskydning
42951
Jens Ernst Christiansen
Sundeved Skytteforening
VS2
181.000
181.000
Mesterskab
117673
Jonas Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
117673
Jonas Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
VÅ3
192.000
192.000
Hovedskydning
43067
Anders Ottobrøker
Sundeved Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Mesterskab
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
192.000
192.000
Hovedskydning
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
VÅ3
190.000
190.000
Mesterskab
124451
Mona Kari Rønnow
Sønderborg Skyttekreds
FRI
193.000
193.000
Hovedskydning
124451
Mona Kari Rønnow
Sønderborg Skyttekreds
FRI
193.000
193.000
Mesterskab
42644
Karl Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
183.000
183.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS1
187.000
187.000
Mesterskab
124455
Svend Vincent Rønnow
Sønderborg Skyttekreds
FRI
189.000
189.000
Hovedskydning
124455
Svend Vincent Rønnow
Sønderborg Skyttekreds
FRI
191.000
191.000
Mesterskab
122666
Karl Thomsen Andersen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
193.000
193.000
Hovedskydning
122666
Karl Thomsen Andersen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
198.000
198.000
Mesterskab
39683
Anders Friis
Sparta Idrætsforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
39683
Anders Friis
Sparta Idrætsforening
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
183.000
183.000
Hovedskydning
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
VS2
184.000
184.000
Mesterskab
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
Til toppen