Nordjysk mesterskab 15 meter riffel 2019 - voksne (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

15 meter riffel - åben klasse

1 Vodskov Skytteforening 1
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 198/09 200/11 398/20
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 200/13 200/12 400/25
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 200/10 199/11 399/21
102415 Jens Nielsen VÅ1 199/10 199/09 398/19
Total 1595/85
2 Frederikshavn Skyttekreds
101636 Anton Christensen VÅ1 200/11 198/14 398/25
106985 Lotte Bredahl VÅ1 199/08 198/06 397/14
135038 Jimmy Sørensen VÅ3 194/04 197/07 391/11
116872 Dorthe K. Hegaard VÅ1 200/10 199/06 399/16
Total 1585/66
3 Vodskov Skytteforening 2
112246 Anne Lise Herskind VÅ1 200/04 200/10 400/14
123883 Birgitte Bonde VÅ1 198/04 197/10 395/14
15832 Michael Herskind VÅ2 194/05 196/09 390/14
103695 Bent Andersen VÅ1 197/12 199/10 396/22
Total 1581/64
4 Vilsted Skytteforening
108503 Evan Petersen VÅ1 196/07 196/09 392/16
11933 Lars P M Jakobsen VÅ1 199/06 196/04 395/10
11779 Rasmus Møller Larsen VÅ1 197/09 198/10 395/19
118663 Kim Kristoffersen VÅ3 193/04 196/04 389/08
Total 1571/53
5 Skytteforening Kimbrerne
98921 Brian Rubæk VÅ1 199/10 197/04 396/14
135590 Sead Smajic VÅ2 198/10 197/06 395/16
99365 Elly Madsen VÅ2 196/07 194/06 390/13
96845 Frederik H. Andersen VÅ2 190/04 199/06 389/10
Total 1570/53
6 Sjørring Skytteforening
108488 Jonas Dahl Pedersen VÅ2 196/05 197/04 393/09
28466 Nikolaj Madsen VÅ2 196/01 196/04 392/05
29117 Bitten Hansen VÅ2 196/05 194/05 390/10
29050 Else Jensen VÅ1 197/12 198/08 395/20
Total 1570/44

15 meter riffel - stilling

1 Aalborg Skyttekreds 1
91277 Simone Berg VS1 195/02 191/03 386/05
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 195/03 196/09 391/12
104886 Emil Lindholt Nielsen VS1 195/02 195/09 390/11
116728 Caroline Marie Jacobi VS1 197/06 199/12 396/18
Total 1563/46
2 Aalborg Skyttekreds 2
16969 Morten Larsen VS1 189/03 191/04 380/07
16485 Jeppe V. Kristensen VS1 188/02 192/03 380/05
53523 Annette Munkbøl VS2 183/02 189/02 372/04
117765 Peter A. Sørensen VS3 186/04 187/02 373/06
Total 1505/22
3 Boddum-Ydby Skytteforening
108452 Victoria Riemann Dahl VS2 185/02 184/04 369/06
113577 Mathias N. Nielsen VS2 184/01 188/01 372/02
118349 Laura Riemann Dahl VS3 184/02 186/01 370/03
92975 Gert M. Jensen VS2 190/04 191/03 381/07
Total 1492/18
4 Vodskov Skytteforening
15485 Dennis Nielsen VS2 184/02 183/01 367/03
85492 Martin Jensen VS2 185/01 191/05 376/06
73324 Peter Sigsgaard VS2 188/00 185/02 373/02
15859 Mads Sigsgaard VS3 177/01 175/00 352/01
Total 1468/12

15 meter riffel - senior

1 Frederikshavn Skyttekreds
10470 Ole Hans Madsen SE1 193/04 198/05 391/09
10518 Knud Jensen SE1 196/07 197/06 393/13
10606 Bent Poulsen SE1 199/08 198/06 397/14
106063 Poul Erik Christensen SE1 196/08 197/05 393/13
Total 1574/49
2 Vodskov Skytteforening
125508 Lars Walther Christensen SE1 200/08 199/09 399/17
14851 Carsten Hansen SE2 191/05 196/09 387/14
116012 Kaj Haulrich SE2 195/04 193/07 388/11
15095 Flemming Lindemann SE2 190/03 196/10 386/13
Total 1560/55
3 Skytteforening Kimbrerne
13106 Morten Andersen SE2 191/01 192/02 383/03
13168 Birgith Andersen SE2 194/05 193/04 387/09
15956 Egon Larsen SE2 195/04 195/08 390/12
16622 Bente W. Kjelgaard SE2 191/03 191/03 382/06
Total 1542/30

Til toppen