+40 år senior oldboys 11 m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland Fodbold Forår 2018
Turneringsansvarlige
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Nr. 6 i Superliga Nord rykker ned. Nr.1+2+ bedste 3er i 1.div. Nordvest & Nordøst rykker op Nr. 6 i Superliga Syd rykker ned Nr. 1+2+3+4+5 i 1. syd rykker op Ombrydning efter kampen den 11.6.18 Derefter 10 hold i Superligaerne ( Nord og Syd) og 8 hold i 1 div. (Nord og Syd) Finale Superliga uge 41 Finalerunde/placeringskampe 1 divisioner uge 39-40

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=91366

Komplet kampprogram


+40 år senior oldboys 11 m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 09-04-18 19:00 Gauerslund IF OB - Bredballe IF 3 - 2
Mandag 09-04-18 19:00 Hover IF - Vejle B. 2 - 2
Mandag 09-04-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Skibet IF 3 - 1
Mandag 09-04-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Bjert IF 2 - 2
Mandag 09-04-18 19:00 Kolding B. vet. - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1 3 - 0
Mandag 09-04-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Starup 2 - 5
Mandag 09-04-18 19:00 Farre IF - FB Fodbold 2 3 - 3
Mandag 09-04-18 19:00 Give Fremad - Jelling Fs - fodbold 0 - 5
Mandag 09-04-18 19:00 GGIF - fodbold - Karstoft IF - Fodboldbaner 6 - 0
Mandag 09-04-18 19:00 Vejle Kammerater - BPI 11 - 0
Mandag 09-04-18 19:00 Dalby Gf - Fredericia KFUM 3 - 1
Mandag 09-04-18 19:00 Seest B 1. - Vonsild FK 2 - 2
Mandag 09-04-18 19:00 Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF 2 - 1
Mandag 09-04-18 19:00 Gårslev Gf - Seest B. 2 - Hal 1 1 - 1
Mandag 09-04-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Sjølund 2 - 2
Mandag 09-04-18 19:00 Engum U&I - Trelde G&I - fodbold 7-mand bane 2 3 - 3
Mandag 09-04-18 19:00 Fredericia ff - Lindved GF - fodbold - bane 1 3 - 0
Mandag 09-04-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Grejs-Dalen IK - Hal 1 4 - 2
Mandag 16-04-18 19:00 Trelde G&I - FB-Fodbold 1 1 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Fredericia ff - fodbold 7-mand bane 2 2 - 7
Mandag 16-04-18 19:00 Lindved GF - Engum U&I - Hal 1 6 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Smidstrup-Skærup 3 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Sjølund - Gårslev Gf 1 - 4
Mandag 16-04-18 19:00 Seest B. 2 - Lunderskov B. 1 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 BPI - Seest B 1. 4 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Vonsild FK - Dalby Gf 8 - 2
Mandag 16-04-18 19:00 Fredericia KFUM - Vejle Kammerater - fodbold - bane 1 1 - 0
Mandag 16-04-18 19:00 FB Fodbold 2 - GGIF - fodbold - Nørup Stadion 0 - 2
Mandag 16-04-18 19:00 Karstoft IF - Give Fremad 1 - 3
Mandag 16-04-18 19:00 Jelling Fs - Farre IF 4 - 0
Mandag 16-04-18 19:00 Bjert IF - Kolding If - Fodbold/old Boys 4 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Starup - Kolding B. vet. - bane 1 - 7 mands 1 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Nr. Bjært S. IF 5 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Bredballe IF - Ø. Nykirke IF 1 - 1
Mandag 16-04-18 19:00 Skibet IF - Hover IF 2 - 2
Mandag 16-04-18 19:00 Vejle B. - Gauerslund IF OB - fodbold 0 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Hover IF - Ø. Nykirke IF 1 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Bredballe IF - Vejle B. 1 - 3
