Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
Tilmelding | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
DGI Sønderjylland Volleyball 2018-19 - før jul
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Bemærkninger
Pulje oversigt
Tilmelding
Pulje 1 Herre
Vojens herre
-
Haderslev (åben) 1 1
-
Aaig 1
-
Nr. Bjært S. IF
-
Hammelev SUF
Pulje 2 Åben/Mic c
Haderslev (åben) 1 2
-
Arnum
-
Bolderslev/volle
-
Agerskov 1
Pulje 3 Åben/Mix B
LiF - Volley
-
Løgumkloster
-
Vojens (åben C)
-
Askov/malt UI
-
Haderslev (åben) 1 3
Pulje 4 Åben/Mix B
TSV-75 Mix BC
-
Aaig 2
-
Løjt IF (mix)
-
Sønderborg (mix)
-
Agerskov 2
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=95997
Komplet kampprogram
Tilmelding
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
696506
Mandag
22-10-18
Haderslev (åben) 1 1
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Arena Aabenraa
2 - 0
(50 - 45)
696508
Mandag
22-10-18
Aaig 1
-
Haderslev (åben) 1 1
Spillested
Arena Aabenraa
2 - 1
(61 - 59)
696505
Mandag
22-10-18
19:00
Aaig 1
-
Vojens herre
Spillested
Arena Aabenraa
0 - 2
(38 - 50)
696635
Mandag
22-10-18
19:00
Løjt IF (mix)
-
Aaig 2
Spillested
Løjt Hallen
1 - 2
(56 - 59)
696636
Mandag
22-10-18
19:00
TSV-75 Mix BC
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Løjt Hallen
0 - 2
(29 - 50)
696637
Mandag
22-10-18
20:00
Aaig 2
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Løjt Hallen
2 - 1
(59 - 52)
696638
Mandag
22-10-18
20:00
Løjt IF (mix)
-
TSV-75 Mix BC
Spillested
Løjt Hallen
2 - 0
(50 - 21)
696507
Mandag
22-10-18
20:00
Vojens herre
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Arena Aabenraa
0 - 2
(34 - 50)
696528
Torsdag
25-10-18
20:00
Askov/malt UI
-
Løgumkloster
Spillested
Askov/Malt Stadion
2 - 1
(59 - 58)
696529
Torsdag
25-10-18
20:45
Løgumkloster
-
LiF - Volley
Spillested
Askov/Malt Stadion
2 - 1
(62 - 40)
696530
Torsdag
25-10-18
21:30
LiF - Volley
-
Askov/malt UI
Spillested
Askov/Malt Stadion
1 - 2
(51 - 65)
696525
Onsdag
31-10-18
20:00
Haderslev (åben) 1 3
-
LiF - Volley
Spillested
Favrdal Hallen
1 - 2
(52 - 61)
696657
Onsdag
31-10-18
20:00
Agerskov 1
-
Arnum
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
2 - 0
(50 - 23)
696655
Onsdag
31-10-18
20:00
Bolderslev/volle
-
Agerskov 1
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
0 - 2
(30 - 50)
696656
Onsdag
31-10-18
20:45
Arnum
-
Haderslev (åben) 1 2
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
2 - 0
(50 - 39)
696658
Onsdag
31-10-18
20:45
Haderslev (åben) 1 2
-
Bolderslev/volle
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
0 - 2
(22 - 50)
696526
Onsdag
31-10-18
20:45
LiF - Volley
-
Askov/malt UI
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(36 - 50)
696527
Onsdag
31-10-18
21:30
Askov/malt UI
-
Haderslev (åben) 1 3
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 38)
