| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 123669 Maja Pedersen Ousted Tåning Skytteforening 200/09 200/05 400/14
2 108118 Elisabeth Jørgensen Jelling fS 199/06 198/12 397/18
3 127846 Mikkel Bøndergård Skarrild Idrætsforening 197/05 199/07 396/12
4 126150 Magnus Holm Rodding Vejle Skytteforening 198/08 198/06 396/14
5 124235 Patrick Lauritsen Brande Skytteforening 198/05 198/05 396/10
6 127274 Baldrian Brill Billund-Vorbasse Skytteforening 196/11 198/14 394/25
7 121887 Malene Nørgaard Brande Skytteforening 196/05 198/09 394/14

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 132423 Nicolaj Rønhof Brink Blåhøj Skytteforening 198/10 198/05 396/15
2 135768 Magnus Christiansen Vejle Skytteforening 198/05 198/07 396/12
3 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 198/08 197/08 395/16
4 134728 Holger K. Jørgensen Jelling fS 199/11 194/04 393/15
5 124164 Sarah Hamborg Sørensen Arnborg Idrætsforening 196/05 196/03 392/08
6 107988 Jesper Buhl Skarrild Idrætsforening 196/07 196/01 392/08
7 131381 Trine Stensgaard Arnborg Idrætsforening 195/04 196/06 391/10
8 102406 Ole Borch Buhl Skarrild Idrætsforening 195/07 195/05 390/12
9 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/06 194/03 388/09
10 110430 Mads Willum Arnborg Idrætsforening 194/03 193/02 387/05
11 127951 Kristian Hansen Skarrild Idrætsforening 194/03 193/01 387/04
12 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 196/05 191/02 387/07
13 123553 Frederik Thomsen Brande Skytteforening 194/02 192/04 386/06

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 129892 Jonas Bøgelund Mortensen Vejle Skytteforening 190/01 195/06 385/07
2 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 188/00 193/02 381/02
3 127160 Andreas Clausen Blåhøj Skytteforening 184/01 188/04 372/05

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 114815 Gustav Landbo Billund-Vorbasse Skytteforening 191/04 193/08 384/12
2 137618 Rikke Buur Arnborg Idrætsforening 192/05 189/02 381/07
3 136575 Simona Ø Nielsen Blåhøj Skytteforening 183/01 189/01 372/02
4 131380 jonas stensgaard Arnborg Idrætsforening 187/02 184/03 371/05
5 135865 Kristian Tornvig Hente Arnborg Idrætsforening 180/02 182/00 362/02
6 135867 Esther Herholt Brounbjerg Arnborg Idrætsforening 176/00 174/01 350/01

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 111249 Hans Akselsen Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening 193/05 197/04 390/09
2 135972 Frederik Raaberg Vejle Skytteforening 194/04 196/05 390/09
3 135973 Tim Wohlert Ahlquist Vejle Skytteforening 193/04 195/04 388/08
4 126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening 193/01 195/04 388/05
5 114637 Jens Lund Nielsen Ullerup Skytteforening 186/02 190/04 376/06
6 94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening 186/01 188/02 374/03

Riffel, 15m - Mesterskab VS2

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 187/01 193/03 380/04
2 33284 Jesper Madsen Blåhøj Skytteforening 189/01 184/00 373/01
3 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 186/01 185/02 371/03
4 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 183/00 185/01 368/01
5 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 181/00 184/03 365/03

Riffel, 15m - Mesterskab VS3

1 98595 Rasmus Haue Heesgaard Skarrild Idrætsforening 180/03 168/00 348/03
2 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 167/00 172/00 339/00

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ1

1 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 199/02 200/11 399/13
2 120368 Claus Kristoffersen Jelling fS 199/09 199/09 398/18
3 33621 Henrik Lund Jelling fS 197/09 200/14 397/23
4 136365 Tina Verner Jelling fS 198/09 197/07 395/16
5 120106 Jesper Nissen Billund-Vorbasse Skytteforening 199/09 196/07 395/16
6 107950 Martin Nissen Billund-Vorbasse Skytteforening 195/07 199/08 394/15
7 128434 Kirsten Hårvig Ousted Tåning Skytteforening 197/02 197/07 394/09
8 123925 Christina Lybker Brande Skytteforening 198/09 192/05 390/14

