Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Klasser
Klasser
| Min Idræt
Stævneresultater - Klasser
Riffel, 200m - Individuel 200 m finale Stilling (F)
1
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
293
101
394
Finale: 52,2 | 10,0 | 9,5 | 9,8 | 9,7 | 10,3
2
35128
René Kristiansen
Ørre Skytteforening
290
103
393
Finale: 51,7 | 10,2 | 10,4 | 9,8 | 10,6 | 10,7
2
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
291
102
393
Finale: 52,6 | 9,9 | 9,3 | 9,7 | 10,6 | 10,2
4
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
289
99
388
Finale: 51,6 | 10,4 | 8,9 | 8,2 | 10,1 | 10,4
5
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
291
97
388
Finale: 50,0 | 9,5 | 8,9 | 10,4 | 10,4 | 8,3
6
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
292
96
388
Finale: 49,1 | 9,5 | 9,6 | 10,4 | 10,5 | 7,8
7
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
289
98
387
Finale: 49,6 | 9,9 | 8,3 | 10,2 | 10,2 | 9,8
8
80892
Casper Norup Bertelsen
Viborg Skytteforening
288
97
385
Finale: 51,0 | 9,8 | 9,3 | 9,7 | 9,2 | 8,2
9
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
288
96
384
Finale: 49,4 | 8,5 | 8,5 | 10,3 | 10,0 | 10,0
10
25978
Kim Mæng Ibsen
Ørre Skytteforening
289
92
381
Finale: 47,6 | 8,7 | 8,9 | 8,6 | 10,2 | 8,2
Riffel, 200m - Individuel 200 m finale Liggende (F)
1
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
299
107
406
Finale: 54,0 | 10,9 | 10,9 | 10,8 | 10,2 | 10,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
2
35978
Claus Laumann Sindberg
Ballerup Skytteforening
300
105
405
Finale: 53,0 | 10,1 | 10,8 | 10,2 | 10,3 | 10,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
3
47955
Signe Steffensen
Horne Skytteforening
300
104
404
Finale: 52,6 | 10,3 | 9,8 | 10,7 | 10,5 | 10,6 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
4
53137
Hanne Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
297
105
402
Finale: 53,5 | 10,3 | 10,3 | 10,8 | 10,6 | 10,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
4
61799
Peter Hansen
Tuse Skytteforening
297
105
402
Finale: 52,5 | 10,1 | 10,8 | 10,7 | 10,7 | 10,8 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
6
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
298
104
402
Finale: 52,5 | 10,2 | 10,3 | 10,3 | 10,2 | 10,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
7
109668
Lena Thyssen Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
299
103
402
Finale: 50,4 | 10,6 | 10,8 | 10,1 | 10,9 | 10,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
8
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
297
103
400
Finale: 52,8 | 9,8 | 10,9 | 10,2 | 9,9 | 9,5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
9
69303
Anders Sode
Ballerup Skytteforening
298
0
298
Finale: 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0
Riffel, 200m - Mesterskab US
1
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
144/05
145/05
289/10
2
80892
Casper Norup Bertelsen
Viborg Skytteforening
145/01
143/05
288/06
3
17365
Camilla Chemnitz Fisker
Randers Skyttekreds
141/04
146/04
287/08
4
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Viborg Skytteforening
145/06
142/03
287/09
5
92383
Rasmus Hansen
Østerlars Skytteforening
142/04
142/04
284/08
6
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
140/01
143/02
283/03
7
15776
Stefan Olsen
Aalborg Skyttekreds
141/02
141/00
282/02
8
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
137/01
143/04
280/05
9
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
140/05
140/05
280/10
10
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
135/03
144/05
279/08
11
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
137/03
139/01
276/04
12
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
143/06
122/01
265/07
13
30467
Niels H. Overgaard
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
133/02
125/01
258/03
Riffel, 200m - Mesterskab UÅ
1
47955
Signe Steffensen
Horne Skytteforening
150/10
150/11
300/21
2
35978
Claus Laumann Sindberg
Ballerup Skytteforening
150/04
150/07
300/11
3
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
149/08
150/07
299/15
4
126527
Björn Erik Friman
Ballerup Skytteforening
149/06
148/07
297/13
5
104165
Bjørn Bär
Grænseegnens Skytteforening
148/05
148/07
296/12
6
