Damesenior 7 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2018
Turneringsansvarlige
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Resultater indberettes til Min Idræt, dette kan også gøres vis DGI Appen som kan hentes i App Store og Google Play. Resultatet skal være inde senest 48 timer efter kampen ellers udløser dette en bøde på kr. 200.- Ændringer skal være dommerklubben i hænde senest 48 timer inden kampstart ellers udløser dette et gebyr på kr. 200.- Info vedrørende DGI Sydøstjylland Fodbold se www.dgi.dk

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=91123

Komplet kampprogram


Damesenior 7 mands

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 09-04-18 19:00 Østbirk IF - Hedensted IF (OG) 2 - 4
Tirsdag 10-04-18 19:00 Egebjerg - Hovedgård IF (U18) - Hal 1 9 - 2
Onsdag 11-04-18 19:00 Hornsyld IF - Juelsminde IF 1 - fodbold 0 - 2
Onsdag 11-04-18 19:00 Barrit GIF - Riis-Tebstrup - fodbold 7-mand bane 1 2 - 1
Onsdag 11-04-18 19:00 Hatting Torsted Fodbold - Løsning IF 1 - 4
Onsdag 11-04-18 19:00 Vejlefjord IF - Ølsted U&GF 1 - 3
Onsdag 11-04-18 19:00 Hatting Motion - Oversidder
Torsdag 12-04-18 19:00 Gedved IF - Horsens Boldklub - Hal 1 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 16-04-18 19:00 Hovedgård IF (U18) - Gedved IF - fodbold 11-mand bane 1 3 - 0
Mandag 16-04-18 19:00 As IF - Egebjerg 0 - 3
Mandag 16-04-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Østbirk IF 1 - 2
Mandag 16-04-18 19:00 Oversidder - Ølsted U&GF
Tirsdag 17-04-18 19:00 Riis-Tebstrup - Hornsyld IF 4 - 6
Onsdag 18-04-18 19:00 Løsning IF - Hatting Motion - fodbold 1 - 1
Onsdag 18-04-18 19:30 Vejlefjord IF - Hatting Torsted Fodbold 3 - 2
Torsdag 19-04-18 19:00 Horsens Boldklub - Sdr. Vissing U&G 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 19-04-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Barrit GIF 3 - 0
Mandag 23-04-18 19:00 Østbirk IF - Riis-Tebstrup 3 - 0
Mandag 23-04-18 19:00 Hovedgård IF (U18) - As IF - fodbold 11-mand bane 1 1 - 5
Tirsdag 24-04-18 19:00 Egebjerg - Horsens Boldklub - Hal 1 5 - 4
Tirsdag 24-04-18 19:00 Hatting Torsted Fodbold - Oversidder
Tirsdag 24-04-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Gedved IF 4 - 1
Onsdag 25-04-18 19:00 Hornsyld IF - Barrit GIF - fodbold 1 - 2
Onsdag 25-04-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Juelsminde IF 1 4 - 0
Onsdag 25-04-18 19:00 Ølsted U&GF - Hatting Motion 2 - 2
Onsdag 25-04-18 19:00 Løsning IF - Vejlefjord IF - fodbold 2 - 1
Mandag 30-04-18 19:00 Oversidder - Løsning IF
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Mandag 30-04-18 19:00 Hatting Torsted Fodbold - Ølsted U&GF 0 - 3
Mandag 30-04-18 19:00 Gedved IF - As IF - Hal 1 0 - 6
Mandag 30-04-18 19:00 Østbirk IF - Hornsyld IF 9 - 3
Tirsdag 01-05-18 19:00 Riis-Tebstrup - Hedensted IF (OG) 1 - 12
NB!
Udehold taberdømt
Tirsdag 01-05-18 19:00 Horsens Boldklub - Hovedgård IF (U18) - fodbold 3 - 0
Tirsdag 01-05-18 19:00 Egebjerg - Sdr. Vissing U&G - Hal 1 3 - 1
Onsdag 02-05-18 19:00 Hatting Motion - Vejlefjord IF 3 - 2
Onsdag 02-05-18 19:00 Barrit GIF - Juelsminde IF 1 - fodbold 7-mand bane 1 0 - 1
Mandag 07-05-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Riis-Tebstrup 1 - 4
Mandag 07-05-18 19:00 As IF - Horsens Boldklub 1 - 2
Mandag 07-05-18 19:00 Gedved IF - Egebjerg - Hal 1 1 - 5
Mandag 07-05-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Hovedgård IF (U18) 2 - 4
Mandag 07-05-18 19:00 Hatting Motion - Hatting Torsted Fodbold 3 - 0
Onsdag 09-05-18 19:00 Ølsted U&GF - Løsning IF 0 - 0
Onsdag 09-05-18 19:00 Barrit GIF - Østbirk IF - fodbold 7-mand bane 1 7 - 1
