DM 15 m Riffel VOKSEN - 2019 (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Foreningshold Luft - Stilling - Finale

1 Viborg Skytteforening
19746 Erik Skovmand VS1 191/02 193/04 384/06
99561 Josefine Ø. Laursen VS1 196/05 197/06 393/11
88599 Helle Norup Bertelsen VS1 192/04 198/07 390/11
107452 Sara Alexis VS1 196/03 196/05 392/08
Total 1559/36
2 Aalborg Skyttekreds
116728 Caroline Marie Jacobi VS1 198/07 192/02 390/09
86372 Christinna Herskind VS1 196/04 199/06 395/10
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 197/02 191/03 388/05
104886 Emil Lindholt Nielsen VS1 192/02 186/02 378/04
Total 1551/28
3 Helle Skytteforening
39346 Jeppe Brydsø Dammark VS1 189/03 191/05 380/08
34084 Mette Nielsen VS1 193/03 195/04 388/07
34051 Sofie Nielsen VS1 194/02 191/01 385/03
39087 Thomas Søndergaard VS2 193/04 194/04 387/08
Total 1540/26
4 Århus Riffelskytte klub
24945 Kim Larsen VS1 183/03 176/01 359/04
25247 Nanna Bissø VS1 191/06 195/06 386/12
104678 Nickolai Malte Kristensen VS1 194/01 197/04 391/05
17480 Thomas Danielsen VS1 195/05 192/02 387/07
Total 1523/28

Foreningshold Luft - Åben - Finale

1 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
127552 Kalle Andersen VÅ1 198/07 200/04 398/11
106905 Martin Larsen VÅ1 200/09 199/05 399/14
91753 Peter Christiansen VÅ1 200/06 200/10 400/16
126980 Anni Damgaard VÅ1 199/07 200/10 399/17
Total 1596/58
2 Ballerup Skytteforening
109643 Christine Jacobi VÅ1 199/03 200/10 399/13
37275 Tobias Volck Hybholt VÅ1 197/03 200/07 397/10
69303 Anders Sode VÅ1 199/07 200/04 399/11
76771 Joachim Espersen VÅ1 200/04 198/04 398/08
Total 1593/42
3 Jelling fS
96841 Tim Mikkelsen VÅ1 199/06 198/03 397/09
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen VÅ1 199/10 200/05 399/15
98282 Kristine Rødsgaard Christensen VÅ1 199/06 200/09 399/15
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen VÅ1 199/10 197/05 396/15
Total 1591/54
4 Vodskov Skytteforening
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 199/07 199/07 398/14
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 199/06 199/08 398/14
102415 Jens Nielsen VÅ1 199/06 196/03 395/09
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 199/10 200/03 399/13
Total 1590/50

Foreningshold Luft - Senior - Finale

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/07 200/05 399/12
57419 Lars Lund SE1 199/10 197/06 396/16
58322 Kurt Petersen SE1 198/09 197/04 395/13
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/06 199/06 398/12
Total 1588/53
2 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
35506 Lars Kring Mortensen SE1 197/04 200/06 397/10
20954 Per Christiansen SE1 199/04 199/10 398/14
108681 Niels Christian Svendsen SE1 197/04 196/04 393/08
20681 Hans O. Hansen SE1 198/05 199/08 397/13
Total 1585/45
3 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49799 Anders Mortensen SE1 199/07 198/06 397/13
49092 Jens E. Christensen SE1 198/05 197/07 395/12
49823 Per Christiansen SE1 199/06 198/03 397/09
49316 John Iversen SE1 197/05 198/05 395/10
Total 1584/44
4 Jelling fS
33816 Knud Andersen SE1 198/05 200/07 398/12
33790 Ove Laursen SE1 196/02 197/03 393/05
80547 Jens Peter Ladegaard SE1 196/04 196/04 392/08
33812 Lis Andersen SE1 198/05 197/04 395/09
Total 1578/34
5 Nykøbing F. Skytteforening
54678 Tage Jensen SE2 196/03 194/01 390/04
54902 Hans Pil SE1 197/05 195/05 392/10
97642 Flemming Larsen SE1 200/06 196/07 396/13
54808 Lisbeth Pil SE1 195/05 191/02 386/07
Total 1564/34

