Guldgåseskydning 2018 (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening VS2 139.0 139.0 Hovedskydning
55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening VS2 144.0 144.0 Mesterskab
55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening VS2 89.0 89.0 Finale
53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening VÅ1 149.0 149.0 Hovedskydning
53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening VÅ1 148.0 148.0 Mesterskab
53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening VÅ1 100.5 100.5 Finale
53054 Per Andersen Nykøbing F. Skytteforening SE1 142.0 142.0 Hovedskydning
53054 Per Andersen Nykøbing F. Skytteforening SE1 142.0 142.0 Mesterskab
86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i US 143.0 143.0 Hovedskydning
86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i US 141.0 141.0 Mesterskab
86426 Frederikke Frederiksen Østmøn Sg&i US 81.0 81.0 Finale
87542 Claus Frederiksen Østmøn Sg&i SE1 143.0 143.0 Hovedskydning
87542 Claus Frederiksen Østmøn Sg&i SE1 145.0 145.0 Mesterskab
54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening SE1 144.0 144.0 Hovedskydning
54902 Hans Pil Nykøbing F. Skytteforening SE1 145.0 145.0 Mesterskab
55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening VS3 131.0 131.0 Hovedskydning
55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening VS3 135.0 135.0 Mesterskab
65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd. SE1 141.0 141.0 Hovedskydning
65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd. SE1 143.0 143.0 Mesterskab
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening VS1 142.0 142.0 Hovedskydning
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening VS1 145.0 145.0 Mesterskab
53053 Per Henriksen Østmøn Sg&i SE2 142.0 142.0 Hovedskydning
53053 Per Henriksen Østmøn Sg&i SE2 143.0 143.0 Mesterskab
118508 Renè Nielsen Ravnsborg Skytteforening VÅ2 141.0 141.0 Hovedskydning
118508 Renè Nielsen Ravnsborg Skytteforening VÅ2 139.0 139.0 Mesterskab
121512 Laurits Mandrup Næstved Skytteforening JUN 142.0 142.0 Hovedskydning
53166 Berrit Carlsen Østmøn Sg&i SE1 144.0 144.0 Hovedskydning
53166 Berrit Carlsen Østmøn Sg&i SE1 147.0 147.0 Mesterskab
53431 Ib Henriksen Maribo Skytteforening VS3 136.0 136.0 Hovedskydning
53431 Ib Henriksen Maribo Skytteforening VS3 140.0 140.0 Mesterskab
53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening US 143.0 143.0 Hovedskydning
53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening US 143.0 143.0 Mesterskab
122163 Maria Andersen Tingsted Skytteforening 131.0 131.0 Hovedskydning
96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening VÅ2 145.0 145.0 Hovedskydning
96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening VÅ2 146.0 146.0 Mesterskab
96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening VÅ2 95.3 95.3 Finale
109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening BK 145.0 145.0 Hovedskydning
109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
114901 Mads Hoffmann Andreasen Næstved Skytteforening JUN 148.0 148.0 Hovedskydning
114901 Mads Hoffmann Andreasen Næstved Skytteforening JUN 147.0 147.0 Mesterskab
68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening VS1 147.0 147.0 Hovedskydning
68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening VS1 146.0 146.0 Mesterskab
68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening VS1 93.4 93.4 Finale
63572 Karin Bay Hillerød Skytteforening VÅ2 133.0 133.0 Hovedskydning
63572 Karin Bay Hillerød Skytteforening VÅ2 130.0 130.0 Mesterskab
54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening VS3 128.0 128.0 Hovedskydning
54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening VS3 136.0 136.0 Mesterskab
59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening SE1 143.0 143.0 Hovedskydning
59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening SE1 149.0 149.0 Mesterskab
59037 Pelle R. Pedersen Korsør Skytteforening SE1 95.1 95.1 Finale
69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening VÅ1 149.0 149.0 Hovedskydning
69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening VÅ1 150.0 150.0 Mesterskab
69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening VÅ1 99.4 99.4 Finale
54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening SE2 142.0 142.0 Hovedskydning
54547 Jette Skov Pedersen Vestfalster Skytteforening SE2 144.0 144.0 Mesterskab
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening VS1 146.0 146.0 Hovedskydning
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening VS1 143.0 143.0 Mesterskab
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening JUN 139.0 139.0 Hovedskydning
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening JUN 150.0 150.0 Mesterskab
