Pulje A - Old Boys +32 - 11-mands

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Turnering med spillerrunder i uge 14 - 24 (ingen spillerunde i uge 16) Ombrydning af A og B rækker efter sidste spillerunde uge 24 - forventet start på efterårssæson uge 25 Op/nedrykning mellem puljerne ved samme antal hold - 2 ned fra A - 1 op fra B.

Stilling DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Old Boys +32 - 11-mands
Pulje A

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sundsøre FK, Breum, disp 10 6 3 1 25-13 21
2. Oddense Otting UGF, disp 10 6 2 2 25-13 20
3. Højslev K IF, disp NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 4 3 3 15-16 15
4. Røde Stjerne FC Skive 10 3 3 4 23-18 12
5. Skive Seminarium Boldklub 10 3 1 6 11-24 10
6. Ejsing BK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 0 8 11-26 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Old Boys +32 - 11-mands
Pulje A

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Old Boys +32 - 11-mands
Pulje A

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Sen, Old, Vet - Forår/helår 2019
Old Boys +32 - 11-mands
Pulje A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
03-04-19 19:00 Højslev K IF, disp - Skive Seminarium Boldklub 2 - 0
03-04-19 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Oddense Otting UGF, disp 3 - 4
03-04-19 19:00 Ejsing BK - Sundsøre FK, Breum, disp 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
10-04-19 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Ejsing BK 3 - 0
10-04-19 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Røde Stjerne FC Skive 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-04-19 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Højslev K IF, disp 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
24-04-19 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Ejsing BK 3 - 0
24-04-19 19:00 Højslev K IF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 1 - 1
24-04-19 19:15 Skive Seminarium Boldklub - Oddense Otting UGF, disp 0 - 3
01-05-19 19:00 Ejsing BK - Oddense Otting UGF, disp 1 - 0
01-05-19 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Skive Seminarium Boldklub 4 - 1
01-05-19 19:00 Højslev K IF, disp - Røde Stjerne FC Skive 3 - 2
08-05-19 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Oddense Otting UGF, disp 1 - 3
08-05-19 19:00 Ejsing BK - Højslev K IF, disp 1 - 2
08-05-19 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Skive Seminarium Boldklub 1 - 2
15-05-19 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Ejsing BK 3 - 0
15-05-19 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Røde Stjerne FC Skive 1 - 1
15-05-19 19:30 Skive Seminarium Boldklub - Højslev K IF, disp 2 - 0
22-05-19 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Sundsøre FK, Breum, disp 2 - 3
22-05-19 19:00 Ejsing BK - Skive Seminarium Boldklub 7 - 0
22-05-19 19:00 Højslev K IF, disp - Oddense Otting UGF, disp 2 - 2
29-05-19 19:00 Ejsing BK - Røde Stjerne FC Skive 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
29-05-19 19:00 Sundsøre FK, Breum, disp - Højslev K IF, disp 3 - 0
29-05-19 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Skive Seminarium Boldklub 4 - 2
05-06-19 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Højslev K IF, disp 2 - 2
05-06-19 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Sundsøre FK, Breum, disp 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
05-06-19 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Ejsing BK 3 - 0
12-06-19 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Røde Stjerne FC Skive 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
12-06-19 19:00 Højslev K IF, disp - Ejsing BK 3 - 0
12-06-19 19:15 Oddense Otting UGF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp 2 - 3

Til toppen