| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

TerrænPistol - Klasse UNG

1 51937 Michael D. Buch Vejle Skytteforening 58/27
2 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 54/25
3 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 54/25
4 125498 Camilla Petersen Korsør Skytteforening 43/20
5 129928 Casper Husman Lunde Sg&I 18/08

TerrænPistol - Klasse V1

1 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening 62/28
2 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 61/29
3 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening 60/27
3 109163 Rene Mosegaard Østbirk Pistol Skytter 60/27
5 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds 60/27
6 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds 59/27
7 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening 58/27
8 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening 58/27
9 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds 58/26
10 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening 58/26
11 76128 Kenneth Aa. Bjørnsholm Vissenbjerg Skytteforening 57/26
12 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening 57/25
13 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 55/27
14 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening 55/25
15 48868 Lars Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 54/26
16 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening 54/25
17 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening 54/25
18 97037 Poul Christiansen Hillerød Skytteforening 53/25
19 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug 50/23
20 114399 Poul Pedersen Korsør Skytteforening 48/22
21 51257 Allan Hjortshøj Sorø Skytteforening 48/22
22 20999 Mick Pedersen Horsens Skyttekreds 47/21
23 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening 46/21
24 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening 46/21
25 59333 John Mathiasen Korsør Skytteforening 45/21
26 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening 43/20

TerrænPistol - Klasse V2

1 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 61/28
2 47752 Michael Nielsen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 60/28
3 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening 57/26
4 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening 57/25
5 127348 Lars Hedegaard Larsen Hillerød Skytteforening 54/26
6 114770 Jørgen Steinicke Ølsted Skytteforening 54/25
7 21521 Dan Hansen Vejle Skytteforening 53/23
8 77018 Jens Liebst Andersen Skytteforeningen Af 1949 51/24
9 112205 Jens V. Sigersted Dalum Skytteforening 51/24
10 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I 51/24
11 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949 51/24
12 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening 51/24
13 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening 51/24
14 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening 51/23
15 69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 51/23
16 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening 50/23
17 91723 Jan Røjkjær Tommerup Skytteforening 50/23
18 102480 Per Fjord Carlsen Skjern Skytteforening 50/23
19 90306 Annette Winther Amager Team Target 49/22
20 49653 Flemming Hansen Vissenbjerg Skytteforening 47/21
21 85773 Erik Dyhr Østbirk Pistol Skytter 46/21
22 123694 Jens Peder Jørgensen Horsens Skyttekreds 46/21
23 52006 Jakob Schultz Odense Pistol Skytte Forening 46/20
24 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 45/21
25 129448 Kitty Holm Obel RI 98 Skytteforening 45/20
26 115209 Martin Carlsen Tommerup Skytteforening 42/19
27 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening 41/19
28 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds 40/19
29 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening 40/18
30 98645 Martin Kramer Frandsen Knabstrup Skytteforening 39/19
31 35317 Søren Madsen Vejle Skytteforening 36/17
32 122578 Bjarne W A Obel RI 98 Skytteforening 36/16
33 99386 Claus Ole Rasmussen Rudkøbing Skyttekreds 33/16
34 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening 33/16
35 126520 Peter Frimuth Hansen Dalum Skytteforening 21/10

TerrænPistol - Klasse V3

1 86746 Anders Frimuth Kristensen Dalum Skytteforening 60/28
2 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening 56/26
3 115153 Jan Pihl Rasmussen Vejle Skytteforening 51/23
4 128962 David Skrostrup Nielsen Ølsted Skytteforening 48/24
5 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening 47/22
6 130544 Hans Larsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter 45/21
7 45770 John Amdi Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening 44/20
8 134218 Karina Petersen Hillerød Skytteforening 44/20
9 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening 44/20
10 105868 Jimmy Nielsen Kullerup/Refsvindinge If. 44/19
11 128902 Michael Schow Rasmussen Hillerød Skytteforening 42/20
12 124054 Michael Larsen Hillerød Skytteforening 42/17
13 55399 Peter R Hemmingsen Foxgaard Amager Team Target 41/20
14 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 41/19
15 52945 Hans Henrik Jensen Odense Skyttekreds 40/19
16 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter 39/16
17 134781 Michael Kramer Ølsted Skytteforening 38/17
18 116746 Heinz Fischer Horsens Skyttekreds 38/17
19 52034 Flemming Buch Odense Skyttekreds 38/17
20 101733 Bo Preston Andersen Odense Pistol Skytte Forening 34/16
21 134217 Michael Handwerk Odense Pistol Skytte Forening 34/15
22 131187 Ngu Tam Khuu Dalum Skytteforening 34/15
23 48838 Mogens Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 33/16
24 117007 Ulrik McArdle Dalum Skytteforening 33/15
25 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening 33/15
26 68254 Henrik Furdal Stenløse Skytteforening 33/15
27 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 33/15
28 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening 33/14
29 47093 Hugo Høj Svendborg Skyttekreds 32/14
30 126414 Casper Idrizovic RI 98 Skytteforening 32/13
31 128411 Karl Ejner Rindebæk Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 31/15
32 44014 Kay-Werner Jacobsen Aabenraa Skytteforening 31/15
33 130973 Bo Frydkjær Jørgensen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 30/10
34 111471 Erol Altinok Dalum Skytteforening 29/12
35 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening 27/13
36 130450 Finn Mose Dalum Skytteforening 26/12
37 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 26/12
38 107164 Keld Winther Andreasen Tommerup Skytteforening 24/11
39 93505 Helle Christoffersen Vissenbjerg Skytteforening 23/11
40 111470 Hayrettin Ari Dalum Skytteforening 23/10
41 133950 Krzysztof Daleszak RI 98 Skytteforening 23/10
42 117163 Torben Vijitpanya RI 98 Skytteforening 17/07
43 10216 Peter Andersen Kullerup/Refsvindinge If. 14/07
44 109471 Betina F. Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 14/07
45 97167 Jan Hjort Hansen Korsør Skytteforening 13/06

TerrænPistol - Klasse SE

1 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening 58/27
2 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening 53/24
3 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening 53/22
4 43591 Bjørn Tarzarni Aabenraa Skytteforening 51/23
5 21143 John Walker Vejle Skytteforening 48/22
6 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening 48/21
7 60311 Kjeld Karbæk Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 44/21
8 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening 43/19
9 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening 43/19
10 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening 42/20
11 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening 40/18
12 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 39/19
13 61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening 38/17
14 89230 Leif Vesterlund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 36/17
15 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening 35/15
16 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening 32/15
17 34941 Laurits Herløv Vejle Skytteforening 28/13
18 61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening 28/13
19 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 27/13
20 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening 25/12
21 70534 Per Nygaard Jensen RI 98 Skytteforening 25/11
22 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening 22/10
23 125023 Carlo Pedersen Nyborg Skytteforening 21/09
24 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening 18/09
25 47466 Sten Rasmussen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 16/06

Til toppen