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
147/07
148/06
295/13
7
63279
Sara Brix Sivertsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
147/06
148/06
295/12
8
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/03
148/06
294/09
9
99434
Kristian N. Koch
Nykøbing F. Skytteforening
145/09
147/03
292/12
10
17764
Rasmus Holst Andersen
Randers Skyttekreds
146/07
145/02
291/09
11
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Tingsted Skytteforening
145/04
145/04
290/08
12
122163
Maria Andersen
Tingsted Skytteforening
146/04
144/02
290/06
13
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
146/04
143/03
289/07
14
108184
Bjørn Olsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
148/04
141/02
289/06
15
94220
Frederik Pedersen
Høng Skytteforening
144/02
144/05
288/07
16
122584
Kristian Hansen Brix
Esbjerg Skyttekreds
145/05
143/04
288/09
17
90858
Lise Munter
Bullerup Skyttekreds
140/02
147/06
287/08
18
89816
Steffen Koefoed
Nyvest Skytteforening
128/00
142/04
270/04
Riffel, 200m - Mesterskab VS1
1
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
147/05
146/06
293/11
2
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
145/03
147/03
292/06
3
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
144/06
147/07
291/13
4
35128
René Kristiansen
Ørre Skytteforening
144/04
146/03
290/07
5
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
142/04
147/06
289/10
6
62329
Jan O. Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
145/07
144/05
289/12
7
25978
Kim Mæng Ibsen
Ørre Skytteforening
146/03
143/03
289/06
8
26495
Steffen Halfdan Olsen
Ballerup Skytteforening
143/03
145/06
288/09
9
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
143/03
143/07
286/10
10
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Samsø Skytteforening
143/01
143/01
286/02
11
68949
Claus Bruun
Stege Ndr. Skytteforening
144/08
142/04
286/12
12
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
144/06
142/03
286/09
13
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
141/02
144/04
285/06
14
60025
Morten Kleffel Petersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
145/06
140/01
285/07
15
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
140/04
141/01
281/05
16
17311
Anders Secher
Ullerup Skytteforening, Give
138/03
141/05
279/08
Riffel, 200m - Mesterskab VS2
1
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
147/05
144/02
291/07
2
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
144/03
145/06
289/09
3
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
144/02
144/03
288/05
4
25211
Svend Bissø
Samsø Skytteforening
143/03
143/04
286/07
5
69466
Helle Kirstine Larsen
Ribe Skyttekreds
143/02
142/02
285/04
6
28222
Michael Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
144/02
141/02
285/04
7
41611
Bent P. Nielsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
138/03
145/03
283/06
8
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
143/07
140/01
283/08
9
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
138/04
141/04
279/08
10
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
140/03
139/05
279/08
11
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
137/03
140/04
277/07
12
25297
Lasse Bertelsen
Samsø Skytteforening
142/02
135/02
277/04
13
54457
Mikael Green
Stege Ndr. Skytteforening
140/02
135/02
275/04
14
55915
Lasse Rogert Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
137/01
135/03
272/04
15
126413
Jonas Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
137/02
135/00
272/02
16
43033
Christian Jakobsen
Aalborg Skyttekreds
139/03
131/00
270/03
Riffel, 200m - Mesterskab VS3
1
16969
Morten Larsen
Aalborg Skyttekreds
144/03
142/06
286/09
2
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
140/03
140/02
280/05
3
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
137/02
142/06
279/08
4
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
132/02
142/04
274/06
5
34301
Karsten Karstensen
Billund Skytteforening
138/04
133/01
271/05
6
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
132/02
137/01
269/03
7
96841
Tim Mikkelsen
Ammitsbøl Sg&i
135/02
134/02
269/04
8
53422
Ib Henriksen
Maribo Skytteforening
131/00
134/04
265/04
9
106690
Jørgen Kim Christensen
Hvidovre Skyttekreds
132/02
131/01
263/03