696639
Mandag
05-11-18
19:00
Aaig 2
-
TSV-75 Mix BC
Spillested
Arena Aabenraa
2 - 0
(50 - 14)
696640
Mandag
05-11-18
19:00
Agerskov 2
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Arena Aabenraa
0 - 2
(37 - 50)
696641
Mandag
05-11-18
20:00
Agerskov 2
-
Aaig 2
Spillested
Arena Aabenraa
1 - 2
(50 - 62)
696642
Mandag
05-11-18
20:00
Sønderborg (mix)
-
TSV-75 Mix BC
Spillested
Arena Aabenraa
2 - 0
(50 - 35)
696531
Torsdag
08-11-18
20:00
Løgumkloster
-
Vojens (åben C)
Spillested
Klosterhallerne
2 - 1
(57 - 47)
696532
Torsdag
08-11-18
20:45
Vojens (åben C)
-
Haderslev (åben) 1 3
Spillested
Klosterhallerne
1 - 2
(58 - 59)
696533
Torsdag
08-11-18
21:30
Haderslev (åben) 1 3
-
Løgumkloster
Spillested
Klosterhallerne
0 - 2
(35 - 50)
696510
Mandag
12-11-18
Hammelev SUF
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Vojens Hallerne
0 - 2
(37 - 50)
696512
Mandag
12-11-18
Nr. Bjært S. IF
-
Haderslev (åben) 1 1
Spillested
Vojens Hallerne
1 - 2
(61 - 53)
696509
Mandag
12-11-18
19:00
Vojens herre
-
Haderslev (åben) 1 1
Spillested
Vojens Hallerne
2 - 1
(64 - 53)
696534
Mandag
12-11-18
19:00
Vojens (åben C)
-
Haderslev (åben) 1 3
Spillested
Vojens Hallerne
0 - 2
(19 - 50)
696535
Mandag
12-11-18
19:45
Haderslev (åben) 1 3
-
LiF - Volley
Spillested
Vojens Hallerne
2 - 1
(60 - 55)
696511
Mandag
12-11-18
20:00
Hammelev SUF
-
Vojens herre
Spillested
Vojens Hallerne
2 - 0
(52 - 43)
696536
Mandag
12-11-18
20:45
LiF - Volley
-
Vojens (åben C)
Spillested
Vojens Hallerne
2 - 1
(72 - 70)
696659
Tirsdag
13-11-18
19:00
Arnum
-
Bolderslev/volle
Spillested
Arnum Skole
1 - 2
(56 - 59)
696661
Tirsdag
13-11-18
19:00
Bolderslev/volle
-
Haderslev (åben) 1 2
Spillested
Arnum Skole
0 - 3
(36 - 50)
696662
Tirsdag
13-11-18
19:45
Agerskov 1
-
Arnum
Spillested
Arnum Skole
2 - 1
(50 - 40)
696660
Tirsdag
13-11-18
19:45
Haderslev (åben) 1 2
-
Agerskov 1
Spillested
Arnum Skole
2 - 1
(55 - 51)
696643
Mandag
19-11-18
19:00
Agerskov 2
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Tønder Hallerne
2 - 1
(50 - 23)
696644
Mandag
19-11-18
19:00
TSV-75 Mix BC
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Tønder Hallerne
0 - 3
(24 - 50)
696645
Mandag
19-11-18
20:00
Agerskov 2
-
TSV-75 Mix BC
Spillested
Tønder Hallerne
2 - 1
(50 - 22)
696646
Mandag
19-11-18
20:00
Løjt IF (mix)
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Tønder Hallerne
2 - 1
(50 - 40)
696514
Onsdag
21-11-18
Haderslev (åben) 1 1
-
Aaig 1
Spillested
Favrdal Hallen
1 - 2
(59 - 57)
696516
Onsdag
21-11-18
Aaig 1
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(40 - 50)
696513
Onsdag
21-11-18
20:00
Hammelev SUF
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(42 - 50)
696515
Onsdag
21-11-18
21:00
Hammelev SUF
-
Haderslev (åben) 1 1
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 45)
696663
Onsdag
