Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelsskydning 15 meter 2019 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sydvest
Alle foreninger
Alslev Skytteforening
Bramming Skytteforening
Esbjerg Skyttekreds
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Gårde Idræts- og Skytteforening
Helle Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Outrup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Sdr. Omme Skytteforening
Tistrup Skytteforening
Varde Skytteforening
Ølgod Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
126538
Viktor Sørensen
Helle Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
126538
Viktor Sørensen
Helle Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
113675
Lisbeth Meldgaard
Helle Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
113675
Lisbeth Meldgaard
Helle Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
128645
Benjamin Toft Nielsen
Helle Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
128645
Benjamin Toft Nielsen
Helle Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
127121
Jacob Pedersen
Helle Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
127121
Jacob Pedersen
Helle Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
VS1
193.000
193.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
VS1
189.000
189.000
Mesterskab
132396
Mikkeline Vibe Christensen
Helle Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
132396
Mikkeline Vibe Christensen
Helle Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
132396
Mikkeline Vibe Christensen
Helle Skytteforening
BK2
104.000
104.000
Finale
135920
Freya Poulsen
Helle Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
135920
Freya Poulsen
Helle Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
127460
Emma Falck Lauridsen
Bramming Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
127460
Emma Falck Lauridsen
Bramming Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
127460
Emma Falck Lauridsen
Bramming Skytteforening
BK1
103.600
103.600
Finale
40622
Knud Erik Høgh
Esbjerg Skyttekreds
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
40622
Knud Erik Høgh
Esbjerg Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
39737
Svend Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
39737
Svend Petermann
Ribe Skyttekreds
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
39827
Jens Nygaard
Ribe Skyttekreds
SE1
102.400
102.400
Finale
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
97437
Jes Lauridsen
Tistrup Skytteforening
SE3
176.000
176.000
Hovedskydning
97437
Jes Lauridsen
Tistrup Skytteforening
SE3
186.000
186.000
Mesterskab
39276
Laila Højgaard
Tistrup Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
39276
Laila Højgaard
Tistrup Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
39057
Werner Kjeldsen
Varde Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
39057
Werner Kjeldsen
Varde Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
129209
Andreas Gravers Christensen
Tistrup Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
129209
Andreas Gravers Christensen
Tistrup Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
38320
Inger Marie Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
38320
Inger Marie Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
126135
Martin Osther
Holsted Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
126135
Martin Osther
Holsted Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
136006
Harley W. T. Bjørn
Varde Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
136006
Harley W. T. Bjørn
Varde Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Mesterskab
125074
Philip Risbøl Osther
Holsted Skyttekreds
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
125074
Philip Risbøl Osther
Holsted Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
97267
Torben Jensen
Holsted Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
97267
Torben Jensen
Holsted Skyttekreds
VÅ1
195.000
195.000
Mesterskab
134341
Jonas Aagaard
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ2
199.000
199.000
Hovedskydning
134341
Jonas Aagaard
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ2
198.000
198.000
Mesterskab
134341
Jonas Aagaard
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ2
104.500
104.500
Finale
39064
Ulla Bagger Mortensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
39064
Ulla Bagger Mortensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
39064
Ulla Bagger Mortensen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
105.200
105.200
Finale
41611
Bent P. Nielsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
41611
Bent P. Nielsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
131072
Jeppe Ersgaard Jellinge
Varde Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
131072
Jeppe Ersgaard Jellinge
Varde Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
127425
Daniel Nielsen
Holsted Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
127425
Daniel Nielsen
Holsted Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
122556
Freja Frederikke Poulsen
Holsted Skyttekreds
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
122556
Freja Frederikke Poulsen
Holsted Skyttekreds
J1
197.000
197.000
Mesterskab
127434
Martin B. Jensen
Outrup Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Hovedskydning
127434
Martin B. Jensen
Outrup Skytteforening
VÅ3
193.000
193.000
Mesterskab
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
39981
Villy Fogh
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
125035
Selina B. Jensen
Outrup Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
125035
Selina B. Jensen
Outrup Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
98621
Jørgen Baltzer
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
98621
Jørgen Baltzer
Gørding-Vejrup Skyttekreds
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
136746
Karoline Brandsborg
Varde Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
136746
Karoline Brandsborg
Varde Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
136744
Oline Glud
Varde Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
136744
Oline Glud
Varde Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
97256
Kasper Stensgård Jensen
Holsted Skyttekreds
