Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Guldgåseskydning 2018 (Riffel, 200m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Greve Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Hillerød Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Korsør Skytteforening
Maribo Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ravnsborg Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Samsø Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vestfalster Skytteforening
Østmøn Sg&i
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
55915
Lasse Rogert Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
139.000
139.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
144.000
144.000
Mesterskab
55915
Lasse Rogert Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
89.000
89.000
Finale
53137
Hanne Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
149.000
149.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
148.000
148.000
Mesterskab
53137
Hanne Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
100.500
100.500
Finale
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
142.000
142.000
Hovedskydning
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
142.000
142.000
Mesterskab
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
US
143.000
143.000
Hovedskydning
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
US
141.000
141.000
Mesterskab
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
US
81.000
81.000
Finale
87542
Claus Frederiksen
Østmøn Sg&i
SE1
143.000
143.000
Hovedskydning
87542
Claus Frederiksen
Østmøn Sg&i
SE1
145.000
145.000
Mesterskab
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
144.000
144.000
Hovedskydning
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
145.000
145.000
Mesterskab
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
VS3
131.000
131.000
Hovedskydning
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
VS3
135.000
135.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
141.000
141.000
Hovedskydning
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
143.000
143.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
142.000
142.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
145.000
145.000
Mesterskab
53053
Per Henriksen
Østmøn Sg&i
SE2
142.000
142.000
Hovedskydning
53053
Per Henriksen
Østmøn Sg&i
SE2
143.000
143.000
Mesterskab
121512
Laurits Mandrup
Næstved Skytteforening
JUN
142.000
142.000
Hovedskydning
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
SE1
144.000
144.000
Hovedskydning
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
SE1
147.000
147.000
Mesterskab
53422
Ib Henriksen
Maribo Skytteforening
VS3
136.000
136.000
Hovedskydning
53422
Ib Henriksen
Maribo Skytteforening
VS3
140.000
140.000
Mesterskab
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
US
143.000
143.000
Hovedskydning
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
US
143.000
143.000
Mesterskab
122163
Maria Andersen
Tingsted Skytteforening
UÅ
131.000
131.000
Hovedskydning
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
VÅ2
145.000
145.000
Hovedskydning
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
VÅ2
146.000
146.000
Mesterskab
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
VÅ2
95.300
95.300
Finale
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK
145.000
145.000
Hovedskydning
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
BK
147.000
147.000
Mesterskab
114901
Mads Hoffmann Andreasen
Næstved Skytteforening
JUN
148.000
148.000
Hovedskydning
114901
Mads Hoffmann Andreasen
Næstved Skytteforening
JUN
147.000
147.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
147.000
147.000
Hovedskydning
68949
Claus Bruun
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
146.000
146.000
Mesterskab
68949
Claus Bruun
Stege Ndr. Skytteforening
VS1
93.400
93.400
Finale
63572
Karin Bay
Hillerød Skytteforening
VÅ2
133.000
133.000
Hovedskydning
63572
Karin Bay
Hillerød Skytteforening
VÅ2
130.000
130.000
Mesterskab
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
VS3
128.000
128.000
Hovedskydning
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
VS3
136.000
136.000
Mesterskab
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
143.000
143.000
Hovedskydning
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
149.000
149.000
Mesterskab
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
95.100
95.100
Finale
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
VÅ1
149.000
149.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
VÅ1
150.000
150.000
Mesterskab
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
VÅ1
99.400
99.400
Finale
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE2
144.000
144.000
Mesterskab
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS1
146.000
146.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS1
143.000
143.000
Mesterskab
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
JUN
139.000
139.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
JUN
150.000
150.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
147.000
147.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
97.500
97.500
Finale
53229
Kaj Pedersen
Østmøn Sg&i
SE2
132.000
132.000
Hovedskydning
53229
Kaj Pedersen
Østmøn Sg&i
SE2
138.000
138.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
146.000
146.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
148.000
148.000
Mesterskab
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS1
95.300
95.300
Finale
54457
Mikael Green
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
137.000
137.000
Hovedskydning
54457
Mikael Green
Stege Ndr. Skytteforening
VS2
145.000
145.000
Mesterskab
20681
Hans O. Hansen
Honum & Omegns Skytteforening
SE1
145.000
145.000
Hovedskydning
20681
Hans O. Hansen
Honum & Omegns Skytteforening
SE1
143.000
143.000
Mesterskab
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
JUN
146.000
146.000
Hovedskydning
122736
Tobias Hedemann
Ornebjerg Skytteforening
JUN
144.000
144.000
Mesterskab
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK
140.000
140.000
Hovedskydning
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK
138.000
138.000
Mesterskab
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
141.000
141.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
145.000
145.000
Mesterskab
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS1
92.200
92.200
Finale
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
139.000
139.000
Hovedskydning
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK
140.000
140.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
147.000
147.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
146.000
146.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
97.300
97.300
Finale
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
SE2
125.000
125.000
Hovedskydning
106742
Natalia Frank Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
BK
134.000
134.000
Hovedskydning
106742
Natalia Frank Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
BK
137.000
137.000
Mesterskab
64535
Charlotte Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
VÅ1
145.000
145.000
Hovedskydning
64535
Charlotte Frimodt Hansen
Hillerød Skytteforening
VÅ1
147.000
147.000
Mesterskab
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
144.000
144.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
140.000
140.000
Mesterskab
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
US
128.000
128.000
Hovedskydning
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
US
135.000
135.000
Mesterskab
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
SE1
146.000
146.000
Hovedskydning
54547
Jette Skov Pedersen
Vestfalster Skytteforening
SE2
142.000
142.000
Hovedskydning
118508
Renè Nielsen
Ravnsborg Skytteforening
VÅ2
139.000
139.000
Mesterskab
118508
Renè Nielsen
Ravnsborg Skytteforening
VÅ2
141.000
141.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
US
141.000
141.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
US
143.000
143.000
Mesterskab
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
US
95.100
95.100
Finale
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
VÅ1
142.000
142.000
Hovedskydning
101878
René Møller Maciejewski
Østmøn Sg&i
VS3
112.000
112.000
Hovedskydning
101878
René Møller Maciejewski
Østmøn Sg&i
VS3
128.000
128.000
Mesterskab
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
VS1
145.000
145.000
Hovedskydning
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
VS1
137.000
137.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
140.000
140.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
143.000
143.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
88.000
88.000
Finale
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK
141.000
141.000
Hovedskydning
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK
140.000
140.000
Mesterskab
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
UÅ
149.000
149.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
UÅ
145.000
145.000
Mesterskab
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
UÅ
99.300
99.300
Finale
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
UÅ
137.000
137.000
Hovedskydning
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
UÅ
141.000
141.000
Mesterskab
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
139.000
139.000
Hovedskydning
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
VS2
138.000
138.000
Mesterskab
55531
Gitte Larsen
Østmøn Sg&i
VÅ1
144.000
144.000
Hovedskydning
55531
Gitte Larsen
Østmøn Sg&i
VÅ1
146.000
146.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
142.000
142.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
140.000
140.000
Mesterskab
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VS2
89.100
89.100
Finale
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
126.000
126.000
Hovedskydning
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
VS3
129.000
129.000
Hovedskydning
Til toppen