10
97938
Jesper Skovgaard
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
134/00
129/01
263/01
11
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
131/01
131/01
262/02
12
130231
Anant Choubey
Hvidovre Skyttekreds
130/03
131/02
261/05
13
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
134/02
127/03
261/05
14
62657
Lars Henrik Sørensen
Jørlunde Skytteforening
126/00
127/02
253/02
15
101878
René Møller Maciejewski
Østmøn Sg&i
132/01
121/02
253/03
16
115847
Søren Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
127/02
122/01
249/03
17
69290
Benny Munk
Hvidovre Skyttekreds
126/02
114/02
240/04
Riffel, 200m - Mesterskab SE1
1
49642
Helge Larsen
Særslev Skytteforening
148/05
149/08
297/13
2
61799
Peter Hansen
Tuse Skytteforening
149/06
148/06
297/12
3
68928
Peter Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/03
150/08
296/11
4
61327
Poul Henrik Brandt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
148/10
148/05
296/15
5
18368
Erik Andersen
Randers Skyttekreds
148/05
148/07
296/12
6
53420
Johnny Johansson
Østmøn Sg&i
147/05
148/07
295/12
7
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
148/06
147/08
295/14
8
87542
Claus Frederiksen
Østmøn Sg&i
148/09
147/02
295/11
9
25323
Jenny Bissø
Samsø Skytteforening
147/06
147/07
294/13
10
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
147/04
147/07
294/11
11
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
148/05
146/07
294/12
12
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
145/05
148/06
293/11
13
33816
Knud Andersen
Jelling fS
146/05
147/04
293/09
14
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
146/04
147/03
293/07
15
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
146/03
146/07
292/10
16
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/07
146/03
292/10
17
20681
Hans O. Hansen
Honum & Omegns Skytteforening
148/07
144/05
292/12
18
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
149/11
143/06
292/17
19
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
143/04
148/09
291/13
20
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
143/05
148/04
291/09
21
62514
Michael Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
146/03
145/06
291/09
22
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/07
145/02
291/09
23
62500
Ole Gerner Olsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
147/03
144/06
291/09
24
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
148/04
143/03
291/07
25
61312
Sven Holm Jensen
Nyvest Skytteforening
147/04
143/02
290/06
26
67459
Otto Reenberg
Hvidovre Skyttekreds
142/04
147/05
289/09
27
23116
Jens Roland Jensen
Randers Skyttekreds
141/03
147/06
288/09
28
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
144/03
144/03
288/06
29
62319
Jens Erik Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
143/04
144/05
287/09
30
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
144/03
139/03
283/06
31
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
140/02
142/04
282/06
32
60777
Leif Mikkelsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
142/03
138/04
280/07
Riffel, 200m - Mesterskab SE2
1
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
148/04
143/05
291/09
2
63343
Flemming Walther
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
146/04
140/03
286/07
3
19466
Finn Karlsson
Ulbjerg Skytteforening
143/05
142/03
285/08
4
31719
Erik Paarup
Gjellerup Sdr. S G & I
140/04
143/03
283/07
5
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
142/02
141/03
283/05
6
59402
Torben Kaalund-Ramm
Ribe Skyttekreds
141/01
139/04
280/05
7
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
134/04
138/00
272/04
8
56316
Per Lund Pedersen
Østmøn Sg&i
131/01
140/04
271/05
Riffel, 200m - Mesterskab VÅ1
1
69303
Anders Sode
Ballerup Skytteforening
148/08
150/08
298/16
2
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
149/10
149/08
298/18
3
54958
Carsten Klich
Nykøbing F. Skytteforening
148/09
149/07
297/16
4
53137
Hanne Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
148/08
149/07
297/15
5
18178
Jonas Holst Andersen
Randers Skyttekreds
148/06
149/05
297/11
6
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
150/10
147/06
297/16
7
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