28-11-18
19:00
Agerskov 1
-
Haderslev (åben) 1 2
Spillested
Agerskovhallen
2 - 0
(50 - 35)
696665
Onsdag
28-11-18
19:00
Haderslev (åben) 1 2
-
Arnum
Spillested
Agerskovhallen
0 - 2
(35 - 50)
696666
Onsdag
28-11-18
19:45
Bolderslev/volle
-
Agerskov 1
Spillested
Agerskovhallen
0 - 2
(31 - 50)
696664
Onsdag
28-11-18
19:45
Arnum
-
Bolderslev/volle
Spillested
Agerskovhallen
0 - 2
(34 - 50)
696647
Torsdag
29-11-18
19:00
Aaig 2
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
2 - 1
(65 - 52)
696648
Torsdag
29-11-18
19:00
Løjt IF (mix)
-
Agerskov 2
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
2 - 1
(56 - 57)
696649
Torsdag
29-11-18
20:00
Agerskov 2
-
Aaig 2
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
0 - 2
(38 - 50)
696650
Torsdag
29-11-18
20:00
Sønderborg (mix)
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
2 - 1
(62 - 52)
696537
Torsdag
29-11-18
20:00
Askov/malt UI
-
Vojens (åben C)
Spillested
Askov/Malt Stadion
2 - 0
(50 - 42)
696538
Torsdag
29-11-18
20:45
Vojens (åben C)
-
Løgumkloster
Spillested
Askov/Malt Stadion
1 - 2
(62 - 65)
696539
Torsdag
29-11-18
21:30
Løgumkloster
-
Askov/malt UI
Spillested
Askov/Malt Stadion
0 - 2
(48 - 52)
696518
Mandag
03-12-18
Aaig 1
-
Hammelev SUF
Spillested
Vojens Hallerne
1 - 2
(63 - 63)
696520
Mandag
03-12-18
Nr. Bjært S. IF
-
Aaig 1
Spillested
Vojens Hallerne
1 - 2
(53 - 53)
696517
Mandag
03-12-18
19:00
Vojens herre
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Vojens Hallerne
1 - 2
(48 - 59)
696519
Mandag
03-12-18
20:00
Hammelev SUF
-
Vojens herre
Spillested
Vojens Hallerne
2 - 0
(50 - 37)
696541
Onsdag
05-12-18
Askov/malt UI
-
Haderslev (åben) 1 3
Spillested
Kliplev Hallen
1 - 2
(55 - 51)
696543
Onsdag
05-12-18
Vojens (åben C)
-
Askov/malt UI
Spillested
Kliplev Hallen
2 - 0
(50 - 40)
696540
Onsdag
05-12-18
19:00
LiF - Volley
-
Vojens (åben C)
Spillested
Kliplev Hallen
2 - 1
(62 - 48)
696542
Onsdag
05-12-18
20:00
Haderslev (åben) 1 3
-
Løgumkloster
Spillested
Kliplev Hallen
0 - 2
(37 - 50)
696544
Onsdag
05-12-18
21:00
Løgumkloster
-
LiF - Volley
Spillested
Kliplev Hallen
1 - 2
(63 - 59)
696524
Tirsdag
11-12-18
Aaig 1
-
Vojens herre
Spillested
Hammelevhallen
696522
Tirsdag
11-12-18
Hammelev SUF
-
Aaig 1
Spillested
Hammelevhallen
0 - 2
(37 - 50)
696521
Tirsdag
11-12-18
20:00
Vojens herre
-
Haderslev (åben) 1 1
Spillested
Hammelevhallen
696523
Tirsdag
11-12-18
21:00
Haderslev (åben) 1 1
-
Hammelev SUF
Spillested
Hammelevhallen
0 - 2
(44 - 51)
696651
Onsdag
12-12-18
19:00
Aaig 2
-
TSV-75 Mix BC
Spillested
Agerskovhallen
696652
Onsdag
12-12-18
19:00
Agerskov 2
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Agerskovhallen
696653
Onsdag
12-12-18
20:00
TSV-75 Mix BC
-
Agerskov 2
Spillested
Agerskovhallen
696654
Onsdag
12-12-18
20:00
Løjt IF (mix)
-
Aaig 2
Spillested
Agerskovhallen
Til toppen