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ2

1 106503 Simon Thygesen Billund-Vorbasse Skytteforening 192/04 194/03 386/07
2 130998 Anja Jørgensen Vejle Skytteforening 178/01 189/04 367/05

Riffel, 15m - Mesterskab VÅ3

1 114453 John L.S. Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 191/02 199/05 390/07
2 113782 Ronny Kristensen Billund-Vorbasse Skytteforening 195/04 194/00 389/04
3 94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening 193/02 191/03 384/05
4 109627 Henrik Svendsen Arnborg Idrætsforening 194/04 190/02 384/06
5 123926 Jens V. Madsen Brande Skytteforening 192/05 189/05 381/10
6 33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening 185/01 179/01 364/02
7 136285 Michael Landbo Billund-Vorbasse Skytteforening 184/00 178/00 362/00
8 127162 Kim Clausen Blåhøj Skytteforening 181/00 155/00 336/00

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 33139 Peter Frandsen Blåhøj Skytteforening 197/07 197/07 394/14
2 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening 197/08 196/07 393/15
3 33790 Ove Laursen Jelling fS 196/03 196/06 392/09
4 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/11 195/07 391/18
5 88633 Svend Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/00 190/01 384/01
6 33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening 189/01 191/01 380/02

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 39755 Peter Thygesen Ullerup Skytteforening 194/06 198/08 392/14
2 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/04 195/02 389/06
3 85067 Karin Christensen Sdr. Omme Skytteforening 191/03 194/05 385/08
4 32360 Knud Bjerre Arnborg Idrætsforening 192/02 193/03 385/05
5 20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening 191/01 190/04 381/05
6 20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening 192/02 187/04 379/06
7 33339 Erling Hansen Blåhøj Skytteforening 191/03 186/01 377/04
8 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/01 184/01 376/02
9 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 186/02 187/01 373/03

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 123849 Patrik Gaulshøj Jelling fS 198/06 197/04 395/10
2 117550 Julie Vesterholm Ullerup Skytteforening 194/03 193/05 387/08
3 114638 Lars Lund Nielsen Ullerup Skytteforening 188/01 187/02 375/03

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 123669 Maja Pedersen Ousted Tåning Skytteforening 200/09
2 108118 Elisabeth Jørgensen Jelling fS 199/06
3 126150 Magnus Holm Rodding Vejle Skytteforening 198/08
4 124235 Patrick Lauritsen Brande Skytteforening 198/05
5 127846 Mikkel Bøndergård Skarrild Idrætsforening 197/05
6 127274 Baldrian Brill Billund-Vorbasse Skytteforening 196/11
7 121887 Malene Nørgaard Brande Skytteforening 196/05

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 134728 Holger K. Jørgensen Jelling fS 199/11
2 132423 Nicolaj Rønhof Brink Blåhøj Skytteforening 198/10
3 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 198/08
4 135768 Magnus Christiansen Vejle Skytteforening 198/05
5 107988 Jesper Buhl Skarrild Idrætsforening 196/07
5 130851 Hjalte Jensen Sdr. Omme Skytteforening 196/07
7 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 196/05
7 124164 Sarah Hamborg Sørensen Arnborg Idrætsforening 196/05
9 102406 Ole Borch Buhl Skarrild Idrætsforening 195/07
10 131381 Trine Stensgaard Arnborg Idrætsforening 195/04
11 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/06
12 127951 Kristian Hansen Skarrild Idrætsforening 194/03
12 110430 Mads Willum Arnborg Idrætsforening 194/03
14 123553 Frederik Thomsen Brande Skytteforening 194/02

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 127845 Oliver Sletten Skarrild Idrætsforening 190/04
2 120463 Peter Borch Buhl Skarrild Idrætsforening 190/02
3 132491 Anton R Hansen Skarrild Idrætsforening 190/01
3 129892 Jonas Bøgelund Mortensen Vejle Skytteforening 190/01
5 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 188/00
6 127160 Andreas Clausen Blåhøj Skytteforening 184/01
7 136366 Jonas Verner Jelling fS 182/01