150/10
147/06
297/16
8
106985
Lotte Bredahl
Frederikshavn Skyttekreds
149/08
147/09
296/17
9
19654
Knud Erik Holm
Viborg Skytteforening
148/05
147/09
295/14
10
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
148/06
147/08
295/14
11
17330
Evan Jensen
Randers Skyttekreds
146/06
148/07
294/13
12
82492
René Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
147/04
147/06
294/10
13
17339
Preben Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
147/08
146/04
293/12
14
91098
Peder Nedergaard
Samsø Skytteforening
147/03
146/04
293/07
15
Vester Hassing Skytteforening
148/07
145/05
293/12
16
106628
Kim Lyng Knudsen
Viborg Skytteforening
144/07
148/06
292/13
17
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
145/03
147/04
292/07
18
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
146/07
146/06
292/13
19
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
146/05
146/04
292/09
20
76186
Ken Poulsen
Gundsølille Sg&if
144/04
147/05
291/09
21
60330
Henning Sørensen
Gundsølille Sg&if
147/04
144/05
291/09
22
43374
Allan Clausen
Skive skytteforening
148/07
142/02
290/09
23
122585
Ole Brix
Esbjerg Skyttekreds
141/04
145/03
286/07
24
126135
Martin Osther
Brørup Skyttekreds
146/02
137/00
283/02
Riffel, 200m - Mesterskab VÅ2
1
109668
Lena Thyssen Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
149/10
150/07
299/17
2
121953
Jens Peter Fischer
Ribe Skyttekreds
147/05
149/04
296/09
3
70271
Ib Vejvad Hansen
Hvidovre Skyttekreds
149/03
146/06
295/09
4
19550
Rasmus N. Fisker
Viborg Skytteforening
147/07
147/07
294/14
5
61619
Marianne Lamhauge
Gundsølille Sg&if
147/06
147/06
294/12
6
19544
Rasmus Holm Pedersen
Viborg Skytteforening
144/03
149/06
293/09
7
43003
Eva Egeskov Rasmussen
Grænseegnens Skytteforening
145/06
148/04
293/10
8
112325
Dorthe Vanggaard
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
149/07
144/05
293/12
9
112872
Harald Herikstad
Tingsted Skytteforening
146/04
144/03
290/07
10
126102
Mads Freiesleben
Nyvest Skytteforening
148/06
142/02
290/08
11
47403
Jan Østergaard Andersen
Haarby Skytteforening
141/02
148/04
289/06
12
120785
John Bo Lyng
Randers Skyttekreds
143/03
146/03
289/06
13
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
145/05
144/03
289/08
14
92975
Gert Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
144/03
144/03
288/06
15
55698
Karsten Larsen
Østmøn Sg&i
142/00
145/03
287/03
16
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
143/00
144/05
287/05
17
123096
Martin Lysdahl
Tørring Idrætsforening
146/02
141/02
287/04
18
81648
Anders Langhorn
Frederikssund Skytteforening, IF1864
140/03
146/03
286/06
19
134481
Søren Joel Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
141/03
142/03
283/06
20
112359
René L. Andersen
Kværndrup Idrætsforening
143/09
139/04
282/13
21
116970
John Andersen
Frederikshavn Skyttekreds
138/03
142/04
280/07
22
61580
Carsten Christensen
Østerlars Skytteforening
136/02
142/05
278/07
23
95283
Laila Bjerre Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
139/05
136/02
275/07
24
127632
Christian Iversen
Ornebjerg Skytteforening
135/00
134/01
269/01
25
43359
Jytte Clausen
Grænseegnens Skytteforening
128/02
133/01
261/03
26
125469
Birthe Kristoffersen
Nyvest Skytteforening
116/00
131/03
247/03
Riffel, 200m - Mesterskab FRI
1
112640
Magnus Degenkolv
Randers Skyttekreds
148/07
146/08
294/15
Riffel, 200m - Klasse US
1
135101
Hanne Kirstine Kristensen
Viborg Skytteforening
145/06
2
80892
Casper Norup Bertelsen
Viborg Skytteforening
145/01
3
100365
Natashia Mwanje Hansen
Ornebjerg Skytteforening
144/05
4
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
143/06
5
92383
Rasmus Hansen
Østerlars Skytteforening
142/04
6
17365
Camilla Chemnitz Fisker
Randers Skyttekreds
141/04
7
15776
Stefan Olsen
Aalborg Skyttekreds
141/02
8
53381
Nicolai Henriksen
Maribo Skytteforening
140/05
9
91453
Rasmus Algren Pedersen
Horne Skytteforening
140/01
10
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
137/03
11
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
137/01
12
86426
Frederikke Frederiksen
Østmøn Sg&i
135/03
13
97095
Emil Grønbæk
Ørre Skytteforening
135/01
14
30467
Niels H. Overgaard
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
133/02
15
75149
Maja Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