Landsdelshold Luftriffel 15m - Voksen

1 DGI Nordjylland
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 199/10
10470 Ole Hans Madsen SE1 200/09
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 199/07
125508 Lars Walther Christensen SE1 199/07
116728 Caroline Marie Jacobi VS1 198/07
86372 Christinna Herskind VS1 196/04
93636 Lars Jensen VÅ2 196/04
120948 Gunnar Jensen SE2 192/04
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 197/02
104886 Emil Lindholt Nielsen VS1 192/02
113118 Anders Hansen VS3 191/02
83267 Louise Fredsgaard Jensen VS2 189/02
-- Brutto --
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 199/06
98709 Pernille Holst Andersen VS2 186/02
113843 Nina Guldbæk Larsen VS3 185/01
Total (Max: 2348) 2348/60
2 DGI Fyn
121230 Kim Aalund VÅ1 198/08
48198 Henning Steffensen VÅ1 200/07
49823 Per Christiansen SE1 199/06
129894 Jakob Rosenkjær VÅ2 198/05
100102 Trine Knudsen VS1 197/04
129084 Ejgil Jensen VÅ2 198/03
45956 Laura Buch VS1 199/02
47955 Signe Steffensen VS1 192/02
101762 Poul Erik Christensen SE2 191/02
50208 Jan Østergård Jensen VS1 189/01
48314 Anders Feldballe Hansen VS2 187/01
47395 Jesper Eckardt VS3 188/00
-- Brutto --
49316 John Iversen SE1 197/05
98459 Erik Solberg Christensen VS3 182/01
49725 Niels Jus. Pedersen SE2 183/00
Total (Max: 2336) 2336/41
3 DGI Storstrømmen
54774 Max Pil VÅ1 199/12
122108 Mathias H. Nielsen VÅ2 197/06
81811 Betina Petersen VS1 194/06
87542 Claus Frederiksen SE1 199/05
104721 Peter H. Nielsen VÅ1 197/05
55168 Line P. Bertelsen VS2 192/05
53137 Hanne Andersen VS2 192/05
54678 Tage Jensen SE2 196/03
108975 Rasmus Caspersen VS2 191/03
122163 Maria Andersen VÅ1 200/02
55133 Peter Hansen VS2 191/02
108974 Kamilla Jakobsen VS3 181/02
-- Brutto --
55237 Frank Larsen SE2 195/04
55109 Stefan Rasmussen VÅ2 191/02
55222 Jacob Nielsen VS2 181/01
Total (Max: 2329) 2329/56
4 DGI Midtjylland
19654 Knud Erik Holm SE1 197/05
99561 Josefine Ø. Laursen VS1 196/05
96491 Mathias Søndergaard VÅ1 197/04
127751 Patrick Jepsen VÅ1 196/04
88599 Helle Norup Bertelsen VS1 192/04
100697 Tanja Hyldig Jensen VÅ2 197/03
31719 Erik Paarup SE2 196/03
107452 Sara Alexis VS1 196/03
97318 Niels Olsen SE2 196/03
19746 Erik Skovmand VS1 191/02
119041 Jakob Krogsgaard Pedersen VS3 182/02
101594 Victor Thomsen VS2 190/01
-- Brutto --
79034 Brian Grønn Rauh VÅ2 190/04
106522 Anette Andersen VÅ1 194/03
19315 Peter Strand VS3 181/01
Total (Max: 2326) 2326/39
5 DGI Østjylland
134496 Arne Preus SE2 196/09
67824 Therese Gregersen VÅ1 200/07
116151 Rene Elgaard VÅ1 199/07
91099 Ellen Holm VÅ1 199/07
88584 Jørn Czaja Kristensen VÅ2 198/07
25247 Nanna Bissø VS1 191/06
17480 Thomas Danielsen VS1 195/05
24945 Kim Larsen VS1 183/03
23116 Jens Roland Jensen SE1 200/02
84818 Maja Petersen VS1 195/02
25849 Helene Klejs Dam Sørensen VS2 187/01
25354 Claus P V Jensen VS3 182/01
-- Brutto --
88434 Michael Petersen VÅ1 195/05
25302 Knud Møller SE1 198/04
18344 Finn Dollerup SE1 196/03
Total (Max: 2325) 2325/57
6 DGI Midt- Og Vestsjælland
69703 Bent Kruse VÅ1 198/09
103952 Mads Jespersen VÅ1 200/07
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/07
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/06
