| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 189/02 189/02 378/04

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 170/00 170/00 340/00

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 135931 Jørn Østergård Rødding Skytteforening 181/02 181/02 362/04

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/12
2 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 200/11
3 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/09
4 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening 199/11
5 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 199/10

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 200/08
2 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 198/05
3 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening 197/09
4 132396 Mikkeline Vibe Christensen Helle Skytteforening 197/08
5 127421 Christian Gudtman Holsted Skyttekreds 197/06
6 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 197/05
7 130929 Caroline Maj Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening 197/04
8 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 196/08
9 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 196/05
10 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 195/08
11 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 195/06
12 135851 Max Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 195/05
12 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 195/05
12 110180 Kasper Lund Pedersen Alslev Skytteforening 195/05
15 130618 Magnus Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 194/04
16 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/03
17 125035 Selina B. Jensen Outrup Skytteforening 193/06
18 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 193/03
19 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 192/05
20 123507 Katrine Lund Pedersen Alslev Skytteforening 191/04

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 198/07
2 113417 Søren Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 197/08
3 113418 Kristian Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 195/10
4 127432 Tina Van Vliet Outrup Skytteforening 195/08
5 135920 Freya Poulsen Helle Skytteforening 195/05
6 122772 Philip Pedersen Ribe Skyttekreds 195/04
7 136298 Mathilde Schelde Mikkelsen Ribe Skyttekreds 194/02
8 115939 Benjamin Hougaard Esbjerg Skyttekreds 193/05
8 134729 Magnus Bardurson Bech Esbjerg Skyttekreds 193/05
10 134055 Oliver Kristiansen Rosendal Esbjerg Skyttekreds 193/04
11 135533 Mike Hoffmann Christensen Bramming Skytteforening 193/03
12 127433 Heidi Van Vliet Outrup Skytteforening 192/05
13 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 192/02
13 128561 Thobias Gamborg Willert Holsted Skyttekreds 192/02
15 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 191/04
15 134730 Lucas Birkemose Esbjerg Skyttekreds 191/04
17 132300 Magnus Møller Esbjerg Skyttekreds 191/03
18 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 189/02
19 117331 Anton Møller Hansen Alslev Skytteforening 186/01
20 131065 Thorbjørn Haugli Laulund Outrup Skytteforening 185/03
21 131071 Victor Agaard Nielsen Varde Skytteforening 185/02
21 134053 Mathias Due Bang Tistrup Skytteforening 185/02
23 134987 Thor Jespersen Ølgod Skytteforening 185/01
24 134350 Mathias Nielsen Ølgod Skytteforening 184/04
25 122650 Annika Dall Hansen Rødding Skytteforening 184/02
26 130717 Emilia Roos Christensen Rødding Skytteforening 182/02
27 132482 Oliver Flodgaard Nielsen Gesten Skytteforening 179/00
28 126717 Frederik Hjorth Brørup Skyttekreds 177/01
29 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Gesten Skytteforening 175/00
30 132479 Elias Lykke Christensen Gesten Skytteforening 170/00
30 135686 Viktor Høj Nielsen Gesten Skytteforening 170/00

