Nordjysk mesterskab 15 meter riffel 2019 - voksne (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
15697 Lars Kristensen Hjallerup Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Hovedskydning
134531 Jimmi Jensen Hjallerup Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE1 199.0 199.0 Mesterskab
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
101930 Jessie Meulengracht Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 187.0 187.0 Hovedskydning
101930 Jessie Meulengracht Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 190.0 190.0 Mesterskab
99344 Klaus Meulengracht Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 179.0 179.0 Hovedskydning
99344 Klaus Meulengracht Mou og Omegns Skytteforening VÅ3 186.0 186.0 Mesterskab
131886 Arne Jacobsen Mou og Omegns Skytteforening FRI 187.0 187.0 Hovedskydning
131886 Arne Jacobsen Mou og Omegns Skytteforening FRI 175.0 175.0 Mesterskab
91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Hovedskydning
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening VÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
15832 Michael Herskind Vodskov Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
88608 Svend Peter Larsen Hjallerup Skytteforening FRI 191.0 191.0 Hovedskydning
102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U VS2 193.0 193.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
13106 Morten Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 192.0 192.0 Mesterskab
13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 194.0 194.0 Hovedskydning
13168 Birgith Andersen Skytteforening Kimbrerne SE2 193.0 193.0 Mesterskab
85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening VS2 191.0 191.0 Mesterskab
131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS2 188.0 188.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS2 185.0 185.0 Mesterskab
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS3 175.0 175.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening SE2 190.0 190.0 Hovedskydning
15095 Flemming Lindemann Vodskov Skytteforening SE2 196.0 196.0 Mesterskab
14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening SE2 196.0 196.0 Mesterskab
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
103695 Bent Andersen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 196.0 196.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U VS2 187.0 187.0 Hovedskydning
88608 Svend Peter Larsen Hjallerup Skytteforening FRI 194.0 194.0 Mesterskab
91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds VS1 191.0 191.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
134531 Jimmi Jensen Hjallerup Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
15697 Lars Kristensen Hjallerup Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS2 183.0 183.0 Mesterskab
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
15956 Egon Larsen Skytteforening Kimbrerne SE2 195.0 195.0 Mesterskab
113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening VS3 179.0 179.0 Mesterskab
134808 Birgit Padfield Hjørring Skytteforening VÅ3 187.0 187.0 Hovedskydning
134808 Birgit Padfield Hjørring Skytteforening VÅ3 188.0 188.0 Mesterskab
134141 David Ørebro Hjørring Skytteforening VÅ3 183.0 183.0 Hovedskydning
134141 David Ørebro Hjørring Skytteforening VÅ3 187.0 187.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE1 196.0 196.0 Mesterskab
134334 Kevin Nielsen Hjørring Skytteforening VÅ3 193.0 193.0 Hovedskydning
134334 Kevin Nielsen Hjørring Skytteforening VÅ3 187.0 187.0 Mesterskab
133557 Johan Nielsen Hjørring Skytteforening VÅ3 191.0 191.0 Hovedskydning
133557 Johan Nielsen Hjørring Skytteforening VÅ3 195.0 195.0 Mesterskab
136102 Jens Horne Hjørring Skytteforening VÅ3 191.0 191.0 Hovedskydning
136102 Jens Horne Hjørring Skytteforening VÅ3 186.0 186.0 Mesterskab
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
99365 Elly Madsen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
99365 Elly Madsen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 194.0 194.0 Mesterskab
83441 Michael Sørensen Skytteforening Kimbrerne VÅ3 187.0 187.0 Hovedskydning
83441 Michael Sørensen Skytteforening Kimbrerne VÅ3 193.0 193.0 Mesterskab
24813 Karin Bendixen Hjørring Skytteforening VÅ3 190.0 190.0 Hovedskydning
24813 Karin Bendixen Hjørring Skytteforening VÅ3 195.0 195.0 Mesterskab
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
16622 Bente W. Kjelgaard Skytteforening Kimbrerne SE2 191.0 191.0 Mesterskab
16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds VS1 189.0 189.0 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Aalborg Skyttekreds VS1 191.0 191.0 Mesterskab
88272 Melissa Andreasen Østerild Skytteforening VS3 178.0 178.0 Hovedskydning
88272 Melissa Andreasen Østerild Skytteforening VS3 178.0 178.0 Mesterskab
15206 Maria Nørregaard Ulsted Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
15206 Maria Nørregaard Ulsted Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
112494 Frank Skaarup Sjørring Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening VS3 173.0 173.0 Hovedskydning
13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening VS3 174.0 174.0 Mesterskab
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 172.0 172.0 Hovedskydning
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 176.0 176.0 Mesterskab
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 173.0 173.0 Hovedskydning
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 178.0 178.0 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 194.0 194.0 Mesterskab
129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 186.0 186.0 Hovedskydning
129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 189.0 189.0 Mesterskab
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
12553 Jannie Jensen Skytteforening Kimbrerne VÅ3 184.0 184.0 Hovedskydning