26495 Steffen Halfdan Olsen VS1 199/05
133516 Lisbeth Helstrup VÅ2 196/05
35978 Claus Søndergaard VS1 185/04
69344 Signe Jensen VS1 194/03
69410 Laura Graversen VS2 189/03
84289 Nicolaj Andersen VS3 183/03
68747 Tove Rasmussen SE2 192/01
28084 Bjarne Veile VS1 189/01
-- Brutto --
57325 Kenneth Pedersen VÅ1 198/07
95589 Morten Jespersen VÅ1 196/04
37275 Tobias Volck Hybholt VÅ1 197/03
Total (Max: 2323) 2323/54
7 DGI Sydvest
113675 Lisbeth Meldgaard VÅ1 198/07
40983 Else Jensen SE1 199/06
39087 Thomas Søndergaard VS2 193/04
40125 Lone B. Lund VS1 189/04
40827 Nicolai Christensen VS2 186/04
38352 Doris Johnsen SE1 199/03
126135 Martin Osther VÅ1 197/03
130463 Hans Winther SE2 195/03
12022 Henrik Noppenau Lytzen VS2 184/03
97267 Torben Jensen VÅ2 198/02
34051 Sofie Nielsen VS1 194/02
41489 Christian Falkner Sørensen VS3 186/02
-- Brutto --
97256 Kasper Stensgård Jensen VÅ1 195/08
39754 Peter Christensen SE2 194/02
126413 Jonas Vestermark VS3 179/01
Total (Max: 2318) 2318/43
8 DGI Sønderjylland
111354 Torben Hansen VÅ1 195/05
104165 Bjørn Bär VÅ2 199/04
127879 Pia Johannsen VÅ1 196/04
44255 Henning Knudsen SE2 193/04
98706 Emma Thyssen VS2 188/04
44389 William Kjær SE1 194/03
43415 Pernille Porep Hadberg VS3 181/02
109680 Karl Jon Hansen SE1 194/01
44303 Camilla Paulsen VS1 192/01
42764 Thomas Brokholm VS2 189/01
39563 Nicki Fabricius VS3 179/01
43346 Marianne Clausen VS2 177/00
-- Brutto --
117669 Inga Antzack SE2 193/03
123944 Kenneth Bennett VS3 171/01
39625 Irene Oksen VÅ2 0/00
Total (Max: 2277) 2277/30
9 DGI Sydøstjylland
35001 Jan Ryholl VÅ1 200/08
91753 Peter Christiansen VÅ1 200/06
98282 Kristine Rødsgaard Christensen VÅ1 199/06
33816 Knud Andersen SE1 198/05
120580 Martin Klein Follmann VÅ2 196/05
34728 Kim Watz SE2 196/05
30467 Niels H. Overgaard VS1 198/04
112421 Niclas Hejslet VS2 190/03
17311 Anders Secher VS2 182/02
21272 Daniel Vase VS3 188/01
87872 Martin Knudsen VS2 187/01
-- Brutto --
35506 Lars Kring Mortensen SE1 197/04
111862 Petri Brask-Nielsen VÅ2 196/01
34764 Olaf Kurth Jensen SE2 192/01
97735 Lærke Amby Fabricius VS1
Total (Max: 2362) 2134/46
10 DGI Nordsjælland
62482 René Andersen VÅ1 200/07
111899 Thomas Høvelskov VÅ1 198/06
61327 Poul Henrik Brandt SE1 197/06
65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen SE2 195/06
121936 Anne Illum Andersen VÅ2 197/05
116643 Søren Terp VÅ2 196/05
61820 Natasja Emilie Buchholdt VS1 198/04
62466 Thomas Pedersen VS2 184/02
127167 Kristine Nymand Jakobsen VS3 185/01
89588 Isabella Nissen VS3 167/01
60633 Claus Nielsen VS2 181/00
-- Brutto --
62507 Morten Olsen VÅ2 194/02
98509 Michael Linde Bentzen VÅ1 193/01
63972 Finn Jensen SE1
Total (Max: 2337) 2098/43
11 DGI Vestjylland
31260 Rikke Mæng VS1 200/10
30213 Janus Haahr SE1 199/08
98925 Maria Mortensen VÅ2 196/07
132790 Jens Valther Ørts VÅ1 198/05
35895 Lene F. Høegsberg VÅ1 198/04
29739 Martin Jakobsen VS2 190/03
53119 Jens Peter Hansen VÅ1 197/02
99842 Nikolaj Slot Larsen VS3 182/02
35880 Martin Holst Nørmark VS3 186/01
97454 Anders Byskov Nielsen VS2 178/00
-- Brutto --
36092 Henrik Bjerg VÅ2 193/03
29765 Frits R. Larsen SE1 192/02
30258 Gert Østergård SE2
101728 Jan Grünberger SE1
87299 Mikkel Damholt Hansen VS1
Total (Max: 2363) 1924/42

