| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 135835 Magnus Strøier Viborg Skytteforening 197/00 184/00 381/00

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 122332 Anette Hassing Tjørring IF Skytteafdeling 188/00 190/00 378/00

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 199/00 199/00 398/00

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 130963 Emma Lund Bonde Them Skytteforening 199/00
1 107633 Victor Agerskov Münster Them Skytteforening 199/00
1 127135 Ina Cecilie Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/00
1 122611 Anna Katrine S. Sørensen Ulbjerg Skytteforening 199/00
1 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 199/00
1 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/00
7 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 198/00
7 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
7 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
7 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 198/00
11 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
11 111077 Lucas Højmark Aulum Skytteforening 197/00
11 129387 Christoph Viller Karup Skytteforening 197/00
14 127846 Mikkel Bøndergård Skarrild Idrætsforening 195/00
15 127773 Marcus Antonsen Gjern Skyttekreds 194/00
15 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 194/00
15 131019 Sebastian Villumsen Viborg Skytteforening 194/00

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 102406 Ole Borch Buhl Skarrild Idrætsforening 200/00
2 129271 Mikkel Toft Christensen Fjends Skytteforening 199/00
2 124164 Sarah Hamborg Sørensen Arnborg Idrætsforening 199/00
2 131379 Andreas Rytter Bengtsson Them Skytteforening 199/00
2 131717 Matilde Engel Thomsen Them Skytteforening 199/00
6 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 198/00
6 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 198/00
6 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 198/00
9 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 197/00
9 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 197/00
9 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 197/00
9 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 197/00
13 110430 Mads Willum Arnborg Idrætsforening 196/00
13 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 196/00
13 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 196/00
13 134317 Jacob Larsen Skive skytteforening 196/00
13 118496 Tobias Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro 196/00
18 131807 Sissel P. Madsen Ulbjerg Skytteforening 195/00
18 127200 Johan Gyrup Gjern Skyttekreds 195/00
18 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 195/00
18 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 195/00
18 125842 Nikolaj Skriver Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
23 131602 Kevin Possekel Karup Skytteforening 194/00
23 116303 Jakob Falk Pedersen Karup Skytteforening 194/00
23 122764 Rasmus Glud Karup Skytteforening 194/00
23 131229 Jon Lyn Lyrn Skals Skytteforening 194/00
23 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 194/00
28 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 193/00
28 124714 Patrik Jensen Gjern Skyttekreds 193/00
28 118446 Laurids Kudsk Gjern Skyttekreds 193/00
28 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/00
28 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 193/00
33 128677 Anna Barslund Rasmussen Møldrup Skytteforening 192/00
33 130512 Marcus Kjelsmark Gydesen Skarrild Idrætsforening 192/00
33 130514 Nicklas Kjelsmark Gydesen Skarrild Idrætsforening 192/00
33 105347 Tobias Aagaard Christensen Skive skytteforening 192/00
33 131603 Theis Possekel Karup Skytteforening 192/00
38 124643 Mikkel Lausen Skals Skytteforening 191/00
38 122524 Rune Højgaard Skals Skytteforening 191/00
38 127951 Kristian Hansen Skarrild Idrætsforening 191/00
38 124782 Bertram H. Hagen Them Skytteforening 191/00
38 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 191/00
43 133140 Nicoline Kokholm Jensen Ulbjerg Skytteforening 190/00
44 130407 Tobias Lund Jensen Tjørring IF Skytteafdeling 188/00
45 129954 Magnus Sundstrup Aulum Skytteforening 186/00
46 130409 Anne Sofie Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling 176/00

