| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 90517 Daniel Jensen Holsted Skyttekreds 171/00 171/00 342/00

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 189/02 185/01 374/03

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/15
2 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/14
3 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 200/10
4 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 200/07
5 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 199/11

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 130929 Caroline Maj Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening 198/08
2 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening 197/09
3 130618 Magnus Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 196/04
4 132396 Mikkeline Vibe Christensen Helle Skytteforening 196/03
5 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 196/02
6 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 195/07
6 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 195/07
8 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 195/06
8 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 195/06
8 127421 Christian Gudtman Holsted Skyttekreds 195/06
11 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 195/05
12 133380 Erik Krog Hundebøll Helle Skytteforening 194/05
13 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 194/04
13 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/04
15 130369 Frederik Bundgaard Dam Helle Skytteforening 193/03
16 110180 Kasper Lund Pedersen Alslev Skytteforening 193/01
17 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 189/01
18 123507 Katrine Lund Pedersen Alslev Skytteforening 188/02
19 122776 Christoffer A. Hellmann Ribe Skyttekreds 181/00

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 199/07
2 128561 Thobias Gamborg Willert Holsted Skyttekreds 195/07
3 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 195/04
4 123470 Alexander Agerbæk Alslev Skytteforening 193/06
5 133378 Dan Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 192/05
6 127433 Heidi Van Vliet Outrup Skytteforening 192/04
7 130599 Christian Hansen Alslev Skytteforening 191/04
8 127432 Tina Van Vliet Outrup Skytteforening 190/04
9 117331 Anton Møller Hansen Alslev Skytteforening 190/02
9 132300 Magnus Møller Esbjerg Skyttekreds 190/02
11 132700 Victor Pedersen Ribe Skyttekreds 189/02
12 127121 Jacob Pedersen Helle Skytteforening 188/04
12 130598 Mads Juel Hansen Alslev Skytteforening 188/04
14 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 187/01
15 130796 Isabella Samsing Ribe Skyttekreds 185/02
16 123224 Søren Linnet Skads Skytteforening 183/01
17 131071 Victor Agaard Nielsen Varde Skytteforening 183/00
18 131065 Thorbjørn Haugli Laulund Outrup Skytteforening 182/03
19 126717 Frederik Hjorth Brørup Skyttekreds 182/01
20 122650 Annika Dall Hansen Rødding Skytteforening 181/00
21 132479 Elias Lykke Christensen Gesten Skytteforening 180/01
22 130717 Emilia Roos Christensen Rødding Skytteforening 177/01

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 113417 Søren Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 200/05
2 135851 Max Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 198/08
3 113418 Kristian Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 197/09
4 135533 Mike Hoffmann Christensen Bramming Skytteforening 195/05
5 134055 Oliver Kristiansen Rosendal Esbjerg Skyttekreds 193/04
6 134987 Thor Jespersen Ølgod Skytteforening 191/04
7 135056 Philip Jensen Gårde Idræts- og Skytteforening 191/03
8 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Gesten Skytteforening 191/02
9 136744 Oline Glud Varde Skytteforening 190/05
10 125993 Daniel Winkel Bramming Skytteforening 190/03
11 135920 Freya Poulsen Helle Skytteforening 190/01
12 134053 Mathias Due Bang Tistrup Skytteforening 189/01
13 135270 Mads Bennetzen Ribe Skyttekreds 188/03
14 136748 Emma Madsen Varde Skytteforening 188/02
15 136750 Emil Greszek Varde Skytteforening 188/00
16 136145 Daniella Danilevica Ølgod Skytteforening 187/05
17 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 187/02
18 136006 Harley W. T. Bjørn Varde Skytteforening 185/02
18 130557 Lukas Stryhn Sdr. Omme Skytteforening 185/02
20 132482 Oliver Flodgaard Nielsen Gesten Skytteforening 185/01
21 135686 Viktor Høj Nielsen Gesten Skytteforening 185/00
22 134350 Mathias Nielsen Ølgod Skytteforening 184/03
23 136746 Karoline Brandsborg Varde Skytteforening 184/02
24 136298 Mathilde Schelde Mikkelsen Ribe Skyttekreds 184/01
25 135674 Simon Peder Malthesen Conradsen Helle Skytteforening 182/02
25 136747 Oliver Madsen Varde Skytteforening 182/02
27 136560 Anders Pedersen Helle Skytteforening 182/01
27 136525 Christian Lauridsen Fangel Jensen Alslev Skytteforening 182/01
29 136640 Valdemar Boesen Nielsen Bramming Skytteforening 182/00
29 135532 Carla Skovmand Buchan Bramming Skytteforening 182/00
31 135925 Noah Mortensen Rødding Skytteforening 180/02
32 130554 Andreas Sparre Sdr. Omme Skytteforening 179/01
33 135923 Nathaniel Nordmann Cortsen Rødding Skytteforening 177/01
33 135267 Morten Winther Ribe Skyttekreds 177/01
35 131558 Jeppe Mathias Kofoed Pedersen Helle Skytteforening 175/01
36 136639 Victor Boesen Nielsen Bramming Skytteforening 173/01
37 135829 Christian Lauritsen Outrup Skytteforening 173/00
38 131475 Valdemar Brønd Gesten Skytteforening 170/00
39 135824 Walid Rashid Outrup Skytteforening 166/01
40 127430 Oskar B. Madsen Outrup Skytteforening 166/00
41 136751 William Kristiansen Varde Skytteforening 143/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 200/11
2 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 199/10
3 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 197/06
4 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 195/06