133/02
16
93146
Rune Lauritsen
Hvidovre Skyttekreds
130/02
17
86372
Christinna Herskind
Aalborg Skyttekreds
130/02
18
28245
Louise Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
128/01
19
19919
Dagmar Bjerre
Honum & Omegns Skytteforening
125/00
20
90487
Søren Thor Munkholm
Horne Skytteforening
120/00
Riffel, 200m - Klasse UÅ
1
47955
Signe Steffensen
Horne Skytteforening
150/10
2
35978
Claus Laumann Sindberg
Ballerup Skytteforening
150/04
3
98282
Kristine Rødsgaard Christensen
Jelling fS
149/08
4
126527
Björn Erik Friman
Ballerup Skytteforening
149/06
5
37275
Tobias Volck Hybholt
Ballerup Skytteforening
148/08
6
104165
Bjørn Bär
Grænseegnens Skytteforening
148/05
7
108184
Bjørn Olsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
148/04
8
91753
Peter Foght Christiansen
Samsø Skytteforening
147/08
9
88618
Anders Kurt Rødsgaard Christensen
Jelling fS
147/07
10
63279
Sara Brix Sivertsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
147/06
11
95177
Hans Byager
Jelling fS
147/06
12
17764
Rasmus Holst Andersen
Randers Skyttekreds
146/07
13
122163
Maria Andersen
Tingsted Skytteforening
146/04
14
124022
Sandra Hintze
Ornebjerg Skytteforening
146/04
15
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/03
16
99434
Kristian N. Koch
Nykøbing F. Skytteforening
145/09
17
122584
Kristian Hansen Brix
Esbjerg Skyttekreds
145/05
18
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
145/04
19
109282
Simone Lindhardt Carlsen
Tingsted Skytteforening
145/04
20
94220
Frederik Pedersen
Høng Skytteforening
144/02
21
84289
Nicolaj Bjørn Andersen
Ballerup Skytteforening
144/01
22
32994
Marc Pedersen
Nr. Snede & Omegns Skytteforening
143/04
23
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
143/03
24
98211
Andreas Ørgård Posniak Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
143/02
25
83267
Louise Fredsgaard Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
141/03
26
85492
Martin Jensen
Vodskov Skytteforening
141/01
27
90858
Lise Munter
Bullerup Skyttekreds
140/02
28
111560
Anders Røge
Holmegaard Skytteforening
136/01
29
115681
Martin Frederiksen
Østerlars Skytteforening
136/01
30
89816
Steffen Koefoed
Nyvest Skytteforening
128/00
Riffel, 200m - Klasse VS1
1
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
147/05
2
25978
Kim Mæng Ibsen
Ørre Skytteforening
146/03
3
62329
Jan O. Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
145/07
4
60025
Morten Kleffel Petersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
145/06
5
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
145/03
6
68949
Claus Bruun
Stege Ndr. Skytteforening
144/08
7
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
144/06
8
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
144/06
9
48025
Morten Laursen
Horne Skytteforening
144/04
10
35128
René Kristiansen
Ørre Skytteforening
144/04
11
22154
Allan Aagaard
Skive skytteforening
143/05
12
26495
Steffen Halfdan Olsen
Ballerup Skytteforening
143/03
13
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
143/03
14
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Samsø Skytteforening
143/01
15
28015
Hardy Larsen
Skive skytteforening
142/06
16
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
142/04
17
27987
Jan Thesbjerg
Skive skytteforening
141/05
18
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
141/02
19
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
140/04
20
62432
Bjarne Sørensen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
140/03
21
17311
Anders Secher
Ullerup Skytteforening, Give
138/03
Riffel, 200m - Klasse VS2
1
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
147/05
2
60716
Pernille Lohmann Mikkelsen
Greve Skytteforening
144/03
3
16485
Jeppe V. Kristensen
Aalborg Skyttekreds
144/02
4
28222
Michael Madsen
Boddum-Ydby Skytteforening
144/02
5
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
143/07
6
25211
Svend Bissø
Samsø Skytteforening
143/03
7
69466
Helle Kirstine Larsen
Ribe Skyttekreds
143/02
8
25297
Lasse Bertelsen
Samsø Skytteforening
142/02
9
27895
Lisbeth Philbert Larsen
Haderup Skytteforening
141/03
10
30183
Jon Baggesen
Haderup Skytteforening
141/02
11
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
140/03
12
54457
Mikael Green
