Nordjysk mesterskab 15 meter riffel 2019 - voksne (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
113910 Michael Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VS3 181.0 181.0 Hovedskydning
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening VS3 182.0 182.0 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 200.0 200.0 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub VS2 185.0 185.0 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub VS2 188.0 188.0 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 197.0 197.0 Hovedskydning
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 197.0 197.0 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
134889 Jens Peter Larsen Hjallerup Skytteforening FRI 195.0 195.0 Hovedskydning
134889 Jens Peter Larsen Hjallerup Skytteforening FRI 196.0 196.0 Mesterskab
91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds VS1 193.0 193.0 Hovedskydning
91277 Simone Berg Aalborg Skyttekreds VS1 192.0 192.0 Mesterskab
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U VS1 190.0 190.0 Hovedskydning
102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U VS1 193.0 193.0 Mesterskab
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds VÅ2 195.0 195.0 Mesterskab
85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening VS3 188.0 188.0 Mesterskab
131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
131180 Mogens Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
73324 Peter Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS3 182.0 182.0 Mesterskab
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS2 170.0 170.0 Hovedskydning
15859 Mads Sigsgaard Vodskov Skytteforening VS2 180.0 180.0 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 197.0 197.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds VS1 195.0 195.0 Mesterskab
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
123883 Birgitte Bonde Vodskov Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening VS3 187.0 187.0 Mesterskab
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening VS2 183.0 183.0 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening VS2 189.0 189.0 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 200.0 200.0 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.0 199.0 Mesterskab
94800 Trine Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
94800 Trine Herskind Vodskov Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds VÅ1 199.0 199.0 Mesterskab
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 171.0 171.0 Hovedskydning
15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 170.0 170.0 Mesterskab
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 164.0 164.0 Hovedskydning
15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening VS3 171.0 171.0 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 191.0 191.0 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 192.0 192.0 Mesterskab
129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 188.0 188.0 Hovedskydning
129905 Annika Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 188.0 188.0 Mesterskab
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 185.0 185.0 Hovedskydning
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds VÅ2 194.0 194.0 Mesterskab
15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening VS3 185.0 185.0 Hovedskydning
15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening VS3 185.0 185.0 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Mesterskab
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening VS3 178.0 178.0 Hovedskydning
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening VS3 178.0 178.0 Mesterskab
86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening VS3 153.0 153.0 Hovedskydning
86970 Christian Alcayde Larsen Ulsted Skytteforening VS3 144.0 144.0 Mesterskab
15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening VS3 168.0 168.0 Hovedskydning
15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening VS3 177.0 177.0 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 192.0 192.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds VS1 191.0 191.0 Mesterskab
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 173.0 173.0 Hovedskydning
53523 Annette Munkbøl Aalborg Skyttekreds VS2 182.0 182.0 Mesterskab
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 194.0 194.0 Hovedskydning
106063 Poul Erik Christensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 195.0 195.0 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds VS3 182.0 182.0 Hovedskydning
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds VS3 191.0 191.0 Mesterskab
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 178.0 178.0 Hovedskydning
97298 Charlotte Larsen Vilsted Skytteforening VS3 179.0 179.0 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Mesterskab
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 199.0 199.0 Hovedskydning
108492 Niclas Pedersen Vilsted Skytteforening FRI 196.0 196.0 Mesterskab
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Hovedskydning
108503 Evan Pedersen Vilsted Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
118663 Kim Kristoffersen Vilsted Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
118663 Kim Kristoffersen Vilsted Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 192.0 192.0 Hovedskydning
87497 Jørgen Thomsen Hobro Egnens Skytteforening VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
13483 Bodil Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 199.0 199.0 Mesterskab
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 194.0 194.0 Hovedskydning
13407 Jens Arne Abildgaard Hobro Egnens Skytteforening SE1 196.0 196.0 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds VS1 199.0 199.0 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds VS1 199.0 199.0 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds VS1 194.0 194.0 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds VS1 196.0 196.0 Mesterskab
116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds VS1 196.0 196.0 Hovedskydning
116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds VS1 199.0 199.0 Mesterskab
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS3 179.0 179.0 Hovedskydning
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS3 184.0 184.0 Mesterskab
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS3 188.0 188.0 Hovedskydning
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening VS3 182.0 182.0 Mesterskab
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 188.0 188.0 Hovedskydning
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 185.0 185.0 Mesterskab
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 199.0 199.0 Hovedskydning
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
84400 Oliver Kragh Olsen Aalborg Skyttekreds VS3 181.0 181.0 Hovedskydning
84400 Oliver Kragh Olsen Aalborg Skyttekreds VS3 187.0 187.0 Mesterskab
138031 Rikke Bruun Munk Andersen Aalborg Skyttekreds VS3 177.0 177.0 Hovedskydning
138031 Rikke Bruun Munk Andersen Aalborg Skyttekreds VS3 174.0 174.0 Mesterskab
134865 Ole Vigsø Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
134865 Ole Vigsø Nielsen Vodskov Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
134429 Ole Pedersen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 184.0 184.0 Hovedskydning
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening VS2 183.0 183.0 Mesterskab
120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening FRI 193.0 193.0 Hovedskydning
120446 Simon Simonsen Vodskov Skytteforening FRI 197.0 197.0 Mesterskab

Til toppen