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 136834 Lærke Bitsch Ribe Skyttekreds 196/05
2 136006 Harley W. T. Bjørn Varde Skytteforening 192/07
3 136996 Marcus Blåholm Helle Skytteforening 192/02
4 136145 Daniella Danilevica Ølgod Skytteforening 192/01
5 135532 Carla Skovmand Buchan Bramming Skytteforening 191/02
6 130369 Frederik Bundgaard Dam Helle Skytteforening 191/01
7 137331 Marius Vinding Sdr. Omme Skytteforening 190/02
8 131558 Jeppe Mathias Kofoed Pedersen Helle Skytteforening 189/00
9 130988 Søren Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 188/01
10 136525 Christian Lauridsen Fangel Jensen Alslev Skytteforening 186/02
11 136746 Karoline Brandsborg Varde Skytteforening 186/00
12 130677 Loke Kjøgs Holsted Skyttekreds 185/02
12 136848 Laura Roos Christensen Rødding Skytteforening 185/02
14 135267 Morten Winther Ribe Skyttekreds 185/01
15 136744 Oline Glud Varde Skytteforening 184/02
16 136750 Emil Greszek Varde Skytteforening 184/01
17 130554 Andreas Sparre Sdr. Omme Skytteforening 182/02
18 136560 Anders Pedersen Helle Skytteforening 182/01
19 136640 Valdemar Boesen Nielsen Bramming Skytteforening 181/00
20 136802 Johannes Frøsil Beier Ribe Skyttekreds 180/00
20 136806 Bertram Petersen Ribe Skyttekreds 180/00
22 135923 Nathaniel Nordmann Cortsen Rødding Skytteforening 179/02
23 130557 Lukas Stryhn Sdr. Omme Skytteforening 179/01
23 137297 Kalle L. Dall Rødding Skytteforening 179/01
25 137369 Holger Erichsen Holsted Skyttekreds 179/00
26 135824 Walid Rashid Outrup Skytteforening 178/01
27 136818 Amalie Riber Eg Jørgensen Brørup Skyttekreds 177/02
28 127430 Oskar B. Madsen Outrup Skytteforening 173/00
29 137296 Sofus L. Dall Rødding Skytteforening 172/02
30 137294 Caspar Petersen Rødding Skytteforening 169/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 199/10
2 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/08
2 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 199/08
4 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 193/03

Riffel, 15m - Klasse J2

1 124289 Simone Svendsen Outrup Skytteforening 199/05
2 91409 Kristine Rosenlund Bramming Skytteforening 197/07
3 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 196/08
4 114084 Magnus Ølgod Brørup Skyttekreds 196/06
5 131635 Mark Stig Ebbesen Bramming Skytteforening 196/05
5 125434 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening 196/05
7 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 195/06
8 133377 Nicolaj Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 192/05
9 113053 Marcus Hartvigsen Bramming Skytteforening 190/04
10 136752 Mathias Aa. Nielsen Varde Skytteforening 190/01
11 128115 Lykke Nielsen Ølgod Skytteforening 186/01
12 123738 Signe Bruun Sdr. Omme Skytteforening 182/01
13 101235 Christine Jensen Alslev Skytteforening 181/02
14 122649 Steffen Dall Hansen Rødding Skytteforening 174/01

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/06
2 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 193/09
3 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 193/04
4 12022 Henrik noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 191/04
5 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening 191/02

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 190/03
2 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 189/02
3 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 188/02
4 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 184/00
5 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening 181/03

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 183/00
2 39476 Bent Christensen Varde Skytteforening 182/00
3 136690 Finn Iversen Alslev Skytteforening 181/01
4 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 177/01
5 118278 Jens Peter Jensen Varde Skytteforening 177/00
6 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 174/00
7 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 170/00
8 39146 Preben Nielsen Varde Skytteforening 169/01
9 39971 Jesper Bramming Holsted Skyttekreds 169/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 40125 Lone B. Lund Bramming Skytteforening 200/16
2 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 200/14
3 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 200/13
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 200/12
4 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 200/12
6 110320 Heidi Henningsen Helle Skytteforening 200/11
6 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 200/11
8 38516 Carina Damkier Jørgensen Helle Skytteforening 200/10
9 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 199/13
10 39291 Kim Dammark Helle Skytteforening 199/09
11 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 199/08
11 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/08
13 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 198/10
14 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 198/07
15 41547 Kristian B. Mikkelsen Brørup Skyttekreds 197/11
16 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/08
17 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 192/07

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 199/07
2 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 199/04
3 134341 Jonas Aagaard Gørding-Vejrup Skyttekreds 198/08
4 108800 Marianne Sørensen Krog Bramming Skytteforening 197/08
5 120504 Ulla Baun Bramming Skytteforening 197/04
6 40139 Kristian Lund Bramming Skytteforening 196/05
6 122022 Frederik Larsen Brørup Skyttekreds 196/05
8 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 195/08
9 129296 Torben Pedersen Ølgod Skytteforening 195/05
10 91970 Thomas Schack Ribe Skyttekreds 194/07
10 128563 Claus Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/07
12 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 192/02
13 83047 Pernille Buch Larsen Gesten Skytteforening 190/02