Foreningshold Luft - Stilling

1 Aalborg Skyttekreds
116728 Caroline Marie Jacobi VS1 198/07
86372 Christinna Herskind VS1 196/04
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 197/02
104886 Emil Lindholt Nielsen VS1 192/02
Total 783/15
2 Viborg Skytteforening
19746 Erik Skovmand VS1 191/02
99561 Josefine Ø. Laursen VS1 196/05
88599 Helle Norup Bertelsen VS1 192/04
107452 Sara Alexis VS1 196/03
Total 775/14
3 Helle Skytteforening
39346 Jeppe Brydsø Dammark VS1 189/03
34084 Mette Nielsen VS1 193/03
34051 Sofie Nielsen VS1 194/02
39087 Thomas Søndergaard VS2 193/04
Total 769/12
4 Århus Riffelskytte klub
24945 Kim Larsen VS1 183/03
25247 Nanna Bissø VS1 191/06
104678 Nickolai Malte Kristensen VS1 194/01
17480 Thomas Danielsen VS1 195/05
Total 763/15
5 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69410 Laura Graversen VS2 189/03
28084 Bjarne Veile VS1 189/01
60116 Nicolai Andersen VS2 188/01
69344 Signe Jensen VS1 194/03
Total 760/08
6 Ribe Skyttekreds
12022 Henrik Noppenau Lytzen VS2 184/03
69466 Helle Kirstine Larsen VS1 193/01
39794 Line Petermann VS1 197/07
85295 Chris Debel VS2 183/01
Total 757/12
7 Horne Skytteforening
48314 Anders Feldballe Hansen VS2 187/01
47955 Signe Steffensen VS1 192/02
47395 Jesper Eckardt VS3 188/00
91453 Rasmus Algren Pedersen VS2 187/02
Total 754/05
8 Stege Ndr. Skytteforening
55337 Kenneth Westergaard VS3 179/00
55133 Peter Hansen VS2 191/02
55222 Jacob Nielsen VS2 181/01
55168 Line P. Bertelsen VS2 192/05
Total 743/08
9 Ornebjerg Skytteforening
86870 Jesper Pedersen VS2 189/01
100365 Natashia Hansen VS2 189/03
56691 Kenneth Hansen VS3 183/01
55571 Birthe Holm Thomsen VS3 177/02
Total 738/07
10 Hvidovre Skyttekreds
69290 Benny Munk VS3 176/02
70247 Sys Hansen VS1 191/02
130231 Anant Choubey VS2 192/02
68807 Michael Hansen VS2 174/01
Total 733/07
11 Honum & Omegns Skytteforening
20009 Jens Bo Laursen VS2 186/04
19919 Dagmar Bjerre VS3 178/01
21272 Daniel Vase VS3 188/01
34575 Nicolai Beier VS3 178/00
Total 730/06
12 Grænseegnens Skytteforening
43346 Marianne Clausen VS2 177/00
98706 Emma Thyssen VS2 188/04
127880 Camilla Johannsen VS3 180/01
43003 Eva E Rasmussen VS2 179/00
Total 724/05
13 Gundsølille Sg&if
61612 Poul Lamhauge VS3 182/01
61619 Marianne Lamhauge VS2 187/01
60854 Helle Østergaard Mark VS1 184/00
60330 Henning Sørensen VS3 170/01
Total 723/03
14 Vodskov Skytteforening
15485 Dennis Nielsen VS3 183/03
85492 Martin Jensen VS3 182/01
73324 Peter Sigsgaard VS3 171/00
113843 Nina Guldbæk Larsen VS3 185/01
Total 721/05
15 Jørlunde Skytteforening
127167 Kristine Nymand Jakobsen VS3 185/01
62657 Lars Sørensen VS3 169/02
89588 Isabella Nissen VS3 167/01
62466 Thomas Pedersen VS2 184/02
Total 705/06
16 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19315 Peter Strand VS3 181/01
19552 Rasmus Barrett VS2 177/00
79881 Jesper Strand VS3 153/00
119041 Jakob Krogsgaard Pedersen VS3 182/02
Total 693/03
17 Ulsted Skytteforening
15132 Søren Nikolaj Jensen VS3 170/00
86970 Christian Alcayde Larsen VS3 152/00
109398 Nicoline Holm Pedersen VS3 182/02
16969 Morten Larsen VS2 182/00
Total 686/02
18 Østerlars Skytteforening
115681 Martin Frederiksen VS3 133/00
61077 Finn Marcher VS3 180/00
92383 Rasmus Hansen VS2 174/00
61028 Susanne Ager Höy VS3 181/01
Total 668/01