Riffel, 15m - Klasse J2

1 91409 Kristine Rosenlund Bramming Skytteforening 197/11
2 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 196/07
3 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 196/06
4 114084 Magnus Ølgod Brørup Skyttekreds 196/05
5 131635 Mark Stig Ebbesen Bramming Skytteforening 195/06
6 136752 Mathias Aa. Nielsen Varde Skytteforening 194/03
7 125434 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening 193/05
8 124289 Simone Svendsen Outrup Skytteforening 190/03
9 133377 Nicolaj Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 189/03
9 112255 Peernille S. Thomasen Jespersen Alslev Skytteforening 189/03
9 136749 Alex Karic Varde Skytteforening 189/03
12 128115 Lykke Nielsen Ølgod Skytteforening 187/02
13 124587 Sigurd Pedersen Tistrup Skytteforening 172/00
13 123738 Signe Bruun Sdr. Omme Skytteforening 172/00

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 197/09
2 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 196/06
3 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/05
4 12022 Henrik noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 192/03
5 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 188/02

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 192/05
2 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 191/02
3 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening 185/02
4 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 181/00
5 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 177/00

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 184/02
2 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 181/01
3 34028 Egon Knudsen Holsted Skyttekreds 178/02
4 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening 178/01
5 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 175/00
6 136690 Finn Iversen Alslev Skytteforening 167/00
6 39971 Jesper Bramming Holsted Skyttekreds 167/00
6 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 167/00
9 39146 Preben Nielsen Varde Skytteforening 166/01

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 200/15
2 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 200/14
3 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 200/13
4 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening 200/12
4 109668 Lena Thyssen Vestermark Esbjerg Skyttekreds 200/12
6 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 200/09
7 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 200/07
8 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 199/12
9 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening 199/09
10 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 199/08
11 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 199/05
11 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/05
13 41547 Kristian B. Mikkelsen Brørup Skyttekreds 198/09
14 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 198/07
15 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 198/05
16 39706 Lars Nielsen Ribe Skyttekreds 198/03
17 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 197/12
18 112903 Carsten Waldhauer Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/08
19 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 197/07
20 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 196/08
21 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 196/07
22 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/03

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 199/15
2 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 199/07
3 129296 Torben Pedersen Ølgod Skytteforening 198/06
4 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 198/03
5 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 197/07
6 108800 Marianne Sørensen Krog Bramming Skytteforening 197/04
7 91970 Thomas Schack Ribe Skyttekreds 196/05
8 122022 Frederik Larsen Brørup Skyttekreds 195/07
9 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 193/08
10 83047 Pernille Buch Larsen Gesten Skytteforening 192/02
11 120504 Ulla Baun Bramming Skytteforening 191/02
12 128563 Claus Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 190/02
13 41038 Allan Therkildsen Skads Skytteforening 190/00
14 115445 Bjarne Larsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 188/02