Onsdag 09-05-18 19:00 Hornsyld IF - Hedensted IF (OG) - fodbold 2 - 18
Onsdag 09-05-18 19:30 Vejlefjord IF - Oversidder
Mandag 14-05-18 19:00 As IF - Sdr. Vissing U&G 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 14-05-18 19:00 Hovedgård IF (U18) - Egebjerg - fodbold 11-mand bane 1 3 - 0
Mandag 14-05-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Hornsyld IF 5 - 2
Mandag 14-05-18 19:00 Oversidder - Hatting Motion
Tirsdag 15-05-18 19:00 Riis-Tebstrup - Barrit GIF 2 - 3
Tirsdag 15-05-18 19:00 Horsens Boldklub - Gedved IF - fodbold 4 - 0
Onsdag 16-05-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Østbirk IF 11 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 16-05-18 19:00 Løsning IF - Hatting Torsted Fodbold - fodbold 3 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Sygdomsramt
Tirsdag 22-05-18 19:00 Egebjerg - As IF - Hal 1 0 - 3
Onsdag 23-05-18 19:00 Hornsyld IF - Riis-Tebstrup - fodbold 5 - 2
Onsdag 23-05-18 19:00 Barrit GIF - Hedensted IF (OG) - fodbold 7-mand bane 1 2 - 4
Onsdag 23-05-18 19:00 Ølsted U&GF - Oversidder
Onsdag 23-05-18 19:00 Hatting Motion - Løsning IF 2 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 23-05-18 19:00 Hatting Torsted Fodbold - Vejlefjord IF 0 - 3
Onsdag 23-05-18 19:30 Ølsted U&GF - Vejlefjord IF 0 - 1
Torsdag 24-05-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Horsens Boldklub 1 - 4
Torsdag 24-05-18 19:00 Gedved IF - Hovedgård IF (U18) - Hal 1 0 - 3
Mandag 28-05-18 19:00 As IF - Hovedgård IF (U18) 3 - 2
Mandag 28-05-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Hedensted IF (OG) 5 - 1
Mandag 28-05-18 19:00 Oversidder - Hatting Torsted Fodbold
NB!
Udehold taberdømt
Tirsdag 29-05-18 19:00 Horsens Boldklub - Egebjerg - fodbold 3 - 0
Tirsdag 29-05-18 19:00 Riis-Tebstrup - Østbirk IF 1 - 4
Onsdag 30-05-18 19:00 Hatting Motion - Ølsted U&GF 4 - 1
Onsdag 30-05-18 19:30 Vejlefjord IF - Løsning IF 2 - 1
Torsdag 31-05-18 19:00 Barrit GIF - Hornsyld IF - fodbold 7-mand bane 1 6 - 0
Torsdag 31-05-18 19:00 Gedved IF - Sdr. Vissing U&G - Hal 1 1 - 0
Mandag 04-06-18 19:00 Hovedgård IF (U18) - Horsens Boldklub - fodbold 11-mand bane 1 0 - 2
Mandag 04-06-18 19:00 As IF - Gedved IF 4 - 0
Mandag 04-06-18 19:00 Juelsminde IF 1 - Barrit GIF 3 - 2
Onsdag 06-06-18 19:00 Hornsyld IF - Østbirk IF - fodbold 1 - 1
Onsdag 06-06-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Riis-Tebstrup 7 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 06-06-18 19:00 Ølsted U&GF - Hatting Torsted Fodbold 3 - 0
Onsdag 06-06-18 19:00 Løsning IF - Oversidder - fodbold
Onsdag 06-06-18 19:30 Vejlefjord IF - Hatting Motion 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Sygdomsramt
Torsdag 07-06-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - Egebjerg 3 - 0
Mandag 11-06-18 19:00 Hovedgård IF (U18) - Sdr. Vissing U&G - fodbold 11-mand bane 1 3 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Østbirk IF - Barrit GIF 3 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Oversidder - Vejlefjord IF
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Tirsdag 12-06-18 19:00 Riis-Tebstrup - Juelsminde IF 1 3 - 0
Tirsdag 12-06-18 19:00 Horsens Boldklub - As IF - fodbold 1 - 3
Tirsdag 12-06-18 19:00 Egebjerg - Gedved IF - Hal 1 3 - 2
Onsdag 13-06-18 19:00 Hedensted IF (OG) - Hornsyld IF 12 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 13-06-18 19:00 Hatting Torsted Fodbold - Hatting Motion 0 - 3
Onsdag 13-06-18 19:00 Ølsted U&GF - Løsning IF 0 - 3
Mandag 18-06-18 19:00 Sdr. Vissing U&G - As IF 0 - 0
Mandag 18-06-18 19:00 Østbirk IF - Juelsminde IF 1 2 - 1

Til toppen