| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 199/00
1 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 199/00
3 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 198/00
3 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 198/00
5 109646 Hans Christian Olsen Viborg Skytteforening 197/00
5 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 197/00
5 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 197/00
8 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
9 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 195/00
10 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
11 116477 Carola Kramer Ikast Skytteforening 192/00
12 104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening 186/00

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 198/00
2 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 197/00
2 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
4 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 196/00
4 126238 Mads Thomsen Viborg Skytteforening 196/00
4 130751 Lau Alsbjerg Hem Skytteforening 196/00
4 122494 Jan Dissing Madsen Skive skytteforening 196/00
8 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 195/00
8 129387 Christoph Viller Karup Skytteforening 195/00
10 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 194/00
10 127135 Ina Cecilie Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
10 125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
13 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/00
13 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds 193/00
13 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
16 111077 Lucas Højmark Ørre Skytteforening, 191/00
16 127276 Jesper John Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
18 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 190/00
18 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 190/00
20 113001 Mikkel Jepsen Hem Skytteforening 187/00
21 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 186/00
22 118433 Andreas Chernookov Arnborg Idrætsforening 183/00
23 126237 Simon Greve Viborg Skytteforening 176/00

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 116481 Laura Thyssen Ikast Skytteforening 197/00
1 131011 Andreas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
3 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 195/00
4 132815 Lucas Staal Viborg Skytteforening 194/00
4 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 194/00
6 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 193/00
6 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 193/00
8 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 192/00
8 134317 Jacob Larsen Skive skytteforening 192/00
8 132410 Mathias Lægsgaard Søndergaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
11 131019 Sebastian Villumsen Viborg Skytteforening 191/00
11 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 191/00
11 132816 Magnus Staal Viborg Skytteforening 191/00
11 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 191/00
11 113589 Anna Brasen Hem Skytteforening 191/00
11 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 191/00
17 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 190/00
17 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 190/00
17 130755 Marcus T. Sørensen Hem Skytteforening 190/00
20 129955 Nikolaj Gråkjær Egebæk Ørre Skytteforening, 189/00
20 127054 Frederik Bjerregaard Ørre Skytteforening, 189/00
20 130748 Gustav Gregers Krogh Hem Skytteforening 189/00
23 134328 Bjarke Wilkens Skals Skytteforening 188/00
23 127644 Lukas Moesgaard Petersen Silkeborg Skyttekreds 188/00
23 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 188/00
26 122764 Rasmus Glud Karup Skytteforening 187/00
26 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 187/00
26 126611 Kalle Broch Kristensen Skive skytteforening 187/00
29 131603 Theis Possekel Karup Skytteforening 186/00
29 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 186/00
29 132471 Christian Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 186/00
29 134421 Marius Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 186/00
33 130758 Bjarke Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 185/00
33 134419 Marissa Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 185/00
33 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 185/00
36 130211 Mathilde Nielsen Ikast Skytteforening 184/00
36 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 184/00
36 132349 Magnus M. Kirk Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
39 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 182/00
39 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 182/00
39 129090 Mathias Gjerulff Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 182/00
42 133138 Laura Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 181/00
42 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 181/00
42 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00
45 134542 Helene Grubbe Andersen Skals Skytteforening 180/00
45 132818 Viktor Brøndum Laursen Viborg Skytteforening 180/00
47 130098 Søren Christiansen Skals Skytteforening 179/00
47 130753 Mikkel Dahl Andersen Hem Skytteforening 179/00
47 134416 Laust Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 179/00
50 125224 Jonas Bertelsen Møldrup Skytteforening 178/00
50 134327 Andreas Willumsen Skals Skytteforening 178/00
50 134147 Kirstine K. Lauritsen Ikast Skytteforening 178/00
50 118431 Leander Storm Jensen Arnborg Idrætsforening 178/00
50 134499 Sigurd Pedersen Viborg Skytteforening 178/00
55 130843 Jacob Overgaard Ørre Skytteforening, 177/00
55 134645 Kristian Egebæk Ørre Skytteforening, 177/00
55 130533 Frederik Emil Munck Østergaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 177/00
58 116476 Mikkel Kramer Ikast Skytteforening 176/00
58 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 176/00
58 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 176/00
58 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 176/00
58 134653 Thomas Bach Hougaard Viborg Skytteforening 176/00
63 134418 Hjalte Lysdal Heinze Sejs-Svejbæk Skytteforening 175/00
64 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 174/00
65 126954 Mads Gade Skals Skytteforening 171/00
66 133654 Emil Skeldal Ritz Ørre Skytteforening, 170/00
66 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 170/00
66 130201 Andreas Hesselbjerg Sørensen Skive skytteforening 170/00
69 134548 Markus Miland Karlsen Karup Skytteforening 168/00
70 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 166/00
71 131831 Frederik Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 165/00
71 130757 Noah Ejsing Dalsgaard Hem Skytteforening 165/00
73 130714 Lasse Rykær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 163/00
74 130039 Kresten Sønderby Lauritsen Ikast Skytteforening 162/00
75 134644 Rasmus Fihl Ørre Skytteforening, 161/00
76 130222 Mads Munder Bach Skals Skytteforening 157/00
77 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 156/00
78 132925 Frederik Søndergaard Ikast Skytteforening 155/00
79 134492 Christian Dahl Laugesen Hem Skytteforening 151/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 200/00
1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 200/00
1 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 200/00
4 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 199/00
4 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 199/00
4 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 199/00
7 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 197/00
7 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 197/00
9 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 195/00
10 123606 Celina Dalsgaard Ørre Skytteforening, 193/00
11 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 189/00