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 134638 Paw Walther Esbjerg Skyttekreds 200/09
2 134341 Jonas Aagaard Gørding-Vejrup Skyttekreds 198/04
3 127434 Martin B. Jensen Outrup Skytteforening 196/07
4 135852 Jesper Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 195/04
5 113410 Kaja Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 194/02
6 127989 Heidi Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 193/02
7 134266 Jesper Henriksen Ølgod Skytteforening 192/06
8 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 191/04
8 122466 Mette Clausen Gørding-Vejrup Skyttekreds 191/04
8 112269 Jesper Nielsen Tistrup Skytteforening 191/04
11 126411 Tobias Einar Svop Ahlquist Ribe Skyttekreds 190/04
12 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 190/03
13 135228 Vicki Kjær-Jensen Ølgod Skytteforening 190/02
14 40096 Michael Rosenlund Bramming Skytteforening 189/03
15 134145 Hardy Skov Alslev Skytteforening 189/00
15 131473 Peter Tjørnhøj Gesten Skytteforening 189/00
17 135830 Thomas Lauritsen Outrup Skytteforening 188/03
18 125367 Rene-Vong Nørby Vagtborg Alslev Skytteforening 188/01
18 112268 Svend Erik Nielsen Tistrup Skytteforening 188/01
18 131474 Michael Henriksen Gesten Skytteforening 188/01
21 83400 Charlotte Kristine Damkjær Gesten Skytteforening 187/02
22 127429 Allan Madsen Outrup Skytteforening 186/03
23 112919 Kasper Boel Lauridsen Skads Skytteforening 186/00
24 107465 Kjeld Andersen Alslev Skytteforening 185/01
25 136113 Martin Roland Pedersen Esbjerg Skyttekreds 184/01
26 124288 Karsten Svendsen Outrup Skytteforening 182/01
26 112918 Kenneth Røn Skads Skytteforening 182/01
28 130610 Martin Jensen Gårde Idræts- og Skytteforening 181/04
29 133324 Erik Pedersen Tistrup Skytteforening 181/00
30 136530 Janus Ahrensbach Skads Skytteforening 180/00
31 135057 Alice Rabæk Doornbos Gårde Idræts- og Skytteforening 179/02
32 128397 Michael Willert Holsted Skyttekreds 179/01
32 132250 Lone Tagesen Holsted Skyttekreds 179/01
34 39439 Claus Rasmussen Alslev Skytteforening 176/00
35 136299 Peter Storm Tangaa Skads Skytteforening 175/01
36 134975 Dorthe Debel Ølgod Skytteforening 173/00
36 94491 Frank Leed Alslev Skytteforening 173/00
38 90517 Daniel Jensen Holsted Skyttekreds 171/00
39 136532 Majken Spangsberg Nielsen Skads Skytteforening 147/00

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 41064 Steen Lindhardt Esbjerg Skyttekreds 199/09
2 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 198/10
3 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds 198/07
4 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 198/06
5 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds 197/09
6 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 197/06
7 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 193/04

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening 196/10
2 41305 Mads Pedersen Gørding-Vejrup Skyttekreds 195/04
3 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 194/08
4 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 194/05
4 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 194/05
6 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 193/08
7 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening 193/04
7 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 193/04
9 88831 Erik Olesen Helle Skytteforening 193/03
10 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 191/05
11 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 191/04
12 40776 Erik Clemmensen Skads Skytteforening 191/03
13 40220 Hans Clausen Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 190/02
14 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening 189/02
15 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 187/02
16 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 184/01