Mandag 23-04-18 19:00 Gauerslund IF OB - Skibet IF 4 - 3
Mandag 23-04-18 19:00 Kolding B. vet. - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold - bane 1 3 - 0
Mandag 23-04-18 19:00 Bjert IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 3 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Starup 3 - 4
Mandag 23-04-18 19:00 Give Fremad - GGIF - fodbold - fodbold 1 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 FB Fodbold 2 - Jelling Fs - Nørup Stadion 1 - 3
Mandag 23-04-18 19:00 Farre IF - Karstoft IF 3 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Dalby Gf - Seest B 1. 1 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 BPI - Fredericia KFUM 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 23-04-18 19:00 Vejle Kammerater - Vonsild FK 3 - 0
Mandag 23-04-18 19:00 Gårslev Gf - Smidstrup-Skærup - Hal 1 3 - 3
Mandag 23-04-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Seest B. 2 1 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Lunderskov B. - Sjølund 2 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Fredericia ff - FB-Fodbold 1 - fodbold - bane 1 4 - 0
Mandag 23-04-18 19:00 Trelde G&I - Lindved GF 3 - 1
Mandag 23-04-18 19:00 Engum U&I - Grejs-Dalen IK - fodbold 7-mand bane 2 4 - 1
Mandag 30-04-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Lindved GF - Hal 1 0 - 3
Mandag 30-04-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Trelde G&I - fodbold 7-mand bane 2 1 - 5
Mandag 30-04-18 19:00 Engum U&I - Fredericia ff - fodbold 7-mand bane 2 0 - 0
Mandag 30-04-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Seest B. 2 1 - 0
Mandag 30-04-18 19:00 Lunderskov B. - Gårslev Gf 3 - 0
Mandag 30-04-18 19:00 Seest B 1. - Fredericia KFUM 1 - 2
Mandag 30-04-18 19:00 Vonsild FK - BPI 8 - 3
Mandag 30-04-18 19:00 Vejle Kammerater - Dalby Gf 10 - 0
Mandag 30-04-18 19:00 GGIF - fodbold - Jelling Fs - Fodboldbaner 3 - 0
Mandag 30-04-18 19:00 Karstoft IF - FB Fodbold 2 1 - 3
Mandag 30-04-18 19:00 Farre IF - Give Fremad 2 - 2
Mandag 30-04-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - VV United ( Vamdrup & Vejen) 0 - 2
Mandag 30-04-18 19:00 Starup - Bjert IF - bane 1 - 7 mands 2 - 5
Mandag 30-04-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Kolding B. vet. 1 - 2
Mandag 30-04-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Vejle B. 0 - 1
Mandag 30-04-18 19:00 Skibet IF - Bredballe IF 2 - 1
Mandag 30-04-18 19:00 Gauerslund IF OB - Hover IF 3 - 0
Mandag 07-05-18 19:00 Vejle B. - Skibet IF - fodbold 1 - 0
Mandag 07-05-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Gauerslund IF OB 1 - 2
Mandag 07-05-18 19:00 Hover IF - Bredballe IF 1 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 07-05-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Starup 3 - 0
Mandag 07-05-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Nr. Bjært S. IF 1 - 1
Mandag 07-05-18 19:00 Bjert IF - Kolding B. vet. 3 - 0
Mandag 07-05-18 19:00 Jelling Fs - Karstoft IF 5 - 0
Mandag 07-05-18 19:00 GGIF - fodbold - Farre IF - Fodboldbaner 3 - 2
Mandag 07-05-18 19:00 Give Fremad - FB Fodbold 2 - fodbold 1 - 1
Mandag 07-05-18 19:00 Fredericia KFUM - Vonsild FK - fodbold - bane 1 1 - 2
Mandag 07-05-18 19:00 Seest B 1. - Vejle Kammerater 0 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 07-05-18 19:00 Dalby Gf - BPI 3 - 0
