Gruppe B Nord 3 - B-rækken

Info

Turnering: Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
Turneringsansvarlige
Niels Müller Tlf: 59440313 / 20207314
Berit Vintersfjord Tlf: 79404806 /
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort

Stilling Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 10 5 4 1 34-26 641-563 78 14
2. Vallekilde-Hørve 1 10 5 3 2 35-25 631-548 83 13
3. Kalundborg 3 10 5 2 3 35-25 614-554 60 12
4. Team VP 5 10 3 1 6 25-35 572-644 -72 7
5. Svebølle 2 10 2 3 5 25-35 554-650 -96 7
6. Kalundborg 7 10 1 5 4 26-34 573-626 -53 7

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Nord 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
23-04-19 14:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Svebølle 2 - Petanque bane 1 4 - 2
(69 - 53)
24-04-19 18:00 Team VP 5 - Vallekilde-Hørve 1 - Petanque bane 4 3 - 3
(69 - 57)
25-04-19 18:00 Kalundborg 3 - Kalundborg 7 - Petanque bane 3 3 - 3
(55 - 56)
30-04-19 18:00 Kalundborg 7 - Team VP 5 - Petanque bane 3 5 - 1
(70 - 49)
01-05-19 18:30 Vallekilde-Hørve 1 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Petanqie bane 1 2 - 4
(52 - 65)
02-05-19 15:00 Svebølle 2 - Kalundborg 3 - Petanque bane 1 4 - 2
(69 - 48)
07-05-19 14:00 Kalundborg 7 - Svebølle 2 - Petanque bane 3 3 - 3
(67 - 49)
07-05-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Team VP 5 - Petanque bane 1 4 - 2
(62 - 56)
09-05-19 18:00 Kalundborg 3 - Vallekilde-Hørve 1 - Petanque bane 3 1 - 5
(38 - 68)
15-05-19 14:00 Team VP 5 - Svebølle 2 - Petanque bane 4 4 - 2
(68 - 44)
15-05-19 18:30 Vallekilde-Hørve 1 - Kalundborg 7 - Petanqie bane 1 4 - 2
(64 - 47)
16-05-19 18:00 Kalundborg 3 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Petanque bane 3 4 - 2
(64 - 60)
21-05-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Kalundborg 7 - Petanque bane 1 3 - 3
(70 - 53)
22-05-19 18:00 Team VP 5 - Kalundborg 3 - Petanque bane 4 4 - 2
(65 - 62)
23-05-19 14:00 Svebølle 2 - Vallekilde-Hørve 1 - Petanque bane 1 1 - 5
(44 - 73)
28-05-19 18:00 Kalundborg 7 - Kalundborg 3 - Petanque bane 3 1 - 5
(36 - 75)
29-05-19 18:30 Vallekilde-Hørve 1 - Team VP 5 - Petanqie bane 1 4 - 2
(75 - 51)
30-05-19 14:00 Svebølle 2 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Petanque bane 1 3 - 3
(57 - 65)
04-06-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Vallekilde-Hørve 1 - Petanque bane 1 3 - 3
(56 - 53)
05-06-19 18:00 Team VP 5 - Kalundborg 7 - Petanque bane 4 5 - 1
(76 - 58)
06-06-19 15:00 Kalundborg 3 - Svebølle 2 - Petanque bane 3 6 - 0
(78 - 42)
12-06-19 18:00 Team VP 5 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Petanque bane 4 2 - 4
(53 - 66)
12-06-19 18:30 Vallekilde-Hørve 1 - Kalundborg 3 - Petanqie bane 1 2 - 4
(55 - 61)
13-06-19 14:00 Svebølle 2 - Kalundborg 7 - Petanque bane 1 3 - 3
(60 - 66)
18-06-19 18:00 Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Kalundborg 3 - Petanque bane 1 3 - 3
(60 - 58)
18-06-19 18:00 Kalundborg 7 - Vallekilde-Hørve 1 - Petanque bane 3 3 - 3
(56 - 60)
20-06-19 14:00 Svebølle 2 - Team VP 5 - Petanque bane 1 5 - 1
(75 - 42)
25-06-19 18:00 Kalundborg 7 - Nykøbing Sj. Petanque Klub 2 - Petanque bane 3 2 - 4
(64 - 68)
26-06-19 14:00 Vallekilde-Hørve 1 - Svebølle 2 - Petanqie bane 1 4 - 2
(74 - 61)
27-06-19 18:00 Kalundborg 3 - Team VP 5 - Petanque bane 3 5 - 1
(75 - 43)

Til toppen