Foreningshold Luft - Åben

1 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
127552 Kalle Andersen VÅ1 198/07
106905 Martin Larsen VÅ1 200/09
91753 Peter Christiansen VÅ1 200/06
126980 Anni Damgaard VÅ1 199/07
Total 797/29
2 Jelling fS
96841 Tim Mikkelsen VÅ1 199/06
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen VÅ1 199/10
98282 Kristine Rødsgaard Christensen VÅ1 199/06
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen VÅ1 199/10
Total 796/32
3 Vodskov Skytteforening
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 199/07
82492 Rene Stricker Jensen VÅ1 199/06
102415 Jens Nielsen VÅ1 199/06
113910 Michael Guldbæk Larsen VÅ1 199/10
Total 796/29
4 Ballerup Skytteforening
109643 Christine Jacobi VÅ1 199/03
37275 Tobias Volck Hybholt VÅ1 197/03
69303 Anders Sode VÅ1 199/07
76771 Joachim Espersen VÅ1 200/04
Total 795/17
5 Nykøbing F. Skytteforening
122163 Maria Andersen VÅ1 200/02
54774 Max Pil VÅ1 199/12
116986 Anja M. Johansen VÅ1 199/06
134325 Brian Keis Jørgensen VÅ2 196/04
Total 794/24
6 Særslev Skytteforening
102794 Emil R. Olesen VÅ1 198/07
53723 Mikkel Villadsen VÅ1 198/06
104491 Marius Bendixen VÅ1 200/07
102795 Rasmus R. Olesen VÅ1 198/04
Total 794/24
7 Horne Skytteforening
48198 Henning Steffensen VÅ1 200/07
47914 Uffe Pedersen VÅ1 198/05
129894 Jakob Rosenkjær VÅ2 198/05
129084 Ejgil Jensen VÅ2 198/03
Total 794/20
8 Ribe Skyttekreds
121953 Jens Peter Fischer VÅ1 199/08
39769 Morten Petermann VÅ1 199/08
41477 Alice Frandsen VÅ1 198/03
103478 Rikke Christensen VÅ2 197/04
Total 793/23
9 Samsø Skytteforening
25221 Sanne Kristensen VÅ1 197/09
91099 Ellen Holm VÅ1 199/07
25234 Pia Kleis VÅ1 197/06
91098 Peder Nedergaard VÅ2 197/02
Total 790/24
10 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62482 René Andersen VÅ1 200/07
98509 Michael Linde Bentzen VÅ1 193/01
64200 Louise Klitsgaard Andersen VÅ1 200/12
116643 Søren Terp VÅ2 196/05
Total 789/25
11 Frederikshavn Skyttekreds
101636 Anton Christensen VÅ1 200/05
106985 Lotte Bredahl VÅ1 196/07
116872 Dorthe K. Hegaard VÅ1 198/09
116970 John Andersen VÅ2 195/03
Total 789/24
12 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19779 Bjarne Barrett VÅ1 195/06
108184 Bjørn Olsen VÅ1 200/07