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 131381 Trine Stensgaard Arnborg Idrætsforening 198/00
1 135423 Jens Husted Birk Them Skytteforening 198/00
3 132815 Lucas Staal Viborg Skytteforening 196/00
3 119490 Freja Østerlund Schultz Aulum Skytteforening 196/00
5 130748 Gustav Gregers Krogh Hem Skytteforening 195/00
5 132816 Magnus Staal Viborg Skytteforening 195/00
5 132929 Elise P. Madsen Ulbjerg Skytteforening 195/00
8 131378 Emil Rytter Bengtsson Them Skytteforening 194/00
8 131011 Andreas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 194/00
10 116476 Mikkel Kramer Ikast Skytteforening 193/00
10 133138 Laura Brøndum Østergaard Viborg Skytteforening 193/00
12 132436 Christian Langvad Kristensen Skyttekreds Bjerringbro 192/00
12 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 192/00
12 130755 Marcus T. Sørensen Hem Skytteforening 192/00
15 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
15 126953 Mathias Rost Christensen Skals Skytteforening 191/00
15 116552 Arne Rottwitt Skals Skytteforening 191/00
15 114682 Christoffer B. Broch Gjern Skyttekreds 191/00
15 118450 Victoria Haurum Gjern Skyttekreds 191/00
15 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 191/00
15 125226 Mads Peter Axelsen Møldrup Skytteforening 191/00
22 133744 Lasse Guldager Dahl Fjends Skytteforening 190/00
23 130711 Sara Elisabeth Axelsen Møldrup Skytteforening 189/00
23 129009 Gustav Hyldgaard Gregersen Gjern Skyttekreds 189/00
23 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 189/00
23 132349 Magnus M. Kirk Sejs-Svejbæk Skytteforening 189/00
27 132410 Mathias Lægsgaard Søndergaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
27 126950 Emil K. Christensen Møldrup Skytteforening 188/00
27 130970 William H. Troelsen Them Skytteforening 188/00
27 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 188/00
31 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 187/00
32 130948 Jonas Glismand Gjern Skyttekreds 186/00
33 129090 Mathias Gjerulff Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 185/00
33 110340 Lasse Larsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 185/00
33 118431 Leander Storm Jensen Arnborg Idrætsforening 185/00
33 130966 Christina B. Sørensen Them Skytteforening 185/00
33 121428 John Bundgaard Pedersen Silkeborg Skyttekreds 185/00
33 127201 Kristian E. Hald Gjern Skyttekreds 185/00
39 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
39 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 184/00
41 120594 Nikolaj Lindholm Jakobsen Gjern Skyttekreds 183/00
41 123984 Mathias Middelhede Ikast Skytteforening 183/00
43 125224 Jonas Bertelsen Møldrup Skytteforening 182/00
43 127186 Casper Meyer Pedersen Arnborg Idrætsforening 182/00
43 133887 Bertram Sabro Olesen Them Skytteforening 182/00
43 127054 Frederik Bjerregaard Aulum Skytteforening 182/00
43 127644 Lukas Moesgaard Petersen Silkeborg Skyttekreds 182/00
43 127204 Melissa Junge Gjern Skyttekreds 182/00
43 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 182/00
50 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 181/00
51 123255 Victor Nordahl Kudsk Gjern Skyttekreds 180/00
52 131463 Gry Madsen Haderup Skytteforening 179/00
52 115218 Theis Junge Gjern Skyttekreds 179/00
54 120085 Peter Majland Møldrup Skytteforening 178/00
55 132438 Caleb Rothmann Laursen Skyttekreds Bjerringbro 176/00
56 130098 Søren Christiansen Skals Skytteforening 175/00