Stege Ndr. Skytteforening
140/02
13
46704
Knud F. Hansen
Horne Skytteforening
139/04
14
43033
Christian Jakobsen
Aalborg Skyttekreds
139/03
15
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
138/04
16
41611
Bent P. Nielsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
138/03
17
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
137/03
18
126413
Jonas Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
137/02
19
55915
Lasse Rogert Pedersen
Stege Ndr. Skytteforening
137/01
20
30547
Knud Ejlersen
Ørre Skytteforening
136/02
21
25639
Carsten Hauge
Samsø Skytteforening
136/01
22
62454
Allan J. Asmussen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
135/03
23
21272
Daniel Vase
Honum & Omegns Skytteforening
134/02
24
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
132/02
25
20009
Jens Bo Laursen
Honum & Omegns Skytteforening
131/03
26
31260
Rikke Mæng Ibsen
Ørre Skytteforening
131/01
Riffel, 200m - Klasse VS3
1
16969
Morten Larsen
Aalborg Skyttekreds
144/03
2
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
140/03
3
57413
Morten Larsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
139/05
4
34301
Karsten Karstensen
Billund Skytteforening
138/04
5
69501
Birger Groesmeyer
Fløng-Hedehusene Skytteforening
137/02
6
19315
Peter Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
135/05
7
25354
Claus Jensen
Samsø Skytteforening
135/03
8
96841
Tim Mikkelsen
Ammitsbøl Sg&i
135/02
9
31184
Erik Madsen
Haderup Skytteforening
135/00
10
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
134/02
11
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
134/02
12
97938
Jesper Skovgaard
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
134/00
13
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
132/02
14
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
132/02
15
106690
Jørgen Kim Christensen
Hvidovre Skyttekreds
132/02
16
101878
René Møller Maciejewski
Østmøn Sg&i
132/01
17
29924
Carl Knudsen
Haderup Skytteforening
131/02
18
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
131/01
19
53422
Ib Henriksen
Maribo Skytteforening
131/00
20
130231
Anant Choubey
Hvidovre Skyttekreds
130/03
21
34585
Vagn Koch
Tørring Idrætsforening
130/01
22
34028
Egon Knudsen
Brørup Skyttekreds
129/03
23
60633
Claus Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
129/01
24
17356
Gitte Hansen
Randers Skyttekreds
129/01
25
115847
Søren Juul Møller
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
127/02
26
31359
Bent Mæng
Ørre Skytteforening
127/02
27
47395
Jesper Eckardt
Horne Skytteforening
127/01
28
69290
Benny Munk
Hvidovre Skyttekreds
126/02
29
62657
Lars Henrik Sørensen
Jørlunde Skytteforening
126/00
30
25202
Torben Ravn Kristensen
Samsø Skytteforening
122/00
31
27992
Jan Schmidt
Skive skytteforening
121/01
32
134295
Søren Stahl Jensen
Ribe Skyttekreds
119/00
33
34575
Nicolai Beier
Honum & Omegns Skytteforening
118/01
34
25565
Jens Jensen
Odder Skytteforening
116/00
Riffel, 200m - Klasse SE1
1
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
149/11
2
61799
Peter Hansen
Tuse Skytteforening
149/06
3
61327
Poul Henrik Brandt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
148/10
4
87542
Claus Frederiksen
Østmøn Sg&i
148/09
5
20681
Hans O. Hansen
Honum & Omegns Skytteforening
148/07
6
21701
Henning B. Clausen
Århus Riffelskytte klub
148/06
7
25728
Jørgen Mahler
Århus Riffelskytte klub
148/06
8
49642
Helge Larsen
Særslev Skytteforening
148/05
9
18368
Erik Andersen
Randers Skyttekreds
148/05
10
10518
Knud Jensen
Frederikshavn Skyttekreds
148/05
11
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
148/04
12
25323
Jenny Bissø
Samsø Skytteforening
147/06
13
53420
Johnny Johansson
Østmøn Sg&i
147/05
14
61312
Sven Holm Jensen
Nyvest Skytteforening
147/04
15
53166
Berrit Carlsen
Østmøn Sg&i
147/04
16
62500
Ole Gerner Olsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
147/03
17
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/07
18
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/07
19
33816
Knud Andersen
Jelling fS
146/05
20
10606
Bent Poulsen
Frederikshavn Skyttekreds
146/05
21
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
146/04
22
25302
Knud Møller
Samsø Skytteforening
146/03
23
62514