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 146.0 146.0 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 147.0 147.0 Mesterskab
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE1 97.5 97.5 Finale
53229 Kaj Pedersen Østmøn Sg&i SE2 132.0 132.0 Hovedskydning
53229 Kaj Pedersen Østmøn Sg&i SE2 138.0 138.0 Mesterskab
28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening VS1 146.0 146.0 Hovedskydning
28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening VS1 148.0 148.0 Mesterskab
28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening VS1 95.3 95.3 Finale
54457 Mikael Green Stege Ndr. Skytteforening VS2 137.0 137.0 Hovedskydning
54457 Mikael Green Stege Ndr. Skytteforening VS2 145.0 145.0 Mesterskab
20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
20681 Hans O. Hansen Honum & Omegns Skytteforening SE1 143.0 143.0 Mesterskab
122736 Tobias Hedemann Ornebjerg Skytteforening JUN 146.0 146.0 Hovedskydning
122736 Tobias Hedemann Ornebjerg Skytteforening JUN 144.0 144.0 Mesterskab
122737 Casper Iversen Ornebjerg Skytteforening BK 140.0 140.0 Hovedskydning
122737 Casper Iversen Ornebjerg Skytteforening BK 138.0 138.0 Mesterskab
59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i VS1 141.0 141.0 Hovedskydning
59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i VS1 145.0 145.0 Mesterskab
59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i VS1 92.2 92.2 Finale
115457 Kasper Overgaard Ornebjerg Skytteforening BK 139.0 139.0 Hovedskydning
115457 Kasper Overgaard Ornebjerg Skytteforening BK 140.0 140.0 Mesterskab
68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening SE1 146.0 146.0 Mesterskab
68845 Kaj Hansen Greve Skytteforening SE1 97.3 97.3 Finale
68747 Tove Rasmussen Greve Skytteforening SE2 125.0 125.0 Hovedskydning
106742 Natalia Frank Frimodt Hansen Hillerød Skytteforening BK 134.0 134.0 Hovedskydning
106742 Natalia Frank Frimodt Hansen Hillerød Skytteforening BK 137.0 137.0 Mesterskab
64535 Charlotte Frimodt Hansen Hillerød Skytteforening VÅ1 145.0 145.0 Hovedskydning
64535 Charlotte Frimodt Hansen Hillerød Skytteforening VÅ1 147.0 147.0 Mesterskab
57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening SE2 144.0 144.0 Hovedskydning
57006 Kristian Ebbensgaard Greve Skytteforening SE2 140.0 140.0 Mesterskab
100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening US 128.0 128.0 Hovedskydning
100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening US 135.0 135.0 Mesterskab
86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening US 141.0 141.0 Hovedskydning
86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening US 143.0 143.0 Mesterskab
86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening US 95.1 95.1 Finale
54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening VÅ1 142.0 142.0 Hovedskydning
101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i VS3 112.0 112.0 Hovedskydning
101878 Rene Møller Maciejewski Østmøn Sg&i VS3 128.0 128.0 Mesterskab
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds VS1 145.0 145.0 Hovedskydning
40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds VS1 137.0 137.0 Mesterskab
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening VS2 140.0 140.0 Hovedskydning
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening VS2 143.0 143.0 Mesterskab
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening VS2 88.0 88.0 Finale
100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening BK 141.0 141.0 Hovedskydning
100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening BK 140.0 140.0 Mesterskab
69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 149.0 149.0 Hovedskydning
69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 145.0 145.0 Mesterskab
69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 99.3 99.3 Finale
124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 137.0 137.0 Hovedskydning
124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening 141.0 141.0 Mesterskab
69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening VS2 139.0 139.0 Hovedskydning
69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening VS2 138.0 138.0 Mesterskab
55531 Gitte Larsen Østmøn Sg&i VÅ1 144.0 144.0 Hovedskydning
55531 Gitte Larsen Østmøn Sg&i VÅ1 146.0 146.0 Mesterskab
59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i VS2 142.0 142.0 Hovedskydning
59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i VS2 140.0 140.0 Mesterskab
59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i VS2 89.1 89.1 Finale
55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening VS3 126.0 126.0 Hovedskydning
56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening VS3 129.0 129.0 Hovedskydning

Til toppen