| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/06 200/13 400/19
2 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 196/06 199/08 395/14
3 124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening 196/07 198/07 394/14
4 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 197/09 197/07 394/16

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 197/07 199/05 396/12
2 110180 Kasper Lund Pedersen Alslev Skytteforening 196/07 196/04 392/11
3 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 196/09 195/03 391/12
4 132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening 194/06 196/08 390/14
5 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening 195/05 194/08 389/13
6 133718 Lærke Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening 196/06 193/08 389/14
7 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 190/03 196/05 386/08
8 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 194/05 191/03 385/08
9 123507 Katrine Lund Pedersen Alslev Skytteforening 189/02 195/05 384/07
10 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 190/03 194/03 384/06
11 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 196/10 188/03 384/13

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 196/03 192/01 388/04
2 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 193/02 194/05 387/07
3 127121 Jacob Pedersen Helle Skytteforening 191/02 193/04 384/06
4 123470 Alexander Agerbæk Alslev Skytteforening 188/03 190/05 378/08

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 192/02 189/02 381/04
2 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Gesten Skytteforening 180/03 190/01 370/04
3 134350 Mathias Nielsen Ølgod Skytteforening 185/00 179/00 364/00

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 197/08 199/09 396/17
2 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/09 197/11 396/20
3 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 196/05 197/05 393/10

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 195/06 199/12 394/18
2 125459 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening 188/02 195/07 383/09
3 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 194/04 188/03 382/07
4 94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening 189/03 189/03 378/06
5 119773 Jakob Thyregaard Kallesø Videbæk Skytteforening 185/03 192/02 377/05
6 133377 Nicolaj Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 188/01 189/03 377/04
7 123139 Patrick Mikkelsen Ølgod Skytteforening 183/01 187/02 370/03

Riffel, 15m - Mesterskab VS1

1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/08 193/04 387/12
2 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 190/04 190/03 380/07

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 192/05 191/02 383/07
2 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 181/01 179/01 360/02

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 178/01 181/01 359/02
2 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 179/02 179/02 358/04
3 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening 174/00 182/00 356/00

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 200/10 200/11 400/21
2 39981 Villy Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/07 200/06 398/13
3 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 197/10 200/15 397/25
4 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/08 199/11 397/19
5 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 198/05 198/07 396/12
6 106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening 199/08 197/12 396/20
7 111577 Niels Ladegaard Vejle Skytteforening 198/05 197/06 395/11
8 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/12 194/09 390/21
9 40207 Ida Søby Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 191/05 198/08 389/13

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1 129296 Torben Pedersen Ølgod Skytteforening 198/04 195/06 393/10
2 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 196/04 196/08 392/12
3 123295 Kåre Thyregaard Videbæk Skytteforening 193/06 196/06 389/12

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 134341 Jonas Aagaard Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/07 196/03 392/10
2 134341 Jonas Aagaard Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/07 196/03 392/10
3 94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening 198/09 193/04 391/13
4 114453 John L.S. Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 194/06 195/06 389/12
5 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 197/03 190/03 387/06
6 134266 Jesper Henriksen Ølgod Skytteforening 191/02 192/03 383/05
7 117272 Søren Kirkegaard Madsen Helle Skytteforening 188/02 188/02 376/04
8 33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening 187/02 181/02 368/04

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 199/11 199/11 398/22
2 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds 200/10 198/07 398/17
3 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 199/07 198/06 397/13
4 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 198/08 196/08 394/16
5 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening 195/08 198/06 393/14
6 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 190/04 192/04 382/08

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 198/06 193/04 391/10
2 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 190/01 190/03 380/04
3 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 188/02 191/04 379/06

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 192/03 192/06 384/09
2 112980 Villy Christensen Skarrild Idrætsforening 192/04 186/01 378/05
3 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 186/02 190/02 376/04
4 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 189/02 186/00 375/02
5 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening 185/03 189/03 374/06
6 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 187/02 187/01 374/03
7 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 187/02 187/00 374/02

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 133407 Louise H. Sørensen Ølgod Skytteforening 192/03 190/00 382/03
2 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening 185/01 184/01 369/02
3 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening 161/00 173/00 334/00
4 133039 Jytte Lauridsen Ølgod Skytteforening 138/00 130/00 268/00