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 131064 Jakob Laulund Outrup Skytteforening 196/07
2 127434 Martin B. Jensen Outrup Skytteforening 195/08
3 134638 Paw Walther Esbjerg Skyttekreds 195/07
4 112269 Jesper Nielsen Tistrup Skytteforening 194/08
5 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 194/06
5 40096 Michael Rosenlund Bramming Skytteforening 194/06
7 128911 Michael Nielsen Holsted Skyttekreds 193/08
8 115164 Søren Hansen Alslev Skytteforening 193/06
9 127989 Heidi Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 193/04
9 128397 Michael Willert Holsted Skyttekreds 193/04
11 113410 Kaja Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 193/00
12 103639 Helle Sparre Sdr. Omme Skytteforening 191/04
13 124070 Michael Christensen Brørup Skyttekreds 191/03
13 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 191/03
13 131473 Peter Tjørnhøj Gesten Skytteforening 191/03
16 112268 Svend Erik Nielsen Tistrup Skytteforening 191/02
17 131474 Michael Henriksen Gesten Skytteforening 191/01
18 126411 Tobias Einar Svop Ahlquist Ribe Skyttekreds 191/00
19 124288 Karsten Svendsen Outrup Skytteforening 190/01
20 127429 Allan Madsen Outrup Skytteforening 189/05
21 135852 Jesper Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 189/04
22 134266 Jesper Henriksen Ølgod Skytteforening 189/03
23 122466 Mette Clausen Gørding-Vejrup Skyttekreds 187/02
24 131066 Sjouke Segers Outrup Skytteforening 186/02
25 83400 Charlotte Kristine Damkjær Gesten Skytteforening 185/00
25 107465 Kjeld Andersen Alslev Skytteforening 185/00
27 39439 Claus Rasmussen Alslev Skytteforening 184/02
28 135228 Vicki Kjær-Jensen Ølgod Skytteforening 184/01
29 137298 Jette L. Dall Rødding Skytteforening 183/01
30 125367 Rene-Vong Nørby Vagtborg Alslev Skytteforening 182/03
31 132250 Lone Tagesen Holsted Skyttekreds 182/01
31 135830 Thomas Lauritsen Outrup Skytteforening 182/01
33 137111 Kim Christensen Brørup Skyttekreds 181/02
34 135924 Niels Erik Pedersen Rødding Skytteforening 181/01
35 134145 Hardy Skov Alslev Skytteforening 181/00
36 135112 Lars Bitsch Holsted Skyttekreds 179/01
37 122319 John Daugaard Holsted Skyttekreds 177/00
38 94491 Frank Leed Alslev Skytteforening 176/02
39 131031 Birgitte Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 174/01
40 90517 Daniel Jensen Holsted Skyttekreds 174/00

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 200/11
2 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 198/11
3 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds 198/09
4 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds 195/07
5 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 192/02
6 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 190/03

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 40220 Hans Clausen Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/04
2 39057 Werner Kjeldsen Varde Skytteforening 197/08
3 40499 Svend Åge Sørensen Esbjerg Marineforenings Skyttelav 196/06
4 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 196/05
5 105152 Hans Chr. Schmidt Alslev Skytteforening 194/05
6 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 194/04
7 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 194/03
8 88831 Erik Olesen Helle Skytteforening 194/01
9 39271 Lars Søndergård Helle Skytteforening 193/04
10 107761 Poul Erik Mortensen Esbjerg Skyttekreds 193/03
11 97969 Jens Kristian Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 192/03
12 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 192/02
13 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 191/02
14 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 191/01
15 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 189/04
16 39825 Jens Laursen Ribe Skyttekreds 189/01
17 38561 Ole Halgaard Jensen Outrup Skytteforening 185/01