Michael Larsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
146/03
24
68928
Peter Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
146/03
25
54186
Tønnes Koch
Nykøbing F. Skytteforening
145/05
26
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
145/04
27
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
145/04
28
80547
Jens Peter Ladegaard
Jelling fS
145/02
29
49092
Jens E. Christensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
144/05
30
33790
Ove Laursen
Jelling fS
144/04
31
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
144/03
32
53054
Per Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
144/03
33
17325
Henning Lausten
Randers Skyttekreds
144/03
34
19511
Thomas Skræp Sørensen
Kjellerup Skytteforening
143/07
35
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
143/05
36
26133
Svend Borgbjerg
Århus Riffelskytte klub
143/05
37
21256
Einar Højsgård
Honum & Omegns Skytteforening
143/04
38
35072
Bodil Hansen
Ammitsbøl Sg&i
143/04
39
62319
Jens Erik Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
143/04
40
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
143/04
41
20954
Per Foght Christiansen
Samsø Skytteforening
143/03
42
10470
Ole Hans Madsen
Frederikshavn Skyttekreds
142/05
43
67459
Otto Reenberg
Hvidovre Skyttekreds
142/04
44
60777
Leif Mikkelsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
142/03
45
25390
Willy Hermansen
Odder Skytteforening
142/02
46
10462
Peter Møller
Frederikshavn Skyttekreds
141/04
47
23116
Jens Roland Jensen
Randers Skyttekreds
141/03
48
110371
Ove Guldager Pedersen
Særslev Skytteforening
141/02
49
20861
Vagn Åge Jørgensen
Honum & Omegns Skytteforening
141/02
50
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
140/02
51
25326
Jan O. Jørgensen
Samsø Skytteforening
139/01
52
24407
Vagn Mikkelsen
Århus Riffelskytte klub
139/01
53
49820
Poul Olsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
139/00
54
49486
Vang Jarl
Særslev Skytteforening
137/01
Riffel, 200m - Klasse SE2
1
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
148/04
2
63343
Flemming Walther
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
146/04
3
15404
Ole M. Nielsen
Ulsted Skytteforening
144/02
4
19466
Finn Karlsson
Ulbjerg Skytteforening
143/05
5
48293
Bent Ove Hansen
Horne Skytteforening
143/03
6
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
142/02
7
47932
Søren G. Pedersen
Horne Skytteforening
142/02
8
33414
Tove Secher
Ullerup Skytteforening, Give
141/01
9
59402
Torben Kaalund-Ramm
Ribe Skyttekreds
141/01
10
31719
Erik Paarup
Gjellerup Sdr. S G & I
140/04
11
33743
knud bonde
Jelling fS
140/01
12
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
138/04
13
112816
Bernhard Hansen
Særslev Skytteforening
138/03
14
58227
Johannes Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
138/03
15
41526
Mogens Hansen
Brørup Skyttekreds
138/01
16
55505
Jens Andersen
Ornebjerg Skytteforening
137/02
17
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
136/01
18
87993
Bente Hansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
135/01
19
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
134/04
20
55237
Frank H. H. Larsen
Østmøn Sg&i
134/03
21
17359
Finn Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
133/00
22
77569
Henning Dam
Skytteklubben DSB/ASF
132/02
23
56316
Per Lund Pedersen
Østmøn Sg&i
131/01
24
48256
Conni Helding Larsen
Horne Skytteforening
131/00
25
101762
Poul Erik Christensen
Horne Skytteforening
129/00
26
Greve Skytteforening
122/01
Riffel, 200m - Klasse VÅ1
1
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
150/10
1
111899
Thomas Høvelskov
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
150/10
3
54774
Max Pil
Nykøbing F. Skytteforening
149/10
4
46176
Karin Hansen
Sdr. Broby Skytteforening
149/10
5
106985
Lotte Bredahl
Frederikshavn Skyttekreds
149/08
6
54958
Carsten Klich
Nykøbing F. Skytteforening
148/09
7
53137
Hanne Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
148/08
8
69303
Anders Sode
Ballerup Skytteforening
148/08
9
43374
Allan Clausen
Skive skytteforening
148/07
10
Vester Hassing Skytteforening
148/07
11
47589
Keneth Hansen
Sdr. Broby Skytteforening
148/06
12
18178
Jonas Holst Andersen
Randers Skyttekreds
148/06
13
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