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 137618 Rikke Buur Arnborg Idrætsforening 192/05
2 132490 Ludvig R Hansen Skarrild Idrætsforening 192/02
3 114815 Gustav Landbo Billund-Vorbasse Skytteforening 191/04
4 131380 jonas stensgaard Arnborg Idrætsforening 187/02
5 136575 Simona Ø Nielsen Blåhøj Skytteforening 183/01
6 135865 Kristian Tornvig Hente Arnborg Idrætsforening 180/02
7 135867 Esther Herholt Brounbjerg Arnborg Idrætsforening 176/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen Jelling fS 197/03

Riffel, 15m - Klasse J2

1 135972 Frederik Raaberg Vejle Skytteforening 194/04
2 111249 Hans Akselsen Kirkholt Ousted Tåning Skytteforening 193/05
3 135973 Tim Wohlert Ahlquist Vejle Skytteforening 193/04
4 126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening 193/01
5 114637 Jens Lund Nielsen Ullerup Skytteforening 186/02
6 94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening 186/01
7 132492 Oliver R Hansen Skarrild Idrætsforening 135/00

Riffel, 15m - Klasse VS2

1 33284 Jesper Madsen Blåhøj Skytteforening 189/01
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 187/01
3 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 186/01
4 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 183/00
5 96841 Tim Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 181/00

Riffel, 15m - Klasse VS3

1 98595 Rasmus Haue Heesgaard Skarrild Idrætsforening 180/03
2 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 167/00

Riffel, 15m - Klasse VÅ1

1 120368 Claus Kristoffersen Jelling fS 199/09
1 120106 Jesper Nissen Billund-Vorbasse Skytteforening 199/09
3 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 199/02
4 123925 Christina Lybker Brande Skytteforening 198/09
4 136365 Tina Verner Jelling fS 198/09
6 33621 Henrik Lund Jelling fS 197/09
7 128434 Kirsten Hårvig Ousted Tåning Skytteforening 197/02
8 107950 Martin Nissen Billund-Vorbasse Skytteforening 195/07

Riffel, 15m - Klasse VÅ2

1 106503 Simon Thygesen Billund-Vorbasse Skytteforening 192/04
2 130998 Anja Jørgensen Vejle Skytteforening 178/01

Riffel, 15m - Klasse VÅ3

1 113782 Ronny Kristensen Billund-Vorbasse Skytteforening 195/04
2 109627 Henrik Svendsen Arnborg Idrætsforening 194/04
3 94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening 193/02
4 123926 Jens V. Madsen Brande Skytteforening 192/05
5 114453 John L.S. Pedersen Sdr. Omme Skytteforening 191/02
6 33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening 185/01
7 136285 Michael Landbo Billund-Vorbasse Skytteforening 184/00
8 127162 Kim Clausen Blåhøj Skytteforening 181/00

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening 197/08
2 33139 Peter Frandsen Blåhøj Skytteforening 197/07
3 35378 Preben Sørensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/11
4 33790 Ove Laursen Jelling fS 196/03
5 88633 Svend Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/00
6 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 189/04
7 33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening 189/01

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 39755 Peter Thygesen Ullerup Skytteforening 194/06
2 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/04
3 32360 Knud Bjerre Arnborg Idrætsforening 192/02
3 20331 Dan Lauersen Ousted Tåning Skytteforening 192/02
5 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/01
6 85067 Karin Christensen Sdr. Omme Skytteforening 191/03
6 33339 Erling Hansen Blåhøj Skytteforening 191/03
8 20326 Flemming Mikkelsen Ousted Tåning Skytteforening 191/01
9 32074 Niels Jørgen Jensen Arnborg Idrætsforening 186/02
10 110498 Ingolf Haugstrup Billund-Vorbasse Skytteforening 178/00

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 93498 Betty Guldbrandt Blåhøj Skytteforening 185/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 123849 Patrik Gaulshøj Jelling fS 198/06
2 117550 Julie Vesterholm Ullerup Skytteforening 194/03
3 114638 Lars Lund Nielsen Ullerup Skytteforening 188/01

Til toppen