Pulje 1 - Super Veteran +50 - 7 mands

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Helårlig turnering med spillerunder i følgende uger: Forår 2019 - uge 14 - 26 (tirsdage i uge 17 og 24) Efterår 2019 - uge 33 - 41 Spilletider i efteråret justeres til tider på lysbaner eller ej på et senere tidspunkt.

Stilling DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Herning Fr. OB, disp. 19 12 4 3 76-41 40
2. Sunds IF, disp. 19 11 7 1 44-29 40
3. Ikast FS OB 19 12 1 6 63-37 37
4. Brande Old Boys, disp 19 11 4 4 49-26 37
5. Hammerum IF OB 19 8 5 6 41-24 29
6. Herning KFUM 1, disp. NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 8 4 6 45-34 28
7. Kølkær/F SG&I OB, disp. 19 9 1 9 54-49 28
8. Uhre Old Boys, disp. 18 4 5 9 19-41 17
9. Herning IK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 3 1 14 16-66 10
10. Herning KFUM 2 (+45) 19 2 2 15 25-52 8
11. Bording IF 9 1 0 8 23-56 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Helårs 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
01-04-19 Bording IF - Herning KFUM 2 (+45) - Bording Hallen
01-04-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Sunds IF, disp. 1 - 1
01-04-19 19:00 Ikast FS OB - Herning Fr. OB, disp. 5 - 1
01-04-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 1 - 0
01-04-19 19:00 Herning IK - Brande Old Boys, disp - Herning IK 1 - 4
NB!
Kamp aflyst
08-04-19 Hammerum IF OB - Bording IF
08-04-19 19:00 Sunds IF, disp. - Ikast FS OB - Sunds IF 2 - 2
08-04-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Uhre Old Boys, disp. 1 - 1
08-04-19 19:00 Herning IK - Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning IK 0 - 2
08-04-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning KFUM 1, disp. 2 - 0
NB!
Kamp aflyst
15-04-19 Bording IF - Herning Fr. OB, disp. - Bording Hallen
15-04-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Hammerum IF OB 1 - 1
NB!
Kamp udsat
15-04-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Herning IK
15-04-19 19:00 Ikast FS OB - Brande Old Boys, disp 4 - 1
NB!
Kamp aflyst
23-04-19 Sunds IF, disp. - Bording IF - Sunds IF
23-04-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Uhre Old Boys, disp. 2 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-04-19 19:00 Herning IK - Ikast FS OB - Herning IK 0 - 3
23-04-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning KFUM 2 (+45) 5 - 0
23-04-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 1 - 0
NB!
Kamp aflyst
29-04-19 Bording IF - Brande Old Boys, disp - Bording Hallen
29-04-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Sunds IF, disp. 2 - 3
29-04-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Herning Fr. OB, disp. 1 - 5
29-04-19 19:00 Ikast FS OB - Herning KFUM 1, disp. 2 - 1
29-04-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Hammerum IF OB - Kølkær 1 - 2
NB!
Kamp aflyst
06-05-19 Herning IK - Bording IF - Herning IK
06-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning KFUM 2 (+45) - Sunds IF 1 - 1
06-05-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Hammerum IF OB 5 - 2
06-05-19 19:00 Ikast FS OB - Kølkær/F SG&I OB, disp. 5 - 4
06-05-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Uhre Old Boys, disp. 0 - 0
NB!
Kamp aflyst
13-05-19 Bording IF - Herning KFUM 1, disp. - Bording Hallen
13-05-19 19:00 Hammerum IF OB - Sunds IF, disp. 0 - 1
13-05-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning IK 4 - 1
13-05-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Kølkær 2 - 6
13-05-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Brande Old Boys, disp 0 - 1
NB!
Kamp aflyst
20-05-19 Ikast FS OB - Bording IF
20-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Sunds IF 4 - 4
20-05-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Uhre Old Boys, disp. 5 - 0
20-05-19 19:00 Herning IK - Herning KFUM 2 (+45) - Herning IK 2 - 1
20-05-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Hammerum IF OB 4 - 2
27-05-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Sunds IF, disp. - Kølkær 1 - 2
27-05-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Brande Old Boys, disp 1 - 3
27-05-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Ikast FS OB 1 - 0
27-05-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning IK 3 - 0
27-05-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Herning KFUM 1, disp. 0 - 2
NB!
Kamp aflyst
03-06-19 Bording IF - Kølkær/F SG&I OB, disp. - Bording Hallen
03-06-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Sunds IF, disp. 2 - 2
03-06-19 19:00 Herning IK - Herning Fr. OB, disp. - Herning IK 1 - 9
03-06-19 19:00 Ikast FS OB - Herning KFUM 2 (+45) 5 - 2