116825 Søren Kaster VÅ1 196/06
122956 Finn Andersen VÅ2 198/04
Total 789/23
13 Højby Skytteforening, Sjælland
79138 Bitten Nielsen VÅ1 197/03
57183 Rikke Larsen VÅ1 200/06
57325 Kenneth Pedersen VÅ1 198/07
57588 Dennis Mikkelsen VÅ2 194/04
Total 789/20
14 Randers Skyttekreds
65536 Martin Bærtelsen VÅ1 197/07
17330 Evan Jensen VÅ2 196/04
67824 Therese Gregersen VÅ1 200/07
126770 Dennis Christiansen VÅ1 194/03
Total 787/21
15 Viborg Skytteforening
96491 Mathias Søndergaard VÅ1 197/04
22122 Dorte Østerby Jakobsen VÅ1 199/05
106522 Anette Andersen VÅ1 194/03
127751 Patrick Jepsen VÅ1 196/04
Total 786/16
16 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69376 Morten Remsted VÅ1 197/06
69629 Per Bay VÅ1 200/05
60856 Helle Lindorff Jensen VÅ1 194/01
69524 Sanne Kjær VÅ1 194/05
Total 785/17
17 Høng Skytteforening
100147 Kasper Pedersen VÅ1 197/03
94220 Frederik Pedersen VÅ1 200/07
130001 Søren Marqvartsen VÅ1 197/08
122932 Kim Wichmann VÅ2 190/02
Total 784/20
18 Vilsted Skytteforening
11933 Lars P M Jakobsen VÅ1 195/05
11744 Søren Højgaard Andersen VÅ1 196/03
108503 Evan Pedersen VÅ2 197/04
11779 Rasmus Møller Larsen VÅ1 196/02
Total 784/14
19 Østerlars Skytteforening
117036 charlotte frederiksen VÅ2 197/06
61073 Hans Ove Maegård VÅ2 196/05
61050 Mathias Maegaard VÅ2 197/06
61080 Erik Ager Höy VÅ1 192/03
Total 782/20
20 Grænseegnens Skytteforening
128216 Vita Bâr VÅ2 192/06
104165 Bjørn Bär VÅ2 199/04
127879 Pia Johannsen VÅ1 196/04
129313 Stephan Johannsen VÅ2 193/04
Total 780/18
21 Damsholte Skytteforening
121883 Mads W. Hansen VÅ1 191/06
133354 Ruben Dollemeyer VÅ2 191/00
55531 Gitte Larsen VÅ1 197/03
122108 Mathias H. Nielsen VÅ2 197/06
Total 776/15
22 Vojens Skytteforening
125104 Henrik Christian Schmidt VÅ2 190/02
111354 Torben Hansen VÅ1 195/05
135180 Frederik Sørensen VÅ2 195/05
134848 Søren Hammer VÅ2 194/05
Total 774/17
23 Ornebjerg Skytteforening
127632 Christian Iversen VÅ2 188/01
55532 Gitte Overgaard VÅ1 196/08
108983 Sten Færregaard VÅ2 197/07
55109 Stefan Rasmussen VÅ2 191/02
Total 772/18
24 Hvidovre Skyttekreds
70275 Gry Hansen VÅ2 199/07
135501 Line Bech Jensen VÅ2 187/00
138146 Jon Jansen VÅ2 190/03
70823 Carsten Staalhagen Jappe VÅ2 191/03
Total 767/13

