| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 200m - Mesterskab BK

1 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening 149/10 147/06 296/16
2 113869 Christian Larsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/07 146/06 295/13
3 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 145/04 148/04 293/08
4 117645 Jacob Bjerre Cordtz Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/03 148/10 292/13
5 128031 Tom Schjødt Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/00 145/04 289/00
6 131631 Silas Petersen Østmøn Sg&i 146/02 141/03 287/05

Riffel, 200m - Mesterskab JUN

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 148/09 150/11 298/20
2 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/08 149/10 298/18
3 90829 Jonas Olsen Tuse Skytteforening 150/06 148/06 298/12
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 149/11 147/05 296/16
5 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 146/05 146/01 292/06
6 99520 Stine Jacobsen Ribe Skyttekreds 145/03 145/02 290/05
7 121883 Mads W. Hansen Østmøn Sg&i 142/01 145/06 287/07
8 124027 Mads H. Larsen Ravnsborg Skytteforening 146/05 138/01 284/06
9 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 140/00 121/00 261/00

Riffel, 200m - Mesterskab US

1 86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i 149/06 145/05 294/11
2 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 140/03 149/09 289/12

Riffel, 200m - Mesterskab UÅ

1 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 148/04 145/05 293/09
2 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 143/00 147/06 290/00
3 83824 Tone V. S. Larsen Ammitsbøl Sg&i 141/03 142/02 283/05

Riffel, 200m - Mesterskab VS1

1 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 147/06 146/06 293/12
2 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/05 147/04 291/09
3 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 140/03 146/03 286/06
4 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 136/03 144/04 280/07
5 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 138/01 141/03 279/04

Riffel, 200m - Mesterskab VS2

1 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 145/03 145/07 290/10
2 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 140/03 145/04 285/07
3 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 143/05 136/02 279/07
4 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 142/03 136/02 278/05
5 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 136/02 141/02 277/04

Riffel, 200m - Mesterskab VS3

1 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 135/00 136/01 271/00
2 53807 Henrik Leon Hansen Ravnsborg Skytteforening 140/04 126/01 266/05
3 101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i 137/02 127/03 264/05

Riffel, 200m - Mesterskab SE1

1 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 149/05 150/11 299/16
2 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 148/05 149/04 297/09
3 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 149/10 148/05 297/15
4 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/06 148/06 297/12
5 53420 Johnny Johansson Østmøn Sg&i 147/06 149/05 296/11
6 53166 Berrit Carlsen Østmøn Sg&i 146/04 148/07 294/11
7 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 148/07 146/06 294/13
8 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 147/04 146/04 293/08
9 87542 Claus Frederiksen Østmøn Sg&i 148/04 144/05 292/09
10 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/06 145/04 291/10
11 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i 146/07 144/04 290/11

Riffel, 200m - Mesterskab VÅ1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 150/09 150/09 300/18
2 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 149/08 150/07 299/15
3 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 149/07 149/05 298/12
4 55531 Gitte Larsen Østmøn Sg&i 147/07 148/06 295/13
5 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 144/03 147/07 291/10
6 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 142/07 144/01 286/08

Riffel, 200m - Mesterskab VÅ2

1 118508 Renè Nielsen Ravnsborg Skytteforening 146/04 143/03 289/07
2 90322 Allan Frost Ravnsborg Skytteforening 143/03 142/04 285/07

Riffel, 200m - Klasse BK

1 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening 149/10
2 113869 Christian Larsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/07
3 131631 Silas Petersen Østmøn Sg&i 146/02
4 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 145/04
5 117645 Jacob Bjerre Cordtz Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/03
6 128031 Tom Schjødt Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/00

Riffel, 200m - Klasse JUN

1 90829 Jonas Olsen Tuse Skytteforening 150/06
2 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 149/11
3 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/08
4 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 148/09
5 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 146/05
5 124027 Mads H. Larsen Ravnsborg Skytteforening 146/05
7 99520 Stine Jacobsen Ribe Skyttekreds 145/03
8 121883 Mads W. Hansen Østmøn Sg&i 142/01
9 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 140/00

Riffel, 200m - Klasse US

1 86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i 149/06
2 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 140/03

Riffel, 200m - Klasse UÅ

1 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 148/04
2 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 143/00
3 83824 Tone V. S. Larsen Ammitsbøl Sg&i 141/03

Riffel, 200m - Klasse VS1

1 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 147/06
2 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening 144/05
3 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 140/03
4 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 138/01
5 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 136/03

Riffel, 200m - Klasse VS2

1 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 145/03
2 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 143/05
3 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 142/03
4 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening 140/03
5 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds 136/02

Riffel, 200m - Klasse VS3

1 53807 Henrik Leon Hansen Ravnsborg Skytteforening 140/04
2 101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i 137/02
3 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 135/00

Riffel, 200m - Klasse SE1

1 68928 Peter Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening 149/10
2 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 149/06
3 57407 Susanne Frederiksen Tuse Skytteforening 149/05
4 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 148/07
5 69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening 148/05
6 87542 Claus Frederiksen Østmøn Sg&i 148/04
7 53420 Johnny Johansson Østmøn Sg&i 147/06
8 60777 Leif Mikkelsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 147/04
9 35072 Bodil Hansen Ammitsbøl Sg&i 146/07
10 69461 Inge Rusbjerg Fløng-Hedehusene Skytteforening 146/06
11 53166 Berrit Carlsen Østmøn Sg&i 146/04

Riffel, 200m - Klasse VÅ1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 150/09
2 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 149/08
3 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 149/07
4 55531 Gitte Larsen Østmøn Sg&i 147/07
5 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 144/03
6 40760 Wendy Martin Ribe Skyttekreds 142/07

Riffel, 200m - Klasse VÅ2

1 118508 Renè Nielsen Ravnsborg Skytteforening 146/04
2 90322 Allan Frost Ravnsborg Skytteforening 143/03

Til toppen