Sønderjysk Mesterskab 2019 15 M Luftgevær (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening SE2 191.0 191.0 Hovedskydning
43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds VS2 186.0 186.0 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds VS2 190.0 190.0 Mesterskab
43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening VS2 167.0 167.0 Hovedskydning
43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening VS2 167.0 167.0 Mesterskab
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE2 199.0 199.0 Hovedskydning
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE2 199.0 199.0 Mesterskab
39625 Irene Oksen Sparta Idrætsforening VÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
39625 Irene Oksen Sparta Idrætsforening VÅ2 197.0 197.0 Mesterskab
128497 Liane F. Hessler Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
128497 Liane F. Hessler Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening BK3 200.0 200.0 Hovedskydning
137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening BK3 196.0 196.0 Mesterskab
137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening BK3 199.0 199.0 Hovedskydning
137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening BK3 197.0 197.0 Mesterskab
132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Mesterskab
44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
44249 Ib-Detlev Hulgard Haderslev Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Mesterskab
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Mesterskab
130316 Heine Christiansen Haderslev Skyttekreds SE2 185.0 185.0 Hovedskydning
130316 Heine Christiansen Haderslev Skyttekreds SE2 186.0 186.0 Mesterskab
131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening BK3 199.0 199.0 Hovedskydning
131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening BK3 199.0 199.0 Mesterskab
128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
128739 Sara Steenholdt Vojens Skytteforening J2 197.0 197.0 Mesterskab
136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening BK3 199.0 199.0 Hovedskydning
136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening BK3 194.0 194.0 Mesterskab
131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening BK3 195.0 195.0 Mesterskab
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 199.0 199.0 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Mesterskab
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 195.0 195.0 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE2 195.0 195.0 Mesterskab
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 196.0 196.0 Mesterskab
44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening VS2 191.0 191.0 Hovedskydning
44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening VS2 190.0 190.0 Mesterskab
135180 Frederik Sørensen Vojens Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
135180 Frederik Sørensen Vojens Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening VS3 178.0 178.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening VS3 177.0 177.0 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening VÅ2 196.0 196.0 Mesterskab
121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening BK1 193.0 193.0 Mesterskab
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening J2 199.0 199.0 Mesterskab
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening J2 200.0 200.0 Hovedskydning
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening J2 195.0 195.0 Mesterskab
129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening J2 197.0 197.0 Hovedskydning
129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening J2 193.0 193.0 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening VS3 166.0 166.0 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening VS3 173.0 173.0 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 180.0 180.0 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening VS2 187.0 187.0 Mesterskab
43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening VS3 180.0 180.0 Hovedskydning
43415 Pernille Porep Hadberg Grænseegnens Skytteforening VS3 183.0 183.0 Mesterskab
123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening VS3 181.0 181.0 Hovedskydning
123944 Kenneth Bennett Grænseegnens Skytteforening VS3 175.0 175.0 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 195.0 195.0 Mesterskab
134660 Steen Jensen Grænseegnens Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
134660 Steen Jensen Grænseegnens Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK1 196.0 196.0 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 200.0 200.0 Mesterskab
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK1 200.0 200.0 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds BK1 197.0 197.0 Mesterskab
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 198.0 198.0 Mesterskab
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds BK3 188.0 188.0 Hovedskydning
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds BK3 197.0 197.0 Mesterskab
131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening J2 194.0 194.0 Mesterskab
133702 Rebacca Ejsing Toftlund Skytteforening J2 196.0 196.0 Hovedskydning
133702 Rebacca Ejsing Toftlund Skytteforening J2 190.0 190.0 Mesterskab
93809 Viktor Popp Toftlund Skytteforening J2 197.0 197.0 Hovedskydning
93809 Viktor Popp Toftlund Skytteforening J2 197.0 197.0 Mesterskab
112427 Louise Christensen Toftlund Skytteforening BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
112427 Louise Christensen Toftlund Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds BK3 186.0 186.0 Hovedskydning
133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds BK3 196.0 196.0 Mesterskab
131671 Emma Bay Sundeved Skytteforening BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
131671 Emma Bay Sundeved Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
121969 Victor Iversen Sønderborg Skyttekreds BK1 195.0 195.0 Hovedskydning
121969 Victor Iversen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.0 198.0 Mesterskab
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Mesterskab
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening J2 199.0 199.0 Hovedskydning
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening J2 200.0 200.0 Mesterskab
128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening VÅ2 186.0 186.0 Hovedskydning
128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Mesterskab
98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening VS2 190.0 190.0 Hovedskydning
98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening VS2 186.0 186.0 Mesterskab
134848 Søren Hammer Vojens Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
134848 Søren Hammer Vojens Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening VÅ2 184.0 184.0 Hovedskydning
135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab

Til toppen