Gruppe B Nord 2 - B-rækken

Info

Turnering: Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
Turneringsansvarlige
Niels Müller Tlf: 59440313 / 20207314
Berit Vintersfjord Tlf: 79404806 /
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort

Stilling Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 2

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Holbæk 3 10 6 4 0 43-17 680-464 216 16
2. Ugerløse IF 2 10 6 4 0 40-20 631-523 108 16
3. Team VP 4 10 6 1 3 34-26 628-542 86 13
4. Kalundborg 5 10 2 2 6 21-39 526-613 -87 6
5. Svebølle 1 10 2 1 7 22-38 511-670 -159 5
6. Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 10 1 2 7 20-40 508-672 -164 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
23-04-19 18:00 Holbæk 3 - Kalundborg 5 - Petanque bane 1 3 - 3
(65 - 59)
24-04-19 18:00 Team VP 4 - Ugerløse IF 2 - Petanque bane 2 1 - 5
(58 - 68)
25-04-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Svebølle 1 - Petanque bane 1 3 - 3
(63 - 64)
29-04-19 18:30 Ugerløse IF 2 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Petanque bane 2 5 - 1
(74 - 38)
30-04-19 18:00 Kalundborg 5 - Team VP 4 - Petanque bane 1 2 - 4
(51 - 69)
02-05-19 18:00 Svebølle 1 - Holbæk 3 - Petanque bane 1 1 - 5
(26 - 70)
07-05-19 18:00 Kalundborg 5 - Svebølle 1 - Petanque bane 1 4 - 2
(65 - 47)
08-05-19 18:00 Holbæk 3 - Ugerløse IF 2 - Petanque bane 1 3 - 3
(70 - 61)
09-05-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Team VP 4 - Petanque bane 1 2 - 4
(50 - 65)
13-05-19 18:30 Ugerløse IF 2 - Kalundborg 5 - Petanque bane 2 3 - 3
(47 - 55)
14-05-19 18:30 Holbæk 3 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Petanque bane 1 5 - 1
(68 - 40)
15-05-19 18:00 Team VP 4 - Svebølle 1 - Petanque bane 2 4 - 2
(71 - 50)
22-05-19 18:00 Team VP 4 - Holbæk 3 - Petanque bane 2 3 - 3
(67 - 46)
23-05-19 18:00 Svebølle 1 - Ugerløse IF 2 - Petanque bane 1 0 - 6
(46 - 78)
27-05-19 18:30 Ugerløse IF 2 - Team VP 4 - Petanque bane 2 4 - 2
(62 - 37)
28-05-19 18:00 Kalundborg 5 - Holbæk 3 - Petanque bane 1 0 - 6
(40 - 78)
30-05-19 18:00 Svebølle 1 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Petanque bane 1 5 - 1
(73 - 57)
04-06-19 18:30 Holbæk 3 - Svebølle 1 - Petanque bane 1 5 - 1
(75 - 40)
05-06-19 18:00 Team VP 4 - Kalundborg 5 - Petanque bane 2 6 - 0
(78 - 24)
06-06-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Ugerløse IF 2 - Petanque bane 1 3 - 3
(63 - 67)
10-06-19 18:30 Ugerløse IF 2 - Holbæk 3 - Petanque bane 2 3 - 3
(49 - 61)
12-06-19 18:00 Team VP 4 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Petanque bane 2 4 - 2
(68 - 58)
13-06-19 18:00 Svebølle 1 - Kalundborg 5 - Petanque bane 1 4 - 2
(63 - 60)
18-06-19 18:00 Kalundborg 5 - Ugerløse IF 2 - Petanque bane 1 2 - 4
(57 - 60)
20-06-19 18:00 Svebølle 1 - Team VP 4 - Petanque bane 1 2 - 4
(64 - 66)
20-06-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Holbæk 3 - Petanque bane 1 0 - 6
(33 - 78)
24-06-19 18:30 Ugerløse IF 2 - Svebølle 1 - Petanque bane 2 4 - 2
(65 - 38)
25-06-19 18:00 Kalundborg 5 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Petanque bane 1 4 - 2
(60 - 37)
25-06-19 18:30 Holbæk 3 - Team VP 4 - Petanque bane 1 4 - 2
(69 - 49)
02-07-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 1 - Kalundborg 5 - Petanque bane 1 5 - 1
(69 - 55)

Til toppen