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 135995 Lærke Søndergaard Skive skytteforening 200/00
2 135834 Josefine Søby Johnsen Viborg Skytteforening 197/00
3 134871 Benjamin Kronborg Karup Skytteforening 194/00
3 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 194/00
3 134900 Jonas Fog Nielsen Skive skytteforening 194/00
6 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 193/00
6 134419 Marissa Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 193/00
8 135694 Sebastian K. Thomsen Møldrup Skytteforening 192/00
8 134099 Pil Rasmussen Kjellerup Skytteforening 192/00
10 135421 Lukas Alexander Søgaard Bruun Them Skytteforening 191/00
10 130754 Jeppe Thor Laursen Hem Skytteforening 191/00
10 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 191/00
13 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 190/00
13 135941 Edward Kristoffersen Gjern Skyttekreds 190/00
15 133333 Nicklas Harring Andersen Kjellerup Skytteforening 189/00
15 134327 Andreas Willumsen Skals Skytteforening 189/00
15 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 189/00
15 136270 Andrii Krop Viborg Skytteforening 189/00
15 135465 Jeppe Bøndergaard Skarrild Idrætsforening 189/00
20 134391 Axel Dahl Vad Hem Skytteforening 188/00
20 135502 Asger Brunbjerg Bech Viborg Skytteforening 188/00
22 135868 Nia Gow Oppelstrup Arnborg Idrætsforening 187/00
22 135466 Christian Bøttcher Nielsen Skarrild Idrætsforening 187/00
22 135033 Jon S. H, Mikkelsen Fjends Skytteforening 187/00
25 134622 Bjarke Høeg Gjervig Haderup Skytteforening 185/00
25 135425 Louie Betzer Elgaard Them Skytteforening 185/00
25 135334 Simon Christensen Gjern Skyttekreds 185/00
25 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 185/00
29 135676 Christian Eriksen Møldrup Skytteforening 184/00
29 135864 Rebekka Enggaard Arnborg Idrætsforening 184/00
29 135071 Siff Juhl Andersen Skyttekreds Bjerringbro 184/00
29 134829 Tobias Siig Skals Skytteforening 184/00
29 135883 Mikkel Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 184/00
29 132514 Jeppe Glismand Gjern Skyttekreds 184/00
29 135835 Magnus Strøier Viborg Skytteforening 184/00
29 134653 Thomas Bach Hougaard Viborg Skytteforening 184/00
29 135838 Alexander Lodberg Hesselholt Viborg Skytteforening 184/00
29 135052 Chistoffer Buus Skov Skive skytteforening 184/00
39 135648 Sebastian Adamsen Møldrup Skytteforening 183/00
39 132490 Ludvig R Hansen Skarrild Idrætsforening 183/00
41 135695 Andre Brinkmann Møldrup Skytteforening 182/00
41 135935 Freja Lundal Nielsen Møldrup Skytteforening 182/00
41 134100 Mir Rasmussen Kjellerup Skytteforening 182/00
41 133796 Tobias Rude Jensen Kjellerup Skytteforening 182/00
41 136002 Mikkel Grøndal Silkeborg Skyttekreds 182/00
41 135517 Noah Simmersgaard Ikast Skytteforening 182/00
47 133550 Mathias Munk Kjellerup Skytteforening 181/00
47 134926 Simon Villum Sand Kjellerup Skytteforening 181/00
47 134418 Hjalte Lysdal Heinze Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
47 135419 Jonas Jensen Them Skytteforening 181/00
47 135114 Simon Willumsen Skals Skytteforening 181/00
52 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/00
52 135558 Patrick Kristensen Skyttekreds Bjerringbro 180/00
52 135424 Louie Wulf Lindgaard Them Skytteforening 180/00
52 135064 Leah Marie Stordal Kiilerich Karup Skytteforening 180/00
52 134416 Laust Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
57 135974 Mads Simonsen Kjellerup Skytteforening 179/00
57 132491 Anton R Hansen Skarrild Idrætsforening 179/00
57 136193 Thea K. Nielsen Haderup Skytteforening 179/00
60 135073 Jakob Utne Mårtensson Skyttekreds Bjerringbro 178/00
61 135867 Esther Herholt Brounbjerg Arnborg Idrætsforening 177/00
61 135559 Nikolaj Malikov Skyttekreds Bjerringbro 177/00
61 135343 Lucas Karup Pedersen Gjern Skyttekreds 177/00
61 128289 Tobias Christensen Gjern Skyttekreds 177/00
61 135503 Martin Winther Viborg Skytteforening 177/00
66 136028 Morgar Enemarke Dam Sejs-Svejbæk Skytteforening 176/00
66 135417 Rasmus Jensen Skyttekreds Bjerringbro 176/00
66 135108 Nora Rottwitt Skals Skytteforening 176/00
66 136335 Sebastian Trudslev Tjørring IF Skytteafdeling 176/00
70 130712 Lukas Bisgaard Kristensen Møldrup Skytteforening 175/00
70 136046 Julie Marie Roldskov Døssing Them Skytteforening 175/00
70 135575 Oscar Lopez Christensen Gjern Skyttekreds 175/00
70 135574 Mathilde Gyrup Gjern Skyttekreds 175/00
70 136098 Anne Ørbæk Christensen Gjern Skyttekreds 175/00
70 134751 Bertram Leth Ulm Silkeborg Skyttekreds 175/00
70 135776 Lasse Andersen Aulum Skytteforening 175/00
77 130714 Lasse Rykær Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/00
77 135866 Karen Tornvig Hentze Arnborg Idrætsforening 174/00
77 135413 Christian Heerwagen-Jensen Skyttekreds Bjerringbro 174/00
77 134609 Anders Greve Sørensen Skals Skytteforening 174/00
77 136268 Rasmus Egede Viborg Skytteforening 174/00
82 135072 Jacob Leth Grønbeck Skyttekreds Bjerringbro 173/00
82 135416 Jonas Lund Christensen Skyttekreds Bjerringbro 173/00
82 136257 David Cholovskyy Haderup Skytteforening 173/00
82 134872 Lucas Juul Navntoft Karup Skytteforening 173/00
82 135059 Oskar Kiilerich Karup Skytteforening 173/00
82 135837 Jonas Bjerg Primdal Viborg Skytteforening 173/00
82 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 173/00
82 135777 Felix Moritzen Brander Aulum Skytteforening 173/00
90 135415 Rune Asferg Lou Skyttekreds Bjerringbro 172/00
90 136119 Noah F. Micheelsen Viborg Skytteforening 172/00
90 136269 Asker Hjorth Nørgaard Viborg Skytteforening 172/00
90 119491 Gabriel Østerlund Schultz Aulum Skytteforening 172/00
90 131352 Asbjørn Bruun Pedersen Ikast Skytteforening 172/00
95 135865 Kristian Tornvig Hente Arnborg Idrætsforening 170/00
95 135561 Theis Klode Davidson Skyttekreds Bjerringbro 170/00
95 136052 William Steensgaard Bjerg Tjørring IF Skytteafdeling 170/00
98 134752 Frederik Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 169/00
99 136194 Deniz Obitsø Haderup Skytteforening 168/00
100 136117 Mads Madsen Fjends Skytteforening 166/00
101 134942 Cody Christophersen Ikast Skytteforening 165/00
102 136271 William Herss Isaksen Viborg Skytteforening 164/00
103 135414 Mads Nedergaard Jensen Skyttekreds Bjerringbro 157/00
104 134644 Rasmus Fihl Aulum Skytteforening 153/00
105 135515 Hugo Webster Lund Ikast Skytteforening 152/00
106 131059 Marcus K. Pedersen Gjern Skyttekreds 143/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/00
1 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 200/00
3 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Aulum Skytteforening 199/00
3 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 199/00
3 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 199/00
3 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 199/00
3 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 199/00
8 91533 Maria Hjorth Hoffmann Them Skytteforening 197/00
9 118127 Linda Kirkegaard Lager Aulum Skytteforening 196/00
10 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 195/00
11 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
11 116490 Katrine Gade Skals Skytteforening 192/00

