| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 130256 Simon Stenshøj Rasmussen Viborg Skytteforening 179/00 179/00 358/00

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 200/00
1 109646 Hans Christian Olsen Viborg Skytteforening 200/00
1 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 200/00
4 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 199/00
5 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 198/00
5 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 198/00
5 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
8 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
9 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 196/00
10 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
11 116477 Carola Kramer Ikast Skytteforening 189/00

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 197/00
2 129387 Christoph Viller Karup Skytteforening 196/00
2 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 196/00
2 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 196/00
2 127135 Ina Cecilie Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
2 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds 196/00
7 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
7 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
7 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
7 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 195/00
7 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 195/00
12 126238 Mads Thomsen Viborg Skytteforening 194/00
12 111077 Lucas Højmark Ørre Skytteforening, 194/00
12 125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
15 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 192/00
16 113001 Mikkel Jepsen Hem Skytteforening 191/00
17 122494 Jan Dissing Madsen Skive skytteforening 190/00
18 127056 Andrew Scott Jørgensen Ørre Skytteforening, 184/00
19 126237 Simon Greve Viborg Skytteforening 178/00

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 132815 Lucas Staal Viborg Skytteforening 195/00
1 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 195/00
1 130751 Lau Alsbjerg Hem Skytteforening 195/00
4 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 194/00
4 105347 Tobias Aagaard Christensen Skive skytteforening 194/00
4 131019 Sebastian Villumsen Viborg Skytteforening 194/00
7 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/00
7 116481 Laura Thyssen Ikast Skytteforening 193/00
9 113589 Anna Brasen Hem Skytteforening 192/00
9 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 192/00
9 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 192/00
9 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 192/00
9 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 192/00
14 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 191/00
14 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 191/00
16 130748 Gustav Gregers Krogh Hem Skytteforening 189/00
16 133138 Laura Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 189/00
16 127644 Lukas Moesgaard Petersen Silkeborg Skyttekreds 189/00
19 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 188/00
19 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 188/00
19 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 188/00
19 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 188/00
19 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 188/00
19 134327 Andreas Willumsen Skals Skytteforening 188/00
25 132816 Magnus Staal Viborg Skytteforening 187/00
25 131011 Andreas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 187/00
27 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 186/00
27 130843 Jacob Overgaard Ørre Skytteforening, 186/00
27 130755 Marcus T. Sørensen Hem Skytteforening 186/00
27 132410 Mathias Lægsgaard Søndergaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00
31 134421 Marius Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 185/00
31 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 185/00
33 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 184/00
34 126611 Kalle Broch Kristensen Skive skytteforening 183/00
34 116476 Mikkel Kramer Ikast Skytteforening 183/00
36 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 182/00
36 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 182/00
36 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 182/00
36 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 182/00
40 132471 Christian Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 181/00
40 134419 Marissa Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
40 132349 Magnus M. Kirk Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
40 126954 Mads Gade Skals Skytteforening 181/00
44 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 180/00
44 134422 Theodor Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
44 132469 Jonas Frank-Christensen Viborg Skytteforening 180/00
44 130758 Bjarke Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 180/00
44 129955 Nikolaj Gråkjær Egebæk Ørre Skytteforening, 180/00
49 130256 Simon Stenshøj Rasmussen Viborg Skytteforening 179/00
49 130222 Mads Munder Bach Skals Skytteforening 179/00
49 130098 Søren Christiansen Skals Skytteforening 179/00
52 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 177/00
52 134542 Helene Grubbe Andersen Skals Skytteforening 177/00
52 130757 Noah Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 177/00
52 118431 Leander Storm Jensen Arnborg Idrætsforening 177/00
56 134418 Hjalte Lysdal Heinze Sejs-Svejbæk Skytteforening 176/00
57 134499 Sigurd Pedersen Viborg Skytteforening 175/00
58 134471 Toke Alsbjerg Hem Skytteforening 174/00
58 134147 Kirstine K. Lauritsen Ikast Skytteforening 174/00
60 134328 Bjarke Wilkens Skals Skytteforening 173/00
60 130753 Mikkel Dahl Andersen Hem Skytteforening 173/00
60 132818 Viktor Brøndum Laursen Viborg Skytteforening 173/00
60 133654 Emil Skeldal Ritz Ørre Skytteforening, 173/00
64 129090 Mathias Gjerulff Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 172/00
65 134416 Laust Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 171/00
65 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 171/00
65 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 171/00
68 131831 Frederik Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 170/00
68 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 170/00
70 134317 Jacob Larsen Skive skytteforening 166/00
71 134548 Markus Miland Karlsen Karup Skytteforening 165/00
72 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 164/00
73 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 161/00
74 132925 Frederik Søndergaard Ikast Skytteforening 155/00
75 130714 Lasse Rykær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 154/00
76 127054 Frederik Bjerregaard Ørre Skytteforening, 153/00
77 130039 Kresten Sønderby Lauritsen Ikast Skytteforening 147/00
78 130211 Mathilde Nielsen Ikast Skytteforening 145/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 200/00
1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 200/00
1 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 200/00
4 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 199/00
4 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 199/00
4 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 199/00
7 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 198/00
8 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 197/00
8 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 197/00
8 123606 Celina Dalsgaard Ørre Skytteforening, 197/00
11 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 196/00

