| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

TerrænPistol - Mesterskab V3

1 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter 42/18 58/26 100/44

TerrænPistol - Klasse UNG

1 116454 Lucas Gaml Jensen Korsør Skytteforening 68/31
2 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 64/30
3 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 62/29
4 100339 Lasse Møller Gregersen Århus Pistolklub 60/28
5 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 56/26
6 128322 Cim Ib Elmann Lunde Sg&I 51/24
7 32302 Laura Brandt Lind Skytteforening 46/19
8 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening 43/19
9 130195 Line Sørensen Haue Lunde Sg&I 34/16
10 133690 Micki Bang Jensen Knabstrup Skytteforening 30/13
11 129928 Casper Husman Lunde Sg&I 21/09

TerrænPistol - Klasse V1

1 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 75/35
1 13216 Henrik Jensen Støvring Skytteforening 75/35
3 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds 74/35
4 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening 73/34
5 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening 73/34
6 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds 73/34
7 97307 Kim S. J. Jensen Østbirk Pistol Skytter 72/33
8 109163 Rene Mosegaard Østbirk Pistol Skytter 71/34
9 36252 Richard Davis Lind Skytteforening 71/33
10 48868 Lars Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 70/34
11 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 70/33
12 76128 Kenneth Aa. Bjørnsholm Vissenbjerg Skytteforening 69/33
13 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening 69/32
14 122103 Henrik Sjang Davidsen Skytteklubben DSB/ASF 69/32
15 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening 67/31
16 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening 67/31
17 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening 67/31
18 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds 67/30
19 50309 Andreas Kristensen Vissenbjerg Skytteforening 66/31
20 101744 Nofil Nawaz Mulkana RI 98 Skytteforening 66/29
21 121206 Michael Kanstrup Korsør Skytteforening 65/31
22 62650 Niels W. Nielsen Hørsholm Pistolforening 65/31
23 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening 64/30
24 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening 63/29
25 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening 62/29
26 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening 62/29
27 86998 Hasse Nielsen Vordingborg Skytteforening 61/29
28 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 59/27
29 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds 58/28
30 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening 58/27
31 24801 Lars Gregersen Århus Pistolklub 57/27
32 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening 53/25
33 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening 47/22
34 35750 Bjarne Kyed Vejle Skytteforening 45/20

TerrænPistol - Klasse V2

1 55982 Jens Peter Jensen Holmegaard Skytteforening 67/32
2 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 66/30
3 104108 Robert Torpe Meulengracht Faxe Skytteforening 65/31
4 85773 Erik Dyhr Østbirk Pistol Skytter 65/30
5 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 65/30
6 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub 64/30
7 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening 64/30
8 101171 Per Wiemann Skytteforeningen Pilen af 1927 63/31
9 86749 Jesper Bech Løkza Skytteforeningen Pilen af 1927 63/30
10 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening 63/29
11 62266 Lars Guldberg Weidick Jægerspris Skytteforening 62/30
12 111721 Joachim Juhl Jensen Odder Skytteforening 61/29
13 91723 Jan Røjkjær Tommerup Skytteforening 61/28
14 126139 Tim Iversen Slagelse Skytteforening 61/28
15 77018 Jens Liebst Andersen Skytteforeningen Af 1949 60/27
16 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949 59/28
17 120951 Nicolai Krogh Nielsen Odder Skytteforening 58/27
18 115209 Martin Carlsen Tommerup Skytteforening 58/27
19 102480 Per Fjord Carlsen Skjern Skytteforening 58/27
20 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening 57/26
21 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I 56/27
22 116246 Ole Gaml Jensen Korsør Skytteforening 55/25
23 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 54/26
24 126520 Peter Frimuth Hansen Dalum Skytteforening 54/25
25 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening 54/25
26 120878 Rasmus Drejer Slagelse Skytteforening 52/24
27 129448 Kitty Holm Obel RI 98 Skytteforening 52/23
28 116233 Patrick Frey Skytteforeningen Pilen af 1927 50/24
29 90306 Annette Winther Amager Team Target 50/23
30 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds 50/23
31 112205 Jens V. Sigersted Dalum Skytteforening 50/22
32 98645 Martin Kramer Frandsen Knabstrup Skytteforening 50/21
33 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening 49/23
34 122578 Bjarne W A Obel RI 98 Skytteforening 44/19
35 96449 Niels Knudstrup Nykøbing Mors Skyttekreds 41/19
36 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening 39/19
37 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 32/15