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 40522 Poul Jørgensen Esbjerg Skyttekreds 192/03
1 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 192/03
3 113411 Bent Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 191/06
4 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 191/02
5 41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds 191/01
6 127185 Ivan Helth Hansen Alslev Skytteforening 190/03
6 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening 190/03
8 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 190/02
9 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 190/01
10 127799 Erik Hansen Sdr. Omme Skytteforening 189/05
11 39477 Bent Lauridsen Tistrup Skytteforening 189/03
11 97147 Jørgen Kjems Alslev Skytteforening 189/03
13 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening 189/02
14 40228 Erna Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 189/01
14 107664 Karlo Jensen Sdr. Omme Skytteforening 189/01
16 104075 Vagn Wolf Varde Skytteforening 188/05
17 115860 Oda Jensen Alslev Skytteforening 188/02
18 39059 Villy Andersen Varde Skytteforening 187/03
19 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 187/02
20 38618 Holger Østergaard Outrup Skytteforening 186/05
21 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 185/02
22 130620 Poul Erik Andersen Alslev Skytteforening 185/01
22 40224 Frode Hansen Gørding-Vejrup Skyttekreds 185/01
24 38491 Ester Tøstesen Tistrup Skytteforening 184/01
25 34101 Kurt Lorentsen Helle Skytteforening 183/03
26 39485 Annelise Lauridsen Tistrup Skytteforening 183/01
27 39278 Kurt Olsen Tistrup Skytteforening 183/00
28 122020 Lyde Loftager Horsted Tistrup Skytteforening 182/02
28 39313 Jørn Lund Varde Skytteforening 182/02
28 111545 Grethe Aakerhjelm Hansen Alslev Skytteforening 182/02
31 41701 Eigild Bangert Rødding Skytteforening 181/02
32 129373 Ulla Clausen Gesten Skytteforening 181/00
33 104815 Niels Peder Bech Jensen Alslev Skytteforening 180/01
34 131760 Ole Clausen Gesten Skytteforening 180/00
35 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 179/01
36 122460 Leo Sørensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 179/00
37 98240 Jens Peter Andersen Alslev Skytteforening 175/01
38 121542 Ivar Viftrup Højgaard Tistrup Skytteforening 175/00
38 118180 Niels Jørgen Pedersen Outrup Skytteforening 175/00
40 135966 Poul Frost Sdr. Omme Skytteforening 173/00
41 40347 Verner Hansen Varde Skytteforening 164/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds 198/06
2 127413 Jørgen Træholdt Gesten Skytteforening 198/06
3 40670 Jan Søbygård Varde Skytteforening 196/06
4 40725 Carl Graff Alslev Skytteforening 194/05
5 135709 Erik Jensen Elbæk Gesten Skytteforening 192/02
5 137112 Tanja Maria Hansen Brørup Skyttekreds 192/02
7 135717 Ib Sandfeld Gesten Skytteforening 192/01
8 135711 Hans Sterup Gesten Skytteforening 191/03
9 135689 Benjamin Grünzig Gesten Skytteforening 190/02
10 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening 190/00
11 135691 Bjarne Paarup Gesten Skytteforening 189/01
12 135721 Karl Friis Gesten Skytteforening 189/00
13 135725 Ole Teilmann Gesten Skytteforening 188/00
13 133407 Louise H. Sørensen Ølgod Skytteforening 188/00
15 39432 Dan Nielsen Alslev Skytteforening 187/03
16 81605 H.C. Boysen Alslev Skytteforening 187/02
16 132253 Åge Petersen Rødding Skytteforening 187/02
18 135729 Ole Jensen Gesten Skytteforening 186/00
19 135688 Arne Sørensen Gesten Skytteforening 185/00
20 135722 Knud Vejen Jensen Gesten Skytteforening 184/00
21 135713 Harald Hansen Gesten Skytteforening 183/00
22 135707 Børge Schmidt Christensen Gesten Skytteforening 182/00
23 135931 Jørn Østergård Rødding Skytteforening 181/02
24 39385 Henning Bangert Rødding Skytteforening 180/00
24 135690 Bent Kristensen Gesten Skytteforening 180/00
24 135720 Jørn Ladegaard Gesten Skytteforening 180/00
27 135715 Henning Robert Hansen Gesten Skytteforening 170/00
28 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening 169/00
29 133041 Anita Jessen Ølgod Skytteforening 158/00
30 133039 Jytte Lauridsen Ølgod Skytteforening 128/00

Til toppen