148/06
14
19654
Knud Erik Holm
Viborg Skytteforening
148/05
15
17339
Preben Chemnitz Hansen
Randers Skyttekreds
147/08
16
60330
Henning Sørensen
Gundsølille Sg&if
147/04
17
15485
Dennis Nielsen
Vodskov Skytteforening
147/04
18
82492
René Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
147/04
19
91098
Peder Nedergaard
Samsø Skytteforening
147/03
20
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
146/07
21
17330
Evan Jensen
Randers Skyttekreds
146/06
22
47442
Ulrich Andersen
Sdr. Broby Skytteforening
146/05
23
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
146/05
24
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
146/04
25
39794
Line Petermann Fabricius
Ribe Skyttekreds
146/04
26
105011
Mads Bendixen
Særslev Skytteforening
146/03
27
126135
Martin Osther
Brørup Skyttekreds
146/02
28
25221
Sanne Kristensen
Samsø Skytteforening
145/04
29
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
145/03
30
106628
Kim Lyng Knudsen
Viborg Skytteforening
144/07
31
112246
Anne Lise Herskind
Vodskov Skytteforening
144/05
32
76186
Ken Poulsen
Gundsølille Sg&if
144/04
33
40760
Wendy Petersen-Martin
Ribe Skyttekreds
143/02
34
55531
Gitte Larsen
Østmøn Sg&i
142/03
35
61080
Erik Ager Höy
Østerlars Skytteforening
142/03
36
122585
Ole Brix
Esbjerg Skyttekreds
141/04
37
25234
Pia Kleis
Samsø Skytteforening
141/04
38
60621
Henrik Zabel
Gundsølille Sg&if
138/04
39
71084
Ole Thy Christensen
Hellerup Skyde Selskab
135/02
40
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
124/00
Riffel, 200m - Klasse VÅ2
1
109668
Lena Thyssen Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
149/10
2
112325
Dorthe Vanggaard
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
149/07
3
70271
Ib Vejvad Hansen
Hvidovre Skyttekreds
149/03
4
126102
Mads Freiesleben
Nyvest Skytteforening
148/06
5
19550
Rasmus N. Fisker
Viborg Skytteforening
147/07
6
61619
Marianne Lamhauge
Gundsølille Sg&if
147/06
7
121953
Jens Peter Fischer
Ribe Skyttekreds
147/05
8
112872
Harald Herikstad
Tingsted Skytteforening
146/04
9
123096
Martin Lysdahl
Tørring Idrætsforening
146/02
10
43003
Eva Egeskov Rasmussen
Grænseegnens Skytteforening
145/06
11
96141
Allan Stryhn
Tingsted Skytteforening
145/05
12
130820
Hans Pedersen
Frederikshavn Skyttekreds
144/04
13
47448
Tom Vibæk
Sdr. Broby Skytteforening
144/04
14
19544
Rasmus Holm Pedersen
Viborg Skytteforening
144/03
15
92975
Gert Morthorst Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
144/03
16
112359
René L. Andersen
Kværndrup Idrætsforening
143/09
17
25362
Casper Buschbeck
Samsø Skytteforening
143/03
18
120785
John Bo Lyng
Randers Skyttekreds
143/03
19
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
143/00
20
61612
Poul Lamhauge
Gundsølille Sg&if
142/04
21
55698
Karsten Larsen
Østmøn Sg&i
142/00
22
134481
Søren Joel Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
141/03
23
47403
Jan Østergaard Andersen
Haarby Skytteforening
141/02
24
81648
Anders Langhorn
Frederikssund Skytteforening, IF1864
140/03
25
70439
Torben Jensen
Hellerup Skyde Selskab
140/01
26
95283
Laila Bjerre Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
139/05
27
55366
Svend Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
139/04
28
116970
John Andersen
Frederikshavn Skyttekreds
138/03
29
97524
Anders Byager
Jelling fS
138/02
30
61580
Carsten Christensen
Østerlars Skytteforening
136/02
31
116328
Benedicte Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
135/03
32
127632
Christian Iversen
Ornebjerg Skytteforening
135/00
33
84055
Torben Kristiansen
Holmegaard Skytteforening
132/02
34
130183
Kent Stoklund
Frederikshavn Skyttekreds
132/01
35
70267
Kim Nielsen
Hellerup Skyde Selskab
131/00
36
134870
Esben Hjorth Jensen
Ballerup Skytteforening
129/00
37
43359
Jytte Clausen
Grænseegnens Skytteforening
128/02
38
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
128/00
39
31129
Jørn Termansen
Karup Skytteforening
126/01
40
47682
Bent Hansen
Sdr. Broby Skytteforening
119/00
41
125469
Birthe Kristoffersen
Nyvest Skytteforening
116/00
42
91804
Morten Jensen
Slagelse Skytteforening
113/00
43
41561
Jesper K. Pedersen
Brørup Skyttekreds
110/00
Riffel, 200m - Klasse FRI
1
112640
Magnus Degenkolv
Randers Skyttekreds
148/07
Til toppen