03-06-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Hammerum IF OB 1 - 1
06-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning KFUM 2 (+45) - Kølkær 4 - 2
NB!
Kamp aflyst
11-06-19 Uhre Old Boys, disp. - Bording IF
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
11-06-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning IK - Sunds IF 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
11-06-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning KFUM 1, disp. 3 - 0
11-06-19 19:00 Hammerum IF OB - Ikast FS OB 0 - 3
11-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Brande Old Boys, disp - Kølkær 2 - 4
17-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Uhre Old Boys, disp. - Kølkær 2 - 0
17-06-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning IK 6 - 0
17-06-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Bording IF 6 - 2
17-06-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning KFUM 1, disp. - Sunds IF 2 - 2
17-06-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Ikast FS OB 3 - 0
24-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning IK - Kølkær 2 - 3
24-06-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Brande Old Boys, disp 0 - 3
24-06-19 19:00 Bording IF - Hammerum IF OB - Bording Hallen 0 - 7
24-06-19 19:00 Ikast FS OB - Sunds IF, disp. 2 - 4
24-06-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning KFUM 2 (+45) 2 - 1
12-08-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Kølkær/F SG&I OB, disp. 2 - 3
12-08-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Ikast FS OB 0 - 2
12-08-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Bording IF 5 - 3
12-08-19 19:00 Hammerum IF OB - Uhre Old Boys, disp. 0 - 0
12-08-19 19:00 Herning IK - Herning KFUM 1, disp. - Herning IK 3 - 3
19-08-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning KFUM 1, disp. - Kølkær 2 - 6
19-08-19 19:00 Bording IF - Sunds IF, disp. - Bording Hallen 1 - 5
19-08-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning Fr. OB, disp. 2 - 6
19-08-19 19:00 Ikast FS OB - Herning IK 5 - 0
19-08-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Hammerum IF OB 1 - 3
26-08-19 19:00 Hammerum IF OB - Kølkær/F SG&I OB, disp. 1 - 2
26-08-19 19:00 Sunds IF, disp. - Uhre Old Boys, disp. - Sunds IF 2 - 1
26-08-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning KFUM 2 (+45) 2 - 1
26-08-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Ikast FS OB 7 - 1
28-08-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Bording IF 7 - 3
02-09-19 18:45 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Ikast FS OB - Kølkær 4 - 3
02-09-19 18:45 Uhre Old Boys, disp. - Brande Old Boys, disp 1 - 5
02-09-19 18:45 Herning KFUM 2 (+45) - Sunds IF, disp. 0 - 3
02-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning Fr. OB, disp. 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
02-09-19 19:00 Bording IF - Herning IK - Bording Hallen 3 - 0
09-09-19 18:30 Herning Fr. OB, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 4 - 6
09-09-19 18:30 Brande Old Boys, disp - Herning KFUM 2 (+45) 5 - 1
09-09-19 18:30 Herning KFUM 1, disp. - Bording IF 7 - 5
09-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Hammerum IF OB - Sunds IF 1 - 0
09-09-19 19:00 Herning IK - Uhre Old Boys, disp. - Herning IK 2 - 1
16-09-19 18:15 Uhre Old Boys, disp. - Herning KFUM 1, disp. 0 - 3
16-09-19 18:15 Herning KFUM 2 (+45) - Herning IK 3 - 0
16-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Brande Old Boys, disp 0 - 0
16-09-19 19:00 Bording IF - Ikast FS OB - Bording Hallen 3 - 10
16-09-19 19:15 Herning Fr. OB, disp. - Sunds IF, disp. 5 - 1
23-09-19 18:00 Herning KFUM 1, disp. - Herning KFUM 2 (+45) 2 - 1
23-09-19 18:00 Brande Old Boys, disp - Herning Fr. OB, disp. 0 - 0
23-09-19 18:00 Ikast FS OB - Uhre Old Boys, disp. 7 - 0
23-09-19 19:00 Herning IK - Hammerum IF OB - Herning IK 0 - 5
23-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. - Sunds IF 3 - 3
30-09-19 17:45 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Bording IF - Kølkær 9 - 3
30-09-19 17:45 Herning KFUM 2 (+45) - Ikast FS OB 1 - 4
30-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning KFUM 1, disp. 3 - 1
30-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Brande Old Boys, disp - Sunds IF 2 - 1
30-09-19 19:15 Herning Fr. OB, disp. - Herning IK 7 - 2
07-10-19 17:45 Brande Old Boys, disp - Kølkær/F SG&I OB, disp. 1 - 5
07-10-19 17:45 Herning KFUM 1, disp. - Herning Fr. OB, disp. 3 - 5
07-10-19 17:45 Ikast FS OB - Hammerum IF OB 0 - 3
07-10-19 19:00 Bording IF - Uhre Old Boys, disp. - Bording Hallen
07-10-19 19:00 Herning IK - Sunds IF, disp. - Herning IK 1 - 2

Til toppen