Mandag 07-05-18 19:00 Seest B. 2 - Sjølund 1 - 1
Mandag 07-05-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Lunderskov B. 1 - 3
Mandag 07-05-18 19:00 Gårslev Gf - Bramdrupdam GIF - Hal 1 1 - 3
Mandag 07-05-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Lindved GF 1 - 4
Mandag 07-05-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Engum U&I - Hal 1 4 - 3
Mandag 07-05-18 19:00 Fredericia ff - Trelde G&I - fodbold - bane 1 3 - 0
Mandag 14-05-18 19:00 Grejs-Dalen IK - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2 0 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 14-05-18 19:00 Lindved GF - Fredericia ff - Hal 1 0 - 3
Mandag 14-05-18 19:00 Trelde G&I - Engum U&I 3 - 4
Mandag 14-05-18 19:00 Sjølund - Smidstrup-Skærup 4 - 2
Mandag 14-05-18 19:00 Seest B. 2 - Gårslev Gf 2 - 1
Mandag 14-05-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Lunderskov B. 1 - 2
Mandag 14-05-18 19:00 Vonsild FK - Seest B 1. 4 - 3
Mandag 14-05-18 19:00 Dalby Gf - Fredericia KFUM 3 - 4
Mandag 14-05-18 19:00 BPI - Vejle Kammerater 1 - 4
Mandag 14-05-18 19:00 Karstoft IF - GGIF - fodbold 0 - 1
Mandag 14-05-18 19:00 Jelling Fs - Give Fremad 4 - 3
Mandag 14-05-18 19:00 FB Fodbold 2 - Farre IF - Nørup Stadion 2 - 3
Mandag 14-05-18 19:00 Starup - Kolding If - Fodbold/old Boys - bane 1 - 7 mands 2 - 1
Mandag 14-05-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Kolding B. vet. 3 - 1
Mandag 14-05-18 19:00 Bjert IF - Nr. Bjært S. IF 6 - 2
Mandag 14-05-18 19:00 Skibet IF - Ø. Nykirke IF 0 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Mandag 14-05-18 19:00 Vejle B. - Hover IF - fodbold 0 - 3
Mandag 14-05-18 19:00 Bredballe IF - Gauerslund IF OB 1 - 3
Tirsdag 22-05-18 19:00 Hover IF - Skibet IF 2 - 0
Tirsdag 22-05-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Bredballe IF 1 - 0
Tirsdag 22-05-18 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle B. 2 - 3
Tirsdag 22-05-18 19:00 Kolding B. vet. - Starup - fodbold - bane 1 3 - 3
Tirsdag 22-05-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Bjert IF 1 - 5
Tirsdag 22-05-18 19:00 Give Fremad - Karstoft IF - fodbold 2 - 1
Tirsdag 22-05-18 19:00 GGIF - fodbold - FB Fodbold 2 - Fodboldbaner 1 - 1
Tirsdag 22-05-18 19:00 Farre IF - Jelling Fs 2 - 2
Tirsdag 22-05-18 19:00 Dalby Gf - Vonsild FK 1 - 7
Tirsdag 22-05-18 19:00 Seest B 1. - BPI 6 - 0
Tirsdag 22-05-18 19:00 Vejle Kammerater - Fredericia KFUM 2 - 0
Tirsdag 22-05-18 19:00 Gårslev Gf - Sjølund - Hal 1 0 - 3
Tirsdag 22-05-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Bramdrupdam GIF 0 - 2
Tirsdag 22-05-18 19:00 Lunderskov B. - Seest B. 2 0 - 1
Tirsdag 22-05-18 19:00 Fredericia ff - Grejs-Dalen IK - fodbold - bane 1 8 - 0
Tirsdag 22-05-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Trelde G&I - Hal 1 1 - 1
Tirsdag 22-05-18 19:00 Engum U&I - Lindved GF - fodbold 7-mand bane 2 0 - 2
Mandag 28-05-18 19:00 FB-Fodbold 1 - Fredericia ff - Hal 1 2 - 6
Mandag 28-05-18 19:00 Grejs-Dalen IK - Engum U&I - fodbold 7-mand bane 2 2 - 3
Mandag 28-05-18 19:00 Lindved GF - Trelde G&I - Hal 1 3 - 4
Mandag 28-05-18 19:00 Smidstrup-Skærup - Gårslev Gf 1 - 1
Mandag 28-05-18 19:00 Sjølund - Lunderskov B. 1 - 1
Mandag 28-05-18 19:00 Seest B. 2 - Bramdrupdam GIF 1 - 2