Riffel, 15m - Klasse J2

1 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 199/00
1 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 199/00
3 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
3 119961 Magnus Hjorth Marcussen Them Skytteforening 197/00
3 119956 Gustav Nygaard Andresen Them Skytteforening 197/00
6 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 196/00
7 111494 Mads Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
7 118086 Mikkel Juel Madsen Them Skytteforening 195/00
7 123109 Kasper Nielsen Them Skytteforening 195/00
7 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 195/00
11 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 194/00
11 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 194/00
13 104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening 193/00
14 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 192/00
15 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 191/00
16 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 190/00
16 122995 Thomas Vesterager Aulum Skytteforening 190/00
16 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 190/00
16 109646 Hans Christian Olsen Viborg Skytteforening 190/00
16 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 190/00
21 105430 Sebastian Nyhus Jensen Gjern Skyttekreds 189/00
22 91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening 188/00
23 118501 Mikkel Madsen Skyttekreds Bjerringbro 187/00
23 117031 Mads Rost Christensen Skals Skytteforening 187/00
23 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 187/00
23 98421 Alexander Jacobsen Gjern Skyttekreds 187/00
27 116895 Victor Appel Kjellerup Skytteforening 186/00
27 135565 Jwan Kamal Rasoulo Skyttekreds Bjerringbro 186/00
29 113144 Kasper Møller Gjern Skyttekreds 185/00
30 122334 Oliver Hassing Christensen Tjørring IF Skytteafdeling 184/00
31 113001 Mikkel Jepsen Hem Skytteforening 183/00
31 118447 Alexander Bach Vugs Gjern Skyttekreds 183/00
33 132437 Emil Germandsen Skyttekreds Bjerringbro 180/00
34 113087 Viktor Møller Simonsen Møldrup Skytteforening 179/00
34 127043 Mathias Heldam Nielsen Skyttekreds Bjerringbro 179/00
34 122494 Jan Dissing Madsen Skive skytteforening 179/00
37 121304 Frederik Jensen Skive skytteforening 176/00
38 130750 Niklas T. Nielsen Hem Skytteforening 175/00
39 127046 Mark Lund Stromark Skyttekreds Bjerringbro 174/00
40 118498 Kristian Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro 173/00

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 200/00
2 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 198/00
3 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/00
4 22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening 194/00
4 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 194/00
6 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 192/00
6 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 192/00
6 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 192/00
9 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 191/00
10 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 189/00

