| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 132615 Line Knudsen Sdr. Omme Skytteforening 189/06 189/06 378/12

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 131918 Samuel Bonnevent Skads Skytteforening 179/00 168/00 347/00

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 40220 Hans Clausen Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/04 187/02 384/06

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/15
2 125142 Mads Knudsen Friis Helle Skytteforening 200/13
3 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 200/09
4 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 199/07
5 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 197/09

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 110180 Kasper Lund Pedersen Alslev Skytteforening 199/08
2 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 199/07
3 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 199/04
3 130929 Caroline Maj Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening 199/04
5 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening 198/08
6 135851 Max Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 198/06
7 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 197/05
8 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 196/12
9 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 196/08
10 127421 Christian Gudtman Holsted Skyttekreds 196/05
11 132396 Mikkeline Vibe Christensen Helle Skytteforening 195/05
12 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 195/04
12 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 195/04
14 123507 Katrine Lund Pedersen Alslev Skytteforening 194/03
15 125035 Selina B. Jensen Outrup Skytteforening 193/08
16 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 193/06
17 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 193/05
18 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 193/03
19 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 191/03
20 133380 Erik Krog Hundebøll Helle Skytteforening 185/01

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 123470 Alexander Agerbæk Alslev Skytteforening 197/04
2 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 194/04
3 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 194/03
4 113418 Kristian Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 193/05
4 113417 Søren Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 193/05
6 124767 Isabella Rosa Poulsen Holsted Skyttekreds 193/03
6 132300 Magnus Møller Esbjerg Skyttekreds 193/03
8 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 193/01
9 130598 Mads Juel Hansen Alslev Skytteforening 192/01
10 122772 Philip Pedersen Ribe Skyttekreds 191/02
11 127433 Heidi Van Vliet Outrup Skytteforening 191/00
12 127432 Tina Van Vliet Outrup Skytteforening 190/02
12 136298 Mathilde Schelde Mikkelsen Ribe Skyttekreds 190/02
14 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 189/01
15 127121 Jacob Pedersen Helle Skytteforening 188/02
16 133378 Dan Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 187/02
17 123224 Søren Linnet Skads Skytteforening 185/03
18 135686 Viktor Høj Nielsen Gesten Skytteforening 185/00
19 122650 Annika Dall Hansen Rødding Skytteforening 184/01
19 131071 Victor Agaard Nielsen Varde Skytteforening 184/01
21 126717 Frederik Hjorth Brørup Skyttekreds 181/00
22 117331 Anton Møller Hansen Alslev Skytteforening 180/03
23 132479 Elias Lykke Christensen Gesten Skytteforening 180/00
24 134350 Mathias Nielsen Ølgod Skytteforening 178/00
25 130717 Emilia Roos Christensen Rødding Skytteforening 175/00