Mandag 28-05-18 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Kolding B. vet. 1 - 5
Mandag 28-05-18 19:00 Starup - Nr. Bjært S. IF - bane 1 - 7 mands 2 - 3
Mandag 28-05-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Bjert IF 0 - 1
Mandag 28-05-18 19:00 Seest B 1. - Dalby Gf 3 - 3
Mandag 28-05-18 19:00 Vonsild FK - Vejle Kammerater 0 - 2
Mandag 28-05-18 19:00 Fredericia KFUM - BPI - fodbold - bane 1 6 - 1
Mandag 28-05-18 19:00 GGIF - fodbold - Give Fremad - Fodboldbaner 4 - 1
Mandag 28-05-18 19:00 Karstoft IF - Farre IF 0 - 5
Mandag 28-05-18 19:00 Ø. Nykirke IF - Hover IF 3 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 28-05-18 19:00 Skibet IF - Gauerslund IF OB 0 - 3
Mandag 28-05-18 19:00 Vejle B. - Bredballe IF - fodbold 6 - 2
Onsdag 30-05-18 19:00 Jelling Fs - FB Fodbold 2 2 - 0
Mandag 04-06-18 19:00 Give Fremad - Farre IF - fodbold 2 - 1
Mandag 04-06-18 19:00 FB Fodbold 2 - Karstoft IF - Nørup Stadion 2 - 0
Mandag 04-06-18 19:00 Jelling Fs - GGIF - fodbold 0 - 2
Mandag 04-06-18 19:00 Dalby Gf - Vejle Kammerater 2 - 3
Mandag 04-06-18 19:00 BPI - Vonsild FK 0 - 9
Mandag 04-06-18 19:00 Fredericia KFUM - Seest B 1. - fodbold - bane 1 2 - 5
Mandag 04-06-18 19:00 Hover IF - Gauerslund IF OB 4 - 3
Mandag 04-06-18 19:00 Bredballe IF - Skibet IF 1 - 2
Mandag 04-06-18 19:00 Vejle B. - Ø. Nykirke IF - fodbold 2 - 1
Mandag 04-06-18 19:00 Kolding B. vet. - Nr. Bjært S. IF - fodbold - bane 1 4 - 3
Mandag 04-06-18 19:00 Bjert IF - Starup 6 - 2
Mandag 04-06-18 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Kolding If - Fodbold/old Boys 5 - 2
Mandag 04-06-18 19:00 Gårslev Gf - Lunderskov B. - Hal 1 0 - 1
Mandag 04-06-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Sjølund 3 - 0
Mandag 04-06-18 19:00 Seest B. 2 - Smidstrup-Skærup 2 - 1
Mandag 04-06-18 19:00 Fredericia ff - Engum U&I - fodbold - bane 1 1 - 0
Mandag 04-06-18 19:00 Trelde G&I - Grejs-Dalen IK 4 - 2
Mandag 04-06-18 19:00 Lindved GF - FB-Fodbold 1 - Hal 1 4 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Trelde G&I - Fredericia ff 1 - 5
Mandag 11-06-18 19:00 Lindved GF - Grejs-Dalen IK 2 - 0
Mandag 11-06-18 19:00 Engum U&I - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2 2 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Bramdrupdam GIF - Gårslev Gf 3 - 4
Mandag 11-06-18 19:00 Sjølund - Seest B. 2 0 - 0
Mandag 11-06-18 19:00 Lunderskov B. - Smidstrup-Skærup 4 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Kolding B. vet. - Bjert IF 3 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Starup - VV United ( Vamdrup & Vejen) - bane 1 - 7 mands 2 - 6
Mandag 11-06-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 0
Mandag 11-06-18 19:00 Bredballe IF - Hover IF 0 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Skibet IF - Vejle B. 1 - 3
Mandag 11-06-18 19:00 Gauerslund IF OB - Ø. Nykirke IF 4 - 2
Mandag 11-06-18 19:00 BPI - Dalby Gf 5 - 8
Mandag 11-06-18 19:00 Vonsild FK - Fredericia KFUM 4 - 2
Mandag 11-06-18 19:00 Vejle Kammerater - Seest B 1. 4 - 2
Mandag 11-06-18 19:00 FB Fodbold 2 - Give Fremad - Nørup Stadion
Mandag 11-06-18 19:00 Karstoft IF - Jelling Fs 0 - 1
Mandag 11-06-18 19:00 Farre IF - GGIF - fodbold 0 - 5
Mandag 18-06-18 19:00 Nr. Bjært S. IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 1 - 2
Mandag 18-06-18 19:00 Sjølund - Bramdrupdam GIF

Til toppen