DGI Fyn Holdturnering Sommer 2018 Runde A+B (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
45411 Ole Vagn Jensen Tved Skyttekreds SE2 132.0 132.0 Hovedskydning
47005 Leif Christensen Tved Skyttekreds SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
46511 Finn Madsen Tved Skyttekreds VÅ2 144.0 144.0 Hovedskydning
48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening SE1 143.0 143.0 Hovedskydning
45709 Søren Skovgaard Herrested Skytteforening VÅ2 138.0 138.0 Hovedskydning
45753 Lars Johannesen Herrested Skytteforening US 126.0 126.0 Hovedskydning
45812 Bjerne Schneider Johannesen Herrested Skytteforening VS3 120.0 120.0 Hovedskydning
110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening SE1 144.0 144.0 Mesterskab
110371 Ove Guldager Pedersen Særslev Skytteforening SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening SE2 131.0 131.0 Mesterskab
107142 Benny Jørgen Ohlsen Særslev Skytteforening SE2 133.0 133.0 Hovedskydning
49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening SE1 143.0 143.0 Mesterskab
49486 Vang Jarl Særslev Skytteforening SE1 141.0 141.0 Hovedskydning
49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening SE1 149.0 149.0 Mesterskab
49642 Helge Larsen Særslev Skytteforening SE1 150.0 150.0 Hovedskydning
49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 145.0 145.0 Mesterskab
49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Hovedskydning
49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Mesterskab
49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Hovedskydning
49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE2 141.0 141.0 Mesterskab
49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE2 144.0 144.0 Hovedskydning
49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 148.0 148.0 Mesterskab
49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Hovedskydning
45411 Ole Vagn Jensen Tved Skyttekreds SE2 137.0 137.0 Mesterskab
46511 Finn Madsen Tved Skyttekreds VÅ2 141.0 141.0 Mesterskab
48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening SE1 139.0 139.0 Mesterskab
101488 Gert Bo Lauridsen Tved Skyttekreds VÅ2 139.0 139.0 Hovedskydning
45709 Søren Skovgaard Herrested Skytteforening VÅ2 134.0 134.0 Mesterskab
46132 Rikke Dyrbye Herrested Skytteforening VS3 131.0 131.0 Hovedskydning
45812 Bjerne Schneider Johannesen Herrested Skytteforening VS3 136.0 136.0 Mesterskab
48094 Lars Østergaard Faaborg Skytteforening SE2 133.0 133.0 Mesterskab
48025 Morten Laursen Horne Skytteforening VS1 145.0 145.0 Mesterskab
47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening VS3 141.0 141.0 Hovedskydning
48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening VS3 137.0 137.0 Hovedskydning
48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening VS3 135.0 135.0 Mesterskab
90487 Søren Thor Munkholm Horne Skytteforening US 127.0 127.0 Hovedskydning
90487 Søren Thor Munkholm Horne Skytteforening US 122.0 122.0 Mesterskab
91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening US 130.0 130.0 Hovedskydning
48270 Charles Banke Hansen Faaborg Skytteforening SE2 146.0 146.0 Hovedskydning
48270 Charles Banke Hansen Faaborg Skytteforening SE2 146.0 146.0 Mesterskab
47043 Karen Sparrewath Faaborg Skytteforening SE2 142.0 142.0 Hovedskydning
47043 Karen Sparrewath Faaborg Skytteforening SE2 138.0 138.0 Mesterskab
48236 Erik Tolderlund Faaborg Skytteforening SE2 116.0 116.0 Hovedskydning
122114 Simon Rosenkjær Horne Skytteforening BK 149.0 149.0 Hovedskydning
48025 Morten Laursen Horne Skytteforening VS1 143.0 143.0 Hovedskydning
122114 Simon Rosenkjær Horne Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening BK 149.0 149.0 Hovedskydning
126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening BK 148.0 148.0 Mesterskab
122941 Helene Eckardt Horne Skytteforening BK 145.0 145.0 Hovedskydning
122941 Helene Eckardt Horne Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening BK 149.0 149.0 Hovedskydning
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening BK 150.0 150.0 Mesterskab
101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening SE2 144.0 144.0 Hovedskydning
101762 Poul Erik Christensen Horne Skytteforening SE2 143.0 143.0 Mesterskab
47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening SE2 142.0 142.0 Hovedskydning
47932 Søren G. Pedersen Horne Skytteforening SE2 144.0 144.0 Mesterskab
48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening SE2 135.0 135.0 Hovedskydning
48256 Conni Helding Larsen Horne Skytteforening SE2 136.0 136.0 Mesterskab
48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening SE2 140.0 140.0 Hovedskydning
48293 Bent Ove Hansen Horne Skytteforening SE2 144.0 144.0 Mesterskab
46904 Sv. Aa. Sparrewath Faaborg Skytteforening SE2 139.0 139.0 Hovedskydning
48094 Lars Østergaard Faaborg Skytteforening SE2 142.0 142.0 Hovedskydning
120920 Emma Klinck Horne Skytteforening JUN 144.0 144.0 Hovedskydning
120920 Emma Klinck Horne Skytteforening JUN 147.0 147.0 Mesterskab
86191 Sofus Helding Andersen Horne Skytteforening JUN 147.0 147.0 Hovedskydning
86191 Sofus Helding Andersen Horne Skytteforening JUN 142.0 142.0 Mesterskab
86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening JUN 139.0 139.0 Hovedskydning
104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening 146.0 146.0 Hovedskydning
104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening 149.0 149.0 Mesterskab
50423 Lars Christiansen Særslev Skytteforening VÅ1 145.0 145.0 Hovedskydning
50423 Lars Christiansen Særslev Skytteforening VÅ1 147.0 147.0 Mesterskab
39069 Torben Skovgaard Særslev Skytteforening VÅ2 148.0 148.0 Hovedskydning
39069 Torben Skovgaard Særslev Skytteforening VÅ2 147.0 147.0 Mesterskab
105011 Mads Bendixen Særslev Skytteforening VÅ1 144.0 144.0 Hovedskydning
105011 Mads Bendixen Særslev Skytteforening VÅ1 147.0 147.0 Mesterskab
47442 Ulrich Andersen Sdr. Broby Skytteforening VÅ1 140.0 140.0 Hovedskydning
47442 Ulrich Andersen Sdr. Broby Skytteforening VÅ1 133.0 133.0 Mesterskab
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening JUN 149.0 149.0 Hovedskydning
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
113869 Christian Larsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
113869 Christian Larsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 150.0 150.0 Mesterskab
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening VS1 145.0 145.0 Hovedskydning
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening VS1 145.0 145.0 Mesterskab
47589 Kenneth Hansen Sdr. Broby Skytteforening VÅ1 137.0 137.0 Hovedskydning
47589 Kenneth Hansen Sdr. Broby Skytteforening VÅ1 133.0 133.0 Mesterskab
46176 Karin Hansen Sdr. Broby Skytteforening VÅ1 140.0 140.0 Hovedskydning
46176 Karin Hansen Sdr. Broby Skytteforening VÅ1 141.0 141.0 Mesterskab
47682 Bent Hansen Sdr. Broby Skytteforening VÅ2 129.0 129.0 Hovedskydning
47682 Bent Hansen Sdr. Broby Skytteforening VÅ2 141.0 141.0 Mesterskab

Til toppen