Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
Tilmeldings efter jul | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
DGI Sønderjylland Volleyball 2018/19 - efter jul
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Bemærkninger
Pulje oversigt
Tilmeldings efter jul
Pulje 1 Herre
Vojens herre
-
Aaig 1
-
Hammelev SUF
-
Nr. Bjært S. IF
-
Haderslev Herre
Pulje 2 Åben/Mix C
Arnum
-
Bolderslev/volle
-
Agerskov 1
-
Haderslev Mix C (åben)
-
TSV-75 Mix C
Pulje 3 Åben/Mix B
Aaig 2
-
Askov/malt UI
-
Agerskov 2
-
Løgumkloster
-
Haderslev Mix B (åben)
Pulje 4 Åben/Mix B
Vojens (åben C)
-
LiF - Volley
-
Sønderborg (mix)
-
Løjt IF (mix)
-
Haderslev Volleyball Klub
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=95998
Komplet kampprogram
Tilmeldings efter jul
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
715400
Tirsdag
15-01-19
19:30
Nr. Bjært S. IF
-
Vojens herre
Spillested
Hammelevhallen
2 - 1
(64 - 48)
715401
Tirsdag
15-01-19
19:30
Hammelev SUF
-
Aaig 1
Spillested
Hammelevhallen
0 - 3
(38 - 50)
715402
Tirsdag
15-01-19
20:15
Hammelev SUF
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Hammelevhallen
2 - 1
(60 - 62)
715403
Tirsdag
15-01-19
20:15
Aaig 1
-
Vojens herre
Spillested
Hammelevhallen
2 - 1
(50 - 28)
715471
Onsdag
16-01-19
19:00
Agerskov 2
-
Løgumkloster
Spillested
Agerskovhallen
2 - 1
(55 - 55)
715472
Onsdag
16-01-19
19:00
Haderslev Mix B (åben)
-
Askov/malt UI
Spillested
Agerskovhallen
2 - 1
(50 - 25)
715473
Onsdag
16-01-19
19:45
Askov/malt UI
-
Aaig 2
Spillested
Agerskovhallen
0 - 3
(13 - 50)
715474
Onsdag
16-01-19
19:45
Løgumkloster
-
Haderslev Mix B (åben)
Spillested
Agerskovhallen
2 - 1
(50 - 34)
715475
Onsdag
16-01-19
20:30
Aaig 2
-
Agerskov 2
Spillested
Agerskovhallen
2 - 1
(61 - 49)
715436
Tirsdag
22-01-19
19:00
Arnum
-
Haderslev Mix C (åben)
Spillested
Arnum hallen
2 - 1
(50 - 34)
715437
Tirsdag
22-01-19
19:00
Agerskov 1
-
TSV-75 Mix C
Spillested
Arnum hallen
1 - 2
(57 - 54)
715438
Tirsdag
22-01-19
19:45
Haderslev Mix C (åben)
-
TSV-75 Mix C
Spillested
Arnum hallen
0 - 3
(36 - 50)
715439
Tirsdag
22-01-19
19:45
Arnum
-
Agerskov 1
Spillested
Arnum hallen
1 - 2
(54 - 59)
715459
Onsdag
23-01-19
20:00
Haderslev Mix B (åben)
-
Aaig 2
Spillested
Favrdal Hallen
1 - 2
(50 - 66)
715460
Onsdag
23-01-19
20:45
Aaig 2
-
Agerskov 2
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(51 - 31)
715461
Onsdag
23-01-19
21:30
Agerskov 2
-
Haderslev Mix B (åben)
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 37)
715416
Torsdag
24-01-19
19:00
Sønderborg (mix)
-
LiF - Volley
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
2 - 1
(50 - 50)
715417
Torsdag
24-01-19
19:00
Løjt IF (mix)
-
Vojens (åben C)
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
2 - 0
(50 - 39)
715418
Torsdag
24-01-19
20:00
LiF - Volley
-
Vojens (åben C)
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
2 - 0
(50 - 39)
715419
Torsdag
24-01-19
20:00
Sønderborg (mix)
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Alssundgymnasiet Sønderborg
0 - 2
(28 - 50)
715462
Mandag
04-02-19
19:00
Aaig 2
-
Løgumkloster
Spillested
Arena Aabenraa
3 - 0
(52 - 27)
715404
Mandag
04-02-19
19:00
Hammelev SUF
-
Aaig 1
Spillested
Vojens hallerne
2 - 0
(50 - 43)