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 194/00
2 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening 193/00
3 97095 Emil Grønbæk Aulum Skytteforening 190/00
4 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
4 19101 Knud Christensen Viborg Skytteforening 189/00
6 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 188/00
6 84371 Laura Bukalo Aulum Skytteforening 188/00
6 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 188/00
6 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 188/00
10 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 187/00
10 28120 Alfred Busk Kristensen Skive skytteforening 187/00
12 31359 Bent Mæng Aulum Skytteforening 186/00
13 29853 Lars Nahnsen Haderup Skytteforening 185/00
13 37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening 185/00
15 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 182/00
15 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening 182/00
17 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro 178/00

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 195/00
2 116479 Martin Kramer Ikast Skytteforening 194/00
3 134943 Alexander Jørgensen Ikast Skytteforening 192/00
4 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 190/00
5 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
5 29885 Jens Holt Jensen Haderup Skytteforening 188/00
7 136051 Martin Steengaard Bjerg Tjørring IF Skytteafdeling 186/00
8 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 184/00
9 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 183/00
10 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro 182/00
10 136048 Per Pedersen Skarrild Idrætsforening 182/00
10 136049 Tommy Christensen Skarrild Idrætsforening 182/00
10 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 182/00
14 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00
14 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00
14 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening 181/00
17 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 180/00
17 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 180/00
17 136336 Mette Kofoed Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling 180/00
17 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 180/00
21 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 179/00
21 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 179/00
21 37051 Søren Hedegård Kristensen Skarrild Idrætsforening 179/00
21 134945 Jessica V. Wienike Karup Skytteforening 179/00
25 37076 Poul B. Rasmussen Skarrild Idrætsforening 177/00
25 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 177/00
27 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 176/00
27 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 176/00
27 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 176/00
27 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 176/00
31 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 175/00
32 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 174/00
32 124783 Kevin B. T. Wagner Them Skytteforening 174/00
32 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 174/00
35 22546 Jan Mikkelsen Them Skytteforening 173/00
36 134944 Jannick Wienike Karup Skytteforening 172/00
36 127456 Jesper Larsen Gjern Skyttekreds 172/00
38 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 171/00
39 133889 Steffen Rytter Bengtsson Them Skytteforening 170/00
40 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 168/00
41 98595 Rasmus Haue Heesgaard Skarrild Idrætsforening 167/00
41 18627 Hejne Kristensen Gjern Skyttekreds 167/00
43 19397 Peter Søgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 166/00
44 121290 Michael H. Jensen Gjern Skyttekreds 165/00
45 122639 Hans Chr. H. Kristensen Skarrild Idrætsforening 162/00
46 118337 Jann Pedersen Them Skytteforening 160/00
47 83325 Bent Pedersen Gjern Skyttekreds 152/00
48 135312 Jens Jakobsen Skals Skytteforening 149/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/00
1 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/00
1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 200/00
1 106628 Kim Lyng Knudsen Viborg Skytteforening 200/00
1 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 200/00
1 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 200/00
7 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/00
7 119163 Mette Riishede Pedersen Them Skytteforening 199/00
7 101432 Allan Hjerresen Viborg Skytteforening 199/00
7 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 199/00
7 106522 Anette Andersen Viborg Skytteforening 199/00
7 19486 Allan T. Pedersen Viborg Skytteforening 199/00
7 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 199/00
14 108059 Morten Kongensgaard Kjellerup Skytteforening 198/00
14 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 198/00
14 30629 Flemming Kristensen Aulum Skytteforening 198/00
14 90533 Kaja Laursen Viborg Skytteforening 198/00
18 101602 Jonna Grønbæk Aulum Skytteforening 195/00
19 105346 Claus Thomsen Skive skytteforening 192/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 200/00
2 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 199/00