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 136834 Lærke Bitsch Ribe Skyttekreds 195/07
2 136805 Nicholas Lindholm Olesen Ribe Skyttekreds 194/03
3 134055 Oliver Kristiansen Rosendal Esbjerg Skyttekreds 193/04
4 135920 Freya Poulsen Helle Skytteforening 192/01
5 136065 Malte Lund pedersen Ribe Skyttekreds 191/03
5 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Gesten Skytteforening 191/03
7 135270 Mads Bennetzen Ribe Skyttekreds 189/03
8 135925 Noah Mortensen Rødding Skytteforening 189/01
9 136748 Emma Madsen Varde Skytteforening 188/04
10 136560 Anders Pedersen Helle Skytteforening 187/05
11 134987 Thor Jespersen Ølgod Skytteforening 187/03
11 136806 Bertram Petersen Ribe Skyttekreds 187/03
11 135533 Mike Hoffmann Christensen Bramming Skytteforening 187/03
14 136525 Christian Lauridsen Fangel Jensen Alslev Skytteforening 186/04
15 136744 Oline Glud Varde Skytteforening 186/02
16 132482 Oliver Derkacz Flodgaard Gesten Skytteforening 185/00
17 136006 Harley W. T. Bjørn Varde Skytteforening 184/01
17 136807 Gustav Klaabby Ribe Skyttekreds 184/01
17 136802 Johannes Frøsil Beier Ribe Skyttekreds 184/01
20 134053 Mathias Due Bang Tistrup Skytteforening 183/02
21 136746 Karoline Brandsborg Varde Skytteforening 181/01
22 136747 Oliver Madsen Varde Skytteforening 180/03
23 136818 Amalie Riber Eg Jørgensen Brørup Skyttekreds 180/02
24 131918 Samuel Bonnevent Skads Skytteforening 179/00
25 130677 Loke Kjøgs Holsted Skyttekreds 178/02
26 130557 Lukas Stryhn Sdr. Omme Skytteforening 177/03
27 130554 Andreas Sparre Sdr. Omme Skytteforening 177/00
27 131072 Jeppe Ersgaard Jellinge Varde Skytteforening 177/00
29 136848 Laura Roos Christensen Rødding Skytteforening 176/02
30 136715 Benjamin Spangsberg Ahrensbach Skads Skytteforening 176/01
31 135674 Simon Peder Malthesen Conradsen Helle Skytteforening 176/00
32 135829 Christian Lauritsen Outrup Skytteforening 175/00
32 135267 Morten Winther Ribe Skyttekreds 175/00
32 131475 Valdemar Brønd Gesten Skytteforening 175/00
35 135923 Nathaniel Nordmann Cortsen Rødding Skytteforening 174/01
36 127430 Oskar B. Madsen Outrup Skytteforening 171/02
37 135824 Walid Rashid Outrup Skytteforening 169/00
38 136851 Victor Tangaa Skads Skytteforening 162/00
39 137149 Lucas Tjørnelund Skads Skytteforening 155/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 199/12
2 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/10
3 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 198/10
4 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 198/04

Riffel, 15m - Klasse J2

1 131635 Mark Stig Ebbesen Bramming Skytteforening 198/09
2 114084 Magnus Ølgod Brørup Skyttekreds 196/06
3 91409 Kristine Rosenlund Bramming Skytteforening 196/03
4 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 194/08
5 125434 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening 193/05
6 112255 Peernille S. Thomasen Jespersen Alslev Skytteforening 193/02
7 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 192/06
8 136752 Mathias Aa. Nielsen Varde Skytteforening 192/04
9 124289 Simone Svendsen Outrup Skytteforening 191/06
10 136749 Alex Karic Varde Skytteforening 189/03
11 128115 Lykke Nielsen Ølgod Skytteforening 187/02
12 133377 Nicolaj Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 187/01
13 122649 Steffen Dall Hansen Rødding Skytteforening 176/01
14 123738 Signe Bruun Sdr. Omme Skytteforening 174/01

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 195/06
2 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 195/05
3 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/06
4 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 194/04
5 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 189/03

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 39769 Morten Petermann Ribe Skyttekreds 190/05
2 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 189/06
3 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 189/02
4 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 189/01
5 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening 184/01
6 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 182/02

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 180/02
2 127795 Oliver Brix Esbjerg Skyttekreds 179/02
3 136690 Finn Iversen Alslev Skytteforening 179/00
4 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening 178/01
5 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 177/01
6 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 164/01
7 39146 Preben Nielsen Varde Skytteforening 161/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 200/16
2 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 200/14
3 109668 Lena Thyssen Vestermark Esbjerg Skyttekreds 200/13
4 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 200/11
5 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 200/08
6 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 200/07
7 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/10
7 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 199/10
9 103478 Rikke Christensen Ribe Skyttekreds 199/09
9 38516 Carina Damkier Søndergaard Helle Skytteforening 199/09
11 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/06
11 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening 199/06
13 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 199/05
14 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 198/13
15 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 198/08
16 41547 Kristian B. Mikkelsen Brørup Skyttekreds 198/06
17 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 197/08

