3. omgang Pulje riffel og 2. omgang Pulje pistol (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

50m BK

1 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
127551 Frederikke Nielsen BK1 199/12
131895 Freja Andersen BK2 197/08
129785 Valther Larsen BK1 199/11
110291 Henriette Larsen BK1 200/12
Total 795/43
2 Vejle Skytteforening
116783 Mads Egeberg Gjelstrup BK2 198/10
126149 Mads Friedrichsen BK2 192/05
126150 Magnus Holm Rodding BK2 193/05
127856 Benjamin Bangsggaard BK2 195/07
Total 778/27
3 Klejs-Juelsminde Skytteforening
101491 Gustav Røjkjær BK1 200/16
125878 Mads Petersen BK2 194/05
127675 Mark Munk Lindahl Christensen BK2 190/04
129690 Sally Grotkjær Grunnet Sørensen BK2 193/05
Total 777/30
4 Ousted Tåning Skytteforening
123669 Maja Pedersen BK1 200/19
128390 Amy Jonas BK1 196/06
128389 Wendy Jonas BK2 190/04
129057 Mathias Hårvig BK3 188/01
Total 774/30
5 Ammitsbøl Sg
134415 Jeppe Dalegaard BK3 192/07
131129 Marcus Nickelmann BK2 194/07
131130 Sissel Due Clemmensen BK3 189/06
121600 Victor Sindberg BK1 197/04
Total 772/24
6 Kolding-Bramdrup Skytteforening 1
126493 Annisette Dokkedahl BK2 192/06
123304 Kasper-Emil Dokkedahl BK2 192/03
128377 Lukas Lyngbye BK2 195/08
134547 Morten Mønster christensen BK3 193/01
Total 772/18
7 Kolding-Bramdrup Skytteforening 2
134520 Anna Olsen BK3 188/03
134516 Lukas Gerthsen BK3 181/01
125278 Noah Kristensen Lassen BK2 185/00
134518 Rose Staub BK3 191/00
Total 745/00
8 Kolding-Bramdrup Skytteforening 3
134523 Benjamin Krogh Bunk BK3 188/03
128375 Frederik Sommer BK2 190/05
134521 Frederik Bauer BK3 178/01
134524 Maya Bahr BK3 187/06
Total 743/15
9 Løsning-Hedensted Skytteforening
131203 Kristian Hansen BK3 184/02
127953 Mads L. Holst BK2 189/05
131204 Mikkel Mark Kaspersen BK2 191/05
131202 Noa Munk-Andersen BK3 174/01
Total 738/13
10 Kolding-Bramdrup Skytteforening 4
134522 Emil Jørgensen BK3 192/05
134526 Sander Jørgensen BK3 165/00
121939 Thor Sørensen BK3 175/03
134517 Victoria Carlsen Paulsen BK3 151/02
Total 683/10
11 Kolding-Bramdrup Skytteforening 5
134550 Caroline Rolf BK3 170/02
134551 Mathilde Rolf BK3 121/00
134549 Rasmus Møller BK3 181/02
109301 Tobias Köhler BK2 187/01
Total 659/05
12 Honum
129628 Niklas Pold Sejr BK3 174/01
134390 Signe Jahn Klinge BK3 185/04
134364 Simon Skovgård BK3 185/01
Total 544/06

50m JUN

1 Ammitsbøl Sg
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen J1 200/17
123858 Ester Sindberg J2 193/04
120233 Jeppe Olsen J2 197/08
99927 Victor Landsfeldt J2 194/05
Total 784/34
2 Vejle Skytteforening
120649 August Lund Bramming J2 197/06
98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup J2 196/08
113173 Kasper Høi J1 194/05
129839 Nicolai H. Christensen J2 190/05
Total 777/24
3 Løsning-Hedensted Skytteforening
131201 Kasper Wichmann J2 182/04
109541 Mads Dupont J2 191/04
105857 Magnus Præstegård J2 195/05
116747 Sabrina Andersen J2 187/04
Total 755/17

50m MIX

1 Jelling fS
108118 Elisabeth Jørgensen BK3 198/09
104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen J2 199/11
86901 Frederik Kay UÅ1 198/11
123849 Patrik Gaulshøj FRI 198/09
Total 793/40
2 Klejs-Juelsminde Skytteforening
101490 Christoffer Røjkjær J1 200/13
125877 Frederik Petersen J2 195/06
34696 Hans Jørgen Nielsen VÅ1 200/08
127672 Jacob Walsøe VÅ2 197/08
Total 792/35
3 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
129784 Annebell Chen Larsen BK2 192/03
107832 Jacob Bendixen VÅ1 199/13
123421 Marcel A. Hansen J2 199/14
112421 Niclas Hejslet US2 190/06
Total 780/36
4 Billund-Vorbasse Skytteforening
110497 Jesper Haugstrup VÅ1 195/09
113782 Ronny Kristensen VÅ2 189/05
106503 Simon Thygesen VÅ2 186/05
34301 Karsten Karstensen VS1 197/10
Total 767/29
5 Billund-Vorbasse Skytteforening
127274 Baldrian Brill BK2 185/03
113783 Bjarke Kristensen BK1 193/09
110498 Ingolf Haugstrup SE2 183/03
110495 Victoria Thygesen BK2 197/09
Total 758/24
6 Billund-Vorbasse Skytteforening
110494 Lucas Haugstrup J2 186/05
127273 Oliver Brill J2 190/03
107950 Martin Nissen US1 197/08
134466 Juliane Brill J2 180/02
Total 753/18
7 Tørring Idrætsforening
129861 Luciana Marie Lysdahl BK3 170/01
121550 Viktor Lysdahl BK3 174/02
123096 Martin Lysdahl VÅ2 196/06
34671 Bent Jessen SE2 194/04
Total 734/13
8 Nr. Snede
134491 Jakob Nielsen VÅ2 180/03
120745 Henning Larsen SE2 161/01
21577 Randi Nielsen VÅ1 192/06
123673 Kasper Poulsen J2 187/05
Total 720/15
9 Løsning-Hedensted Skytteforening
34700 Else Marie Nielsen SE2 186/04
116793 Bo D. Andersen VÅ2 181/03
96287 Karsten Knudsen SE1 195/08
Total 562/15