3 122605 Torben Bech Jensen Ulbjerg Skytteforening 198/00
3 79034 Brian Grønn Rauh Karup Skytteforening 198/00
3 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 198/00
6 93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening 197/00
6 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 197/00
8 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 196/00
8 30090 Mikael Pedersen Haderup Skytteforening 196/00
10 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
10 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 195/00
10 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 195/00
13 93542 Lone Krarup Hede Haderup Skytteforening 194/00
13 18963 André Madsen Haderup Skytteforening 194/00
13 124779 Bo Hagen Jensen Them Skytteforening 194/00
13 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 194/00
13 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 194/00
18 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
18 113124 Lene Toft Kjellerup Skytteforening 192/00
18 86963 Christian Madsen Skyttekreds Bjerringbro 192/00
18 93540 Dorte Thomsen Haderup Skytteforening 192/00
22 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 191/00
22 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 191/00
24 112905 Claus Alling Dam Haderup Skytteforening 190/00
25 130408 Lennart Jensen Tjørring IF Skytteafdeling 189/00
26 112652 Heidi Klug Pedersen Gjellerup Sdr. S G & I 188/00
27 108023 Vibeke Madsen Skyttekreds Bjerringbro 184/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 89691 Martin Færch Hansen Viborg Skytteforening 197/00
2 120087 Brian B. Andersen Møldrup Skytteforening 195/00
2 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 195/00
2 121528 Jan Roager Petersen Viborg Skytteforening 195/00
2 134558 Søren Sørensen Skive skytteforening 195/00
6 135299 Daniel Hasager Skive skytteforening 194/00
7 30703 Aksel Fyhring Aulum Skytteforening 193/00
7 30673 Bjarne Fyhring Aulum Skytteforening 193/00
9 131062 Brian Villum Rasmussen Kjellerup Skytteforening 191/00
9 113145 Morten Steen Møller Gjern Skyttekreds 191/00
11 122493 Line Johansen Skive skytteforening 190/00
12 109627 Henrik Svendsen Arnborg Idrætsforening 188/00
12 127228 Majken Dahl Andersen Skyttekreds Bjerringbro 188/00
12 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 188/00
12 122332 Anette Hassing Tjørring IF Skytteafdeling 188/00
16 135647 Anja Adamsen Møldrup Skytteforening 187/00
17 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 186/00
17 82522 Kim Hornfelt Dyhr Skyttekreds Bjerringbro 186/00
17 136192 Stella Halkjær Haderup Skytteforening 186/00
17 122492 Børge E. I. Sand Karup Skytteforening 186/00
21 135560 Jimmy Jesper Lødsen Skyttekreds Bjerringbro 185/00
21 21865 Kirsten Andersen Them Skytteforening 185/00
21 22558 Jacob Kudsk Gjern Skyttekreds 185/00
21 22198 Thim Nielsen Gjern Skyttekreds 185/00
21 136118 Lene Bejer Damgaard Viborg Skytteforening 185/00
26 128680 Biger Oromaa Møldrup Skytteforening 184/00
26 136086 Vitaliy Cholovskyy Haderup Skytteforening 184/00
26 135109 Michelle Mariager Jakobsen Skals Skytteforening 184/00
26 135940 Jens Peder Kristoffersen Gjern Skyttekreds 184/00
26 118015 Jane Vinding Christensen Tjørring IF Skytteafdeling 184/00
31 22735 Allan Kudsk Gjern Skyttekreds 183/00
32 135218 Ole Glud Mortensen Skyttekreds Bjerringbro 182/00
32 120907 Helga Glud Karup Skytteforening 182/00
32 130947 Thomas Hyldgaard Gjern Skyttekreds 182/00
32 24133 Martin Andersen Gjern Skyttekreds 182/00
36 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 181/00
36 128288 Lars Christensen Gjern Skyttekreds 181/00
38 107565 Eva Lykke Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro 180/00
38 135600 Martin Madsen Skyttekreds Bjerringbro 180/00
38 135599 Mogens Sund Olesen Skyttekreds Bjerringbro 180/00
41 128681 Henning Schacksen Møldrup Skytteforening 179/00
42 135426 Susanne Randrup Villadsen Them Skytteforening 178/00
43 108031 Anette Dyhr Skyttekreds Bjerringbro 176/00
43 130511 Sabrina Albert Tjørring IF Skytteafdeling 176/00
45 19054 Helle I. Steensig Skyttekreds Bjerringbro 173/00
45 123737 Vagn Nielsen Skyttekreds Bjerringbro 173/00

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/00
2 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 199/00
2 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 199/00
2 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 199/00
5 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 198/00
5 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 198/00
5 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 198/00
5 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 198/00
5 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 198/00
5 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 198/00
11 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 197/00
12 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 196/00
13 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 195/00
14 18938 Hans J. Steensig Skyttekreds Bjerringbro 194/00
15 19287 Anna Marie Jensen Ulbjerg Skytteforening 192/00
16 27594 Peter Damgård Haderup Skytteforening 190/00