715405
Mandag
04-02-19
19:00
Vojens herre
-
Haderslev Herre
Spillested
Vojens hallerne
2 - 0
(50 - 39)
715406
Mandag
04-02-19
19:45
Hammelev SUF
-
Vojens herre
Spillested
Vojens hallerne
1 - 2
(57 - 56)
715407
Mandag
04-02-19
19:45
Haderslev Herre
-
Aaig 1
Spillested
Vojens hallerne
2 - 0
(50 - 32)
715463
Mandag
04-02-19
19:45
Løgumkloster
-
Askov/malt UI
Spillested
Arena Aabenraa
1 - 2
(57 - 62)
715464
Mandag
04-02-19
20:30
Askov/malt UI
-
Aaig 2
Spillested
Arena Aabenraa
0 - 2
(36 - 50)
715440
Onsdag
06-02-19
18:00
Haderslev Mix C (åben)
-
Agerskov 1
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(18 - 50)
715441
Onsdag
06-02-19
18:00
Bolderslev/volle
-
TSV-75 Mix C
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 41)
715442
Onsdag
06-02-19
18:45
Bolderslev/volle
-
Haderslev Mix C (åben)
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 35)
715443
Onsdag
06-02-19
18:45
TSV-75 Mix C
-
Agerskov 1
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(43 - 50)
715420
Onsdag
06-02-19
19:00
LiF - Volley
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Kliplev Hallen
0 - 2
(24 - 50)
715421
Onsdag
06-02-19
19:00
Haderslev Volleyball Klub
-
Vojens (åben C)
Spillested
Kliplev Hallen
0 - 2
(34 - 50)
715422
Onsdag
06-02-19
20:00
Haderslev Volleyball Klub
-
LiF - Volley
Spillested
Kliplev Hallen
2 - 0
(52 - 45)
715423
Onsdag
06-02-19
20:00
Vojens (åben C)
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Kliplev Hallen
0 - 2
(33 - 50)
715424
Mandag
18-02-19
19:00
Haderslev Volleyball Klub
-
Vojens (åben C)
Spillested
Løjt Hallen
0 - 2
(26 - 50)
715425
Mandag
18-02-19
19:00
Løjt IF (mix)
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Løjt Hallen
2 - 0
(53 - 43)
715426
Mandag
18-02-19
20:00
Haderslev Volleyball Klub
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Løjt Hallen
1 - 2
(45 - 58)
715427
Mandag
18-02-19
20:00
Sønderborg (mix)
-
Vojens (åben C)
Spillested
Løjt Hallen
2 - 0
(50 - 41)
715444
Onsdag
20-02-19
19:00
Bolderslev/volle
-
TSV-75 Mix C
Spillested
Agerskovhallen
715445
Onsdag
20-02-19
19:00
Agerskov 1
-
Arnum
Spillested
Agerskovhallen
715446
Onsdag
20-02-19
19:45
Bolderslev/volle
-
Agerskov 1
Spillested
Agerskovhallen
715447
Onsdag
20-02-19
19:45
Arnum
-
TSV-75 Mix C
Spillested
Agerskovhallen
715456
Torsdag
21-02-19
20:00
Askov/malt UI
-
Agerskov 2
Spillested
Klubhuset I Askov
2 - 0
715457
Torsdag
21-02-19
20:45
Agerskov 2
-
Haderslev Mix B (åben)
Spillested
Klubhuset I Askov
0 - 2
715458
Torsdag
21-02-19
21:30
Haderslev Mix B (åben)
-
Askov/malt UI
Spillested
Klubhuset I Askov
1 - 2
(47 - 57)
715428
Mandag
04-03-19
19:00
LiF - Volley
-
Vojens (åben C)
Spillested
Vojens hallerne
0 - 2
(34 - 50)
715429
Mandag
04-03-19
19:00
Sønderborg (mix)
-
Haderslev Volleyball Klub
Spillested
Vojens hallerne
2 - 0
(50 - 34)
715448
Mandag
04-03-19
19:00
Haderslev Mix C (åben)
-
TSV-75 Mix C
Spillested
Tønder Hallerne
2 - 1
(57 - 44)
715449
Mandag
04-03-19
19:00
Arnum
-
Bolderslev/volle
Spillested
Tønder Hallerne
2 - 0
(50 - 37)
715450
Mandag
04-03-19
19:45
Bolderslev/volle
-
Haderslev Mix C (åben)
Spillested
Tønder Hallerne
0 - 2
(41 - 50)
715451
Mandag
04-03-19
19:45
TSV-75 Mix C
-
Arnum
Spillested
Tønder Hallerne
1 - 2
