Pokalturneringen indledende runder Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Pokalturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Pokalturneringen indledende runder Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-08-19 19:30 Sons of Hothouse Floorball - HG/Næstved Dragons 12 - 8
14-08-19 20:00 Vallensbæk Floorball - FF København 5 - 10
17-08-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 14
17-08-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 8 - 7 (SV)
18-08-19 12:00 Sydsjællands FC - Lyngby FF 5 - 4 (SV)
26-08-19 19:30 Sons of Hothouse Floorball - FF København 1 - 10
27-08-19 19:30 Sydsjællands FC - Vanløse Floorball 0 - 12
27-08-19 19:45 Copenhagen FC - Rødovre FC 4 - 2
28-08-19 19:30 Herning Pirates - BFC Vendsyssel 0 - 14
28-08-19 20:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 0 - 3
29-08-19 19:30 Greve Floorball Club - Hafnia FC 1 - 10
29-08-19 20:00 Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 0 - 23
29-08-19 20:30 Amager FK - Helsingør FT 0 - 7
31-08-19 12:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 - 8
31-08-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 4 - 6
31-08-19 14:00 Mørke IF - Fr. Blackhawks 1 - 25
31-08-19 15:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 3 - 8
31-08-19 16:00 Gørding Knights - Sæby Floorball 3 - 9
01-09-19 14:30 Haubro Tigers - Odense FC 0 - 11
01-09-19 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 5 - 3
01-09-19 16:00 Jægerspris UFC - CBS Sport 8 - 4
24-09-19 19:00 Sæby Floorball - BFC Vendsyssel 4 - 18
24-09-19 20:00 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 3 - 12
25-09-19 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 2 - 8
25-09-19 20:30 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3 4 - 3
26-09-19 20:00 FF København - Benløse FC - Hal 2 1 - 12
26-09-19 20:30 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 2 - 15
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
29-09-19 16:00 Fr. Blackhawks - ÅFK 5 - 0
29-09-19 16:00 Odense FC - AaB Floorball 0 - 9
23-10-19 19:30 BFC Vendsyssel - AaB Floorball 11 - 7
23-10-19 19:30 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 2
23-10-19 20:30 Hafnia FC - Benløse FC - Hal 3 1 - 12
24-10-19 20:00 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 5 - 3

Til toppen