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening 194/08
2 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 194/04
3 40522 Poul Jørgensen Esbjerg Skyttekreds 191/03
4 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 190/04
5 38618 Holger Østergaard Outrup Skytteforening 190/03
6 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 190/02
6 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 190/02
8 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening 190/00
9 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 189/02
10 38403 Tove Sørensen Tistrup Skytteforening 188/03
11 41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds 188/02
11 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 188/02
13 39059 Villy Andersen Varde Skytteforening 187/03
14 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening 187/02
14 122460 Leo Sørensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 187/02
14 39485 Annelise Lauridsen Tistrup Skytteforening 187/02
17 40224 Frode Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 186/01
17 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 186/01
19 128624 Lilli Overgaard Skads Skytteforening 186/00
20 39934 Ingrid Hauge Mortensen Helle Skytteforening 185/01
20 40228 Erna Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 185/01
20 113411 Bent Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 185/01
23 39477 Bent Lauridsen Tistrup Skytteforening 185/00
24 40232 Erik Hundebøl Bramming Skytteforening 184/03
25 41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening 184/02
25 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening 184/02
27 38393 Andreas Møller Ølgod Skytteforening 184/01
27 111545 Grethe Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening 184/01
27 127185 Ivan Helth Hansen Alslev Skytteforening 184/01
27 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening 184/01
31 40216 Henning Solsø Jansen Bramming Skytteforening 184/00
32 98240 Jens Peter Andersen Alslev Skytteforening 183/02
33 97147 Jørgen Kjems Alslev Skytteforening 183/01
34 34101 Kurt Lorentsen Helle Skytteforening 183/00
35 127799 Erik Hansen Sdr. Omme Skytteforening 182/01
36 40976 Erik Therkildsen Skads Skytteforening 182/00
37 130620 Poul Erik Andersen Alslev Skytteforening 181/02
38 97908 Jan Jessen Gørding-Vejrup Skyttekreds 181/01
39 131760 Ole Clausen Gesten Skytteforening 181/00
40 129373 Ulla Clausen Gesten Skytteforening 179/00
41 111546 Per Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening 178/01
42 39313 Jørn Lund Varde Skytteforening 176/02
42 135966 Poul Frost Sdr. Omme Skytteforening 176/02
44 97912 Poul K. Poulsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 176/00
45 40347 Verner Hansen Varde Skytteforening 173/01
46 121542 Ivar Viftrup Højgaard Tistrup Skytteforening 171/00
47 136529 Jens Tangaa Skads Skytteforening 170/01
48 118180 Niels Jørgen Pedersen Outrup Skytteforening 169/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 127413 Jørgen Træholdt Gesten Skytteforening 199/10
2 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds 197/05
3 135721 Karl Friis Gesten Skytteforening 195/03
4 135711 Hans Sterup Gesten Skytteforening 192/04
5 133407 Louise H. Sørensen Ølgod Skytteforening 191/02
5 81605 H.C. Boysen Alslev Skytteforening 191/02
7 40725 Carl Graff Alslev Skytteforening 191/01
7 135722 Knud Vejen Jensen Gesten Skytteforening 191/01
9 40670 Jan Søbygård Varde Skytteforening 190/05
10 135709 Erik Jensen Elbæk Gesten Skytteforening 190/03
11 135715 Henning Robert Hansen Gesten Skytteforening 190/02
12 135713 Harald Hansen Gesten Skytteforening 189/01
12 135726 Poul-Erik Jepsen Gesten Skytteforening 189/01
14 135720 Jørn Ladegaard Gesten Skytteforening 188/00
15 135689 Benjamin Grünzig Gesten Skytteforening 187/01
15 135691 Bjarne Paarup Gesten Skytteforening 187/01
17 135707 Børge Schmidt Christensen Gesten Skytteforening 185/00
17 135717 Ib Sandfeld Gesten Skytteforening 185/00
19 135688 Arne Sørensen Gesten Skytteforening 184/02
20 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening 183/01
21 39432 Dan Nielsen Alslev Skytteforening 183/00
21 135729 Ole Jensen Gesten Skytteforening 183/00
23 135725 Ole Teilmann Gesten Skytteforening 182/00
24 135690 Bent Kristensen Gesten Skytteforening 180/00
25 39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening 179/00
26 135931 Jørn Østergård Rødding Skytteforening 178/03
27 136068 Mikkel Wollesen Pedersen Ribe Skyttekreds 178/01
28 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening 168/02
29 133041 Anita Jessen Ølgod Skytteforening 163/01

Til toppen