Riffel, 50m - Klasse J2

1 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 198/00
1 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 198/00
3 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
4 108003 Eva Bundgaard Jacobsen Skive skytteforening 195/00
4 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
6 107458 Daniel Hochland Andersen Viborg Skytteforening 194/00
7 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 191/00
8 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening, 190/00
9 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 189/00
10 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 188/00
11 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 187/00
12 116490 Katrine Gade Skals Skytteforening 186/00
13 107157 Niklas Bossow Torp Hem Skytteforening 185/00
14 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 181/00
15 111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/00

Riffel, 50m - Klasse US1

1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 200/00
2 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 199/00
3 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 196/00
4 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 195/00
5 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/00
6 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse US2

1 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 191/00
2 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
3 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 184/00
4 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 180/00
5 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 179/00
6 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 177/00
7 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 176/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ1

1 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 199/00
1 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/00
1 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/00
4 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00

Riffel, 50m - Klasse UÅ2

1 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, 198/00
2 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 197/00
3 93421 Mathias A Madsen Kjellerup Skytteforening 196/00
4 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 189/00
5 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 185/00

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 199/00
2 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 197/00
3 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 195/00
3 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 195/00
5 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 194/00
6 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 193/00
7 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 195/00
2 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 194/00
3 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 193/00
4 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 191/00
5 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 190/00
6 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
7 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 184/00
7 21962 Ann-Kirstine Larsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
9 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening 181/00

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 193/00
2 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 190/00
3 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 189/00
4 21329 Benjamin Brown Karup Skytteforening 187/00
4 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 187/00
4 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 187/00
4 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 187/00
8 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 182/00
9 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00
10 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 180/00
11 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 179/00
12 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 177/00
12 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 177/00
14 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 176/00
15 111907 Kaj E. Nielsen Kjellerup Skytteforening 164/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/00
1 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
3 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 199/00
3 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 199/00
5 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 198/00
5 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 198/00
7 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 197/00
7 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening 197/00
9 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 195/00
9 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 195/00
9 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 195/00
12 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 194/00
12 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 194/00
14 21910 Arne Olesen Silkeborg Skyttekreds 193/00
15 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 194/00
1 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening 194/00
3 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 193/00
4 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 191/00
5 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 189/00
5 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 189/00
5 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 189/00
5 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 189/00
9 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 188/00
9 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 188/00
11 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 185/00
12 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 181/00
13 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 177/00
14 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 174/00
15 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 173/00
16 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 164/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
2 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 199/00
2 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 199/00
2 106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening 199/00
5 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 198/00
5 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 198/00
5 90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening 198/00
8 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 197/00
8 93618 Henrik Linde Barrith Kjellerup Skytteforening 197/00
8 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 197/00
8 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 197/00
12 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 196/00
13 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 194/00
13 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
15 115323 Niels Kvorning Viborg Skytteforening 193/00
16 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 199/00
1 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 199/00
3 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 197/00
3 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
5 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 196/00
5 105346 Claus Thomsen Skive skytteforening 196/00
7 107643 Allan G. Nielsen Skals Skytteforening 195/00
7 134558 Søren Sørensen Skive skytteforening 195/00
7 134420 Peter Johansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 195/00
10 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 194/00
11 19459 Henning Lassen Viborg Skytteforening 193/00
12 134402 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 192/00
12 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening, 192/00
12 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 192/00
12 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 192/00
12 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
17 130223 Kenneth Elkjær Skals Skytteforening 191/00
18 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening, 190/00
19 132177 Morten Lund Jensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00
20 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 184/00
21 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 183/00
22 31756 Bo Udby Andersen Gjellerup Sdr. S G & I 181/00
23 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 178/00
23 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 178/00
25 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 174/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening 197/00
2 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 195/00
3 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 193/00
3 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 193/00
5 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 192/00
5 12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening 192/00
5 31334 Hans Erik Dörr Kjellerup Skytteforening 192/00
8 134417 Trine Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 191/00
9 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 190/00
9 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 190/00
9 32792 Christian Gregersen Arnborg Idrætsforening 190/00
9 134507 Gunnar Duelund Viborg Skytteforening 190/00
9 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 190/00
14 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening 188/00
15 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 186/00
16 122633 Thomas Ørum Blaabjerg Skals Skytteforening 175/00
17 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 172/00
18 107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening 162/00

Til toppen