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 200/00
2 32360 Knud Bjerre Arnborg Idrætsforening 198/00
3 19543 Raúl Ricardo Christiansen Fjends Skytteforening 195/00
3 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
5 12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening 194/00
5 37199 Ingolf Lund Skarrild Idrætsforening 194/00
5 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 194/00
5 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 194/00
5 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 194/00
5 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 194/00
11 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 193/00
11 102327 Egon Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling 193/00
13 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening 192/00
14 91589 Ivan Jensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
14 21991 Bent Nielsen Gjern Skyttekreds 191/00
16 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 190/00
16 101200 Jens Eskildsen Haderup Skytteforening 190/00
18 98424 Torben Nedergaard Skyttekreds Bjerringbro 189/00
18 32872 Bente Søndergaard Tjørring IF Skytteafdeling 189/00
18 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 189/00
21 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/00

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 199/00
2 37194 Jan Christensen Skarrild Idrætsforening 195/00
2 22559 Ivan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 195/00
4 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 194/00
4 23128 Harry Egon Jensen Karup Skytteforening 194/00
6 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 193/00
7 102754 Bent Olesen Tjørring IF Skytteafdeling 192/00
8 27408 Villy Pedersen Fjends Skytteforening 191/00
8 19132 Sigurd Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
8 93984 Jørgen Leth Andersen Skyttekreds Bjerringbro 191/00
8 24039 Harry Kudsk Gjern Skyttekreds 191/00
8 18633 Ebbe Christiansen Gjern Skyttekreds 191/00
13 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 190/00
13 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
13 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
16 132613 Jørgen Madsen Skyttekreds Bjerringbro 189/00
16 29931 Betty Andersen Haderup Skytteforening 189/00
16 102328 Preben Bastrup Tjørring IF Skytteafdeling 189/00
19 29809 Peter Bay Haderup Skytteforening 188/00
20 110948 Klaus Reflund Fjends Skytteforening 187/00
20 108030 Svend Sunds Skyttekreds Bjerringbro 187/00
20 134726 Jens-Anker Rasch Karup Skytteforening 187/00
23 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 186/00
23 104473 Niels Møller Tjørring IF Skytteafdeling 186/00
23 32911 Anna Lise Christensen Tjørring IF Skytteafdeling 186/00
26 19529 Steen Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/00
26 102385 Ole Elmholt Tjørring IF Skytteafdeling 185/00
26 112328 Kristian Frølund Tjørring IF Skytteafdeling 185/00
29 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
29 102472 Ole Gram Tjørring IF Skytteafdeling 184/00
29 103377 Jørgen Mortensen Tjørring IF Skytteafdeling 184/00
29 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 184/00
33 103489 Mads Sønderup Tjørring IF Skytteafdeling 183/00
34 107274 Egon Holst Tjørring IF Skytteafdeling 182/00
35 107868 Niels Odgaard Fjends Skytteforening 181/00
36 24137 Laila Frandsen Gjern Skyttekreds 180/00
37 102325 Niels Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling 178/00
37 103379 Jens Østergaard Nielsen Tjørring IF Skytteafdeling 178/00
39 136259 Jens Christensen Haderup Skytteforening 176/00
39 108720 Erik Lindegaard Tjørring IF Skytteafdeling 176/00
41 113403 Finn Poulsen Skyttekreds Bjerringbro 174/00
41 135275 Kurt Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro 174/00
43 111197 Ole Andersen Tjørring IF Skytteafdeling 168/00
44 98425 Inge Nedergaard Skyttekreds Bjerringbro 164/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 199/00
2 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening 198/00
3 127501 Villy Christensen Møldrup Skytteforening 197/00
4 122843 Leo Møldrup Møldrup Skytteforening 196/00
4 122600 Ejnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 196/00
4 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 196/00
7 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 195/00
7 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening 195/00
7 127948 Henning Bech Møldrup Skytteforening 195/00
7 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
7 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening 195/00
7 130531 Karl Henry Sørensen Kjellerup Skytteforening 195/00
7 83615 Jørn Werner Andersen Arnborg Idrætsforening 195/00
7 135412 Steffen Dannemann Heerwagen Skyttekreds Bjerringbro 195/00
15 122856 Poul Erik Ebbesen Møldrup Skytteforening 194/00
15 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 194/00
