| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 200/00
1 109646 Hans Christian Olsen Viborg Skytteforening 200/00
3 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/00
3 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 199/00
5 126481 Lau Valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 197/00
5 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
7 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 196/00
8 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
8 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
10 116477 Carola Kramer Ikast Skytteforening 191/00
11 104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening 189/00
12 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 186/00

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds 197/00
1 130751 Lau Alsbjerg Hem Skytteforening 197/00
3 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
3 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 196/00
5 127135 Ina Cecilie Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
5 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
5 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
5 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 195/00
5 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 195/00
5 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 195/00
11 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 194/00
12 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 193/00
13 125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
14 126238 Mads Thomsen Viborg Skytteforening 191/00
14 127056 Andrew Scott Jørgensen Ørre Skytteforening 191/00
16 118433 Andreas Chernookov Arnborg Idrætsforening 190/00
16 111077 Lucas Højmark Ørre Skytteforening 190/00
18 126237 Simon Greve Viborg Skytteforening 189/00
19 113001 Mikkel Jepsen Hem Skytteforening 186/00

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 132815 Lucas Staal Viborg Skytteforening 197/00
2 131603 Theis Possekel Karup Skytteforening 195/00
2 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 195/00
2 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 195/00
5 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 194/00
5 116481 Laura Thyssen Ikast Skytteforening 194/00
5 113589 Anna Vinther Brasen Hem Skytteforening 194/00
5 134419 Marissa Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 194/00
5 131011 Andreas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 194/00
10 129090 Mathias Gjerulff Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 193/00
11 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 192/00
12 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 191/00
12 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 191/00
12 134421 Marius Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 191/00
12 131019 Sebastian Villumsen Viborg Skytteforening 191/00
16 105347 Tobias Aagaard Christensen Skive skytteforening 190/00
16 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 190/00
18 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 189/00
18 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 189/00
20 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 188/00
20 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 188/00
22 132410 Mathias Lægsgaard Søndergaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
22 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 187/00
22 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 187/00
25 134327 Andreas Willumsen Skals Skytteforening 186/00
25 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 186/00
25 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 186/00
25 132471 Christian Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 186/00
29 122764 Rasmus Glud Karup Skytteforening 185/00
29 130748 Gustav Gregers Krogh Hem Skytteforening 185/00
29 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 185/00
29 132816 Magnus Staal Viborg Skytteforening 185/00
29 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 185/00
29 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 185/00
35 131831 Frederik Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 184/00
35 134317 Jacob Larsen Skive skytteforening 184/00
35 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
35 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 184/00
39 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 183/00
39 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 183/00
41 134542 Helene Grubbe Andersen Skals Skytteforening 182/00
41 130758 Bjarke Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 182/00
41 133138 Laura Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 182/00
41 129955 Nikolaj Gråkjær Egebæk Ørre Skytteforening 182/00
41 130843 Jacob Overgaard Ørre Skytteforening 182/00
46 134422 Theodor Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
46 133654 Emil Skeldal Ritz Ørre Skytteforening 181/00
48 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 180/00
49 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 179/00
49 130755 Marcus T. Sørensen Hem Skytteforening 179/00
49 132349 Magnus M. Kirk Sejs-Svejbæk Skytteforening 179/00
52 134416 Laust Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 178/00
52 130256 Simon Stenshøj Rasmussen Viborg Skytteforening 178/00
54 130753 Mikkel Dahl Andersen Hem Skytteforening 177/00
54 127054 Frederik Bjerregaard Ørre Skytteforening 177/00
56 116476 Mikkel Kramer Ikast Skytteforening 175/00
56 130211 Mathilde Nielsen Ikast Skytteforening 175/00
56 134653 Thomas Bach Hougaard Viborg Skytteforening 175/00
56 132818 Viktor Brøndum Laursen Viborg Skytteforening 175/00
56 134645 Kristian Egebæk Ørre Skytteforening 175/00
61 134418 Hjalte Lysdal Heinze Sejs-Svejbæk Skytteforening 173/00
62 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 171/00
63 126954 Mads Gade Skals Skytteforening 170/00
63 134147 Kirstine K. Lauritsen Ikast Skytteforening 170/00
63 130757 Noah Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 170/00
66 127644 Lukas Moesgaard Petersen Silkeborg Skyttekreds 169/00
67 134548 Markus Miland Karlsen Karup Skytteforening 168/00
67 118431 Leander Storm Jensen Arnborg Idrætsforening 168/00
69 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 167/00
70 132925 Frederik Søndergaard Ikast Skytteforening 165/00
71 130222 Mads Munder Bach Skals Skytteforening 164/00
71 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 164/00
73 134328 Bjarke Wilkens Skals Skytteforening 163/00
74 130714 Lasse Rykær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 162/00
74 134471 Toke Alsbjerg Hem Skytteforening 162/00
76 130039 Kresten Sønderby Lauritsen Ikast Skytteforening 161/00
77 130098 Søren Christiansen Skals Skytteforening 157/00
77 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 157/00
77 134499 Sigurd Pedersen Viborg Skytteforening 157/00
80 134644 Rasmus Fihl Ørre Skytteforening 151/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 200/00
1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 200/00
1 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 200/00
4 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 199/00
5 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 198/00
5 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 198/00
5 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 198/00
5 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 198/00
9 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 197/00
10 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 193/00
11 123606 Celina Dalsgaard Ørre Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse J2