Foreningshold Luft - Senior

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/07
57419 Lars Lund SE1 199/10
58322 Kurt Petersen SE1 198/09
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/06
Total 795/32
2 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49799 Anders Mortensen SE1 199/07
49092 Jens E. Christensen SE1 198/05
49823 Per Christiansen SE1 199/06
49316 John Iversen SE1 197/05
Total 793/23
3 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
35506 Lars Kring Mortensen SE1 197/04
20954 Per Christiansen SE1 199/04
108681 Niels Christian Svendsen SE1 197/04
20681 Hans O. Hansen SE1 198/05
Total 791/17
4 Nykøbing F. Skytteforening
54678 Tage Jensen SE2 196/03
54902 Hans Pil SE1 197/05
97642 Flemming Larsen SE1 200/06
54808 Lisbeth Pil SE1 195/05
Total 788/19
5 Frederikshavn Skyttekreds
10470 Ole Hans Madsen SE1 200/09
10518 Knud Jensen SE1 194/02
10606 Bent Poulsen SE1 199/05
10462 Peter Møller SE1 195/01
Total 788/17
6 Jelling fS
33816 Knud Andersen SE1 198/05
33790 Ove Laursen SE1 196/02
80547 Jens Peter Ladegaard SE1 196/04
33812 Lis Andersen SE1 198/05
Total 788/16
7 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69460 Inge Larsen SE1 200/07
68928 Peter Hvidberg SE1 197/07
60819 Jytte Kristoffersen SE1 194/04
69461 INGE RUSBJERG SE1 196/00
Total 787/18
8 Viborg Skytteforening
19654 Knud Erik Holm SE1 197/05
81756 Allan H. Laursen SE1 195/05
120932 Karen Skovmand SE1 198/08
19571 Ole Nielsen SE1 196/07
Total 786/25
9 Samsø Skytteforening
25323 Jenny Bissø SE1 197/03
25302 Knud Møller SE1 198/04
25326 Jan O Jørgensen SE1 193/03
116952 Jette Hougaard SE1 197/03
Total 785/13
10 Nyvest Skytteforening
61310 Svend E. Pihl SE1 196/04
61314 Susanne Pihl SE1 196/04
61302 Ulla Madsen SE1 198/02
61510 Karl Dahl SE1 194/01
Total 784/11
11 Frederikssund Skytteforening, IF1864
62500 Ole Gerner Olsen SE1 196/04
61327 Poul Henrik Brandt SE1 197/06
62442 Arne Pedersen SE1 198/02
62169 Steen Møller SE1 192/03
Total 783/15
12 Særslev Skytteforening
110371 Ove Guldager Pedersen SE1 199/06
49348 Helle Jørgensen SE1 185/02
52481 Torben S. Nielsen SE1 199/04
49642 Helge Larsen SE1 199/06
Total 782/18
13 VBF Skyttelaug/Århus
134496 Arne Preus SE2 196/09
18344 Finn Dollerup SE1 196/03
134497 Per Preus SE2 191/03
26012 Eva Nørgaard SE1 198/06
Total 781/21
14 Vojens Skytteforening
101767 Egon Johansen SE1 200/06
117669 Inga Antzack SE2 193/03
109680 Karl Jon Hansen SE1 194/01
44389 William Kjær SE1 194/03
Total 781/13
15 Næstved Skytteforening
132483 Svend Erik Reckeweg SE1 194/02
55908 Leif Klausen SE1 191/03
56096 Birthe Skytte SE1 197/10
55844 Ove Hansen SE1 195/05
Total 777/20
16 Greve Skytteforening
68747 Tove Rasmussen SE2 192/01
68823 Lis Jensen SE1 198/04
68831 Kurt Nielsen SE2 192/03
57006 Kristian Ebbensgaard SE1 195/01
Total 777/09
17 Ribe Skyttekreds
40983 Else Jensen SE1 199/06
59402 Torben Kaalund-Ramm SE2 184/01
39754 Peter Christensen SE2 194/02
39827 Jens Nygaard SE1 199/05
Total 776/14
18 Kjellerup Skytteforening
19714 Inger Sørensen SE1 198/09
22135 Børge Mønster SE2 180/00
19511 Thomas Skræp Sørensen SE1 198/04
97318 Niels Olsen SE2 196/03
Total 772/16
19 Korsør Skytteforening
59037 Pelle R. Pedersen SE1 196/04
59269 Ole S. Madsen SE1 186/04
58805 Inge Nielsen SE1 191/02
59359 Erik Benée Petersen SE1 195/03
Total 768/13

Til toppen