15 122841 Karin Mogensen Møldrup Skytteforening 194/00
15 125225 Jørgen Bertelsen Møldrup Skytteforening 194/00
15 122834 Kjeld Nielsen Møldrup Skytteforening 194/00
15 122383 Niels Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
15 123320 Hans Iver Lyngsø Ulbjerg Skytteforening 194/00
15 32792 Christian Gregersen Arnborg Idrætsforening 194/00
15 135562 Nikolai Ørbæk Jensen Skyttekreds Bjerringbro 194/00
15 123498 Denis Nielsen PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 194/00
15 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 194/00
15 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 194/00
27 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening 193/00
27 113823 Svend Møller Møldrup Skytteforening 193/00
27 122836 Kirsten Sørensen Møldrup Skytteforening 193/00
27 122360 Gunnar Moustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
27 31334 Hans Erik Dörr Kjellerup Skytteforening 193/00
27 122599 Carl Erik Christensen Kjellerup Skytteforening 193/00
27 132726 Diana Johannesen Viborg Skytteforening 193/00
34 122845 Kern Christensen Møldrup Skytteforening 192/00
34 122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
34 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening 192/00
34 32599 Herluf Nielsen Arnborg Idrætsforening 192/00
34 123503 Karl Buksti PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 192/00
34 123499 Aage Pedersen PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 192/00
34 127560 Inger Visgård Viborg Skytteforening 192/00
41 122850 Bente Thorup Møldrup Skytteforening 191/00
41 12280 Arne Andersen Møldrup Skytteforening 191/00
41 122839 Inga Jensen Møldrup Skytteforening 191/00
41 122838 Jull Ebbesen Jensen Møldrup Skytteforening 191/00
41 122359 Ejsing Laursen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
41 130030 Leo Christensen Kjellerup Skytteforening 191/00
41 127455 Ulrik S. Andersen Gjern Skyttekreds 191/00
48 122847 Inger Munkholm Nielsen Møldrup Skytteforening 190/00
48 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/00
48 123324 Johannes Bach Kjellerup Skytteforening 190/00
48 135946 Karl Johan Andreasen Kjellerup Skytteforening 190/00
48 134417 Trine Petersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
53 122849 Viggo Busk Møldrup Skytteforening 189/00
53 19727 Hans Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
53 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
53 18564 Aage Thomsen Gjern Skyttekreds 189/00
57 122842 Georg Mogensen Møldrup Skytteforening 188/00
57 122846 Leif Nielsen Møldrup Skytteforening 188/00
57 135757 Bjarne Larsen Møldrup Skytteforening 188/00
57 122385 Søren Peter Therkildsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
57 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
57 122380 Jørgen Kristensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
57 19783 Bent Nielsen PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 188/00
57 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 188/00
65 122855 Emil Faurholt Møldrup Skytteforening 187/00
65 122844 Bjarne Møldrup Møldrup Skytteforening 187/00
65 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 187/00
65 19354 Henning Thuesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
65 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
65 135601 Kurt Jensen Skyttekreds Bjerringbro 187/00
71 126948 Karl O. H. Christensen Møldrup Skytteforening 186/00
71 122378 Jens-Ole Dalsgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00
71 122384 Niels Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00
71 122596 Thorkild Pedersen Kjellerup Skytteforening 186/00
71 19058 Eigil D. Andersen Skyttekreds Bjerringbro 186/00
76 19368 Carl Chr. Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/00
77 126966 Peter Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
77 123501 Bente Carne PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 184/00
79 122853 Bent Skovbo Andersen Møldrup Skytteforening 183/00
79 97098 Kjeld Laursen Sejs-Svejbæk Skytteforening 183/00
79 135563 Kasja Ørbæk Jensen Skyttekreds Bjerringbro 183/00
82 19301 Tonny Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/00
82 32233 Marianne Laugesen Arnborg Idrætsforening 182/00
82 132705 Rene Kristensen Skyttekreds Bjerringbro 182/00
82 19785 Bent Svejstrup PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 182/00
82 123502 Pauli Johansen PLR Soldaterforening. Viborg Afd. 182/00
87 122691 Jørgen Albrektsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00
87 89858 Ivan Hougaard Skyttekreds Bjerringbro 181/00
87 108033 Aage Vincent Møller Skyttekreds Bjerringbro 181/00
90 122851 Aage Bach Møldrup Skytteforening 179/00
90 122835 Vagn Sørensen Møldrup Skytteforening 179/00
90 122858 Erik Bach Møldrup Skytteforening 179/00
93 122633 Thomas Ørum Blaabjerg Skals Skytteforening 177/00
94 118491 Ole Fisker Andersen Skyttekreds Bjerringbro 175/00

Til toppen