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/00
2 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening 198/00
3 116490 Katrine Gade Skals Skytteforening 195/00
3 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening 195/00
5 107458 Daniel Hochland Andersen Viborg Skytteforening 194/00
6 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 193/00
7 108003 Eva Bundgaard Jacobsen Skive skytteforening 192/00
7 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 192/00
9 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
9 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening 191/00
11 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 190/00
11 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 190/00
13 107157 Niklas Bossow Torp Hem Skytteforening 189/00
14 111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
15 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 183/00
16 133137 Jacob Frank-Christensen Viborg Skytteforening 180/00

Riffel, 50m - Klasse US1

1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 199/00
2 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 198/00
3 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 197/00

Riffel, 50m - Klasse US2

1 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 199/00
2 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 198/00
3 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening 190/00
4 82711 Louise K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
5 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 188/00
6 92377 Pernille Noppenau Hansen Hem Skytteforening 187/00
7 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/00
8 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 178/00
9 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 174/00
10 79881 Jesper K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 172/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 200/00
2 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/00
3 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 198/00
4 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/00
2 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening 198/00
3 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 190/00
3 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 190/00
5 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 188/00

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 197/00
1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/00
3 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 196/00
3 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening 196/00
5 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening 191/00
6 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening 190/00
7 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 186/00

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 194/00
2 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 193/00
3 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 192/00
4 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 191/00
5 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening 189/00
6 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
7 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening 186/00

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening 192/00
2 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 188/00
3 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 187/00
4 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 186/00
4 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 186/00
4 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 186/00
7 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 185/00
8 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/00
9 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
10 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 178/00
11 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 177/00
12 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 176/00
13 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 175/00
14 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 172/00
15 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 170/00
16 111907 Kaj E. Nielsen Kjellerup Skytteforening 157/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 199/00
1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/00
1 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 199/00
1 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 199/00
5 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 196/00
5 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 196/00
7 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 195/00
7 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 195/00
9 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening 194/00
9 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/00
11 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 193/00
12 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 192/00
12 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 192/00
14 21910 Arne Olesen Silkeborg Skyttekreds 191/00
15 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 189/00

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 196/00
2 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening 191/00
3 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 190/00
3 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
5 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 189/00
5 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 189/00
7 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 188/00
8 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening 187/00
9 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 185/00
10 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 184/00
11 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 183/00
11 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 183/00
11 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 183/00
14 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 181/00
14 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
16 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
17 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 167/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
2 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 199/00
2 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 199/00
2 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 199/00
2 90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening 199/00
6 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
6 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 198/00
6 115323 Niels Kvorning Viborg Skytteforening 198/00
6 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 198/00
6 106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening 198/00
11 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 197/00
12 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 196/00
12 93618 Henrik Linde Barrith Kjellerup Skytteforening 196/00
12 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 196/00
15 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 194/00
16 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 192/00
17 27997 Ivan Hestehauge Skive skytteforening 190/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 129089 Bettina Dam Jakobsen Kjellerup Skytteforening 198/00
2 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 197/00
2 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/00
2 134558 Søren Sørensen Skive skytteforening 197/00
2 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 197/00
6 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 196/00
7 107643 Allan G. Nielsen Skals Skytteforening 195/00
7 134402 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening 195/00
9 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
10 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
10 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 193/00
10 98915 Sigurd Jensen Arnborg Idrætsforening 193/00
13 132177 Morten Lund Jensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
13 19459 Henning Lassen Viborg Skytteforening 192/00
15 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 190/00
15 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening 190/00
17 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 189/00
18 134420 Peter Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/00
18 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 187/00
20 130223 Kenneth Elkjær Skals Skytteforening 186/00
21 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening 184/00
22 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening 180/00
23 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 179/00
24 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 178/00
25 31756 Bo Udby Andersen Gjellerup Sdr. S G & I 176/00
26 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 175/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 197/00
2 Kjellerup Skytteforening 195/00
3 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 194/00
3 134507 Gunnar Duelund Viborg Skytteforening 194/00
5 12238 Mariane Lejel Møldrup Skytteforening 193/00
5 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 193/00
7 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 192/00
8 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 191/00
9 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 190/00
10 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening 189/00
11 134417 Trine Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 188/00
12 134509 Knud Bjørn Viborg Skytteforening 187/00
13 107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening 186/00
14 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00
15 122633 Thomas Ørum Blaabjerg Skals Skytteforening 180/00
16 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 179/00
17 12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening 178/00

Til toppen