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 199/08
2 134341 Jonas Aagaard Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/05
3 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 198/07
3 108800 Marianne Sørensen Krog Bramming Skytteforening 198/07
5 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 197/09
6 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 197/06
7 128563 Claus Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/03
8 122022 Frederik Larsen Brørup Skyttekreds 196/06
9 120504 Ulla Baun Bramming Skytteforening 194/07
10 91970 Thomas Schack Ribe Skyttekreds 194/05
11 129296 Torben Pedersen Ølgod Skytteforening 194/04
12 83047 Pernille Buch Larsen Gesten Skytteforening 190/04

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 127434 Martin B. Jensen Outrup Skytteforening 196/05
1 103639 Helle Sparre Sdr. Omme Skytteforening 196/05
3 134266 Jesper Henriksen Ølgod Skytteforening 195/06
4 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 195/04
5 125367 Rene-Vong Nørby Vagtborg Alslev Skytteforening 194/06
6 113410 Kaja Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 191/06
7 112269 Jesper Nielsen Tistrup Skytteforening 191/04
8 135852 Jesper Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 191/03
8 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 191/03
10 131064 Jakob Laulund Outrup Skytteforening 190/05
11 131667 Esben Jelling Varde Skytteforening 190/03
11 107465 Kjeld Andersen Alslev Skytteforening 190/03
13 127429 Allan Madsen Outrup Skytteforening 190/00
14 131474 Michael Henriksen Gesten Skytteforening 189/01
15 112268 Svend Erik Nielsen Tistrup Skytteforening 188/03
16 131473 Peter Tjørnhøj Gesten Skytteforening 188/01
17 124288 Karsten Svendsen Outrup Skytteforening 187/05
18 137111 Kim Christensen Brørup Skyttekreds 187/02
18 83400 Charlotte Kristine Damkjær Gesten Skytteforening 187/02
20 122466 Mette Clausen Gørding-Vejrup Skyttekreds 187/00
21 135228 Vicki Kjær-Jensen Ølgod Skytteforening 186/00
22 126411 Tobias Einar Svop Ahlquist Ribe Skyttekreds 185/01
23 136299 Peter Storm Tangaa Skads Skytteforening 183/02
24 94491 Frank Leed Alslev Skytteforening 183/00
25 134145 Hardy Skov Alslev Skytteforening 182/01
25 39439 Claus Rasmussen Alslev Skytteforening 182/01
27 135924 Niels Erik Pedersen Rødding Skytteforening 181/00
27 131066 Sjouke Segers Outrup Skytteforening 181/00
29 128911 Michael Nielsen Holsted Skyttekreds 179/01
29 136113 Martin Roland Pedersen Esbjerg Skyttekreds 179/01
31 112918 Kenneth Røn Skads Skytteforening 179/00
32 135112 Lars Bitsch Holsted Skyttekreds 178/01
33 135057 Alice Rabæk Doornbos Gårde Idræts- og Skytteforening 175/02
34 136530 Janus Ahrensbach Skads Skytteforening 173/00
35 122319 John Daugaard Holsted Skyttekreds 170/01
36 132250 Lone Tagesen Holsted Skyttekreds 170/00
37 134975 Dorthe Debel Ølgod Skytteforening 167/00
38 136532 Majken Spangsberg Nielsen Skads Skytteforening 165/01
39 90517 Daniel Jensen Holsted Skyttekreds 157/00

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds 200/07
2 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 199/10
3 41064 Steen Lindhardt Esbjerg Skyttekreds 199/04
4 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds 197/07
5 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 197/05
6 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 192/04
7 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 192/02
8 40500 Svend Erik Frederiksen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 182/00

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening 198/09
2 40220 Hans Clausen Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/04
3 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 196/07
4 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 196/06
5 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 195/04
6 41305 Mads Pedersen Gørding-Vejrup Skyttekreds 193/06
7 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 193/05
7 107761 Poul Erik Mortensen Esbjerg Skyttekreds 193/05
9 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 193/03
10 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 192/04
11 97969 Jens Kristian Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 192/03
12 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 192/02
13 88831 Erik Olesen Helle Skytteforening 192/00
14 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening 191/02
15 40776 Erik Clemmensen Skads Skytteforening 190/06
16 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening 190/03
17 39825 Jens Laursen Ribe Skyttekreds 190/00
18 38561 Ole H. Jensen Outrup Skytteforening 187/02
19 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 183/01