50m Senior

1 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
20681 Hans O. Hansen SE1 198/12
44463 Kristian R. Petersen SE1 199/12
108681 Niels Christian Svendsen SE1 197/10
35506 Lars Kring Mortensen SE1 200/12
Total 794/46
2 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
20603 Mona Hansen SE1 195/07
20964 Ole Hansen SE1 196/11
35378 Preben Sørensen SE1 196/07
88633 Svend Hansen SE1 198/09
Total 785/34
3 Ammitsbøl Sg
35072 Bodil Hansen SE1 196/07
106366 Grethe Thomsen SE2 195/08
34969 Karl Erik Hansen SE1 194/08
80544 Paul Landsfeldt SE1 198/10
Total 783/33
4 Honum
21256 Einar Højsgård SE1 195/06
34740 Hardy Larsen SE1 200/12
34579 Jørgen Kjær SE2 187/03
20861 Vagn Åge Jørgensen SE1 197/08
Total 779/29
5 Jelling fS
80547 Jens Peter Ladegaard SE1 198/09
33816 Knud Andersen SE1 195/06
33743 Knud Bonde SE2 190/04
33790 Ove Laursen SE1 196/07
Total 779/26
6 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
129783 Erik Dalgas Andersen SE2 196/04
107015 Jens Andersen SE2 194/06
96415 Karl K. Rasmussen SE1 195/08
112025 Svend Børge Jørgensen SE1 192/02
Total 777/20
7 Ullerup Skytteforening
39755 Peter Thygesen SE2 194/07
33486 Niels Kr. Møberg SE1 189/07
33414 Tove Secher SE1 194/05
93289 Jens Hyldborg SE1 198/08
Total 775/27
8 Vejle Skytteforening
34879 Peter Tørslev SE1 198/09
34764 Olaf Kurth Jensen SE1 195/08
SE1 197/08
34545 Peter Ryholl SE2 183/00
Total 773/25
9 Ousted Tåning Skytteforening
20331 Dan Lauersen SE1 192/06
20326 Flemming Mikkelsen SE2 190/03
21680 Jens Kr. Madsen SE2 193/05
21030 Martin Madsen SE1 189/03
Total 764/17
10 Glud Skytteforening, senior
19834 Hans Larsen SE2 193/04
83601 Jens Erik Nielsen SE2 185/02
21158 Jens Jørgen Jensen SE2 190/04
21062 Leif Høy SE2 189/02
Total 757/12

50m UNG/Voksen Stilling

1 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
112419 Carsten Højen Hansen US2 193/06
113174 Liva H. Højen US2 190/02
87872 Martin Knudsen US2 194/04
30467 Niels H. Overgaard US1 197/09
Total 774/21
2 Honum
19919 Dagmar Bjerre US2 185/03
21272 Daniel Vase VS3 192/07
20009 Jens Bo Laursen VS2 195/02
34575 Nicolai Beier VS3 182/03
Total 754/15
3 Tørring Idrætsforening
35077 Berit Andersen VS1 194/07
34644 John Jensen VS3 177/03
34977 Jørgen Kjær Andersen VS1 197/08
34585 Vagn Koch VS3 185/01
Total 753/19

50m UNG/Voksen Åben

1 Kolding-Bramdrup Skytteforening
134527 Anette Gaarde VÅ1 200/18
44597 Kenneth S. Wadt VÅ1 198/11
44596 Kim Jensen VÅ1 200/16
34517 Bo W. Knudsen VÅ1 199/10
Total 797/55
2 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
108644 Jeppe Frost Larsen UÅ1 200/11
75687 Lars S. Pedersen VÅ1 195/08
106905 Martin Larsen VÅ1 199/13
35001 Jan Ryholl VÅ1 200/16
Total 794/48
3 Ullerup Skytteforening
34354 Betinna Flyvholm Thygesen VÅ1 198/12
107347 Peter Kurth Jensen VÅ1 200/11
111862 Petri Brask-Nielsen VÅ2 195/05
103936 Tobias Kurth Jensen UÅ1 200/10
Total 793/38
4 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
93584 Anders Jensen VÅ1 197/09
126980 Anni Damgaard VÅ2 200/07
100603 Jens Sten Knudsen VÅ1 197/10
127552 Kalle Andersen VÅ1 199/12
Total 793/38
5 Jelling fS
97524 Anders Byager VÅ1 196/05
86901 Frederik Kay UÅ1 198/11
98282 Kristine Rødsgaard Christensen UÅ1 200/12
95179 Tomas Møller UÅ2 198/11
Total 792/39
6 Nr. Snede
91840 Jimmi Pedersen VÅ2 195/06
32994 Marc Pedersen UÅ1 199/10
130996 Susanne Meldgaard UÅ2 196/02
19905 Jens Sandfeld Søndergaard VÅ2 198/07
Total 788/25
7 Ousted Tåning Skytteforening
130689 Claus Toftegaard Matthiesen VÅ2 185/04
130128 Esther Meldgård VÅ2 194/06
21700 Henrik Jensen VÅ1 200/07
128434 Kirsten Hårvig VÅ1 197/06
Total 776/23

Til toppen