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
97256
Kasper Stensgård Jensen
Holsted Skyttekreds
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
VS2
190.000
190.000
Hovedskydning
85295
Chris Debel
Ribe Skyttekreds
VS2
187.000
187.000
Mesterskab
128911
Michael Nielsen
Holsted Skyttekreds
VÅ3
196.000
196.000
Hovedskydning
128911
Michael Nielsen
Holsted Skyttekreds
VÅ3
192.000
192.000
Mesterskab
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
123738
Signe Bruun
Sdr. Omme Skytteforening
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
39347
Jens Peter Sørensen
Varde Skytteforening
VS3
183.000
183.000
Hovedskydning
39347
Jens Peter Sørensen
Varde Skytteforening
VS3
178.000
178.000
Mesterskab
130615
Rasmus R. Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
130615
Rasmus R. Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
113417
Søren Vad Jensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
113417
Søren Vad Jensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
113417
Søren Vad Jensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
103.200
103.200
Finale
113418
Kristian Vad Jensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
113418
Kristian Vad Jensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
130557
Lukas Stryhn
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
135608
Kim Stryhn
Sdr. Omme Skytteforening
VÅ3
180.000
180.000
Hovedskydning
114453
John L.S. Pedersen
Sdr. Omme Skytteforening
VÅ3
199.000
199.000
Hovedskydning
114453
John L.S. Pedersen
Sdr. Omme Skytteforening
VÅ3
198.000
198.000
Mesterskab
114453
John L.S. Pedersen
Sdr. Omme Skytteforening
VÅ3
101.700
101.700
Finale
122218
Flemming S. Burkarl
Alslev Skytteforening
SE3
186.000
186.000
Hovedskydning
122218
Flemming S. Burkarl
Alslev Skytteforening
SE3
187.000
187.000
Mesterskab
130990
Mikkel Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
130990
Mikkel Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
128401
Alberth Bertelsen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
128401
Alberth Bertelsen
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
122713
Jesper Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
VS3
173.000
173.000
Hovedskydning
122713
Jesper Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
VS3
166.000
166.000
Mesterskab
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
BK2
101.500
101.500
Finale
136478
May Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
197.000
197.000
Hovedskydning
136478
May Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Mesterskab
118626
Sascha Kampmann
Ølgod Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
118626
Sascha Kampmann
Ølgod Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
118626
Sascha Kampmann
Ølgod Skytteforening
J1
104.600
104.600
Finale
135852
Jesper Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
VÅ3
191.000
191.000
Hovedskydning
136726
Matti Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
99520
Stine Jacobsen
Helle Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
127255
Elise Saxild Kristensen
Helle Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
127255
Elise Saxild Kristensen
Helle Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
127255
Elise Saxild Kristensen
Helle Skytteforening
VÅ1
104.500
104.500
Finale
128644
Malthe Kristensen
Helle Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
128644
Malthe Kristensen
Helle Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
128644
Malthe Kristensen
Helle Skytteforening
BK1
102.100
102.100
Finale
135851
Max Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
135851
Max Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
122217
Christian Ringgaard Jensen
Helle Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
122217
Christian Ringgaard Jensen
Helle Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
130801
Heidi Madsen
Ribe Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
130801
Heidi Madsen
Ribe Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
130801
Heidi Madsen
Ribe Skyttekreds
BK1
103.600
103.600
Finale
124288
Karsten Svendsen
Outrup Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Hovedskydning
124288
Karsten Svendsen
Outrup Skytteforening
VÅ3
184.000
184.000
Mesterskab
127433
Heidi Van Vliet
Outrup Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
127433
Heidi Van Vliet
Outrup Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
124289
Simone Svendsen
Outrup Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
124289
Simone Svendsen
Outrup Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
127432
Tina Van Vliet
Outrup Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
127432
Tina Van Vliet
Outrup Skytteforening
BK3
198.000
198.000
Mesterskab
121953
Jens Peter Fischer
Ribe Skyttekreds
VÅ1
195.000
195.000
Hovedskydning
121953
Jens Peter Fischer
Ribe Skyttekreds
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
122585
Ole Brix
Esbjerg Skyttekreds
VS3
168.000
168.000
Hovedskydning
122585
Ole Brix
Esbjerg Skyttekreds
VS3
178.000
178.000
Mesterskab
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
VS1
194.000
194.000
Hovedskydning
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Ribe Skyttekreds
VS1
193.000
193.000
Mesterskab
126413
Jonas Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
VS2
188.000
188.000
Hovedskydning
126413
Jonas Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
VS2
186.000
186.000
Mesterskab
109668
Lena Thyssen Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
109668
Lena Thyssen Vestermark
Esbjerg Skyttekreds
VÅ1
199.000
199.000
Mesterskab
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
40983
Else Jensen
Ribe Skyttekreds
SE1
104.700
104.700
Finale
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
VS2
186.000
186.000
Hovedskydning
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
VS2
188.000
188.000
Mesterskab
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
VS2
185.000
185.000
Hovedskydning
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
VS2
190.000
190.000
Mesterskab
39146
Preben Nielsen
Varde Skytteforening
VS3
164.000
164.000
Hovedskydning
39146
Preben Nielsen
Varde Skytteforening
VS3
171.000
171.000
Mesterskab
Til toppen