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 197/03
2 38393 Andreas Møller Ølgod Skytteforening 193/00
3 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening 192/02
4 97147 Jørgen Kjems Alslev Skytteforening 191/05
5 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 191/04
6 127185 Ivan Helth Hansen Alslev Skytteforening 190/02
6 41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds 190/02
6 39934 Ingrid Hauge Helle Skytteforening 190/02
9 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening 190/00
10 122460 Leo Sørensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 188/02
11 39413 Ejlif Christensen Alslev Skytteforening 188/01
12 40224 Frode Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 187/02
12 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening 187/02
12 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening 187/02
15 38618 Holger Østergaard Outrup Skytteforening 187/01
15 130620 Poul Erik Andersen Alslev Skytteforening 187/01
17 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 186/03
18 107664 Karlo Jensen Sdr. Omme Skytteforening 185/02
19 41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening 185/01
19 103484 Søren Lange Varde Skytteforening 185/01
19 40228 Erna Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 185/01
19 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 185/01
19 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 185/01
19 136529 Jens Tangaa Skads Skytteforening 185/01
25 129373 Ulla Clausen Gesten Skytteforening 185/00
26 113411 Bent Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 184/05
27 40216 Henning Solsø Jansen Bramming Skytteforening 184/01
28 40976 Erik Therkildsen Skads Skytteforening 183/00
29 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 182/02
30 104075 Vagn Wolf Varde Skytteforening 182/00
31 34101 Kurt Lorentsen Helle Skytteforening 181/01
32 131760 Ole Clausen Gesten Skytteforening 181/00
33 39313 Jørn Lund Varde Skytteforening 180/02
34 38403 Tove Sørensen Tistrup Skytteforening 180/01
35 127799 Erik Hansen Sdr. Omme Skytteforening 178/01
35 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 178/01
37 40963 Gunnar Sørensen Skads Skytteforening 176/01
38 135966 Poul Frost Sdr. Omme Skytteforening 175/02
39 98240 Jens Peter Andersen Alslev Skytteforening 175/00
40 118180 Niels Jørgen Pedersen Outrup Skytteforening 171/00
41 121542 Ivar Viftrup Højgaard Tistrup Skytteforening 158/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 127413 Jørgen Træholdt Gesten Skytteforening 199/06
2 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds 199/03
3 40725 Carl Graff Alslev Skytteforening 195/04
4 40670 Jan Søbygård Varde Skytteforening 194/05
5 135721 Karl Friis Gesten Skytteforening 194/04
6 135711 Hans Sterup Gesten Skytteforening 192/04
7 137112 Tanja Maria Hansen Brørup Skyttekreds 192/03
7 135709 Erik Jensen Elbæk Gesten Skytteforening 192/03
9 135717 Ib Sandfeld Gesten Skytteforening 190/03
9 135726 Poul-Erik Jepsen Gesten Skytteforening 190/03
11 133407 Louise H. Sørensen Ølgod Skytteforening 190/02
11 135725 Ole Teilmann Gesten Skytteforening 190/02
13 135689 Benjamin Grünzig Gesten Skytteforening 189/02
13 135691 Bjarne Paarup Gesten Skytteforening 189/02
13 135715 Henning Robert Hansen Gesten Skytteforening 189/02
13 135720 Jørn Ladegaard Gesten Skytteforening 189/02
17 39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening 189/01
18 135688 Arne Sørensen Gesten Skytteforening 188/01
18 135707 Børge Schmidt Christensen Gesten Skytteforening 188/01
20 135713 Harald Hansen Gesten Skytteforening 186/00
20 135722 Knud Vejen Jensen Gesten Skytteforening 186/00
22 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening 183/02
23 135690 Bent Kristensen Gesten Skytteforening 183/00
23 135729 Ole Jensen Gesten Skytteforening 183/00
25 39432 Dan Nielsen Alslev Skytteforening 182/01
26 81605 H.C. Boysen Alslev Skytteforening 182/00
27 133041 Anita Jessen Ølgod Skytteforening 168/00
28 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening 150/00

Til toppen