TerrænPistol - Klasse V3

1 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening 66/31
2 129739 Ricco Andersen Grenå Skyttekreds 60/29
3 51804 Claus Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 60/29
4 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening 60/28
5 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening 58/26
6 85660 Thomas Buades Skytteforeningen Pilen af 1927 57/27
7 126414 Casper Idrizovic RI 98 Skytteforening 56/24
8 51664 Lars Mengel Vissenbjerg Skytteforening 55/25
9 21521 Dan Hansen Vejle Skytteforening 53/25
10 109640 Lasse Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 53/24
11 120503 Morten Lindhardt Zühlke Bramming Skytteforening 53/21
12 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening 51/20
13 133025 André M. Lund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 49/23
14 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening 47/21
15 105868 Jimmy Nielsen Kullerup/Refsvindinge If. 46/22
16 59742 Henrik Korngaard Strøby Skytteforening 46/22
17 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening 46/21
18 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening 46/21
19 45770 John Amdi Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening 46/19
20 122680 Ulla Larsen Bullerup Skyttekreds 45/20
21 130289 Jonny Grønfeldt Hansen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 44/21
22 32869 Bill Graversgaard Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 44/20
23 116109 Henrik Degn Hansen Tommerup Skytteforening 43/21
24 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening 43/21
25 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening 42/20
26 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening 42/20
27 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter 42/18
28 48838 Mogens Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 41/19
29 115153 Jan Pihl Rasmussen Vejle Skytteforening 41/19
30 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening 41/16
31 125348 Finn Stampe Olesen Odder Skytteforening 40/19
32 43909 John Petersen Aabenraa Skytteforening 40/18
33 129490 Mads Frederiksen Grenå Skyttekreds 37/16
34 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening 37/15
35 55399 Peter R Hemmingsen Foxgaard Amager Team Target 36/17
36 133950 Krzysztof Daleszak RI 98 Skytteforening 35/15
37 128813 Sten Andersen Ølsted Skytteforening 34/16
38 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 33/15
39 47093 Hugo Høj Svendborg Skyttekreds 33/15
40 123557 Klaus Andersen Honum & Omegns Skytteforening 32/15
41 117163 Torben Vijitpanya RI 98 Skytteforening 30/13
42 128814 Reza Honarkar Ølsted Skytteforening 28/12
43 72165 Thomas Kempe Vissenbjerg Skytteforening 28/11
44 10216 Peter Andersen Kullerup/Refsvindinge If. 26/12
45 52144 Kenneth Nielsen Bullerup Skyttekreds 26/11
46 116437 Sten Pold Honum & Omegns Skytteforening 24/12
47 109471 Betina F. Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 24/10
48 131144 Michael Gregersen Honum & Omegns Skytteforening 22/10
49 107555 Ina Frahm Ribe Skyttekreds 18/08
50 105603 Emil Jørgensen Grenå Skyttekreds 17/07
51 91102 Brian Lindquist Skytteforeningen Pilen af 1927 12/06
52 118404 Allan Daugaard Vejle Skytteforening 12/06

TerrænPistol - Klasse SE

1 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening 66/31
2 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening 66/30
3 Ørnhøj Skytteforening 65/31
4 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 64/30
5 27071 Jørn N. Kristensen Nykøbing Mors Skyttekreds 64/30
6 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening 62/29
7 31414 Ivan Christensen Engesvang Skyttekreds 61/29
8 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening 60/28
9 21143 John Walker Vejle Skytteforening 59/28
10 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening 59/28
11 25549 John Schwartz Nielsen Odder Skytteforening 58/27
12 119518 Anders Lykke Christensen Skytteklubben DSB/ASF 58/27
13 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening 56/27
14 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening 56/26
15 31423 Erik A. Christensen Engesvang Skyttekreds 55/25
16 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening 54/26
17 32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 53/24
18 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening 52/24
19 60311 Kjeld Karbæk Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 51/24
20 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening 51/24
21 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 50/24
22 31381 Poul Arne Sørensen Engesvang Skyttekreds 50/24
23 13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening 50/23
24 13293 Per S. Nielsen Støvring Skytteforening 49/22
25 20707 Christen Christensen Ølsted Skytteforening 45/21
26 Stenløse Skytteforening 45/21
27 32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 45/19
28 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening 43/19
29 49289 Kurt Østerbye Vissenbjerg Skytteforening 41/20
30 51757 Hans Peter Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 41/20
31 125573 Bent Henry Poulsen Skytteforeningen Af 1949 33/15
32 50300 Asbjørn Christensen Vissenbjerg Skytteforening 33/15
33 89230 Leif Vesterlund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 32/15
34 61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening 31/15
35 125023 Carlo Pedersen Nyborg Skytteforening 27/12
36 68615 Finn Ziemlis Skytteforeningen Af 1949 24/10
37 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening 20/09

Til toppen