12553 Jannie Jensen Skytteforening Kimbrerne VÅ3 182.0 182.0 Mesterskab
13100 Per Andersen Skytteforening Kimbrerne VS3 190.0 190.0 Hovedskydning
13100 Per Andersen Skytteforening Kimbrerne VS3 183.0 183.0 Mesterskab
13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening VS2 179.0 179.0 Hovedskydning
13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening VS2 185.0 185.0 Mesterskab
15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening VS3 176.0 176.0 Hovedskydning
15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening VS3 176.0 176.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Mesterskab
119712 Helle Sletting Vodskov Skytteforening VÅ3 189.0 189.0 Hovedskydning
119712 Helle Sletting Vodskov Skytteforening VÅ3 193.0 193.0 Mesterskab
102087 Jens Peter Niss Vodskov Skytteforening VÅ2 189.0 189.0 Hovedskydning
102087 Jens Peter Niss Vodskov Skytteforening VÅ2 190.0 190.0 Mesterskab
98454 Rasmus Greth Sørensen Skytteforening Kimbrerne VÅ1 193.0 193.0 Hovedskydning
98454 Rasmus Greth Sørensen Skytteforening Kimbrerne VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 190.0 190.0 Hovedskydning
96845 Frederik H. Andersen Skytteforening Kimbrerne VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
135590 Sead Smajic Skytteforening Kimbrerne VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
135590 Sead Smajic Skytteforening Kimbrerne VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening VS3 179.0 179.0 Hovedskydning
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening VS3 181.0 181.0 Mesterskab
86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening VS3 168.0 168.0 Hovedskydning
86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening VS3 175.0 175.0 Mesterskab
15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening VS3 181.0 181.0 Hovedskydning
15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening VS3 177.0 177.0 Mesterskab
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
15404 Ole M. Nielsen Ulsted Skytteforening SE1 195.0 195.0 Mesterskab
29050 Else Jensen Sjørring Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
29050 Else Jensen Sjørring Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
28466 Nikolaj Madsen Sjørring Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
28466 Nikolaj Madsen Sjørring Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
108488 Jonas Dahl Pedersen Sjørring Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
108488 Jonas Dahl Pedersen Sjørring Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
29117 Bitten Hansen Sjørring Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
29117 Bitten Hansen Sjørring Skytteforening VÅ2 194.0 194.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 188.0 188.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 192.0 192.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 183.0 183.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 189.0 189.0 Mesterskab
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds VS3 186.0 186.0 Hovedskydning
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds VS3 187.0 187.0 Mesterskab
135038 Jimmy Sørensen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 194.0 194.0 Hovedskydning
135038 Jimmy Sørensen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 197.0 197.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 182.0 182.0 Mesterskab
118663 Kim Kristoffersen Vilsted Skytteforening VÅ3 193.0 193.0 Hovedskydning
118663 Kim Kristoffersen Vilsted Skytteforening VÅ3 196.0 196.0 Mesterskab
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 188.0 188.0 Hovedskydning
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 195.0 195.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 197.0 197.0 Hovedskydning
130183 Kent Stoklund Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
10827 Ole-Vagn Larsen Hjørring Skytteforening SE2 191.0 191.0 Mesterskab
135039 Daniel S. Thomsen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 193.0 193.0 Hovedskydning
135039 Daniel S. Thomsen Frederikshavn Skyttekreds VÅ3 196.0 196.0 Mesterskab
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 195.0 195.0 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Mesterskab
116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds VS1 197.0 197.0 Hovedskydning
116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds VS1 199.0 199.0 Mesterskab
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS3 184.0 184.0 Hovedskydning
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS3 186.0 186.0 Mesterskab
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS2 184.0 184.0 Mesterskab
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 188.0 188.0 Mesterskab
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 200.0 200.0 Hovedskydning
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Mesterskab
85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds VS2 189.0 189.0 Hovedskydning
85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds VS2 183.0 183.0 Mesterskab
124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U VÅ3 192.0 192.0 Hovedskydning
124811 Christian Hvidbjerg Mikkelsen Bjergby SGI&U VÅ3 194.0 194.0 Mesterskab
134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening SE3 196.0 196.0 Hovedskydning
134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening SE3 190.0 190.0 Mesterskab
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 190.0 190.0 Hovedskydning
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 191.0 191.0 Mesterskab
120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening FRI 192.0 192.0 Hovedskydning
120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening FRI 188.0 188.0 Mesterskab
116199 Jette Dalsgaard Hansen Hjallerup Skytteforening VÅ3 191.0 191.0 Hovedskydning
116199 Jette Dalsgaard Hansen Hjallerup Skytteforening VÅ3 175.0 175.0 Mesterskab

Til toppen