Riffel, 50m - Klasse J2

1 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 200/00
2 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 199/00
3 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening, 195/00
3 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 195/00
3 116490 Katrine Gade Skals Skytteforening 195/00
6 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 194/00
7 108003 Eva Bundgaard Jacobsen Skive skytteforening 193/00
7 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
7 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
10 107458 Daniel Hochland Andersen Viborg Skytteforening 191/00
10 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 191/00
12 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 189/00
13 111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
13 133137 Jacob Frank-Christensen Viborg Skytteforening 188/00
15 107157 Niklas Bossow Torp Hem Skytteforening 186/00
16 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 183/00

Riffel, 50m - Klasse US1

1 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 198/00
2 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 196/00
3 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/00

Riffel, 50m - Klasse US2

1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 199/00
2 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 198/00
3 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 197/00
4 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 186/00
4 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00
6 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/00
7 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 181/00
8 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 178/00
8 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 178/00
8 79881 Jesper Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00
11 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 175/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/00
2 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
3 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 195/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 197/00
1 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, 197/00
3 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 190/00
4 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 188/00
4 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 188/00

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 197/00
1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/00
3 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening 195/00
4 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 194/00
5 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 192/00
6 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 191/00

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 195/00
2 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 194/00
3 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 193/00
4 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 190/00
5 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
6 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 188/00
7 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening 179/00

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 193/00
1 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 193/00
3 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 190/00
4 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 189/00
5 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 188/00
6 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
7 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 183/00
8 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 182/00
9 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 181/00
9 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
11 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
11 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening 180/00
13 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 177/00
14 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 171/00
15 111907 Kaj E. Nielsen Kjellerup Skytteforening 156/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/00
1 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 200/00
3 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 199/00
3 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 199/00
3 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 199/00
3 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 199/00
3 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 199/00
8 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 197/00
8 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 197/00
10 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening 196/00
10 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 196/00
12 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 195/00
13 21910 Arne Olesen Silkeborg Skyttekreds 194/00
13 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 194/00
15 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 190/00

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 197/00
2 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 195/00
3 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening 193/00
4 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 190/00
4 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 190/00
4 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
7 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 189/00
7 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 189/00
9 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/00
9 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 187/00
11 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 183/00
12 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
13 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 180/00
14 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 179/00
15 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 178/00
16 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 171/00
17 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 163/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
1 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 200/00
3 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 199/00
4 115323 Niels Kvorning Viborg Skytteforening 198/00
4 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 198/00
4 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
4 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 198/00
4 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 198/00
4 93618 Henrik Linde Barrith Kjellerup Skytteforening 198/00
10 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 197/00
10 106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening 197/00
12 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 196/00
13 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 195/00
13 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 195/00
15 90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening 193/00
15 27997 Ivan Hestehauge Skive skytteforening 193/00
17 21962 Ann-Kirstine Larsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 191/00
18 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 188/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 198/00
1 122957 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 198/00
3 105346 Claus Thomsen Skive skytteforening 197/00
3 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/00
3 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 197/00
6 98915 Sigurd Jensen Arnborg Idrætsforening 194/00
7 19459 Henning Lassen Viborg Skytteforening 193/00
7 134420 Peter Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 193/00
9 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
10 113591 Winnie Jacobsen Skive skytteforening 190/00
10 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 190/00
10 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 190/00
13 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 188/00
13 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
15 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening, 187/00
15 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 187/00
17 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening, 186/00
17 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 186/00
17 107643 Allan G. Nielsen Skals Skytteforening 186/00
17 120087 Brian B. Andersen Møldrup Skytteforening 186/00
21 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 185/00
21 130223 Kenneth Elkjær Skals Skytteforening 185/00
21 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 185/00
21 133743 Bo Udby Andersen Gjellerup Sdr. S G & I 185/00
25 129089 Bettina Dam Jakobsen Kjellerup Skytteforening 184/00
26 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 183/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 31334 Hans Erik Dörr Kjellerup Skytteforening 195/00
2 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 193/00
3 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 192/00
3 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 192/00
5 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 191/00
5 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 191/00
7 134417 Trine Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
7 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening 190/00
9 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 189/00
10 107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening 188/00
11 134507 Gunnar Duelund Viborg Skytteforening 187/00
12 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 184/00
12 134509 Knud Bjørn Viborg Skytteforening 184/00
14 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/00
14 12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening 182/00
16 32792 Christian Gregersen Arnborg Idrætsforening 181/00
17 122633 Thomas Ørum Blaabjerg Skals Skytteforening 176/00

Til toppen