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/06
2 128644 Malthe Kristensen Helle Skytteforening 197/09
3 124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening 196/07
4 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 196/06

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 197/07
2 130929 Caroline Maj Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening 197/06
3 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 196/10
4 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 196/09
5 110180 Kasper Lund Pedersen Alslev Skytteforening 196/07
6 133718 Lærke Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening 196/06
7 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening 195/05
8 132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening 194/06
9 122217 Christian Ringgaard Jensen Helle Skytteforening 194/05
10 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 191/03
11 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 190/03
12 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening 190/03
13 123507 Katrine Lund Pedersen Alslev Skytteforening 189/02

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 129209 Andreas Gravers Christensen Tistrup Skytteforening 196/03
2 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 193/02
3 127121 Jacob Pedersen Helle Skytteforening 191/02
4 123470 Alexander Agerbæk Alslev Skytteforening 188/03

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 192/02
2 134350 Mathias Nielsen Ølgod Skytteforening 185/00
3 130557 Lukas Stryhn Sdr. Omme Skytteforening 184/00
4 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Gesten Skytteforening 180/03

Riffel, 15m - Klasse J1

1 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/09
2 118626 Sascha Kampmann Ølgod Skytteforening 197/08
3 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 196/05

Riffel, 15m - Klasse J2

1 125887 Nanna Mathiesen Helle Skytteforening 195/06
2 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 194/04
3 94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening 189/03
4 125459 Sofie Thrane Nielsen Gesten Skytteforening 188/02
5 133377 Nicolaj Vestergaard Hansen Helle Skytteforening 188/01
6 119773 Jakob Thyregaard Kallesø Videbæk Skytteforening 185/03
7 123139 Patrick Mikkelsen Ølgod Skytteforening 183/01

Riffel, 15m - Klasse VS1

1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 194/08
2 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 190/04

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 192/05
2 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 181/01

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 179/02
2 122536 Morten Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 179/00
3 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 178/01
4 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening 174/00
5 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 168/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 127255 Elise Saxild Kristensen Helle Skytteforening 200/10
2 106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening 199/08
3 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/08
4 39981 Villy Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 198/07
5 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 198/05
6 111577 Niels Ladegaard Vejle Skytteforening 198/05
7 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 197/10
8 41611 Bent P. Nielsen Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/12
9 40207 Ida Søby Fogh Gørding/Vejrup Skyttekreds 191/05

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 129296 Torben Pedersen Ølgod Skytteforening 198/04
2 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 196/04
3 123295 Kåre Thyregaard Videbæk Skytteforening 193/06

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening 198/09
2 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 197/03
3 134341 Jonas Aagaard Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/07
4 134341 Jonas Aagaard Gørding/Vejrup Skyttekreds 196/07
5 114453 John L.S. Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 194/06
6 134266 Jesper Henriksen Ølgod Skytteforening 191/02
7 135608 Kim Stryhn Sdr. Omme Skytteforening 188/02
8 117272 Søren Kirkegaard Madsen Helle Skytteforening 188/02
9 33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening 187/02
10 83400 Charlotte Kristine Damkjær Gesten Skytteforening 181/01

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 40983 Else Jensen Ribe Skyttekreds 200/10
2 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 199/11
3 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 199/07
4 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 198/08
5 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening 195/08
6 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 190/04

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 198/06
2 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 192/07
3 39276 Laila Højgaard Tistrup Skytteforening 190/01
4 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 188/02

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 112980 Villy Christensen Skarrild Idrætsforening 192/04
2 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 192/03
3 122218 Flemming S. Burkarl Alslev Skytteforening 189/02
4 97437 Jes Lauridsen Tistrup Skytteforening 187/02
4 117296 Niels Ole Hansen Tistrup Skytteforening 187/02
6 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 186/02
7 39410 Erik Hungeberg Helle Skytteforening 185/03

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 133407 Louise H. Sørensen Ølgod Skytteforening 192/03
2 133788 Niklas Lund Ølgod Skytteforening 185/01
3 134351 Lasse Hedeager Ølgod Skytteforening 161/00
4 133039 Jytte Lauridsen Ølgod Skytteforening 138/00

Til toppen