(61 - 65)
715430
Mandag
04-03-19
20:00
Haderslev Volleyball Klub
-
LiF - Volley
Spillested
Vojens hallerne
0 - 2
(34 - 50)
715431
Mandag
04-03-19
20:00
Vojens (åben C)
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Vojens hallerne
2 - 0
(50 - 34)
715468
Onsdag
06-03-19
20:00
Haderslev Mix B (åben)
-
Løgumkloster
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 35)
715469
Onsdag
06-03-19
20:45
Løgumkloster
-
Aaig 2
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(36 - 50)
715470
Onsdag
06-03-19
21:30
Aaig 2
-
Haderslev Mix B (åben)
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 38)
715408
Mandag
11-03-19
19:00
Nr. Bjært S. IF
-
Aaig 1
Spillested
Arena Aabenraa
2 - 1
(63 - 52)
715409
Mandag
11-03-19
19:00
Haderslev Herre
-
Hammelev SUF
Spillested
Arena Aabenraa
2 - 0
(50 - 37)
715410
Mandag
11-03-19
19:45
Hammelev SUF
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Arena Aabenraa
1 - 2
(58 - 61)
715411
Mandag
11-03-19
19:45
Aaig 1
-
Haderslev Herre
Spillested
Arena Aabenraa
0 - 2
(39 - 50)
715452
Onsdag
20-03-19
20:00
Haderslev Mix C (åben)
-
Agerskov 1
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
0 - 2
(36 - 50)
715453
Onsdag
20-03-19
20:00
Bolderslev/volle
-
Arnum
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
2 - 1
(61 - 58)
715432
Onsdag
20-03-19
20:00
LiF - Volley
-
Løjt IF (mix)
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(37 - 50)
715433
Onsdag
20-03-19
20:00
Haderslev Volleyball Klub
-
Sønderborg (mix)
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(26 - 50)
715454
Onsdag
20-03-19
20:45
Agerskov 1
-
Bolderslev/volle
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
2 - 0
(50 - 24)
715455
Onsdag
20-03-19
20:45
Arnum
-
Haderslev Mix C (åben)
Spillested
Bolderslev Fritidscenter
2 - 1
(66 - 55)
715434
Onsdag
20-03-19
21:00
Løjt IF (mix)
-
Haderslev Volleyball Klub
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 1
(61 - 47)
715435
Onsdag
20-03-19
21:00
Sønderborg (mix)
-
LiF - Volley
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 36)
715465
Torsdag
21-03-19
20:00
Løgumkloster
-
Askov/malt UI
Spillested
Klosterhallerne
2 - 0
(50 - 32)
715466
Torsdag
21-03-19
20:45
Askov/malt UI
-
Agerskov 2
Spillested
Klosterhallerne
0 - 2
(38 - 50)
715467
Torsdag
21-03-19
21:30
Agerskov 2
-
Løgumkloster
Spillested
Klosterhallerne
0 - 2
(37 - 50)
715412
Tirsdag
26-03-19
19:30
Nr. Bjært S. IF
-
Vojens herre
Spillested
Hammelevhallen
1 - 2
(51 - 62)
715413
Tirsdag
26-03-19
19:30
Hammelev SUF
-
Haderslev Herre
Spillested
Hammelevhallen
1 - 2
(50 - 59)
715414
Tirsdag
26-03-19
20:15
Vojens herre
-
Hammelev SUF
Spillested
Hammelevhallen
2 - 1
(62 - 51)
715415
Tirsdag
26-03-19
20:15
Haderslev Herre
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Hammelevhallen
2 - 1
(63 - 59)
715396
Mandag
01-04-19
19:00
Haderslev Herre
-
Nr. Bjært S. IF
Spillested
Favrdal Hallen
1 - 2
(56 - 63)
715397
Mandag
01-04-19
19:00
Vojens herre
-
Aaig 1
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(29 - 50)
715398
Mandag
01-04-19
20:00
Nr. Bjært S. IF
-
Aaig 1
Spillested
Favrdal Hallen
0 - 2
(35 - 50)
715399
Mandag
01-04-19
20:00
Haderslev Herre
-
Vojens herre
Spillested
Favrdal Hallen
2 - 0
(50 - 37)
Til toppen